אל פסק מצפצף בטירוף, יקח אותו השד - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק מצפצף בטירוף, יקח אותו השד

Milford Cubicle

Recommended Posts

אל פסק Advice PRPC-750 בן חצי שנה, מחובר למחשב בסיסי למדיי עם ספק 430W אנטק.

שימו לב שהאל פסק תומך ב-750 וואט, מעל ומעבר לשיא של השיא של הספק כוח במחשב...

בתקופה האחרונה האל פסק התחיל פתאום לצפצף צפצוף ארוך קבוע.

אם אני מנתק אותו מהחשמל, זה לא עוזר.

אם אני מנתק ממנו את המחשב (מה שכמובן מחייב אותי לעשות ריסט למחשב..), זה מפסיק.

ואחרי בערך שעתיים-שלוש, חוזר שוב.

בדקתי בגוגל, צפצוף ארוך קבוע כזה אומר שמופעל עליו עומס יתר - לא הגיוני בעליל!

מעבר לכך, ברגע שאני מחבר אותו למחשב ב- ומפעיל את ה-UPSMOD, תוכנת הניטור שלו שהגיעה איתו, הכל תקין!

מצורפת תמונת מסך:

upsmon.png

שימו לב שהעומס אפסי ועומד על 10 אחוז בלבד!

בזמן לקיחת תמונת המסך הזאת - הוא מצפצף כמו משוגע.

נתתי לו אפילו לנוח כמה ימים, זה לא עזר. ברגע שחיברתי, הוא עבד נפלא ואחרי כמה שעות בודדות - טוווווווווווווווווווווווווווווווווווווו

יש מה לעשות, או פשוט לממש אחריות ולשלוח את האל-פסק להחלפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי מעגל הבקרה של ה-UPS, ץ (תסכים איתי ש-10% בלבד מ~600W לא יפעיל את המחשב שלך, סבירות גבוהה שהוא מזייף) אבל את ה-750VA צריך להכפיל ב~0.7 (זה תלוי בספק הכוח ובמקדם ההספק) ע"מ לקבל את הערך הנומינלי בוואטים (W), ואת הערך הזה מציבים בנוסחת מקדם היעילות של ספק הכוח (80+ וכו') והתוצאה שיוצאת זה כמה ספק הכוח "מושך" מה-UPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין, זה יוצא הרבה הרבה מעבר ל-430W התיאורתיים של ספק הכוח (בפועל מין הסתם הוא אפילו צורך הרבה הרבה פחות).

מה גם שאין שום קשר לעומס, לא מתבצע שום דבר מיוחד בשניה שבה הוא מחליט לצפצף, זה קורה במצב idle לחלוטין ולא מפסיק עד שאני לא מכבה אותו לגמרי..

מעבר לכך - ניתן לראות בצורה ברורה שהעומס על האל פסק הוא בסך הכל 10 אחוז. ואם אני מנתק אותו מהחשמל, ה-battery level יורד בצורה דיי איטית, משאיר לי בערך חצי שעה של שימוש בקלות אם לא יותר (למרות שאין מסך כי הוא לא מחובר לאל פסק... :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שרשמתי (בעריכה), 10% מ~600W לא ממש יפעיל את המחשב שלך, סביר להניח שמעגל הבקרה של ה-UPS שלך מזייף, ואם הוא מזייף אז סביר להניח שהוא תקול ולכן הוא מצפצף (הוא חושב שקיים עומס יתר למרות שבפועל לא קיים כזה עומס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שרשמתי (בעריכה), 10% מ~600W לא ממש יפעיל את המחשב שלך, סביר להניח שמעגל הבקרה של ה-UPS שלך מזייף, ואם הוא מזייף אז סביר להניח שהוא תקול ולכן הוא מצפצף (הוא חושב שקיים עומס יתר למרות שבפועל לא קיים כזה עומס).

אני לא מבין. אם הוא מזייף למטה ומציג 10% (למרות שלטענתך הוא משתמש ביותר?) אז מה ההיגיון שהוא פתאום יחליט שהוא בעומס יתר, בזמן שהוא מציג 10% ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך הוא בנוי (אלקטרונית), אבל מעגל תקול יכול לעשות דברים שונים ומשונים, כמו לצפצף כשהוא לא אמור או להציג נתונים שגויים שלאו דווקא קשורים להתנהגות מעגלי המשנה שלו (ממסר הזמבורה למשל...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הספק האל-פסק : ההספק ברובם נקוב ב-VA, כך שכדי לקבל את ערך ה-W (בחיבור לצרכן בעל מנגנון תיקון מקדם-הספק (PFC) - כגון מחשב עם ספק-כוח איכותי) - יש להכפילו בערך מקדם-ההספק (ה-PF) שלפיו הוא חושב (בד"כ 0.6).

ולאחר מכן, כמובן, יש להוסיף ולהכפיל התוצאה שנתקבלה גם בערך מקדם-היעילות של ספק-הכוח של המחשב (למשל, 80% ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי מעגל הבקרה של ה-UPS, ץ (תסכים איתי ש-10% בלבד מ~600W לא יפעיל את המחשב שלך, סבירות גבוהה שהוא מזייף) אבל את ה-750VA צריך להכפיל ב~0.7 (זה תלוי בספק הכוח ובמקדם ההספק) ע"מ לקבל את הערך הנומינלי בוואטים (W), ואת הערך הזה מציבים בנוסחת מקדם היעילות של ספק הכוח (80+ וכו') והתוצאה שיוצאת זה כמה ספק הכוח "מושך" מה-UPS.

בדיוק מה שרשמתי פה...

למה אנשים מתעקשים לא לקרוא את הת'רד לעומק לפני שמגיבים אני לא אבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...