יום כיפור - מי צם? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום כיפור - מי צם?

A-L-o-n

Recommended Posts

אני חושב שהשקפת עולם שהעולם חייב להיות מבוסס על דתות שונות היא השקפת עולם פרימיטיבת שמתאימה לאנשי המערות.

אם אני אגיד לך שאני לא מאמין בבריאה אתה תאמר שאתה משתתף בצערי. באותה מידה אם אני אגיד לך שאני מוסלמי אתה תשתתף בצערי. וזה הדבר העלוב ביותר בפנאטים דתיים קטינים - אין לכם את הרצון לחשוב בהיגיון.

ואני מדבר מהלב...

א.כמו שאמרתי אני לא דתי, נהפוך הוא.

ב.אני לא קטין סביר להניח שאני גדול ממך.

ג.שוב אתה הופך את עצם החג לעיניין דתי קיצוני ומכניס משוואות מפגרות. הנקודה שלי סה"כ אומרת שלעשות קידוש בערב שישי

או לעשות חג לא קשורה לעובדה שאתה אדם דתי או לא, זה פשוט חג ואתה פשוט יהודי. כמו שאני בטוח שכל המתלהמים כאן יושבים בחגים עם המשפחה שלהם בדיוק כמוני. וזה הכל.

עכשיו תסלח לי ברשותך....

יש לי טקס קידוש פגאני לעשות. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 155
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שאלה לכל אלו שלא צמים, למה שלא פשוט ליזרום עם זה?

בכל מקרה, אתם יהודים.

נעים לכם שאומרים שאתם לא יהודים, שאתם גויים?

פשוט תזרמו עם המסורת. אני גם לא ממש מאמין בה', אבל זה כבר סיפור אחר. יש המון יהודים שאומרים שאין אלוקים בגלל השואה, יכול להיות שזאת באמת מאי - אמונה

אבל עדיין, אין מה לעשות.

למה שלא תזרום עם שמירת שבת ותתרחק מהמקלדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אתם יהודים.

לא ממש מעניין אותי אם אומרים שאני יהודייה או לא והחשיבות של התיוג הזה להגדרה העצמית שלי שולית בין כה וכה. מבחינתי שיגידו שאני צנצנת.

למה לא "לזרום עם זה"? אין לי שום סיבה טובה להתנזר ממשהו שאני מאד אוהבת. אני "זורמת" בכיף עם מנהגים שלא מטרידים אותי. אכילת סופגניות לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אתם יהודים.

אני לא צם ואני לא גוי, תתפלא. אם אתה מרשה לעצמך לטעון שאני גוי אז כנראה אין לך מושג מה משמעות המילה גוי ואתה סתם מביך את עצמך מול כולם.[br]פורסם בתאריך: 25.09.2009 בשעה 20:18:19

בכנות אני מקווה בשבילך שאתה קטן ממני בהרבה :P :-X.

ג.שוב אתה הופך את עצם החג לעיניין דתי קיצוני ומכניס משוואות מפגרות. הנקודה שלי סה"כ אומרת שלעשות קידוש בערב שישי

או לעשות חג לא קשורה לעובדה שאתה אדם דתי או לא, זה פשוט חג ואתה פשוט יהודי. כמו שאני בטוח שכל המתלהמים כאן יושבים בחגים עם המשפחה שלהם בדיוק כמוני. וזה הכל.

אני יושב בחגים כי הם מסמלים משהו בשביל העם היהודי, לא בשביל הדת היהודית. אם יהיה צ'יזבורגר בחג אני אוכל אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אתם יהודים.

פשוט תזרמו עם המסורת. אני גם לא ממש מאמין בה', אבל זה כבר סיפור אחר. יש המון יהודים שאומרים שאין אלוקים בגלל השואה, יכול להיות שזאת באמת מאי - אמונה

אבל עדיין, אין מה לעשות.

אז אתה צם כי כולם צמים ?

לא צם ולא מעניין אותי מה יגידו עלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אתם יהודים.

אבל עדיין, אין מה לעשות.

פשוט לא יאמן, איך אנחנו מכל העמים הפכנו להיות הכי גזענים.

ראבאק, להיות נוצרי זה רע? זה קללה?

מחלחל אותי לשמוע אנשים אומרים אחד לשני "גוי" וחושבים שזה הדבר הכי רע שהם יכלו להגיד לו.

מסורת זה אחלה, באמת. כמו שאתה מוותר על המסורת של שמירת שבת, אני מוותר על צום. זה לא הופך אותי פחות לבן הלאום היהודי ממך.

זה שאתה חושב שאתה יותר טוב מעמים אחרים, הופך אותך לבן-אדם הרבה פחות טוב ממני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צם ואני לא גוי, תתפלא. אם אתה מרשה לעצמך לטעון שאני גוי אז כנראה אין לך מושג מה משמעות המילה גוי ואתה סתם מביך את עצמך מול כולם.[br]פורסם בתאריך: 25.09.2009 בשעה 20:18:19

בכנות אני מקווה בשבילך שאתה קטן ממני בהרבה :P :-X.

אני יושב בחגים כי הם מסמלים משהו בשביל העם היהודי, לא בשביל הדת היהודית. אם יהיה צ'יזבורגר בחג אני אוכל אותו.

טוב עם תגובות כאלה אין לי ספק שאתה תינוק. גם אל תמהר לזלזל באנשים למרות שזה רק פורום ואפשר להגיד הכל, אבל זה לא הופך אותך לחכם

גדול, זה מוכיח בדיוק ההפך. שתיהיה פרופסור אני אתחשב במה שאתה אומר. עד אז, תיהיה רגוע.

ומה אתה עד כדי כך סתום? אתה חוזר על מה שאמרתי ועוד מצוטט אותי כאילו זה לא מה שרשמתי עד עכשיו?

לא קראת שרשמתי ועוד בציטוט! שאין קשר בין שמירת חגים ובין זה שאתה אדם דתי,

ושאתה יושב עם המשפחה כי זה חג!!!! וכי אתה יהודי!!!!

חוץ מזה מה ההבדל בין לשבת בחג של העם היהודי ושל הדת היהודית? זה לא אותו חג?? :screwy:

ואתה מדבר בהיתנשאות, פייי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד אז, תיהיה רגוע.

קרא את ההודעות שלך ואת ההודעות שלי ותופתע לראות כמה שאני רגוע ואתה דווקא לא.

מה אתה עד כדי כך סתום? אתה חוזר על מה שאמרתי ועוד מצוטט אותי כאילו זה לא מה שרשמתי עד עכשיו?

טעות, אני לא חוזר על מה שאמרת. אתה אמרת שלשבת בחג קשור להיותי יהודי, וביחד הצעתך לבחור להתנצר אני מבין שאתה מגדיר יהודי כאדם שמאמין בת היהודית. אני דיברתי על הקשר בין העם היהודי לבין החגים - קשר היסטורי. לעשות קידוש זה לא קשר היסטורי מבחינתי אלא טקס דתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני מדבר מהלב...

א.כמו שאמרתי אני לא דתי, נהפוך הוא.

עכשיו תסלח לי ברשותך....

יש לי טקס קידוש פגאני לעשות. ;)

תקרא שוב!!! ואל תערבב בין הדברים כי אין לך מה להגיד.

נו ברור שזה קשר היסטורי. מה לצטט את עצמי שוב שאני אומר שאין קשר בין לעשות חג ובין להיות אדם דתי?? אתה נורמלי?

זה בשביל שתזכור מאיפה באת, ומה עשו קודמייך. מה אלוהים יורד מלמעלה בחג ועושה איתי לחיים ואוכל מהקוסקוס של סבתא?!?!?!?

עזוב נו אתה מבוי סתום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה לצום?

זה שהכל סגור וילדים בני 5 מצפצפים באופניים וצורחים ברחובות למשך 24 שעות זה כבר עונש.

אז עכשיו גם לא לאכול? ולא לעשן?

כל העסק הזה אידיוטי.

הגיע הזמן גם לבטל בכלליות חגים ומועדים, זה צבוע ומטומטם.

וגם יש בזה המון דת מטופשת ומנהגים חסרי טעם.

בקיצור, אני אישית מאשים את האוכלוסיה הדתית והחרדית בארץ, בכל מה שקשור לזה שאנחנו לא יכולים

לחיות חיים נורמטיבים בכל ימות השנה. (ובמיוחד בשישי-שבת שיש כאלה לא מעט במהלך השנה)

דיי לכפייה הדתית וקדימה למיגור האוכלוסיה החרדית!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא שוב!!! ואל תערבב בין הדברים כי אין לך מה להגיד.

נו ברור שזה קשר היסטורי. מה לצטט את עצמי שוב שאני אומר שאין קשר בין לעשות חג ובין להיות אדם דתי?? אתה נורמלי?

זה בשביל שתזכור מאיפה באת, ומה עשו קודמייך. מה אלוהים יורד מלמעלה בחג ועושה איתי לחיים ואוכל מהקוסקוס של סבתא?!?!?!?

עזוב נו אתה מבוי סתום.

אתה סותר את עצמך ובכלל לא שם לב לזה :-\ :-*. אתה לא סגור על עצמך בדרך בה אתה מגדיר יהודי. בכל מקרה לך שתה מים אתה לא רגוע. :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא תזרום עם שמירת שבת ותתרחק מהמקלדת?

שבת זה משהו אחר, חג זה לא כל יום אז למה לא לשמור?

אם אתה יהודי לא אומר שאתה שומר שבת אבל זה חג, אני מכיר מיליון אנשים שלא שומרים שבת אבל שומרים חגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...