Audigy 2 ורסיבר חיצוני בחיבור S/PDIF - סאונד קופץ - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Audigy 2 ורסיבר חיצוני בחיבור S/PDIF - סאונד קופץ

Milford Cubicle

Recommended Posts

אולי תוסיף עוד סימן קריאה אם אתה כלכך בטוח בעצמך ;)

נותן לרסיבר אות מעובד ? לא עובר שום אות ושום אודיו ושום עיבוד אלא מידע דיגיטלי בדיוק כמו קובץ רגיל שלא עובר שום עיבוד , הוא לא אמר קירטועים אלא קפיצות בסאונד ז"א מזהה לא מזהה מזהה לא מזהה וכו'.. מה שאתה מתאר זה מצב תאורטי של GARBAGE - זבל. הוא, שומע את הסאונד אבל עם קפיצות - האות המתקבל לא רציף. ועכשיו אני אומר תאורטי כי , אני לא יודע עם איזה רסיבר אתה עובד, אבל אם לא מתקבל ID של AC3 מעבד הAC3 ברסיבר לא מופעל אז אין שום מצב שישמע "זבל".

ואני אומר את זה כי כבר ניתקלתי בזה, לא כי "נראה לי" ולא כי "אמרו לי"....

ואם התיאור של הבעייה לא נכון כדאי שאנקודר יפרט יותר על הבעייה ויתאר אותה טוב יותר, אבל אם הבעייה היא קפיצות כמו שאמר - אז זה המצב של קפיצות בAC3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אולי תוסיף עוד סימן קריאה אם אתה כלכך בטוח בעצמך ;)

נותן לרסיבר אות מעובד ? לא עובר שום אות ושום אודיו ושום עיבוד אלא מידע דיגיטלי בדיוק כמו קובץ רגיל שלא עובר שום עיבוד , הוא לא אמר קירטועים אלא קפיצות בסאונד ז"א מזהה לא מזהה מזהה לא מזהה וכו'.. מה שאתה מתאר זה מצב תאורטי של GARBAGE - זבל. הוא, שומע את הסאונד אבל עם קפיצות - האות המתקבל לא רציף. ועכשיו אני אומר תאורטי כי , אני לא יודע עם איזה רסיבר אתה עובד, אבל אם לא מתקבל ID של AC3 מעבד הAC3 ברסיבר לא מופעל אז אין שום מצב שישמע "זבל".

ואני אומר את זה כי כבר ניתקלתי בזה, לא כי "נראה לי" ולא כי "אמרו לי"....

ואם התיאור של הבעייה לא נכון כדאי שאנקודר יפרט יותר על הבעייה ויתאר אותה טוב יותר, אבל אם הבעייה היא קפיצות כמו שאמר - אז זה המצב של קפיצות בAC3.

כן כן לזה היתכוונתי :), צליל מלוכלך כזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

נראה לי שעליתי פה על משהו...

בעמוד הזה באתר של יש הסבר על שיטות החיבור השונות.. באותו עמוד יש קישור לתמונה הנ"ל:

audigy_dolby_digital.image1.gif

כנראה שצריך כבל mini-plug עם 3 "מגעים" (למעשה זה 4, כולל הראש של החיבור)...

זה, אני מאמין, יכול להסביר למה כשחיברתי כבל 2rca->miniplug stereo (עם 2 מגעים) היו קפיצות בסאונד, וכשחיברתי את הכבל COAX שלי (rca->rca) עם מתאם rca->mono miniplug (עם מגע אחד) לא שמעו כלום...

השאלה היא, מאיפה אני משיג כזה חיבור\מתאם (מ-rca) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

(הממ... נראה לי שאני עובר עכשיו על חוקי הפורום עם הקפצת הנושא הזה.. well.. זה בכל זאת נראה לי דבר נכון יותר לעשות מאשר פשוט לפתוח נושא חדש.. :))

היי

רק רציתי לציין שעדיין לא מצאתי פיתרון לבעיה, גם לאחר שינוי מיליון וחצי הגדרות, ניסיון עם אין סוף codecs שונים, החלפת הכבלים, ומה לא...

שימו לב לקובץ ההדגמה שהעלתי: http://www.hwzone.co.il/community/attachments/ac3_problem.zip

אולי עכשיו יש למישהו מושג מה יכול לגרום לקפיצות האלה ?

אני לא זוכר אם כבר ציינתי את זה בת'רד, אבל בזמן השמעת הסאונד הזה, עם הקפיצות, הרסיבר מזהה ללא בעיה שהאות הוא Dolby Digital, והוא מסמן את כל 5.1 הערוצים כפעילים.

גם בזמן הקפיצה עצמה עדיין אין שום שינויים בזיהוי, לעומת מצב שבו למשל אני מדלג לזמן אחר בסרט, ואז יש חצי שניה של קפיצה ללא , שאותה הרסיבר מזהה והוא אכן עובר חזרה לסטריאו (כלומר, לאות PCM רגיל, ולא AC3), מה שגורם לי להתייחס לקפיצות בסאונד כ"שקט" ולא כ-"חוסר סאונד", אם זה בכלל משנה משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שעליתי פה על משהו...

בעמוד הזה באתר של יש הסבר על שיטות החיבור השונות.. באותו עמוד יש קישור לתמונה הנ"ל:

audigy_dolby_digital.image1.gif

כנראה שצריך כבל mini-plug עם 3 "מגעים" (למעשה זה 4, כולל הראש של החיבור)...

זה, אני מאמין, יכול להסביר למה כשחיברתי כבל 2rca->miniplug stereo (עם 2 מגעים) היו קפיצות בסאונד, וכשחיברתי את הכבל COAX שלי (rca->rca) עם מתאם rca->mono miniplug (עם מגע אחד) לא שמעו כלום...

השאלה היא, מאיפה אני משיג כזה חיבור\מתאם (מ-rca) ?

קודם כל זה לא מסביר את זה רק מהעובדה הפשוטה שאני ועוד דיי הרבה אנשים על הכוכב הכחול כן משתמשים בחיבור RCA פשוט עם מתאם בסיסי למיניפלאג (בחיבור ערוץ שמאל - או הצד הקיצוני) וזה עובד נהדר.

לגבי האיור אני מאמין שכבר הבנת בעצמך שהוא לא קשור לכלום - בייחוד שלפי הסירטוטים שלו הפלסטיקים מעבירים אנלוגי ואות דיגיטלי מחולק לשלוש (אין מה לחלק אות דיגיטלי כל עוד הוא מגיע למעבד אחד) וביחוד שגם כריאטיב בעצמם רשמו בעמוד חיבור RCA בלבד שמחובר במיניפלאג לצד החיצוני ("קוטב" איך שהם כינו את זה - או ערוץ שמאל בעיברית פשוטה) באמת אין לי מושג למה שמו את האיור הזה שאפילו לא תואם לטקסט. אני יודע שאין נחמה בדברי אבל זה אולי יוריד קצת מהמעמסה של הגורמים והסבות לבעייה. גם לפי התיאור האחרון שלך של הבעייה אז אתה צודק : "שקט" נשמע יותר הולם מאשר "חוסר סאונד", מה שמסבך עוד יותר וגורם לי לחשוב רק על 1)פילטר AC3 שעושה בעיות 2)חומרה לא תקינה - במקרה כזה אני אישית היתי מנסה להביא כרטיס דומה לאותו מחשב (אודיגי או לייב אפילו) לבדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לציין שהבעיה קיימת גם ב-SB Live! Value digital הישן שלי.

אממ... בוא נעשה דבר כזה...

אצלך זה עובד ?

איזה כרטיס קול, רסיבר ?

מערכת הפעלה, פילטר AC3 (אני מניח שאתה משתמש ב ac3filter, ver 0.7?), נגן ?

הכל פה נראה לי ממש מוזר... הרי הכל מוגדר כמו שהוא צריך להיות, ואין סיכוי שזאת בעיית חומרה כי ניסיתי כבר שני כרטיסי קול (ואפילו מדגמים שונים.. live ו-audigy..).. הכבל הוא גם אותו אחד שכולם משתמשים בו.. אז איפה הבעיה ? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כ.קול - אודיגי עם דריברים אחרונים.

רסיבר - YAMAHA RXV496

מ.הפעלה - WINXP PRO

פילטר - לסרטי DIVX אני משתמש בפילטר של INTERVIDEO "פרוץ" וזום פלייר שהוא היחיד שעבד לי עם איי סי 3 בצורה תקינה ,ACFILTER עשה לי בעיות (אבל גירסה ישנה). בכל מקרה כל בדיקה נעשית עם POWERDVD או WINDVD עם סרט מקורי - צירוף כזה תמיד עובד לי , אין מה לנסות כל דבר אחר לבדיקה בסיסית.

זה נושא קצת ישן אז אני פשוט לא זוכר מה ניסית , אבל האם בסוף ניסית מחשב אחר ?

האם ניסית לקנות מפצל ממיני פלאג לשני RCA אחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...