קורס צילום למתחילים-שאלות - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס צילום למתחילים-שאלות

enzo

Recommended Posts

אני לא מתעניין רק בניקון כלל וכלל ולא שולל מערכות אחרות פשוט מבין כל הדגמים נגיד עד לרמה של ה-D300/S שקיימים מכל החברות יש להם את הדגמים הכי משתלמים לדעתי, ביחס למגוון התכונות והאפשרויות שבגוף.

הזכרתי גם את התעניינותי בפנטקס K-7 אך אני מחכה לביקורת מקיפה עליה לפני שאדע אם היא מתאימה לי.

הוזכר כאן שקנון עומדת להכריז על דגם חדש בימים הקרובים (D7 אני חושב) למרות שלא שמעתי על כך מעניין אותי לשמוע פרטים נוספים על כך.

ולגופו של עניין: הנושא אחרי הכל הוא האם קורס צילום למתחילים יוכל לעזור לי באמת לבצע התקדמות בזמן קצר יחסית, ולפיכך אוכל לדעת אם אחרי שאני אעבור את הקורס ואז ארכוש גוף מאילו שהוזכרו למעלה אני אוכל לבצע ניצול של לפחות 70% מהגוף ולהוציא תוצאות טובות יותר ישר, מאשר ניצול של 30-40% ואף פחות אם לא אעשה קורס ואלמד לבד, ורק בהמשך ותוך כדי אוכל לעלות לרמה של אחרי הקורס?

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

אני יגיד לך משהו כזה

אני נמצא בתחום ה DSLR קרוב לשנה

התחלתי עם 450D ושדרגתי ל 50D כעבור כ-חצי שנה, לא כי היה חסר לי משהו אלה כי נפלה עליי הזדמנות חד פעמית עם מחיר יוצא דופן.

את הבסיס למדתי לבד והמשכתי להתקדם משם

נכון להיום אני בספק אם אני מנצל 80% ממה שהמצלמה יכולה להפיק

אתה מוזמן לעבור על הגלריה שלי ולהתרשם מהתמונות

http://he.photolight.co.il/author/10086.html

אז אתה באמת חושב שתוכל לנצל 70% מיכולות המצלמה אחרי קורס יסודות?

תחשוב שוב

אם תגיע ל 40-50% זה יהיה הישג

לפני זה, בהנחה שלא תדע לתפעל את המצלמה ותצלם רק ב AUTO תנצל אולי 20% מהיכולות שלה

אגב חלק מניצול היכולות של המצלם הוא נגזרת ישרה מאיכות העדשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

canon 7d הולכת להיות מצלמת ראש-בראש עם ה-d300s של ניקון. סוג של 50D עם תוספת וידאו HD, זוג מעבדים (מה שאומר - fps מהיר מאוד, ככל הנראה 8 ומעלה), Flash Master מובנה (ככל הנראה רדיו עם E-TTL) ועוד שיפורים פה ושם (בעיקר בתחום ה-AF וה-LV).

השמועות האלה דיי מבוססות, מדברים על הכרזה ב-1 לספטמבר (יום שלישי הקרוב).

רק להוסיף קצת עוד שמועות חדשות, או יותר נכון יותר משמועות - פוסטר של ה-7D שתוכרז כאמור בימים הקרובים:

http://www.canonrumorsforum.com/index.php?topic=130.0

לפיו, בנוסף לדברים שכתבתי למעלה, יהיה ככל הנראה: 18 מ"פ, 8fps, שימוש ב-19 נקודות פוקוס כאשר כולן מוצלבות, 100% viewfinder! ו"מד אופק" כמו שיש בניקון ובפנטקס K-7 (כמובן שהוא רק מראה את הזוית, בניגוד ל K-7 הם לא יכולים גם ממש לתקן אותו באופן אקטיבי..).

מעניין מאוד... מעניין מאוד..

אם ניקון לא מתכננת להוציא את ה-D400 בשנה הקרובה, צפוי לה ול-D300s שלה קרב קשה מאוד מול המצלמה הזאת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דימה צודק, כמצלמת DSLR ראשונה אין הגיון רב ברכישת גוף prosumer או מקצועי. רשמית ה-DSLR הראשונה שלי היא אמנם ה-K20, אבל רכשתי אותה אחרי ניסיון לא מבוטל עם SLR פילם וכן מצלמות DSLR של חברים (40D/D70S/D40X/D80) ואחרי שבניתי לעצמי רשימה סדורה של העדפות ודרישות. עדיין ה-K20 היא overkill ומדובר בהחלט בפינוק מושחת והערך המוסף ביחס ל-K200 קטן למדי (טוב, אני עובד קשה מאוד ומגיע לי איזה פינוק פה ושם).

הרוכש בכוח גם חייב לבודד את הפרמטרים השונים ולהתייחס רק לאלו החשובים לו. ה-7D אולי תהיה מסוגלת ל-8FPS וזה טוב ויפה, אבל לרוב המכריע של הצלמים זה לא נחוץ לחלוטין. המצלמה שלי עושה 3FPS "עלובים" ועדיין לא פספסתי ולו פריים אחד בגלל שהיא לא הייתה מוכנה, אני גם לא מרבה לצלם ב-burst וכך גם מרבית הצלמים החובבים. לעומת זאת המייצב המובנה, שאין כמובן ב-7D או בכל קאנון או ניקון אחרת, הוא בשבילי מכפיל כוח עצום עם עדשות הפריים הישנות שלי.

בניית רשימת העדפות שכזאת חשובה מאוד על מנת לבחור את המצלמה והמערכת הנכונים.

כמובן שחשוב גם לציין שמבחינת התוצאה הסופית (המודפסת עד גודל A4 ואפילו A3) ההבדלים בין כל מצלמות הקרופ הקימות היום בשוק זניחים, במיוחד אם עובדים עם RAW.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דימה, על שום מה ולמה ה- :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

שאלה לי אליך: כשקנית את ה-450D קנית אותה בלב שלם או שהיא הייתה פשרה מבחינתך בגלל אילוצים כספיים?

אני לא רוצה להגיע למצב דומה,כמו שאמרתי אם אני קונה גוף כביכול "מעבר למה שאני צריך בתור התחלה" הוא ישרת אותי לפחות ל- 5-10 השנים הקרובות.

הוזכר פה גם שאם אני אקנה גוף יקר ופתאום אני לא אתחבר לצילום או שאני ארד מכך זה יהיה הפסד גדול ושחבל על כך. אך אם כך יהיה אני אמכור את זה ביד שנייה ואפסיד בערך את הסכום שהייתי מוציא על גוף רמת כניסה-אך לא כך הדבר וכנראה שזו רק אפשרות מאוד לא סבירה מבחינתי.

אני גם בטוח שאם לא הייתה לך הזדמנות מצוינת לשדרג ל-50D היית עושה את הצעד הזה באיזשהו שלב אם אחרי שנה-שנתיים (לאו דווקא לדגם הזה).

ואני יודע שהאיכות היא נגזרת של העדשות בעיקר....אולי אתה/ם חושבים שאני ממש עקר בתחום הצילום ואין לי מושג קלוש, אך אין בכך לו דבר וחצי דבר.

ועכשיו כשאתה עם ה-50D מה אתה עושה עם ה-450D?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנזו, אתה העדת על עצמך שאין לך ניסיון רב בצילום.על סמך זאת ניתנו פה ההמלצות.

ההמלצות האלו ניתנו על סמך מקרים רבים של אנשים שרכשו DSLR מאוד יקרות , צילמו כמה מאות תמונות (את החבר'ה, כמה תמונות נוף וטבע דומם וכמובן את החרק/פרח המנדטורי) וזנחו לאחר מכן את המצלמה הכבדה והמסורבלת (לא יודע כמה ניסיון יש לך עם DSLR רציניות, מדובר בק"ג לכל הפחות ביחד עם העדשה, זה לפני עדשות נוספות שאתה רוצה לקחת לפעמים, גריפ, מבזק, חצובה).

ואני יודע שהאיכות היא נגזרת של העדשות בעיקר....

ממש לא נכון. אולי האיכות הטכנית, אבל ממש לא האיכות של התמונה ככללותה. הדבר החשוב ביותר במערכת צילום הוא הצלם. גם עדשת 70-200 חלקה כמשי היא לא תחליף לכשרון וניסיון (ולחילופין, צלם גאון יכול להוציא יצירות מופת עם ב-10$ וכבר היו דברים מעולם).

אחד הדברים העצובים בעולם הצילום הוא חובבים שחושבים שמצלמה יקרה או עדשות חדות כתער יהפכו אותם לצלמים טובים יותר. התוצאה היא כמובן אותו השיממון, רק באיכות טכנית טובה יותר. מהצד השני אני מכיר צלמים מעולים שזכו בתחרויות עם עדשות קיט על מצלמות בסיסיות.

אז אם אתה חושב שכרגע איכות הצילום שלך לוקה בחסר ודווקא DSLR עם עדשה מרשימה ישפרו את זה - CAVE! (בלטינית - היזהר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דימה, על שום מה ולמה ה- :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

שאלה לי אליך: כשקנית את ה-450D קנית אותה בלב שלם או שהיא הייתה פשרה מבחינתך בגלל אילוצים כספיים?

אני לא רוצה להגיע למצב דומה,כמו שאמרתי אם אני קונה גוף כביכול "מעבר למה שאני צריך בתור התחלה" הוא ישרת אותי לפחות ל- 5-10 השנים הקרובות.

הוזכר פה גם שאם אני אקנה גוף יקר ופתאום אני לא אתחבר לצילום או שאני ארד מכך זה יהיה הפסד גדול ושחבל על כך. אך אם כך יהיה אני אמכור את זה ביד שנייה ואפסיד בערך את הסכום שהייתי מוציא על גוף רמת כניסה-אך לא כך הדבר וכנראה שזו רק אפשרות מאוד לא סבירה מבחינתי.

אני גם בטוח שאם לא הייתה לך הזדמנות מצוינת לשדרג ל-50D היית עושה את הצעד הזה באיזשהו שלב אם אחרי שנה-שנתיים (לאו דווקא לדגם הזה).

ואני יודע שהאיכות היא נגזרת של העדשות בעיקר....אולי אתה/ם חושבים שאני ממש עקר בתחום הצילום ואין לי מושג קלוש, אך אין בכך לו דבר וחצי דבר.

ועכשיו כשאתה עם ה-50D מה אתה עושה עם ה-450D?

אני לא קראתי את כל הדיון אבל לא נורא, ENZO אני יכול להגיד לך דבר כזה, אתה צריך לקנות שמתאימה לשימושים שהגדרתה מראש מה אתה הולך לצלם עם המצלמה ואיזה עדשות יתאימו למטרה הזאת, חשיבה לפני מעשה בהחלט יכולה לגרום לפגיע הרבה יותר קטנה בארנק במיקרה הזה כי צילום זה לא עסק זול במיוחד, אני מכיר אנשים שעד היום מצלמים עם מצלמות כמו D50 או D40X היותר חדשה ולא חושבים אפילו לשדרג ומוציאים ברמה מאוד גבוה כי פשוט אין להם צורך בגוף יותר עדכני , ויצא לי ליראות לא קצת אנשים בארץ ובעולם שמחזיקים ציוד בעשרות אלפי שקלים ועדיין מצלמים על AUTO וכו וכאן זה באמת כבר ביזבוז כסף מיותר אבל כנירא שהם יכולים להרשות לעצמם אחרת לא היה להם ציוד כזה.

ציינתה שאתה רוצה שתשרת אותך בין 5-10 שנים מניסיון שלי ושל הרבה אנשים שאני מכיר הרבה תיכננו ככה אבל החליפו אחרי גג שנתיים-שלוש לגוף יותר מקצועי, אין מה לעשות כל כמה חודשים יוצא מהשהו חדש ולפעמים בהחלט שווה לשדרג גם ביגלל המחיר לפעמים ולפעמים ביגלל שהגיע הזמן ביגלל השימושים במצלמה.

בקשר לשאלה שרשמתה לדימה אני מתאר לעצמי שהוא מכר את 450 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לבדוק את המצלמות של פנטקס

קרט (היבואן) עושה מסע בדרכים לתצוגת המצלמות שלהם

מצורף הלינק לרשימת הערים שהם יעברו במסע:

http://www.karat.co.il/content.php?id=155

בכל מקרה, לפני שאתה קונה , עדיף שתעשה רשימה של התכונות שאתה צריך.

אני מכיר אנשים שמצלמים תמונות נהדרות ושמסתובבים עם מדגם ישן יותר, אך זה מספיק להם בהחלט.

מה שאני מנסה להגיד, שאם לא צריך, לא חייבים לקנות את הדגם הכי חדש והכי יקר שקיים בשוק.

צריך שהמצלמה תהא נוחה לך להחזיק אותה ולהשתמש בפונקציונאליות שבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שחשבתי גם על ה-E620 של אולימפוס אך מכיוון שאין להם הרבה דגמים, שדרוג בעתיד יהיה בעייתי אם לוקחים בחשבון שאני אקנה כמה עדשות.

כרגע אני יורד מהניקון D300 ומתמקד ב-D90 ובפנטקס K-7.

לפי דעתי אין דגמים אטרקטיביים בשוק כרגע עם מחירים יחסית זולים.

איך הקנון 40D? ובהשוואה ל-50D?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולימפוס נראים מאוד מחויבים למערכת ה-4/3 שלהם, המבחר לא מאוד גדול, אבל העדשות מאוד איכותיות (לא כולם יודעים, אבל אולימפוס הם מיצרני האופטיקה המובילים בעולם, המיקרוסקופים שלהם תאווה לעיניים) וחלקן יחידות במינן. מבחינת שדרוג הגוף, אולימפוס מוציאים גופים חדשים בקצב לא מבוטל, מצלמת הדגל שלהם ה- עומדת כעת לפני החלפה. יש לאולימפוס יתרון גם מבחינת משקל המערכת הכולל (גוף+עדשות) שהופך אותן לאידיאליות יותר לטיולים ובנוסף הם מאוד מכוונים לצילום טבע ולצילום תת-מימי עם מעולים מתוצרתם.

ה-K-7 נראת כמצלמה מעולה ואני אישית מפתח לאחרונה חיבה לכל מערכת ה-K-Mount, אבל שוב פעם, מדובר במצלמה ב-7K ולצרכי לימוד והשתלמות (וגם מעבר לזה) אני לא בטוח שהיא תציע לך הרבה יותר מה-K-m שעולה 5K פחות (מחיר של מבזק+חצובה+עדשה, ציוד שילך איתך למצלמה הבאה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...