האם יש חדר בלי כבידה? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש חדר בלי כבידה?

tom123

Recommended Posts

גם בחללית כשהיא מקיפה את כדור הארץ, יש כוח משיכה בערך כמו על האדמה בכדור הארץ.

בערך כמו על האדמה? לא ממש. לדוגמה, גוף שנמצא במסלול גאוסטציונארי נמצא במרחק גדול פי 6.6 ממרכז כדוה"א מאשר גוף שנמצא על פני האדמה (כ-42100 ק"מ לעומת כ-600 ק"מ), ולכן כוח הכבידה הפועל עליו קטן פי 43.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם חללית בתוך כדוה"א עולה ומגיעה לגובה 50,000 רגל נגיד, ואז היא מאטה למהירות הנפילה שלה, כך שהיא תישאר במקום, האם יהיה שינוי כלשהו בכבידה בתוכה? ואם היא תתחיל ליפול?

ד"א, לזה שמעלי יש מונה ממש מדליק (6,666) :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגובה הזה אתה מדבר על מטוס.

אל תחשוב על "הכבידה בתוכה". היא לא עולם קסום ונפרד. פשוט תבין שבאותה מידה שהיא "נופלת", גם האנשים בתוכה "נופלים".

ולכן עבורם יש "אפס כבידה" (ביחס לחללית)

והשימוש במונח "נפילה" מטעה, כי הוא גורם לחשוב שיש תנועה מטה.

יותר נכון להגיד "נמשך מטה". או שפועל עליה כוח כלפי מטה. זה לא אומר שהיא "נופלת" (נעה מטה) - תחנת החלל הכוונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא כן דיברתי על חללית, כדי להגיע לגובה 100,000 צריך מתישהו להיות ב 50,000 לא?

אבל לא נראה לי הגיוני שבגלל שכדוה"א מושך אותם והם דוחפים כלפי מעלה הם מרחפים.. תחשוב על רחפת בדיונית, כדוה"א מושך אותה והיא עולה, זה לא אומר שהאנשים בפנים מרחפים...

הם פשוט מרחפים כי בחלל יש כבידה מזערית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי, לא הבנתי אותך בהתחלה...

חשבתי שהתכוונת לחללית שמקיפה את כדור הארץ בגובה 50000 רגל (בגלל זה כתבתי מטוס, חללית תישרף באטמ' אם תרחף בגובה הזה, בגלל המהירות הרבה הנדרשת לשמירת המסלול)

טעות שלי.

לשאלתך המקורית, בהנחה שהחללית אינה מאיצה מעלה או מטה, האסטרונאוטים יחושו כוח כבידה רגיל של 1G או 9.8 מטר בשניה. (כמו כאן על הקרקע, המרחק הזה זניח)

אגב, לא צריך חללית, אם טסת לחו"ל המטוס שלך שייט בגובה 40,000 רגל, וכוח העילוי שלו היה שווה בדיוק לכוח הכבידה, כך שגובהו נשמר.

חשת בפנים כבידה "רגילה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש, מטוס שמאיץ כלפי מטה במהירות של כ10 מטר לשניה.

בגלל שאין הרבה מרחב להאיץ בו, אפשר ליצור את זה רק לכמה עשרות שניות.

10 מטר לשניה?

אז אצנים באולימפיאדה גם צריכים להתחיל לרחף באמצע הריצה לא חח

הם עושים 100 מטר ב 9 שניות זה יוצא יותר מ 10 מטר לשניה

אולי אם הם היו רצים למטה חחחח

הם היו מתחילים לרחף...אבל אז היה להם קשה לרוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol: :lol:

"Revolutionary"

טוב שלא הגזימו טיפה... אם זה היה באמת היינו שומעים בחדשות, וזה היה עולה לפחות מאה אלף דולר...

:lol: :lol:

טוב לשאלה המרכזית: האם יש חדש בלי כבידה? לא!

יופי! תנעלו כבר את הדיון החופר הזה שלא יוצא מ"הראה תגובות חדשות להודעות שלי" כבר חצי שנה!!

נ"ב

ראיתי ב "History Channel" ש מעריכים שיש על כוכבים אחרים חומר אנטי כוח משיכה, ופשוט היום אין להגיע לכוכבים האלה (גם לא עם רכבים בלתי מאויישים).. מאיפה לעזעזל הם מביאים כזאת השערה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי ב "History Channel" ש NASA מעריכים שיש על כוכבים אחרים חומר אנטי כוח משיכה, ופשוט היום אין טכנולוגיה להגיע לכוכבים האלה (גם לא עם רכבים בלתי מאויישים).. מאיפה לעזעזל הם מביאים כזאת השערה?!

נראה לי שאתה מתכוון לחומר האפל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עפ"י חוק השני של ניוטון אם אתה שוהה בתוך סגור (כמו חדר, חללית או מעלית) שנופל חופשית כלפי כדה"א כל הפריטים הנמצאים בו מרחפים ויש להם תחושה של חוסר משקל. הבעיה היא שאתה לא יכול ליפול כלפי כדה"א לנצח חוץ מבמקרה שאתה נמצא בתוך לווין או חללית שמעקיפים את כדה"א ובעצם נופלים חופשית כלפי מטה מבלי לשנות את גובהם. הפתרון היחיד שאני רואה ליצור חדר שפועל לנצח בלי גרביטציה זה פשוט להיות בתוך חללית xD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...