NETSTICK שווה את ההשקעה? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

NETSTICK שווה את ההשקעה?

Asakura

Recommended Posts

רוצה לומר שזה כמו המצלמה האלחוטית שלהם, גם לנתב יש מספר פלאפון משלו ברשת ה-GSM ?

דווקא מגניב להתקשר לנתב שלך "שלום נתב? פתח בבקשה את פורט שקר כולשהו TCP תודה".

כן.

לא רק שיש לנתב שלך מס' טלפון אתה גם יכול לשלוח דרכו SMS.

לפחות במודם של .

גם בפלאפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד כמה שאלות ברשותכם:

1. ואיך מתבצע החיבור ? ברגע שמפעילים את המחשב כבר מחוברים והוא בעצם מחובר כל הזמן כי זה כמו מכשיר פלאפון שיכול לקבל\להוציא שיחה בכל רגע נתון או שצריך "להפעיל" אותו איכשהו ואז לחייג לאנשהו ואז הוא מחובר ?

2. התשלום הוא עבור חבילה פר חודש ולא כמו DIAL UP לפי זמן גלישה ?

3. אם אני רוצה לחבר לזה , זה אפשרי ? נגיד אני נמצא באיזה יישוב מבודד ורוצה לחבר כמה מחשבים, הכיצד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין לי מודם זמין כדי לבדוק אבל לפי מה שאני זוכר מדובר בתוכנה שאתה צריך להפעיל, להתחבר באמצעותה לאינטרנט והיא מדמה חיבור רשת רגיל.

2. לא נתקלתי בחבילות לפי זמן גישה. יש חבילות ללא הגבלה, יש חבילות לפי נפח קבוע ויש חבילות "גלשת שילמת". עד כמה שאני זוכר העלות של המכשיר עצמו היא כמה מאות שקלים(לא יותר מ500 ש"ח) והחבילות מתחילות בעשרות שקלים לחודש.

3. לא ניסיתי את זה אבל ההיגיון אומר שאתה יכול לשרשר למחשב ולשתף את החיבור למחשבים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש כבר מעל לשנה מודם סלולרי של סלקום, אז כל מה שאני אגיד זה לגבי החבילת "ללא הגבלת נפח" של סלקום (139 או 129 שקל לחודש ל-18 חודשים, לא זוכר...).

אין לי ספק שזה הדבר שהעלה לי הכי הרבה את איכות החיים בשנה האחרונה.

אני מגיע לרכבת, יש לי שעה עד הבית, אני מספיק לבדוק מייל, לענות לדברים שקשורים לאתר, לקרוא חדשות, ובקיצור - להגיע הבייתה וישר ללכת לחברים - חוסך זמן מטורף.

הנה, את התגובה הזו אני כותב ברכבת מבינימינה לקריות.

לי יש מודם EXPRESS CARD, ולכל המודמים שלהם (גם ל-USB), יש SIM, ו"מספר סלקום", וזה מכשיר סלולרי.

היום כבר הייתי לוקח מודם - פשוט יותר לחבר אותו לכל מחשב (גם לא נייד, או נטבוק כמו של אח שלי שאין לו חיבור PCI) - והיום יש מודמי מעולים.

המהירות המקסימאלית של המודם, טכנולוגית, היא 7.2Mbps, אבל החבילה של מוגבלת ל-2.8 DOWN ו-1.4 UP - באזור עירוני (תל אביב, חיפה) - מגיעים לדברים דומים (מעל ל-2 מגה), באזור יותר רחוק, כשזה עדיין דור 3.5 - זה גם מעל ל-1 מגה.

השאלה הגדולה היא מה יהיה עוד שנה +/-, כשסלקום יפתחו את הרשת 7.2 - האם זה יהיה שדרוג חינם או שזה יעלה עוד כסף...

אלכס, כשאתה מחבר את המודם (לפחות את שלי) עולה לך אוטומטית החייגן, ואתה מתחבר לרשת.

עקרונית יש להם IP משותף לקבוצות של גולשים, וכשאתה מתחבר אתה על אותו IP של עוד אנשים.

יש אפשרות, בחינם בסלקום, להגיד שאתה רוצה IP משלך - ולקבל הגדרה לחייגן שתהיה לבד על ה-IP שלך ולא על IP וירטואלי.

יש גם אפשרות, בתשלום, לקבל IP קבוע.

לגבי שיתוף - כבר שנה, מאז שהחלפתי דירה, זה האינטרנט היחידי שלי.

כשאני מגיע הבייתה, אני מחבר את הנייד לאינטרנט הסלולרי, ואת המחשב השולחני לנייד ברשת אלחוטית (בלי ראוטר) ומשתף את האינטרנט ביניהם.

עובד אחלה.

לגבי נפחים - אמנם אומרים "ללא הגבלה", אבל אם תעברו את ה-20GB בערך, תבוא האטה גדולה במהירות שלכם, כי אתם "נטל על הרשת" (יש סעיף כזה בחוזה), ורק אחרי שבוע או כמה ימים זה ישתחרר ותחזרו לגלוש במהירות נורמאלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן מישהו שיכול להאיר אור בקשר ל P2P ?

אני גם שוקל להצטרף לשרות הזה אצל בגלל ה"ללא בגבלה" וגם בגלל שהמודמים שלהם זולים יותר למרות שכנראה עדיף לקנות את המודם בנפרד כדי לא להיתקע עם התחייבות לשלוש שנים.

השאלה אם אפשר בכלל להשתמש בטורנט וכדומה בעזרת המודם הזה, בגלל כול "השמועות" של חסימות פורטים ובלה בלה בלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש להרחיב? הנייד והנייח מחוברים ביניהם ברשת אד הוק?

הנייד מחובר לאינטרנט?

הנייד משתף את החיבור לאינטרנט?

יש לנייח . שיתוף התקשרויות לאינטרנט - שמעת על זה?

כאילו הנייד מתנהג כמו אקסס פוינט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MoRtZkInG ברגע שסלקום יעדכנו את הקושחה של האנטנות ויעבדו על 7.2, לא תהיה תוספת תשלום.

תוספת תשלום תהיה רק למי שקנה מודם ישן שאינו תומך במהירויות גבוהות והוא ירצה לשדרג...

מבחינת אורנג' הכל זהה...

SMS דרך התוכנה.

חיבור DIAL UP או WWAN שזה לא משהו שמורגש כל כך ללקוח.

IP דרך NAT או IP קבוע למי שיודע לדרוש או למי שיודע לשלם...

חבילת גלישה של 20GB (שמעניין אותי אם הם ממשיכים בשיטה של בשעות הלילה זה 1+1).

אלכס.

דבר ראשון יש ראוטר סלולרי אם זה מעניין אותך.

אם אני לא טועה התחילו לשווק אותו באורנג' וזו אופציה אחת, דבר שני אתה תמיד יכול לחבר את המחשב לאינטרנט הסלולרי ולבצע שיתוף אינטרנט... ADHOC וכו'.

NuNaTaK - אשמח אם תוכל לתת לי חנות בארץ שמוכרת מודמים חדשים ב500 שקל.

500 שקל זה למודמים לא בהתחייבות ללקוחות עסקיים בחברות הסלולר, ללקוחות פרטיים המחיר עולה ואפילו מוכפל. (עבר זמן מאז שעזבתי את מוקד הDATA של אורנג', אבל המחירים למודם לבד עדיין גבוהים).

masmddr הפורטים לא חסומים, לפחות לא באורנג', אבל שוב פעם, אתה מוגבל בכמות של 20GB.

בסלקום אתה "לא מוגבל" עד שאתה מתחיל להיות מוגבל, בצורה של האטה, אזהרה, ניתוק וכו'. לכן הכל תלוי מה אתה רוצה להוריד וכמה.

כיום הרשת של פלאפון היא הרשת המהירה ביותר.

סלקום מציעה UPLOAD טוב יותר משל אורנג', אבל אורנג' מציעה DOWNLOAD יותר טוב.

אני גם יכול לומר (וזה כן מעודכן) שאורנג' כבר עושה ניסויים ל5.6, 7.2, ו14.4.

וMoRtZkInG, עוד משהו, מודם באופן כללי, כל עוד אתה לא מחבר לו אנטנה חיצונית, חלש יותר ממודמים פנימיים שמתחברים לMINI PCI-E או ממודמים EXPRESS CARD או PCMCIA (מה זה הPCI שהמצאת?).

חסרון נוסף במודם זה שהוא שביר מאוד, לעומת האחרים שגם אם ישבר להם החלק החיצוני הם יעבדו...

היתרון היחיד של המודם הוא באמת שאפשר לדחוף אותו לכל מקום, אבל מצד שני יש מתאם EXPRESSCARD TO שהוא יחסית קטן, ואם אתה חייב להשתמש במחשב אחר בלי EXPRESS CARD, אתה יכול להשתמש במתאם הזה (שהוא לא יקר)

אלכס, עדיף שתפתח דיון חדש עם השאלה שלך, אבל באופן כללי אתה יוצר תקשורת חדשה שנקראת AD HOC, ברגע שמישהו מתחבר אליך אז נוצרת אלחוטית ובמאפיינים שלה אתה יכול לשתף אינטרנט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס.

דבר ראשון יש ראוטר סלולרי אם זה מעניין אותך.

אם אני לא טועה התחילו לשווק אותו באורנג' וזו אופציה אחת, דבר שני אתה תמיד יכול לחבר את המחשב לאינטרנט הסלולרי ולבצע שיתוף אינטרנט... ADHOC וכו'.

NuNaTaK - אשמח אם תוכל לתת לי חנות בארץ שמוכרת מודמים חדשים ב500 שקל.

500 שקל זה למודמים לא בהתחייבות ללקוחות עסקיים בחברות הסלולר, ללקוחות פרטיים המחיר עולה ואפילו מוכפל. (עבר זמן מאז שעזבתי את מוקד הDATA של אורנג', אבל המחירים למודם לבד עדיין גבוהים).

עד כמה שידוע לי הראוטר של אורנג' עדיין בפיילוט ולכן מיועד ונמכר רק ללקוחות במקומות נידחים שאין להם אפשרות להתחבר לאינטרנט מהיר.

בזמנו קניתי מפלאפון במשהו כמו 350 שקל מודם USB שדחפתי להם אותו בחזרה לגרון אחרי שרבתי עם הנציגה שמכרה לי אותו, אבל אתה צודק שאני לקוח עסקי.

בכל אופן ראיתי בעבר שניתן לרכוש מודם פנימי לנטבוקים של בתוספת של 300 ש"ח ומחיפוש קצר בגוגל מצאתי מודמים שונים במחירים שמתחילים ב500 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...