האם בארה''ב הרבה אנשים מורידים תכניים לא חו&#1 - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם בארה''ב הרבה אנשים מורידים תכניים לא חו&#1

rani

Recommended Posts

אין לי כוח לקרוא את כל מה שכתבו אבל הנה מה שיש לי להוסיף:

לפני שהפיראטיות הייתה פופלרית (סוף שנות ה-90) הייתי קונה משחק אחד-שתיים בשנה.

היום המצב זהה לחלוטין, אני עדיין קונה משחק 1-2 בשנה.

מה ששונה זה שיוצא היום כל יום משחק וכגיימר אני רוצה לנסות את כולם, לנסות=להוריד, כי אין דרך אחרת לנסות אותם.

אבל בסופו של דבר אין סיכוי שאני יקנה משחק לפני שאני יוריד וינסה אותו, 90% מהמשחקים שאני מוריד לא הייתי קונה גם ב10 שקל.

מבחינתי אני קונה מה שבאמת שווה את הכסף ולא מפריע לי בכלל שאני מוריד ולא קונה את המשחקי זבל שלא שווים תכסף.

לפי דעתי היא דבר טוב שמקדם הרבה דברים באינטרנט אבל צריך להשתמש בה במידה ולא לגנוב 100% מהתוכן שצורכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ההבדל מבחינתי בין לגנוב לפיראטיות הוא שבגניבה הבעלים בהכרח מפסיד. אם גנבתי מסטיק מהמכולת אז המוכר הפסיד בהכרח אגורה שזה מה שעלה לו, או חצי שקל מה שיכול להיות שהיו קונים. במקרה של משחקי מחשב, זה שהורדתי משחק לא עלה ליצרן כלום, ולבטח אם לא הייתי קונה את המשחק גם אם לא היה אפשרות להשיג אותו אלא לקנות במחיר של 100 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כוח לקרוא את כל מה שכתבו אבל הנה מה שיש לי להוסיף:

לפני שהפיראטיות הייתה פופלרית (סוף שנות ה-90) הייתי קונה משחק אחד-שתיים בשנה.

היום המצב זהה לחלוטין, אני עדיין קונה משחק 1-2 בשנה.

מה ששונה זה שיוצא היום כל יום משחק וכגיימר אני רוצה לנסות את כולם, לנסות=להוריד, כי אין דרך אחרת לנסות אותם.

אבל בסופו של דבר אין סיכוי שאני יקנה משחק לפני שאני יוריד וינסה אותו, 90% מהמשחקים שאני מוריד לא הייתי קונה גם ב10 שקל.

מבחינתי אני קונה מה שבאמת שווה את הכסף ולא מפריע לי בכלל שאני מוריד ולא קונה את המשחקי זבל שלא שווים תכסף.

לפי דעתי פיראטיות היא דבר טוב שמקדם הרבה דברים באינטרנט אבל צריך להשתמש בה במידה ולא לגנוב 100% מהתוכן שצורכים.

גיימינג זה תחביב (אני מניח שגם בשבילך), אז כמו רוב התחביבים הוא עולה כסף, אתה יכול לקרוא סיקורים לפני הקנייה, אתה יכול להוריד DEMO/TRIAL במידה ויש אבל זה לא סיבה לגנוב. אם היית חובב מכוניות, היית גונב את כל המכוניות ואז כשאתה מוצא אחת שבאמת מתאימה לך רק אותה אתה תקנה?

משהו יותר מהיומיום

אם נגיד אתה רוצה לקנות מוצר מסויים, ש20 חברות שונות מייצרות, אתה גונב את כולם, מגלה ש15 מהם חרא גמור שלא שווה שקל וזורק אותם או שאתה קונה אחד ומנסה, במידה ולא אהבת אתה זורק וקונה אחד אחר ובמידה והאבת נישאר איתו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לפי ההיגיון שלי אנשים שלא היו קונים משחקים לפני הפיראטיות\צורבים לא יקנו היום רק שהם יוכלו לשחק כי זב בחינם. כלומר החברה שהשקיעה מליונים בפיתוח הרוויחה אותו סכום רק שיותר אנשים משחקים בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיימינג זה תחביב (אני מניח שגם בשבילך), אז כמו רוב התחביבים הוא עולה כסף, אתה יכול לקרוא סיקורים לפני הקנייה, אתה יכול להוריד DEMO/TRIAL במידה ויש אבל זה לא סיבה לגנוב. אם היית חובב מכוניות, היית גונב את כל המכוניות ואז כשאתה מוצא אחת שבאמת מתאימה לך רק אותה אתה תקנה?

משהו יותר מהיומיום

אם נגיד אתה רוצה לקנות מוצר מסויים, ש20 חברות שונות מייצרות, אתה גונב את כולם, מגלה ש15 מהם חרא גמור שלא שווה שקל וזורק אותם או שאתה קונה אחד ומנסה, במידה ולא אהבת אתה זורק וקונה אחד אחר ובמידה והאבת נישאר איתו?

אתה צודק ולא צודק.

משחק הוא דבר עם המון תוכן, ויש מגוון משחקים שזמין לכולם, עם מכוניות זה לא ככה, חוצמזה שהיום אתה יכול לנסות את רובן.

demo/trial הם בעייתיים בגלל כמה סיבות, קודם כל הם יכולים לא לשקף את כל המשחק ונגיד לקחת חלק ממש טוב ממנו בעוד ששאר המשחק גרוע, ודבר שני כבר בקושי יש דמואים אז לא נותרת ברירה, וסיקורים באמת שווים לתחת, אני נוטה לא להסכים עם רובם.

לגבי , אם אני קונה מוצר חדש אז די בטוח שניסיתי אותו, וגם אם לא אז אני לא ינסה משהו חדש אם הוא עולה מעל 20 שקלים וגם במעל 10 אני יחשוב טוב לפני, עם משחקי מחשב כבר אמרנו שזה 250 שח+-.

אותו דבר , יש טריילרים שאני רואה לפני ובדרך כלל אני מבין מהם מה טוב ומה לא, אבל בהרבה מקרים הטרילרים טובים מדי לעומט הסרט ואז זה מבאס, ואת הסרטים שלי אני רואה בקולנוע ולא מוריד, אבל שוב כרטיס אחרי הנחה לא עולה יותר מ25 שח בעוד שמשחק עולה 250+-

ואותו דבר גם באיפון, 99% מהתוכנות שם הן חסרות כל שימוש מבחינתי והם בזבוז מוחלט של כסף.

אם לא הייתה הייתי קונה רק את אלו שניסיתי ואני בטוח ישתמש בהן (בערך 5 תוכנות), עכשיו שיש אני יכול לנסות את כולן לפני שאני קונה, יש לי הבטחה שאני 100% לא יתבאס ואני עדיין קונה את אלו שאני באמת משתמש בהן (לדוגמא ibluetooth).

ותכלס האם גרמתי לנזק בכך שהורדתי תוכן לא חוקי? אני לא סגור על התשובה אבל נראלי שלא, אני קניתי פחות או יותר את אותן תוכנות שהייתי קונה אם לא הייתה . רק שככה אין מצב שהרגשתי שבזבזתי כסף על משהו מעפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה את זה כך:

פיראטיות אינה גנבה והיא אף מוגדרת כך בחוק (זו פגיעה ב"קניין רוחני"). זו בעצם פגיעה בסטטיסטיקות, משמע מה ש"היה עלול להימכר" לא נמכר.

זו אינה גנבה כי לא גנבו מהחברה את קוד המקור או את משלוח הדיסקים שהם הדפיסו במפעלים עם הגרפיקה וכדומה (לא מדבר על המקרים הנדירים בהיסטוריה שכן זה קרה).

כל ה-WAREZ של המשחקים, תוכנות וכדומה זו סיבה ותוצאה.

- בארץ מסויימת המשכורות נמוכות ומחירי התוכנה גבוהים ? אחוז ההורדה גבוה מאוד (סין,רוסיה ומזרח אירופה בפרט)

- המשכורות בינוניות (ישראל)? אחוז ההורדה בינוני

- המשכורות גבוהות (ארה"ב וקנדה)? אחוז ההורדה נמוך.

נ.ב - יוסי, על איזו הנחה אתה מדבר בבתי הקולנוע ? חיילים,סטודנטים ומבוגרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי הולך עם חבר שלש לו את המבצע של דיינרס ברב-חן וYES PLANET של 1+1 אבל ה*** האלה פתאום שמו לב שכל העם משתמש בזה והגבילו רק למי שמרביץ בDINERS שלו קניות בלפחות 1500 ש"ח לחודש אחרת אתה משלם את מלוא מחיר הכרטיס השני בחשבון כעבור חודשיים :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה את זה כך:

פיראטיות אינה גנבה והיא אף מוגדרת כך בחוק (זו פגיעה ב"קניין רוחני"). זו בעצם פגיעה בסטטיסטיקות, משמע מה ש"היה עלול להימכר" לא נמכר.

זו אינה גנבה כי לא גנבו מהחברה את קוד המקור או את משלוח הדיסקים שהם הדפיסו במפעלים עם הגרפיקה וכדומה (לא מדבר על המקרים הנדירים בהיסטוריה שכן זה קרה).

- בארץ מסויימת המשכורות נמוכות ומחירי התוכנה גבוהים ? אחוז ההורדה גבוה מאוד (סין,רוסיה ומזרח אירופה בפרט)

המעלה הוא הפושע

המוריד נאנה מהפשע

אבל אף אחד מהם לא היתפס

זות המציאות בישראל

אז תהנו ממנה ;)

זוות דעתי

***כדי שזה יהיה ברור אני לא מעודד אף אחד לעשות את זה

*****אני רק מביע דעה

*******אז לא לתת אזהרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בשביל מה? אני בתור אחד שמשתמש באיטונס סטור, ובזמן האחרון התחיל גם להוריד מספר סרטי HD דרכם, הייתי שמח שהמהירות תעלה, ויהיו עוד המון אנשים כמוני בארץ כשתקופות הפיראטיות תעלם (מן הסתם שאי אפשר להעלים לחלוטין, אבל תרד דרסטית במימדים).

ואולי גם סוף סוף יפתחו בארץ שירותים כמו שיש בבלוקבסטר שאתה יכול להשכיר משחק X360 לתקופה בלתי מוגבלת, ואתה משלם קבוע $19.99 לחודש, וכשאתה רוצה אתה מליף למשחק אחר, ואם לא האבת את המשחק אתה יכול להחליף מתי שאתה רוצה, ההגבלה היחידה היא שנישאר אצלך משחק אחד כל הזמן, ויש גם מנוי של שני משחקים בו זמנית ב$34.99 לחודש וכו'.

כן? אתה יודע שאתה משלם בארץ על גרוטאות במחירים של מכוניות יוקרה? אתה יודע שבארה"ב פורש משומשת מתחילה מ$9,000 וב$20,000 אתה קונה פורש במצב טוב שנת 2002-2004, אני עדיין לא רואה אותך גונב פורש בארץ בגלל המחירים הבלתי הגיוניים שלוקחים עליהן כאן. אתה יודע שברוב המדינות בארה"ב הדלק זול יותר מבארץ פי 2-2.5, אני עדיין לא רואה אותך גונב דלק, ואתה יודע למה? כי אתה מפחד, שישפטו אותך יתבעו אותך ואתה תשב בכלא.

אבל בגלל שאתה יודע שכשאתה גונב משחק, אתה יודע שאתה יכול ללכת לתחנת המשטרה להגיד שגנבת את המשחק לא יעשו לך כלום.

יש לUnderdog בארץ שירות שכזה, אחד שניים ואפילו שלושה משחקים בכל פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה את זה כך:

אלכס, בסין מערכת הפעלה Windows מקורית עולה דולרים ספורים. למרות זאת כמעט כל המחשבים בסין עובדים על פרוצה. ישראל נחשבת למעצמה פיראטיות בדיוק כמו סין, תאילנד, רוסיה ועוד כמה מדינות. העניין לא בתמחור (ע"ע בסין, משחקים מקורים ל- ברוסיה) ולא ברמת הכנסה, אלא במנטליות. התרבות הישראלית אומרת למה לקנות אם אפשר לגנוב בלי להיתפס. גם אם משחק מקורי חדש להיט יעלה 100 שקל אנשים עדיין יגידו למה להוציא 100 אם אפשר להוריד. למה לקנות משחקים אם ב-300 שקל אני שם צ'יפ ומוריד כמה שאני רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בטח בשוודיה כולם גרים באוהלים ואוספים אוכל מהזבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצורך העניין המשכורת הממוצעת שם היא 43K לשנה שזה הרבה יותר מבארץ (כ-83 אלף ש"ח בשנה)

אפשר מקור?

(לא בקטע של התעמתות, אני באמת מסוקרן).

מה שאתם מפספסים כאן זה שהאמריקאים לא "מתרגמים בראש" לשקלים.

צריך לעשות את החישוב של אחוז הקנייה מתוך המשכורת השנתית (או החודשית) דהיינו -

(אם נשתמש במספרים הנ"ל)

בארה"ב:

43K לשנה = 3600 בחודש.

משחק עולה 40 (אני בכוונה לא משתמש בסימנים $\ש"ח וכו')

כלומר משחק מייצג 1.1% מהמשכורת החודשית

בישראל:

83K לשנה = 7400 בחודש

משחק עולה 220

כלומר משחק מייצג 3.18% מהמשכורת החודשית (פי שלושה).

המצב ה-ר-ב-ה יותר גרוע כשמדובר במכוניות דרך אגב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתונים שלך דיי שגויים... כל משחק גדול שיוצא בארה"ב עולה לפחות 50 דולר, לא פחות. אני מדבר על המשחקים הגדולים ואלה ששומעים עליהם (NFSS, הבאטמן החדש). יש גם שעולים 40 אבל זה משחקים קצת פחות ידועים ובעלי פחות "באזז" מאשר הנ"ל, או שהייתה ירידה במחיר שלהם בגלל שהם יצאו מלפני זמן מסויים.

מה גם שבארץ המשחקים החדשים האלה לא עולים 220 אלא יותר. סביבות ה- 300~.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...