האם יש חדר בלי כבידה? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש חדר בלי כבידה?

tom123

Recommended Posts

האמת שגם חלליות נוטות לאבד מגובהן (כנ"ל לווינים) לאחר זמן מה ויש לבצע תיקוני מסלול

על מנת שיישארו במסלול ולא ייפלו לתוך כדוה"א.

אפילו הירח לא במסלול באמת קבוע, אלא הוא מתרחק מאיתנו כ-2.5 ס"מ כל שנה (אם אני זוכר נכון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא בטוח אם זה המרחק, אבל בכללי אתה צודק. עוד כמה עשרות אלפי שנים לא יהיה לנו ירח, היממה תהיה 6 שעות וכל הזמן יהיו רוחות חזקות במיוחד, יבואו יצורים עם מגנים עליהם וספק אם אנחנו נהיה (אני מעריך שכן נהיה כי עד אז הטכנולוגיה שתהיה לנו נוכל לשנות את מזג האוויר באופן טוטאלי, כמו כן נוכל ליצור ירח מלאכותי :P).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שגם חלליות נוטות לאבד מגובהן (כנ"ל לווינים) לאחר זמן מה ויש לבצע תיקוני מסלול

אובדן הגובה לא קשור רק לגרביטציה. רוב הלווינים (עד גובה של כמה אלף ק"מ) מאבדים מהירות וגובה בגלל חיכוך עם האטמוספרה, בנוסף קיימות השפעות חיצוניות נוספות כגון מיקרומטאורים ורוח שמש. בוואקום מוחלט וללא השפעה חיצונית לא היה צורך בתיקוני מסלול כלל מרגע שנכנסים למסלול לוויני קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו הירח לא במסלול באמת קבוע, אלא הוא מתרחק מאיתנו כ-2.5 ס"מ כל שנה (אם אני זוכר נכון)

אין קשר בין התרחקות הירח ובין שינוים במסלול לווינים. הירח מתרחק בגלל החלפת תנע זוויתי בין שני הגופים שמקורה בהאטת סיבוב כדוה"א בעיקר עקב הגאות.

לוויני (LEO (low earth orbit נמצאים עדיין באטמוספירה להלכה ולכן פועל עליהם גרר. לוויני (MEO (medium earth orbit ולוויני GEO (geostationary earth orbit) לא נמצאים במקום שיש עליהם גרר, אבל עקב אנומליות כיבידתיות הם נמשכים למקומות מסויימים, מה שגורם להם לסטות מזרחה/מערבה או צפונה/דרומה וזה מצריך תיקוני מסלול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:yelclap: שאפו על התגובות המקצועיות כאן !

מעניין מאוד.

אני מניח שכולכם לומדים / למדתם פיזיקה, אפשר לשאול במה אתם עובדים ?

בדיוק דיברתי על זה עם חבר בפיזיקה, שלא היה לו כל כך מושג מה לעשות עם זה אחרי התואר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין התרחקות הירח ובין שינוים במסלול לווינים. הירח מתרחק בגלל החלפת תנע זוויתי בין שני הגופים שמקורה בהאטת סיבוב כדוה"א בעיקר עקב הגאות.

לוויני (LEO (low earth orbit נמצאים עדיין באטמוספירה להלכה ולכן פועל עליהם גרר. לוויני (MEO (medium earth orbit ולוויני GEO (geostationary earth orbit) לא נמצאים במקום שיש עליהם גרר, אבל עקב אנומליות כיבידתיות הם נמשכים למקומות מסויימים, מה שגורם להם לסטות מזרחה/מערבה או צפונה/דרומה וזה מצריך תיקוני מסלול.

אני דיברתי על תגובות כאלה, לא על ציטוט של חוקי ניוטון...

עם כל הכבוד לפיסיקה התיכונית (והמעט אוניברסיטאית) שיש לי, ניכר שהאיש יודע על מה הוא מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תואר בפיסיקה מתאים מאוד לתחום החלל, הטילים ואווירונטיקה. אם כי אני לא יודע אם זה מחייב תואר שני או שאפשר להכנס לתחומים הללו עם תואר ראשון בלבד. התואר ה"קלאסי" לתחום הוא הנדסת אווירונאוטיקה או הנדסה מכנית בהתמחות אווירונאוטיקה, שזה בערך אותו דבר.

לגבי הנושא הזה, במקרה אני מכיר את התחום ומתעניין בו מאוד. אני לומד הנדסה מכנית והכיוון שלי, בתקווה, הוא או אנרגיה מתחדשת. בנתיים חלומות גדולים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח אם זה המרחק, אבל בכללי אתה צודק. עוד כמה עשרות אלפי שנים לא יהיה לנו ירח, היממה תהיה 6 שעות וכל הזמן יהיו רוחות חזקות במיוחד, יבואו יצורים עם מגנים עליהם וספק אם אנחנו נהיה (אני מעריך שכן נהיה כי עד אז הטכנולוגיה שתהיה לנו נוכל לשנות את מזג האוויר באופן טוטאלי, כמו כן נוכל ליצור ירח מלאכותי :P).

איזה כיף שאנחנו לא נהיה פה בשביל לצפות בזה :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...