מפרט לשימוש משרדי, 1500 ש"ח, ללא מסך - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לשימוש משרדי, 1500 ש"ח, ללא מסך

adam777

Recommended Posts

למיטב זכרוני ה CM קעלק 350 וואט שמגיע עם ה 334 הוא בדיחה.

ספציפית, עדיין לא מצאתי מארז MATX תקציבי שמוצלח יותר מבחינת קרור (מקום לשני מאווררי 120 כאשר מגיע אחד עם המארז) ונוחות (חיבורי USB קדמיים במרכז המארז עם הגנה מאבק ומגש לוח אם מתפרק).

http://www.skypc.co.il/pl_product~M-100A~6~0.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיוני, ה-6K31 הנו אחד המארזים היותר מוצלחים מתוצרת CompuCase - ובכלל.

איך בדיוק מארז פיצפון, ללא מסנני אבק, ללא TOOLESS, עם מקום למאורר 90/80 מ"מ בודד (לא כלול לעיתים) יכול להחשב "מהיותר מוצלחים" כשיש במחיר כמעט זהה את ה-6CXX למיניהם, ה-334 וה-APEX שעדיפים עליו לכל הפחות ביכולות הקירור ומרווח העבודה (ושלא נזכיר את נושא השקט שממילא אין הרבה למה לצפות בתקציב הזה).

למיטב זכרוני ה CM קעלק 350 וואט שמגיע עם ה 334 הוא בדיחה.

הסבר, פרט ונמק ולהשכלה הכללית של כולנו - למיטב ידיעתי הוא לא נופל בהרבה מהספק הבסיסי של HEC למעלה, אבל אני לא מומחה גדול במיוחד בתחום...

ספציפית, עדיין לא מצאתי מארז MATX תקציבי שמוצלח יותר מבחינת קרור (מקום לשני מאווררי 120 כאשר מגיע אחד עם המארז) ונוחות (חיבורי USB קדמיים במרכז המארז עם הגנה מאבק ומגש לוח אם מתפרק).

http://www.skypc.co.il/pl_product~M-100A~6~0.htm

התכוונת ל-K-110A במקרה? אם כן,אני מסכים בהחלט (אבל הוא לא מארז מיקרו). למרות איכות בניה נחותה משהו ממארזי ה-HEC הבסיסיים, ה-K110A נותן תמורה אדירה לכסף מבחינת נוחות, יכולות קירור ומרחב. עסקה משתלמת מאוד אם כי הספק שאיתו הוא בא לרוב לא מהמוצלחים (EzCOOL 400W הבינוני).

אינטגרל - מה דעתך האישית על הספק הנ"ל ביחס ל-HEC300W הבסיסי? זו? כרגיל, ג'ו לא שותף להמלצות שלנו במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק מארז פיצפון, ללא מסנני אבק, ללא TOOLESS, עם מקום למאורר 90/80 מ"מ בודד (לא כלול לעיתים) יכול להחשב "מהיותר מוצלחים" כשיש במחיר כמעט זהה את ה-6CXX למיניהם, ה-CM RC-334 וה-RM APEX שעדיפים עליו לכל הפחות ביכולות הקירור ומרווח העבודה (ושלא נזכיר את נושא השקט שממילא אין הרבה למה לצפות בתקציב הזה).

ראשית, כשאין כמעט מה שימשוך את האבק פנימה (מלבד מאוורר 92מ"מ יחיד - בתצורת פליטה, המגיע כלול תמיד), בד"כ אין צורך מעשי רב בסנני-אבק - קל וחומר לגבי מערכות שפליטת-ההספק שלהן נמוכה ביותר (ובמארזי uATX, כידוע, בד"כ מותקנות כאלו).

שנית, המארז מרווח דיו לעבודה נוחה - וזה על-בסיס נסיון אישי מרובה (וממילא הציפיה שנוחות העבודה במארזי uATX תהיה שקולה לזו שבמארזים בתצורה גדולה יותר איננה סבירה).

שלישית, במארזים קטנים נוצרות פחות מערבולות-אוויר פנימיות, והתוצאה היא משופר (תלוי גם באיוורור הפעיל, כמובן) - ולא להפך.

רביעית, עדיף בד"כ שהכוננים והכרטיסים יהיו מקובעים למקומם באמצעות ברגי-מתכת - ולא באמצעות תפסי-פלסטיק (העשויים להשתחרר בקלות-יחסית)...

חמישית, כידוע "שקט" הוא ככלל עניין יחסי מאד, וממילא כבר דיי מיצינו את הדיון בנושא.

ולגבי ספקי-הכוח מתוצרת JSP/EzCool, ג'ו פשוט נתקל ביותר מדי כאלו שנתקלקלו תוך זמן קצר מדי (כ-4 מתוך כ-6 שהותקנו, אם זכרוני אינו מטעני) - חלקם בנסיבות מחמירות (כגון : מאוורר שהפסיק לפעול).

ומאידך, ג'ו לא נתקל ביותר מ-2 ספקי-כוח מתוצרת HEC שנתקלקלו מאז שנת 2004 בערך (מתוך עשרות שהותקנו עד כה - רובם מדגמי ה-300W הבסיסיים) - האחד כתוצאה מהזנחה פושעת, והשני כתוצאה מתקלה ברשת-החשמל (שפגעה במכשירי-חשמל נוספים מלבד המחשב).

וזה עוד לפני שאמרתי משהו על איכות-הבנייה של המארזים מתוצרת JSP/EzCool - עם פלסטיקה מתפרקת, דפנות דקיקות, וצפיפות מחרידה במארז ה-uATX (אני בעליו של אחד כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונת ל-K-110A במקרה? אם כן,אני מסכים בהחלט (אבל הוא לא מארז מיקרו). למרות איכות בניה נחותה משהו ממארזי ה-HEC הבסיסיים, ה-K110A נותן תמורה אדירה לכסף מבחינת נוחות, יכולות קירור ומרחב. עסקה משתלמת מאוד אם כי הספק שאיתו הוא בא לרוב לא מהמוצלחים (EzCOOL 400W הבינוני).

אינטגרל - מה דעתך האישית על הספק הנ"ל ביחס ל-HEC300W הבסיסי? זו? כרגיל, ג'ו לא שותף להמלצות שלנו במקרה הזה.

לא. התכוונתי ל M100A שהוא מארז מיקרו והאמת בנוי יותר טוב מה 110 למרות שאני מסכים איתך שה 110 גם מאוד כדאי תקציבית.

ולגבי ספקי-הכוח מתוצרת JSP/EzCool, ג'ו פשוט נתקל ביותר מדי כאלו שנתקלקלו תוך זמן קצר מדי (כ-4 מתוך כ-6 שהותקנו, אם זכרוני אינו מטעני) - חלקם בנסיבות מחמירות (כגון : מאוורר שהפסיק לפעול).

וזה עוד לפני שאמרתי משהו על איכות-הבנייה של המארזים מתוצרת JSP/EzCool - עם פלסטיקה מתפרקת, דפנות דקיקות, וצפיפות מחרידה במארז ה-uATX (אני בעליו של אחד כזה).

שטויות. הרכבתי הרבה מערכות תקציביות עם ספקי איזיקול 400 שבאים עם המארז. כולן מתפקדות מצויין עד היום. גם מור שהחליף כמחצית מספקי ה 7$ בטכניון באיזיקולים, ומדובר במספר מחשבים עצום, טוען לאותו דבר. כך שאני לא קונה את הסיפור על 4 מתוך 6 ספקים שהלכו אלא אם כן לא מדובר במערכת משרדית או שלא מדובר על דגמי ה "400" שבאים עם המארזים.

אני לא יודע איזה מארז MATX של איזיקול יש לך, אבל מנסיון שלי ה M100A עולה על ה HEC MATX שאתה כ"כ אוהב להמליץ עליו בכל פרמטר חוץ מהספק שאיכותי יותר ב HEC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד הראוי, לגבי ספקי-הכוח, אתה קורא לי "שקרן" - וזה לחלוטין לא מקובל עליי, קל וחומר כאשר אין לי שום עניין שלא לומר את האמת העובדתית (שהינה בדיוק כפי שכתבתי קודם).

וייתכן גם שספקי-הכוח מתוצרת JSP/EZcool הנם עדיפים לעומת "ג'נריים", אלא שאני מעדיף שספקי-כוח איכותיים באמת יהיו מותקנים במחשבים שאני מופקד על תקינותם, גם במחיר הגבוה בכ-20ש"ח למחשב (וכידוע, בטווח המחירים הנמוך ישנם ספקי-כוח איכותיים באמת שמחירם הנו בסביבות ה-100ש"ח - כך שאפילו הפרש משמעותי במחיר איננו קיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע. הנסיון שלי ושל מור מראה אחרת. לכן, יש לי מספר סברות: או שאתה מספר סיפורים. או שמדובר בספקים אחרים של איזיקול ואולי מסדרה פגומה, או שניסית להעמיס עליו מערכת שאינה משרדית (למרות שגם מעט כאלו הצלחתי להעמיס עליו וללא בעיות). מה נכון מהכל רק אתה יודע.[br]פורסם בתאריך: 15.09.2009 בשעה 19:05:35

יש משהו בלהעדיף את המארז של HEC בגלל הספק, אבל להכליל על כל האיזקולים שהם גרועים, מתפרקים וכד' זה פשוט לא נכון. וההפרש הוא לא 20 שקל אם קונים במקום הנכון וכמו שאמרתי, היות והספקים מחזיקים מצויין, אני מעדיף את ה M100A בגלל יתרונותיו האחרים.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סברות מעניינות... חבל רק שאין להן שום דבר להתבסס עליו.

לגבי המארז, יש למשל, ל-Cooler Master את דגם ה-RC-341 המוצלח, שלטעמי הנו עדיף עשרות מונים לעומת ה-JSP/EZcool הדומה לו במימדיו (בלבד), וגם לעומת ה-HEC 6K31 אם צפוייה להיות מותקנת בו מערכת עם פליטת-הספק רצינית (בשל האפשרות להתקין בו רביעיית מאווררי 120מ"מ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטגרל ביקש שאני אשתף לגבי הנסיון שלי עם ספקי EZCOOL.

כשאני מרכיב מפרט, יש שאלה גדולה לגבי חלוקת הכסף בין הרכיבים.

במפרט של 1500 שקל, אין הרבה עם מה לשחק, וצריך לראות איך מנצלים כל שקל.

בעבר כבר ראיתי מפרטים בתקציב הזה שהקצו לספק ולמארז 350, 400 ואפילו 450 שקלים. לדעתי למפרט כזה, לשים 25% מהתקציב על ספק ומארז, זה לא דבר חכם. הטובה תצא בסופו של דבר כרעה - והמפרט יצא פחות מומלץ.

קח בחשבון ג'ו שמפרט כזה גם צריך פחות "הגנות" ממפרט ב-4500 שקל. לא תמליץ פה על השקעה ב-UPS למשל - כי עדיף לחסוך את הפרמיה, ואם צריך - לקנות מפרט חדש - שיהיה גם חזק יותר.

ויחד עם כל זה - יש בהחלט אחלה פתרונות שנכנסים לתקציב - עד 250 שקל אפשר למצוא וספקים של CM, HEC, JSP ושאר דברים שיתאימו בהחלט למערכות משרדיות.

לסיפור שלי, ואם הוא מלמד משהו על הכלל - אז כולנו הרווחנו.

כשלמדתי בטכניון עבדתי בתור סטודנט בתור אחראי מעבדת החומרה של הפקולטה להנדסת חשמל.

לפקולטה יש להערכתי 500 מחשבי פזורים בכל מקום - ממחשבים של פרופסורים, מחשבי מזכירות, מחשבי מעבדות חזקים ומחשבי חוות סטודנטים (עלובים :().

כל חורף מחדש היו מגיעים שני גלים - גל ה-UPSים הדפוקים שהיה צריך להזמין להם שרות או להחליף מצברים, וגל המחשבים שהלך להם הספק.

כיוון שבמקום כזה הכסף מדבר, אי אפשר היה לשכנע אותם להחליף את ספקי ה-7$ העלובים שהם היו מקבלים מהספק שלהם (נראה לי טלדור או משהו), שהיו עשויים מפח ושקלו בערך 150 גרם בספק אמיתי של ENERMAX או אנטק. מה שכן, אחרי אחד החורפים הצלחנו לשכנע להחליף לספקי EZCOOL, שלפי הכמות יצאו יותר יקרים - אבל במחיר שכבר היה הגיוני. לפי מה שאני יודע (ואני מניח שלא משקרים לי) גם בשנתיים וחצי שעברו מאז סיימתי לעבוד שם, עדיין ממשיכים לעבוד עם ספקי EZCOOL ואלו הספקים שבמלאי.

אנחנו היינו מזמינים ספקים רגילים של 400 או 450 וואט (למרות שהם היו מגיעים כל ספק בנפרד באריזת ריטייל, ולא כמו הספקי 7$ בקרטון מצ'וקמק של 10 בקופסא). מבחינת איכות בניה, צורה, משקל וכו' - הספקים האלו היו איכותיים מאוד - כבדים במידה, עם כבלים איכותיים ופח קשיח. כולם הגיעו עם מאוורר 12 סמ' (ולדעתי שקט מאוד, למרות ששקט זה דבר יחסי - אבל ללא ספק שקט מהמאוורר 8 סמ' שהיה בג'נריים).

ובכל מקרה - ב-3 שנים שאני הייתי שם, למרות שהמחשבים עובדים 24/7, חורפים עברו והספקים האלו החזיקו ולא חזרו.

אם רוצים לבדוק לעומק - אני יכול לנסות לדבר עם מי שהחליף אותי, ולשאול מה היה מאז - איך ה-EZCOOL עמדו במשימה מאז.

עשינו גם קצת משחקים עם הספק הזה לראות יציבות מתחים וריפלים לעומת ספק ג'נרי - והם יצאו טוב בהרבה, למרות שלמבחנים האלו לדעתי אין משמעות מול בדיקה אמיתית ביומיום.

למערכת משרדית - לדעתי הספקים האלו ללא ספק מומלצים - ואין איתם בעיות (לראיה, במחשב של אחותי יש אחד בדיוק כזה).

לדעתי אנשים טועים כשהם קוראים לספקים כאלו (EZCOOL וכו') ג'נריים.

ספקים ג'נריים הם ספקי NONAME, שכולנו ראינו והיו מאוד נפוצים בארץ ועדיין נפוצים (מי זוכר את סנשיין קומה או ספקי TZAG...).

אמנם לא מדובר פה בספקים למערכי , אבל בהחלט בספק שנותן איכות מעולה לכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להניח שאיכותם של ספקי-הכוח מתוצרת JSP/EZcool תהיה נמוכה מזו של ספקי-כוח "ג'נריים"... זה תרגיל הסתברותי כמעט בלתי אפשרי ;)

אלא שכיום כשניתן להשיג ספקי-כוח איכותיים באמת, מיצרניות ידועות, ובהפרש מחירים לא משמעותי לעומת הסוגים הבינוניים (או הפשוט גרועים), אין סיבה טובה לבחור בפחות.

בהפרש של כ-20ש"ח למחשב (ובכמויות גדולות ייתכן מאד שההפרש יהיה קטן אף יותר), ניתן היה, לדוגמה, לשדרג בטכניון כ-100 מחשבים כל שנה (עד לשדרוג של כל מערך המיחשוב שם) - ועדיין התוספת השנתית למחיר הייתה בשווי-ערך של מחשב אחד (1) בינוני בעוצמתו.

* מתוך סקרנות טהורה, אשמח לשמוע ממחליפך שם מהו שיעור-ההחזרות השנתי הממוצע של ספקי-הכוח מתוצרת JSP/EZcool (לדוגמה : אם בתחילת שנת 2000 הותקנו 100 יח', ועד סוף שנת 2002 הוחזרו 9 יח' מתוכן, שיעור ההחזרות השנתי הממוצע יהיה כ-3% (ערך זה ידוע גם כ-AFR)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג'ו - אף אחד כאן לא טוען שספק ה-HEC לא עדיף, אבל במקרים בהם ה-EZCOOL מספיק מעל ומעבר אין כל הצדקה לקחת מארז 6TXX נחות בכל פרמטר מה-M100A במחיר דומה. לגבי איכות הבניה של המארז עצמו גם לדעתי יש הבדל, אבל שוב - לא כזה שמצדיק העדפה ברורה.

ביחס למארזי ה-6CXX זו כבר אופרה אחרת, אבל הם גדולים משמעותית מה-M100A אם יש לזה חשיבות ללקוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...