מחשב נתקע בזמן עליה כאשר SATA נשלף דלוק - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נתקע בזמן עליה כאשר SATA נשלף דלוק

ha

Recommended Posts

לפני כשבועיים החלטתי לסדר את המחשב והחלפתי 3 כוננים ישנים (SATA) של 200 ג'יגה ב 2 כוננים חדשים (SATA) של 1 טרה. את הכוננים הישנים שמתי במגירות נשלפות כדי שישמשו לגיבוי. הכוננים במגירות נשלפות עובדים היטב וניתן להכניס/להוציא אותם בזמן עבודה ב WINXP ללא שום בעיות.

אלא מה, גיליתי כי במחשב נתקע בזמן עליה כאשר SATA נשלף דלוק ויש צורך לכבות את הכונן ולנסות שוב, הבעייה מופיעה כאשר לוח האם (Abit 35 Pro) גומר להעלות את כל ההתקנים ההיקפים (דיסק ATA כונני המחוברים לכרטיס SATA) וכותב משהו כמו Updating DPMI ואז נתקע.

מישהו נתקל כבר בתופעה זו? כיצד פותרים אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה עובד עם AHCI מופעל בשביל hotswap (זה מסביר את בעיית התקיעה בלוח?) וגם עושה unmount לפני הוצעה פיסית.

-אני כמעט בטוח ש AHCI מופעל בביוס (הרי יש לי hotswap), ד"א, ניתן לראות זאת דרך ווינודוס?

- מה זה unmount בווינודוס? חשבתי שזה קיים רק במערכות יוניקס.

עוד תופעה מוזרה, כאשר אני מחליף דיסקים תוכנת Realtek HD audio maneger קופצת לי כאילו חיברתי את האוזניות מחדש. בעייה חשמלית או תוכנתית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה multicore על התוכנה, לא ידעתי כי יש דבר כזה בווינודוס. ד"א, כיצד לבצע mount לדיסק ללא כיבוי והדלקה?

יש לי AHCI בביוס.

עדיין תוכנת Realtek HD audio maneger קופצת לי כאילו חיברתי את האוזניות מחדש בזמן הכנסת הדיסק והמחשב ממשיך להתקע בזמן עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן הדיסקים חייבים להיות מחוברים באמצעות מחבר SATA אמיתי (בעל 5 גידים).

לא הבנתי מה זה, הם מחוברים עם מחבר SATA רגיל.

המגירות שהתקנתי במארז הן SNT ST-125 E SATA ולפי המפרט הן ניתנות לשליפה בזמן עבודה

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=501943

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, אתה פשוט אומר שהמחשב נתקע בזמן הפעלה כל עוד שהמגירות מחוברות.

האם זה קורה גם כשכל המגירות מחוברת? או שזה לא רלוונטי וזה בעצם קורה כל עוד שלפחות מגירה אחת מחוברת?

לגבי AHCI- אתה בטוח שהפעלת? בשביל להיות בטוחים, באותה הגדרה של SATA Mode יש לך גם אפשרויות של IDE ו-RAID.

לגבי ההודעה שמתקבלת, הנלווית לבעיה.. אני מציע שתרשום אותה כאן כדי שיהיה קל יותר לעזור לך. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשה לי לפרט:

המחשב נתקע בזמן הפעלה כל עוד שהמגירה מוכנסת למארז תיאום וכפתור ההפעלה (On/Off) לחוץ, אם כפתור ההפעלה לא לחוץ המגירה נמצתת במארז תיאום המחשב עולה כרגיל.

יש לי מארז תיאום (Disk bay) אחד ושלוש מיגרות ובכולן מופיעה הבעייה

לגבי AHCI- אני פטוח כי הוא פעיל ותומך ב Hot-Swap, בזמן עבודה אני אני מחליף מיגרות ללא בעייה (למעט תקיעה של העכבר לשנייה) ואפילו ללא תוכנת ה- Hot-Swap ההחלפה מתבצעת היטב.

ההודעה שאני מקבל היא לא הודעת שגיאה אלא ההודעה שבה הביוס בעצם מודיע כי סיים לעלות (אחרי שזיהה את כרטיס ההרחבה של SATA ואת ה IDE והכוננים האופטיים וכל שאר הדברים שמחוברים למחשב) ומנסה לגשת לדיסק כדי להעלות את מערכת ההפעלה. בנקודה זו המחשב נתקע (לפני שמערכת ההפעלה עולה)

לוח האם הוא pro 35

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הכל מתחבר? הכוננים הקשיחים מתחברים ישירות ללוח? מתחברים לכרטיס הרחבה? לא הבנתי ממש...

המארז הוא חיצוני? יש רק כפתור אחד למארז או כפתור לכל כונן?

לגבי AHCI- רק אמרתי שתוודא, לא שאלתי על Hotplug כי אם יש לך AHCI אז יש לך Hotplug. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגירות שהתקנתי במארז הן SNT ST-125 E SATA וניתן לראות את המבנה בלינק הבא:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=501943

המארז תיאום (Disk bay) מורכב במחשב (בסלוט של 5.25 אינצ') ומתחבר עם כבל SATA ללוח אם, המגירה מכילה דיסק SATA (בגודל 3.5 אינצ') ומאורר.

במארז התיאום ישנו כפתור ההפעלה (On/Off) אחד אשר מפעיל את הדיסק, המגירה מוכנסת כאשר הכפתור במצב OFF ואז אני לוחץ עילו והדיסק (לאחר 1-2 שניות) מתווסף לשאר הדיסקים במחשב (כמו הכנסת דיסקון לשקע USB).

כרטיס ההרחבה של SATA מתחבר לכוננים האופטיים ותומךב E-sata כשצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...