האם בארה''ב הרבה אנשים מורידים תכניים לא חו&#1 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם בארה''ב הרבה אנשים מורידים תכניים לא חו&#1

rani

Recommended Posts

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם שמה יש לא מעט הורדת לא חוקיות, אבל גם יש הרבה הרבה יותר אנשים (מבחינת אחוזים) שכן מורידים באופן חוקי, בעוד פה התוכנה הראשונה שמתקינים לילד קטן שמקבל מחשב עם זה אימיול או קאזה, ויודע מאיפה להשיג את הניד פור ספיד החדש, שם אני אישית ראיתי לא פעם שילדים (11-13) שהלכו לחנות כדי לקנות iTunes Gift Card של $25 סביר להניח כי ההורים לא נותנים להם להוריד מהחשבון שלהם ובחשבון של הילדים ההורים לא העבירו מספיק כסף החודש, והם רוצים להוריד את האלבום החדש של "האנה מונטנה" או WALL-E לטלוויזית ה55" שיש להם בחדר, היום זה בכלל אולי כדי לקנות משחקים לאיפון שלהם.

יש שם פיקוח על משתמשים ביתיים (פה אין), חברות התקליטים תובעות אלפי משתפי קבצים בשנה, כך שיש שם סיכון להתפס ולשלם קנס (לרוב זה אלפי דולרים בודדים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו אם לא משתמשים בתוכנות פופלריות כמו אימיול ויותר הולכים לTL לדוגמא ששם הם יותר טוב מאורגנים לדברים כאלו..

מה העונש?

איך הם תופסים?

אז ככה זה עובד:

1. חברות ניטור מסויימות (נניח טורנט האנטרז) מטעם חברה מסויימת (נניח NBC) מנטרות תוכנות מסויימות, בוא נניח uTorrent.

2. חברת טורנט האנטרז מחפשת תכנים שקשורים לחברת NBC ומופצים (מין הסתם באופן לא חוקי) בתוכנת uTorrent, בוא נניח - The Tonight Show with Jay Leno

3. לחברת טורנט האנטרז אין בעיה עם אנשים ש"מורידים" את התוכנית, אך מאחר שמדובר בתוכנת שיתוף, בזמן שאתה "מוריד" את התוכנית אתה בהכרח גם משתף בה אחרים, כלומר אחרים מורידים ממך, כלומר פה כבר הפכת למפיץ. ולחברת טורנט האנטרז יש בעיה איתך.

4. חברת טורנט האנטרז מאתרת את ה IP של אותו משתף קבצים. מוצאת שהספק שלו הוא, בוא נניח - קוקס קומיוניקיישנס.

5. חברת טורנט האנטרז פונה לקוקס ומודיעה להם שמשתמש X בעל IP כך וכך משתף תכנים לא חוקיים והיא רוצה לתבוע את אותו ואת אימא שלו אחותו גיסתו וכו'.

6. חברת האינטרנט קוקס (כדי להגן עליך, המשתמש) מנתקת אותך מייד מהאינטרנט ומשאירה לך הודעה (כשאתה מפעיל את הפיירפוקס למשל) שהאינטרנט נותק מסיבות מסויימות. ושאתה צריך לפנות למחלקת הביטחון שלהם.

7. אתה מתקשר ואז מודיעים לך "שמישהו כנראה משתמש ברשת האלחוטית שלך כדי להוריד תכנים לא חוקיים ולשתף אותם". הם גם יגידו לך באיזה קבצים מדובר בדיוק ומה עליך למחוק מההארדיסק שלך. הם גם ידריכו אותך כיצד להגדיר סיסמא על הראוטר האלחוטי שלך (גם אם אין לך ראוטר אלחוטי).

8. ספק האינטרנט קוקס מודיע לחברת טורנט האנטרז שבעל IP ככה וככה לא יעשה את זה יותר וזה לא היתה אשמתו, ונא לא לתבוע אותו.

9. בפעם השניה שזה יקרה (כי חשבת שאתה חכם ומוגן ושאתה תצליח להערים על כולם וכו' וכו') וינתקו לך את האינטרנט, מחלקת הביטחון של קוקס תודיע לך שזו האזהרה האחרונה שלך, ואם זה יקרה שוב - היא לא תוכל לספק לך יותר שרותי . ל-ע-ו-ל-ם (לפי מספר ת.ז.). והיא גם לא תהווה חוצץ בינך לבין חברת NBC ועורכי דינה.

ספקיות אחרות, בוא נניח COMCAST לא שורפות את המשתמשים שלהם ומוסרות את ה- IP לחברות כמו טורנט האנטרז, ואז םם אין צו בית משפט ובו הוכחה שבעל כתובת IP עם שם וכתובת המשתמש ב-א-מ-ת משתף קבצים, היא לא תמסור את פרטיו. אבל עדיין קיים סיכוי גבוה מ-א-ו-ד שיעלו עליך ויתבעו לך את הנשמה.

מה העונש?

למשל:

http://www.wired.com/threatlevel/2009/06/riaa-jury-slaps-2-million-fine-on-jammie-thomas/

מקווה שזה עזר.

במאמר מוסגר, צריך גם לזכור שתופעת ה"לא חוקיים" נפוצה הרבה פחות בארה"ב גם בגלל שמשחק מחשב AAA חדש שעולה בארה"ב $40, זה בדיוק כמו שמשחק בארץ יעלה 50 ש"ח. תחשבו כמה אנשים ירוצו או לפחות יירצו ( ;)) לקנות מקוריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תופסים ועוד איך תופסים. גם בישראל זה יגיע.

זה התחיל בתפיסת פדופילים כאשר תגברו את יחידת המחשב של המשטרה, המשיך בתביעת אתרים שתרגמו כתוביות וכלה בזה שייתנו יד לאגודה הזאת של אמני ישראל, שכחתי את שמה לתבוע גולשים ישירות.

בשבדיה , נתנו לזה פתרון לגולשי כל העולם. ראה חדשה שלי:

http://hwzone.co.il/news/1251679725/62798

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה... רק האם אתה בטוח על עניין האזהרות, שקודם מזהירים אותך או שישר תובעים אותך?

בבקשה.

לא, לא "בטוח שמזהירים אותך". אתה יכול לחטוף תביעה לפנים, לקבל זימון לבית משפט בדואר רשום,

או לשמוע דפיקות בדלת, לפתוח ולראות נציגים של ה FBI (לא, לא מאלדר וסקאלי... ;) ).

מן הסתם אין חוקים במלחמה.

1.) בקשר לסרטים - יש בארה"ב חברה שנקראת . הקונספט גאוני ועובד. בדוק. ככה שאתה לא צריך להוריד תכנים לא חוקיים.

2.) בקשר למשחקים - בקונסולות, אם אתה קונה משחק משומש מחברה גדולה (קרא: ע-נ-ק-י-ת) ומאורגנת כמו GAMESTOP למשל, יש לך אפשרות להחזיר אותו ולקבל את כספך (ב-מ-ז-ו-מ-ן) בחזרה תוך שבוע, או אפשרות להחליפו באחר בתוך 30 יום. (או לקנות חדש ואז למכור אותו בחזרה לחנות כך שבפועל שילמת הרבה פחות מה"מחיר מחירון").

3.) בקשר למחשב - ה"נישה" הזו לא נפוצה שם כ"כ אבל המחירים בהחלט שווים לכל נפש (כמעט...).

ברגע שהורדות ושיתוף הופכים לדרך חיים ומוסכמה - קשה מ-א-ו-ד להבין איך "האחרים" מוכנים לשלם על כל התכנים האלה בחינם.

לא לשווא נחשבת בהרבה חוגים למדינת עולם שלישי.

netflix.com

gamestop.com[br]פורסם בתאריך: 20.09.2009 בשעה 16:35:38

תופסים ועוד איך תופסים. גם בישראל זה יגיע.

זה התחיל בתפיסת פדופילים כאשר תגברו את יחידת המחשב של המשטרה, המשיך בתביעת אתרים שתרגמו כתוביות וכלה בזה שייתנו יד לאגודה הזאת של אמני , שכחתי את שמה לתבוע גולשים ישירות.

ומה אתה חושב על זה? אתה מסכים עם זה? חושב שזה הגיוני? לא מוצדק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב נזכרתי בשמה, קוראים לאגודה הזאת אליס אם איני טועה.

אני מאוד מסכים עם מה שהם עושים לגבי זכויות היוצרים, הם נאבקים בסופו של דבר למען אנשים שהמשכורת שלהם מגיעה ממכירות של האלבומים שלהם ואין להם עבודה רגילה של משרד ממוזג בחברה כולשהי מלבד לשיר ולהוציא פעם ב... איזה אלבום או סרט או תוכן רוחני אחר ועל כן זה כמו חברה שמגנה על הפטנט שאיזה עובד שלה הוציאה תחת חוזה מהעתקתו ע"י חברה אחרת, כך אליס מגנה שקולם של האמנים שלה לא יועתק.

מה שאני לא מרוצה ממנו זה המחיר של המדיות בארץ. משחק מחשב עולה איזה 250 ש"ח, משחק לקונסולה מגיעה גם ל400 ש"ח. כאשר משכורת ממוצעת היא כ5000 ש"ח, משחק אחד מגיע לכמעט 10% מהשכר וזה משהו לא הגיוני. לא לי הפתרונים איך להוזיל את המחיר אבל ברמת העיקרון זה מאוד יקר.

לגבי זה משהו אחר. אני למשל חובב מושבע וכל הזמן הולך לקולנוע. אבל שם אני מבין איך כרטיס עולה 35 ש"ח.

יש סדרנים, מקרינים,פרסומאים וכדומה להעסיק וצריך לשלם לקניונים סכומי עתק על שכירת השטח של בית הקולנוע.

בסופו של דבר ליציאה של פעם, פעמיים בשבוע אני מוכן להוציא את ה35 ש"ח האלה בלי להרים גבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...