מחשב עד 500$, בחירה מ-3 אופציות לאחר צמצום+שאלה על מיסים בארהב. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב עד 500$, בחירה מ-3 אופציות לאחר צמצום+שאלה על מיסים בארהב.

thebestof2005

Recommended Posts

אז כן, זה התקציב - 500$. לשימוש רגיל בהחלט - אינטרנט, מוזיקה, סרטים, , קצת משחקים (ממש קצת. ממש).

מצד אחד, המחשב אמור להחליף את המחשב הנייח שעכשיו אצלי בחדר. מצד שני, הוא צריך להיות בפוטנציאל גם 'נייד', אופציה להשתמש בו בלימודים לאחר הצבא. זתומרת המסך זה חלק מהאישיו פה.

אז כל הסופש חיפשתי וחיפשתי, וצימצמתי ל 3 אפשרויות שמתאימות לי בגדר התקציב והדרישות:

Dell Inspiron 14

Dell Vostro A860

Lenovo IdeaPad S12

כולם בתקציב של כ 450-470 דולר (חלקם לאחר מקצה שיפורים). הלנובו הכי קטן וקל, אבל גם עם מפרט סביר בהחלט. אני הכי התלהבתי מה Vostro, מפרט מעולה, רק אני מפחד שזה יהיה לי גדול מדי לשימוש של לקחת איתי בין שיעורים.

אשמח לקבל את המלצות חברי הפורום להמלצות שלכם. לפני ש פתחתי את האשכול, ערכתי חיפוש אבל לא הגעתי ממש לממצאים שיעזרו לי להחליט בנושא. אשמח גם אם תוכלו להתייחס לכל העניין של המחשבים הזוהרים (glossy) הבנתי שזה מפריע מאוד בעבודה בחוץ עם שמש, ככה שזה גם פקטור. אני היום קופץ פה לכמה חנויות מחשבים בכדי לשחק קצת עם המחשבים, לראות אם מתאימים לי מהבחינה של המקלדת/כמה באמת המשקל מהווה פקטור פה, ובכלל לראות מה יותר נוח לי.

שאלה אחרונה קשורה בנושא המיסים בארהב. החבר כרגע נמצא בניו יורק ועתיד להגיע לבוסטון מחר בבוקר. עשיתי מעין ניסוי - הזמנתי איזה מוצר מחנות וחישבתי כמה זה ייצא לי (כולל מס+משלוח) לניו יורק ולבוסטון; הגעתי לתוצאה שכך בניו יורק כל פעם המס הגיע לי לאיזה 30-40 דולר, ובבוסטון לא היה כלל מס.

מישהו יכול לאשש/להפריך את ההשערה הזאת? שבבוסטון אכן לא משלמים מס על המוצרים? אם כן, אני צריך לעדכן את החבר שלי מהר ולקבל החלטה די מהירה בנוגע לקניית המחשב.

המון תודה לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dell Inspiron 14

Dell Vostro A860

Lenovo IdeaPad S12

אלה אכן מחשבים שונים מאוד, ואי-אפשר להגיד חד-משמעית שאחד טוב מהאחרים, כי זה תלוי בהעדפות.

לדעתי עם מסך 14" מהווה ברוב המקרים פשרה טובה בין גודל למשקל, וגם הביצועים עדיפים מאשר נטבוק כמו ה-S12.

ל-Vostro יש מסך מאט, להבדיל מהאחרים, אם זה משנה לך.

שאלה אחרונה קשורה בנושא המיסים בארהב. החבר כרגע נמצא בניו יורק ועתיד להגיע לבוסטון מחר בבוקר. עשיתי מעין ניסוי - הזמנתי איזה מוצר מחנות וחישבתי כמה זה ייצא לי (כולל מס+משלוח) לניו יורק ולבוסטון; הגעתי לתוצאה שכך בניו יורק כל פעם המס הגיע לי לאיזה 30-40 דולר, ובבוסטון לא היה כלל מס.

חוקי המס בארה"ב שונים ממדינה למדינה. באופן עקרוני תמיד יש מס, אבל למשל אם אתה מזמין מוצר ממדינה X למדינה Y, אתה לא משלם מס בקנייה (אתה עקרונית אמור לדווח על כך ולשלם מאוחר יותר למדינה שאליה שולחים את המחשב, למרות שמן הסתם אף אחד כמעט לא יעשה את זה ולא יתפסו אף אחד).

אם אתה מזמין מרשת, יכול בהחלט להיות מצב שבהזמנה למדינות מסוימות יש מס, ולמדינות האחריות לא (למשל אם אין סניפים או נציגויות של הרשת במדינת היעד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה :)

בסופו של דבר, החלטתי ללכת על ה Inspiron 15, מסיבות של מחיר ויעול.

עכשיו העניין זה לנסות איכשו "לברוח" מהמיסים, ועדיין לקנות מחנות שתאפשר לי להשתמש באחריות של גם בארץ (לדוגמה, אם קונים מ Best-buy, אין אפשרות להשתמש באחריות בארץ - קצת תמוה אבל זה המדיניות של ישראל).

אשמח לקבל אתרים/חנויות מומלצות עם מחירים טובים שבהם אפשר לקנות את ה הנ"ל. יש אפשרות דרך האתר של , אבל המשלוח+מיסים זה עוד 60 דולר וזה קצת מעיק.

נ.ב

חיפשתי כבר ב-

Amazon

Newegg

המון תודה לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו העניין זה לנסות איכשו "לברוח" מהמיסים, ועדיין לקנות מחנות שתאפשר לי להשתמש באחריות של גם בארץ (לדוגמה, אם קונים מ Best-buy, אין אפשרות להשתמש באחריות בארץ - קצת תמוה אבל זה המדיניות של דל ישראל).

אני חושב שזו יותר מדיניות של bestbuy שמוכרת לך מחשבים בלי אחריות של , אלא עם אחריות שלהם.

למרות שבאופן כללי, כל עסק האחריות הוא כ"כ מורכב, שלא בטוח בכלל שלדגמים הצרכניים תהיה איזושהי אחריות פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה המדיניות של ישראל, ככה לפחות הבנתי מהנציגה שהיום דיברתי עמה בטלפון. היא הדגישה את בסט ביי, כחנות היחידה שהם לא מכבדים את האחריות של ממנה. כל שאר החנויות (כמובן לא מפוקפקות) יזכו אותך גם באחריות בארץ ע"י . כמובן שהאחריות תקפה רק על דגמים שנמכרים בארץ.

אם אפשר רק עזרה על הסוגיה של החנויות, זה יהיה ממש טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שנאמר לי בטלפון זה שאם הדגם שקניתי בארהב (עם עדיפות אבל לא מחייבת של קניה ישירה מדל) הוא דגם שגם נמכר בארץ, אז אני אוכל לקבל עליו אחריות בארץ במובן של תיקונים של המכשיר בלבד. הם לא מחליפים מכשירים פגומים מהיצור, אבל תיקונים וכדומה הם מספקים את העובדה...

ושוב, אני ממש אשמח אם תוכל להתייחס לעניין של החנויות, אני די לחוץ בזמן על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נשמע שאכן (ממה שהצלחתי להבין), האחריות היא חלקית בלבד (לא כוללת עבודה אלא רק חלפים).

לא בדיוק ברור לי איזו התייחסות לחנות אתה מחפש, בכל חנות תהיה עלות של מיסים ומשלוח הרי. בנושא של חמיקה ממיסים עם הזמנות מקצה אחד של ארה"ב למשנהו אני לא מתמצאת. כפי ש-QTTP אמר זה סיפור שתלוי במיקום הסניפים של הספק בתוך ארה"ב ובחוקים פנימיים של המדינות השונות. בשביל 30$ לא טרחתי מעולם ללמוד אותם :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נשמע שאכן (ממה שהצלחתי להבין), האחריות היא חלקית בלבד (לא כוללת עבודה אלא רק חלפים).

לא בדיוק ברור לי איזו התייחסות לחנות אתה מחפש, בכל חנות תהיה עלות של מיסים ומשלוח הרי. בנושא של חמיקה ממיסים עם הזמנות מקצה אחד של ארה"ב למשנהו אני לא מתמצאת. כפי ש-QTTP אמר זה סיפור שתלוי במיקום הסניפים של הספק בתוך ארה"ב ובחוקים פנימיים של המדינות השונות. בשביל 30$ לא טרחתי מעולם ללמוד אותם :P

כן, זה אפשר להגיד מה שהבנתי מהנציגה שדיברתי איתה.

בכל מקרה, אני עדיין מחפש חנויות (מקוונות/פיזיות/שניהן) שמוכרות מחשבים של .

אמאזון ו ירדו מהרשימה כי אין שם את מה שאני מחפש. וכן גם BestBuy (למרות ששם המחיר היה הכי נוח, אבל אין אחריות לזה בארץ שזה קצת בעיה).

אשמח להמלצות לחנויות אחרות....

אם אפשר המלצות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...