יום כיפור - מי צם? - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום כיפור - מי צם?

A-L-o-n

Recommended Posts

let say i killed a some one

and raped

the ate a pig

if i dont eat in kipur, god will forgive me?

!awesome

:smile1:

anyway to be real now, if a person not shomer shabat,

not going to the bait kneset every day

pray day and night...

so basically when he is TZAM in yom kipur

he is fake.

what the point?

u dont serve your god...so why now u decided to be kind to him?

cuz every one doing it?

so if the rebay\god will tell all his people to jump from the roof

you guys will do it?

על מצוות שבן אדם לחברו שעברת עליהם צריך לבקש סליחה מאותו בנאדם, ככה שסתם לצום לא יעזור לך פה - עליך לבקש סליחה מאותו בנאדם. מן הסתם אי אפשר לבקש סליחה מבן אדם שנרצח, ואני די סגור על זה שלא תקבל סליחה ממישהי שאנסת.

גם מצוות שבין אדם למקום לא ייפתרו סתם ככה. כדי לקבל מחילה צריך קודם כל להבין שעשית חטא, לדוגמא להבין שלחלל שבת זה עבירה חמורה, ואחר כך להתחייב שלא תעשה חטא זה עוד פעם, כלומר לשמור שבת. אם לא תעשה ככה בעצם לא עשית כלום

* אתאיסט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 155
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כמו שכבר אמרתי ,אני מם אך ורק מסיבות אישיות בגדול אני אתאיסט וממש לא מאמין ,אבל אני ממליץ (בעיקר לכל מי שאף פעם לא צם) לצום פעם אחת בכדיי להכניס את הגוף שלכם למצב שאתם לא רגילים אילו ,ככה אולי תוכלו להירגע טיפה ,וגם לחשוב מחשבות שאתם לא רגילים אליהן,ככה אולי תוכלו להגיע למחשבות מאוד מעניינות ,באמת אני ממליץ בחום ,רק לנסות עד שמתחיל להיות לכם קשה ,ואז תעשו מה שבראש שלכם .

אין פה קשר דתי ,הסיבה לזה (לפחות אצלי) שאני צם דווקא ביום כיפור ולא בימים אחרים זה כי זה פשוט מיסתדר מצוין ,והרבה אנשים אחרים צמים אז אתה לא מרגיש מוזר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) מחקרים מוכיחים שצום אוכל של יום אחד בשבוע זה בריא מאוד (לא לאכול וכן לשתות, רק מים), ומנקה את כל הגוף מחולרות.

כמו שכבר אמרתי ,אני מם אך ורק מסיבות אישיות בגדול אני אתאיסט וממש לא מאמין ,אבל אני ממליץ (בעיקר לכל מי שאף פעם לא צם) לצום פעם אחת בכדיי להכניס את הגוף שלכם למצב שאתם לא רגילים אילו ,ככה אולי תוכלו להירגע טיפה ,וגם לחשוב מחשבות שאתם לא רגילים אליהן,ככה אולי תוכלו להגיע למחשבות מאוד מעניינות ,באמת אני ממליץ בחום ,רק לנסות עד שמתחיל להיות לכם קשה ,ואז תעשו מה שבראש שלכם .

אין פה קשר דתי ,הסיבה לזה (לפחות אצלי) שאני צם דווקא ביום כיפור ולא בימים אחרים זה כי זה פשוט מיסתדר מצוין ,והרבה אנשים אחרים צמים אז אתה לא מרגיש מוזר .

לחשוב מחשבות שלא רגילים אליהן? כמו מה-"אני הולך למות מרעב, אלוהים עזור לי" ואז הוא ירגיש חזק ושבע פתאום ויחזור בתשובה? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) מחקרים מוכיחים שצום אוכל של יום אחד בשבוע זה בריא מאוד (לא לאכול וכן לשתות, רק מים), ומנקה את כל הגוף מחולרות.

לחשוב מחשבות שלא רגילים אליהן? כמו מה-"אני הולך למות מרעב, אלוהים עזור לי" ואז הוא ירגיש חזק ושבע פתאום ויחזור בתשובה? :nixweiss:

גם עם אתה אנורקס בטרוף ,אתה לא תמות מיום אחד של מחסור באוכל ,ואלה עם אתה תתחיל לרוץ כמו משוגע ,אני משער שגם לא יקרה לך כלום עם לא תשתה מים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחקים אחרים מוכיחים שלצום זה לא בריא וחסר תכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תביא לי בבקשה מחקר אחד כזה

אוף, הקדימו אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש מכיר מחקרים, רק שמעתי שיש מחקרים שמוכיחים שזה בריא לצום יום בשבוע ולשתות רק מים באותו היום.. לדעתי זה גם נשמע הגיוני. נגיד שבאותו יום הייתה לך יציאה, המשכת לשתות מים-יופי, הגוף נקי משטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש מכיר מחקרים, רק שמעתי שיש מחקרים שמוכיחים שזה בריא לצום יום בשבוע ולשתות רק מים באותו היום.. לדעתי זה גם נשמע הגיוני. נגיד שבאותו יום הייתה לך יציאה, המשכת לשתות מים-יופי, הגוף נקי משטויות.

אני שמעתי שיש מחקרים שיום בשבוע לעמוד על הראש זה טוב למוח

זה גם נשמע הגיוני, עומדים על הראש, יותר דם למוח, זה כמו ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כך נוצרת חתימתו של אדם.

חוץ מזה, זה גם נשמע הגיוני. עובדה שבן גוריון חי עד גיל 87 כשאז ממוצע התמותה היה (בגיל) נמוך יותר מהיום. (וצריך להיות דביל כדי לגור בארץ לא לדעת שבן-גוריון עמד על הראש באופן קבוע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צום טוב לגוף מפני שכאשר אין לגוף אנרגיה שמגיעה דרך אוכל קרי מקור חיצוני הגוף מתחיל ליצור אנרגיה מרקמות חולות כלומר "אוכל" את הרקמות החולות בגוף , כך לפחות אחת התאוריות ששמעתי ממטפלים ברפואה משלימה , אני לא יודע אם התאוריה הזו קבילה נכון להיום נכון למדע הרפואה .

הטענה היא שיש סדר מסויים בצריכת אנרגיה פנימית אני רק לא זוכר את הסדר או אולי הם קורים במקביל , להלן המקורות , גליקוגן המצוי בשרירים , שומן , רקמות חולות ושרירים , אני לא בטוח לגבי הסדר .

כמובן שכאשר הגוף אוכל את רקמת השריר זו נקראת הרעבה ואף אחד מהמטפלים כולל מדענים לא בעד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להתעלם מהעובדה שרפואה "קונבנצויונלית" היא מצרך ולכן חלים עליו כל החוקים של שיווק כמו כן הגופים שעומדים מאחוריו הם גופים בעלי אינטרס ברור ומובהק .

או כמו שאמרו הפילוסופים של דוגלס אדמס :" מה הטעם להתווכח כל הלילה אם יש אלוהים או לא כאשר בבוקר אתה יכול לגשת למכונה הארורה ואם תבקש היא תיתן לך את מספר הטלפון הישיר שלו ?" ( על מחשב העל " מחשבה עמוקה " )

לכן כל אדם שחושב איננו יכול להתחמק משכלול אפקט הצריכה בקידום המצרך הנ"ל , מדוע שחברת תרופות שנמכרות בכסף מלא תהיה למשל בעד צום שהוא בחיניי חינם ?

וכן זה דיון על אסכולות שונות ברפואה !

דעתי היא כמובן שיש לשלב בין השנים ומי שעוזר זה המצויין לאותו בן אדם באותו רגע למעטו הכתר שהרפואה הטכנולוגית ( מונח שלי ) לוקחת על טיפולים אקוטיים והכתר שהרפואה המשלימה לוקחת על אורח חיים נכון ורפואה מונעת , שתי הסיגנונות רצויים ומצויים ונחוצים ואינם באיםם אחד על השני .

העכביש הוא הוליסט :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...