Audigy 2 ורסיבר חיצוני בחיבור S/PDIF - סאונד קופץ - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Audigy 2 ורסיבר חיצוני בחיבור S/PDIF - סאונד קופץ

Milford Cubicle

Recommended Posts

אוקיי, אז זאת הבעיה:

יש לי SB Audigy 2 המחובר בעזרת כבל S/PDIF (כבל MONO RCA -> MONO Mini-plug) לרסיבר Yamaha RX-V430 עם 5 רמקולים, דרך היציאה הדגיטלית של הכרטיס.

הגדרות תוכנה ודרייברים:

Windows XP עם הדרייברים המעודכנים ביותר (ניסיתי גם את הדרייברים שהגיעו עם הכרטיס)

ב-"Speakers settings" נבחר 5.1

Synchronize with control panel מסומן.

Digital output only מסומן. ניסיתי גם לבטל.

CMSS מבוטל. ניסיתי גם להפעיל.

EAX effects לא מופעלים.

ב-Device controls (שניתן להגיע אליו דרך AudioHQ) מסומן Sampling rate של 48KHz, וב-Decoder מסומן SPDIF passthrough.

כשאני מפעיל סרטי ו\או סרטי DivX עם AC3 הרסיבר מזהה אות דגיטלי, ועובר אוטומטית ל-Dolby Digital.

הבעיה היא שהסאונד "קופץ" כל הזמן. יש מעיין הפסקות כאלה של חצאי שנייה (שבהן יש שקט מוחלט) כל מספר שניות.

יש לציין שהבעיה קיימת גם ב-SB Live! Value digital הישן שלי.

יש למישהו מושג מה גורם לזה \ איך לפתור את הבעיה ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תגדיר "הכנת אותו בעצמך"..

זה כבל RCA-RCA מונו פשוט שהיה לי, והפכתי צד אחד שלו ל-mono mini-plug (בעיקרון פשוט חתכתי את הכבל וחיברתי אליו חיבור של mono mini-plug מחיבור של מיקרופון ישן, אבל קיימים גם מתאמים בשביל זה - http://www.radioshack.com/product.asp?catalog%5Fname=CTLG&category%5Fname=CTLG%5F007%5F002%5F001%5F001&product%5Fid=274%2D897).

כל החיבורים נעשו כמו שצריך, ואף חוט לא נוגע במה שהוא לא צריך לגעת בו..

כמו כן, אין שום בעיה והעברת סטריאו, ואין שום בעיה לרסיבר לזהות כאשר מדובר ב-Dolby Digital..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

the thing is שלא ממש בא לי לעשות קניה מחו"ל של משהו שעולה 4 דולר, כי המשלוח יעלה יותר מהמתאם האומלל עצמו, חוץ מזה שהאתר הספציפי הזה (כמו 99 אחוז מהאתרים בעולם..) לא שולח לישראל...

אתה אומר שגם אתה משתמש בכבל COAX (rca->rca) ומתאם ל-mini plug, והכל עובד לך כמו שצריך ?

איזה כרטיס קול\רסיבר ?

ומאיפה קנית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה היא של מעבר רציף של מידע בין הכרטיס קול לרסיבר, יכולות להיות לזה כמה סיבות , הנדירות - ציוד לא תקין , היותר הגיוניות - הפרעות שנגרמות עקב מספר גורמים כמו כבל לא טוב (סיכוך - הפרעות), הפרעות חשמליות, הפרעות שנגרמות מציוד המחשב.

הכנת כבל בצורה ידנית יכולה מאוד להשפיע על מעבר של מידע דיגיטלי, אין כאן "הפרעות אנלוגיות" יש: או עובר מידע, או לא עובר, או עובר לסירוגין - שזה מה שקרה לך. נשמע כמו הכנת הכבל הידנית - היתי מתחיל עם זה.

אצלי המידע עבר בשני סוגים של כבלים של 10 מטר, בתכלס שניהם כבלים רגילים אחד ממוצע ופשוט (לא הכי פשוט אבל לא משהו רציני) והשני קצת יותר רציני , השתמשתי במפצל ממיני פלאג לשני RCA וזאת הדרך הנכונה לעשות זאת - את הכבל RCA מכניסים לערוץ שמאל של המפצל. בכל מקרה כדי להמחיש את רמת ההפרעות הפוטנציאלית - כשהפעלתי תוכנת למעבד בשם VCOOL המידע לא עבר טוב - עם קפיצות בדיוק כמו שתיארת , כשכיביתי את התוכנה הכל עבד חלק.

בכל מקרה תתחיל עם כבל נורמאלי ומפצל (לא צריך שום דבר מיוחד), כמו כן כדאי לא להשתמש בכבל הכי זול ודק שיש , אבל גם לא צריך להגזים (זה עבד לי גם עם כבל כפול 10 מטר שעלה לי 40 ש"ח - לא הכי פשוט אבל דיי בסיסי) חברה זולה וטובה מאוד שמומלצת היא TST כבלים בריאים ביותר.

תקווה שזאת הבעייה , אם לא צריך להמשיך לחפש את מקור הבעייה בעזרת שלילת תאוריות (כמו כל בדיקת בעיות במחשב :) ).

*כמו כן בדיקות תעשה רק עם תוכנת די וי די , ווינ די וי די או POWER וסרט מקורי או קובץ הדגמה של קריאטיב (גם התוכנה שלהם בסדר). צריך גם לסמן שהכרטיס שלהם לא יעשה קידוד ל AC3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי המידע עבר בשני סוגים של כבלים של 10 מטר, בתכלס שניהם כבלים רגילים אחד ממוצע ופשוט (לא הכי פשוט אבל לא משהו רציני) והשני קצת יותר רציני , השתמשתי במפצל ממיני פלאג לשני RCA וזאת הדרך הנכונה לעשות זאת - את הכבל RCA מכניסים לערוץ שמאל של המפצל.

אתה מתכוון לכבל כזה ?

minidisco-store_1758_6650955

ניסיתי גם את זה (חיברתי את הmini plug לכ.קול ולרסיבר חיברתי את ה-RCA ה"שמאלי". זה נתן אותה תוצאה בדיוק. (חיבור ל-RCA השני הניב שקט מוחלט..)

בכל מקרה כדי להמחיש את רמת ההפרעות הפוטנציאלית - כשהפעלתי תוכנת למעבד בשם VCOOL המידע לא עבר טוב - עם קפיצות בדיוק כמו שתיארת , כשכיביתי את התוכנה הכל עבד חלק.

זה בהחלט מעניין...

אומנם אין לי תוכנות לקירור מעבד, אבל אני אנסה להפעיל את זה שוב עם מינימום תוכנות, אולי אחת מהן גורמת לבעיה (למרות שזה נשמע לי קצת לא קשור..?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון , אמנם לא התכוונתי לכבל כזה אבל העיקרון דומה, הכבל שהשתמשתי בו הוא RCA משני הצדדים ,ובנוסף קניתי מפצל קטן ממיני לשני RCA וחיברתי את אחד הקצוות של הכבל לערוץ שמאל במפצל. בתכלס עכשיו אני נזכר שהשתמשתי בכבל כמו שהבאת כאן בהתחלה וזה לא עבד לי טוב (מבחינת הערוצים ששמעתי) אבל אם אני לא טועה זה היה יותר קשור להגדרות ולא לכבל כי אין הרבה הבדל בין שתי הצורות (ה RCA הימני הוא כלום הוא לא מעביר כלום במצב הדיגיטלי).

לגבי ההפרעות,

מדובר יותר בהפרעות שנגרמות ע"י חומרה (הפרעות חשמליות וכו), תוכנות למעבד משפיעות על באס הPCI לרעה ועשות בו הרבה צרות (מי שמכיר את הציפצופים דרך הכרטיס קול כשמפעילים תוכנה כזאת - זאת רק דוגמה), זאת הסיבה שגרמה להפרעות בהעברת המידע וזאת הסיבה גם שתוכנות לא מומלצות ולא מגיעות כאופצייה מובנית, ככה שאני בספק אם ביטול תוכניות רגילות ישפיע , אבל כדאי לחפש תוכניות שמשפיעות בצורה זאת או אחרת על החומרה.

בכל מקרה הצעד הבא הוא חיפוש חומרה בעיתית , המלצה היא לנסות מחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כך קיוויתי שהעפת כרטיס הטלוויזיה (שישב בצמוד ל-Audigy2) תפתור את הבעיה - אך לא..

גם לא מצאתי שום תוכנה בעייתית.. (והגדרות המערכת שלי סטנדרטיות לחלוטין, ללא טיפת אוברקלוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הרמקולים זה altec lansing 880 והכרטיס sb live5.1 ואני משתמש בכבל דיגיטלי

שיוצא מהסאב למחשב ובמחשב מתחבר במיני חיבור דיגיטלי והוא מתחבר בעזרת מתאם

שקניתי בחנות אלקטרוניקה\חשמל שכונתית שלי.

ולא איין קפיצות,פרט לבעיה ידועה שמכבים את האור ליד החדר באחד המפסקים הרמקולים

מפסיקים לפעול לשנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להרכיב על מחשב אחר..

תחליף בין חריצי ה PCI השונים..

תעשה את הבדיקות עם מינימום חומרה

תנסה (וזה הדבר הכי מסובך לביצוע אז איך שאתה רוצה) להפעיל את הרסיבר עם המחשב בחדר אחר.

תנסה לשחק בהגדרות PCI בביוס (LETANCY ועוד כמה שטויות שיש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...