חוות דעת על הטמ' של המעבד (E4500) - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על הטמ' של המעבד (E4500)

pAnAhI

Recommended Posts

כן מתחת לכונן הקשיח אחד ממש גדול שבקושי מוציא אויר...מה עם כל זה?^^

מוציא? אז תהפוך אותו, הכי טוב שהמאוורר הקידמי יכניס אוויר ושהמאוורר האחורי יוציא אוויר. מה לגבי המאוורר של ספק הכח? הוא מכניס או מוציא אוויר? בשביל להיות בטוח כשאתה בודק קח חתיכת נייר ותצמיד למאוורר, אם הוא נדבק אז אתה בצד היניקה והוא הוא מתנגד/נופל אז אתה בצד יציאת האוויר.

התמונות לא כ"כ ברורות מאיזור המעבד. אתה רואה שם אבק? מתי בפעם האחרונה נעשה שם ניקוי יסודי (פירוק גוף הקירור ושטיפה שלו במים או בלחץ אוויר) ורענון משחה תרמית? אם אף פעם לא אז - מתי המערכת הורכבה מלכתחילה?

אגב- הטמפ' המקסימלית של המעבד שלך היא ממש לא 73.3 מעלות צלזיוס ואני לא יודע מאיפה הבאת את זה. ה-TJMax של המעבד שלך בסטפינג B2/B3/L2 הוא 70 מעלות צזליוס ובסטפינג G0/M0 הוא 80 מעלות צלזיוס.

דבר אחר- לגבי מהות הדיון והמטרה שלך לקרר את המערכת. אם אתה רוצה לבצע עם קירור stock אתה יכול לשכוח מזה. אם אתה מעוניין לקנות קירור יעודי אז זה קצת מערער את כל השאלות שאתה שואל, הרי שקירור חזק יותר יאפשר לך לבצע . ברגע שהתחלת לעשות ונתקעת בגלל טמפ'- בודקים כיצד ניתן לשפר. כלומר: מה יש לשפר אם לא תעשה (שכן אתה עם stock).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מוציא? אז תהפוך אותו, הכי טוב שהמאוורר הקידמי יכניס אוויר ושהמאוורר האחורי יוציא אוויר. מה לגבי המאוורר של ספק הכח? הוא מכניס או מוציא אוויר? בשביל להיות בטוח כשאתה בודק קח חתיכת נייר ותצמיד למאוורר, אם הוא נדבק אז אתה בצד היניקה והוא הוא מתנגד/נופל אז אתה בצד יציאת האוויר.

לא הוא לא מוציא אוויר, הוא מכניס פשוט אני התכוונתי שבקושי יוצא ממנו אוויר ובנוגע לספק הספק מכניס אוויר אליו פנימה. וכן אני רואה שם אבק במעבד (לא יותר מידי אבל יש...) ולפני בערך שנתיים קניתי את המחשב ואף פעם לא הוצאתי את הקירור רק ניקיתי אותו כשהוא היה מחובר (לא הוצאתי אותו בגלל שלא הצלחתי...לא לצחוק עליי!! :-[ :-[) ומה הוא לא מחליד במים אם שוטפים אותו?

אגב- הטמפ' המקסימלית של המעבד שלך היא ממש לא 73.3 מעלות צלזיוס ואני לא יודע מאיפה הבאת את זה. ה-TJMax של המעבד שלך בסטפינג B2/B3/L2 הוא 70 מעלות צזליוס ובסטפינג G0/M0 הוא 80 מעלות צלזיוס.

את זה לא המצאתי.... קראתי את זה באתר של היה רשום שם MAX TEMP 73.3C... את המשפט הזה לא ממש הבנתי אם אפשר לקבל הסבר.

ואיך מוציאים את הגוף מהלוח אם, הוא לא יוצא לי כי אני לא יודע איך הוא מוחזק בכלל... יש שם 4 חתיכות פלסטיק כאלו שיש חץ שאומר לסובב אותם אבל אני לא יודע אם הם אלו שמחזיקים את הקירור או שמתחתם יש ברגים... אם אפשר לקבל תשובות לכל השאלות הללו אני אשמח וכן אני רוצה לקנות רכיבים שיאפשרו לי לעשות OC פשוט אני לא יודע מה בכמה ולמה (ביטוי...) אני צריך לקנות מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אחראי על שום נזק שיגרם.

לאחר מכן הייתי מציע לשטוף את ההיטסינק במים (בלי המאוורר) אבל קשה להמליץ על כך כשאני לא יודע עד כמה גרוע המצב שלו. כלומר שאם אפשר לנקות בצורה סבירה עם מברשת אז לשטוף במים יהיה מיותר. או שתעלה תמונה או שתאמוד זאת בעצמך.

במחשבה שנייה, שטיפה במים אינה הכרחית ואתה יכול לקבל טמפ' זהה בשורה התחתונה ולכן אני מציע שתקנה היטב את הקירור עם מברשת. לאו דווקא עם מברשת שיניים שיש לה סיבים קצרים אלא מברשת עם סיבים קצת יותר ארוכים שיכנסו לעומק שבין הלהבים.

מומלץ גם לנקות מעט את המאוורר. כמו עניין השטיפה אני יכול להציע להיות Junkie ולפרק את המאוורר ולתת לו פיניש אבל זה לא כ"כ חשוב. תנקה כמה שאפשר ואתה גם יכול להשתמש במקל אזניים אם זה יעזור לך.

לאחר מכן (או שמכאן תתחיל, לא ממש משנה) תנקה היטב את המשחה שעל המעבד ועל הקירור. לבסוף תמרח משחה תרמית ותרכיב את הקירור בחזרה.

שיטות המריחה הטובות:

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=170&Itemid=1

מומלץ גם לנקות את הגרילים של המאווררים במארז כדי שהם יכניסו ויוציאו אוויר ביעילות. כשאני אומר גרילים לאו דווקא הכוונה לגריל שקנית והרכבת אלא גם לגרילים שהם חלק מהמארז עצמו- חורים קטנים שמול המאוורר אשר בד"כ תופסים המון המון אבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מייבשים היטב אז לא תהיה חלודה.

בסה"כ בעייתי לייבש את הנקודות העמוקות שבין הלהבים של גוף הקירור. מנסיוני מייבשים כמה שאפשר ולאחר מכן מניחים על מגבת ונותנים לזמן לעשות את שלו.

אציין שוב שזה יותר בשביל פרפקציוניסטים או חולי ניקיון. זה לא ממש תורם בהשוואה לניקיון טוב עם מברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה רבה על התשובה המפורטת הזו...

אגב אפשר לקבל הסבר על המשפט הזה -

טמפ' המקסימלית של המעבד שלך היא ממש לא 73.3 מעלות צלזיוס ואני לא יודע מאיפה הבאת את זה. ה-TJMax של המעבד שלך בסטפינג B2/B3/L2 הוא 70 מעלות צזליוס ובסטפינג G0/M0 הוא 80 מעלות צלזיוס.

שוב תודה רבה לכולם ומשחה טרמית ממליצים MX-2 נכון?

עריכה : רגע רגע אמרתם TJ.MAX 70 מעלות??? OMG למה בCORE TEMP ה TJ MAX שלי עומד על 85 מעלות??? מה זה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי קריאת הטמ''פ הדיגיטלית בC2D 65NM היא די גרועה

הE6300 שהיה לי היה במנוחה על 60 מעלות ובמאמץ על 70 ועוד בלי OC וקרה שהcore temp חשב שהטמ''פ הן 100 והמעבד עוד לא כיבה את עצמו

ככה שיש לקחת את זה בערבון מוגבל.

כשאני עשיתי OC לE6300 הייתי לוקח בחשבון רק את טמ''פ המעבד ודאגתי שלא תעבור את ה70 (טמ''פ מעבד ולא ליבות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה : רגע רגע אמרתם TJ.MAX 70 מעלות??? OMG למה בCORE TEMP ה TJ MAX שלי עומד על 85 מעלות??? מה זה??

תחייך, זה אומר שהטמפרטורות שראית עד כה לא היו נכונות אלא היו אמורות להיות נמוכות ב-15 מעלות צלזיוס.

אגב- תהיה בטוח לגבי הסטפינג כדי לדעת את ה-TJMax.

אתה יכול לראות כאן את הערכים של כל המעבדים:

http://www.tomshardware.co.uk/intel-dts-specs,news-29460.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשנה את הTJM בהגדרות של התוכנה..

וכמו שאמרו...אתה חייב להיות בטוח בסטפינג בכדי לקבל קריאה נכונה של טמפ'..

כמו כן...ניקוי עם ספריי לחץ אוויר או מים מאוד יכול לעזור לטמפ' המעבד..

אתה אולי לא רואה הרבה אבק, אבל בין הצלעות מסתתר עולם מטורף של אבק (:

ספריי לחץ אוויר יעלה לך 25 שקלים..

כמה מים יעלו לך?...ניקוי של גוף לא יעלה כל כך הרבה (:

תעדכן בהמשך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...