האם יש חדר בלי כבידה? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש חדר בלי כבידה?

tom123

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש חדר כזה בNASA אם אני לא טועה שהאסטרונאוטים מתאמנים שם.

אתה טועה.

המטוס שהוזכר כאן הוא הדרך היחידה בה ניתן להיות בסביבה המדמה "חוסר כבידה" כמו בחלל (גם מעלית נופלת, אך קשה לשרוד את זה).

ישנם גם מקומות, בהם מופעל משב אוויר בעוצמה גבוהה כלפי מעלה, ונוצרת סביבה המדמה צניחה חופשית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסטרונאוטים משתמשים בכמה טכניקות אימונים, חלקם הוזכרו כאן, רובם יחסית נפוצות וברות ביצוע גם לאדם הפשוט, הטכניקות הם:

*תעלת אוויר (מדמה צניחה חופשית כאשר מתחתיך יש מאורר ענק שגורם למשב רוח מטורף שגורם לך לעוף)

*מתקן צנטרפוגלי (בצורת ביצה {תא האסטרו'} מצד אחד ומשקולת מהצד השני וזה מסתובב וגורם לכוח "כבידה" מלאכותי)

*אימוני צלילה (בתוך המים כאשר צוללים למעשה אנו חווים חוויה שדומה לריחוף בחלל ועל ידי זה האסטרו' מדמים את התחושה אשר בחלל)

*מטוס אנטי גרביטציה (המטוס הענק שהוזכר כאן, המטוס טס ברוסיה, אולי בעוד מדינות מאז הפעם האחרונה שזכור לי. יש סרטון נחמד מאוד בו הוקינג מרחף במטוס כזה. :smile1:)

זה כמה תרגילים שעלו לי בראש ממעט צפיה פה ושם..

התנגדול אלקטרומגנטית אפשרית, אבל כאן לא יעילה.. (לדוגמה הרכבת ביפן פועלת בצורה כזו שיש "ריחוף" של הרכבת מהפסים)

(**הערה להמשך הדיון- חכה לדובי שיענה לך, בטח הוא כבר יספק לך תשובה על רמה! ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתה פעם תוכנית בערוץ 8 ליפני כמה שנים הראו שמה אחד פיזיקאי חובב מסאן-פרססיקו משנות ה-70 שהצליח לעשות משהו דומה,לא יודע בדיוק מה הוא עשה אבל הוא הצליח לייצר חדר בלי כבידה בכלל, הוא הצליח לגרום לכדור באוליג לרחף,ולכוס חד-פעמית מלאה מים,והמים פשוט יצאו מהכוס וריחפו כמו בחלל,ממש ראו את הבועה של המים מחרפת שם במרתף שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...