קורס צילום למתחילים-שאלות - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס צילום למתחילים-שאלות

enzo

Recommended Posts

אני חייב לציין שהניסיון היחיד שלי בתחום הצילום הוא עם דיגיטלית פשוטה בעלת אפשרויות מצומצמות מאוד.לא יצא לי להתנסות לעולם ב-DSLR ואני חושש שברגע שאני אקנה אחת תהיה לי בעיה לתפעל אותה במצב ידני מלא שזאת השאיפה הברורה.כמו כן אני לא רוצה לקנות מצלמת רמת כניסה בתור התחלה ולהשקיע בציוד שגם בזה אין לי ניסיון כלל והבנה מועטה בלבד(במיוחד עדשות,פלאש חיצוני,מסננים וכו') כי הדבר לא משתלם כלכלית, הכיוון הוא יותר חצי מקצועית (D90) או שאם יתאפשר לי אז אפילו משהו יותר טוב (D300S)- משמע השקעה חד פעמית ולהישאר עם זה לשנים רבות.

גם ציינתי שלדעתי את הפרקטיקה האמיתית די קשה ליישם מקריאת מדריכים ומאמרים-ניסיתי וזה די מסובך.ברור לי שאם אני אקנה ו"אשב" עליה אני אוכל ללמוד ככה המון,אני גם אחד שמבין די מהר איך לשחק ולהפעיל דברים,אבל אני מעדיף כניסה "חלקה" כדי לא להתאכזב ולדעת ישר מה אני יכול לעשות עם הדבר הזה שיש לי בידיים ולפי דעתי אני אוכל בתור התחלה לנצל לפחות 70% מהמצלמה אחרי הקורס מאשר אולי 30-40% לפני הקורס ואולי אף פחות.

זאת המחשבה שלי בעיקרון. מה לגבי הקורסים האחרים כמו זה של "מסע אחר"?

יש הצעות או אפשרויות טובות נוספות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זאת ה-dslr הראשונה שלך, ואתה כבר הולך לטופ-של-הטופ (אם מתעלמים ממצלמות שעולות מעל 10,000 ש"ח) ברמת ה-d300s ? למה?

אפילו ה-d90 היא overkill. טוב שלא אמרת שאתה לא רוצה שהמצלמה תגביל אותך בלמידה הראשונית, אז אתה הולך על D3x....

ואין דבר כזה לשנים רבות, זה מתיישן בדיוק כמו מחשבים.. אם אין לך סיבה אמיתית ללכת על הסדרות המקצועיות (ואין לך, כי זאת ה-dslr הראשונה שלך ללא שום רקע) זה יהיה לחלוטין בזבוז כסף.

השיא של היום הוא דגם הבסיס של המחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים.

לקחתי את הK200 בתור מתחיל וכבר עכשיו יש פיצ'רים שחסרים לי, וזה לא שני ביליארד פיקסלים וחיבור למיקרוגל, אבל זה דברים כמו וידיאו או AF מהיר.

לדעתי תשקיע כמה שאתה יכול בגוף, כי הגוף ישמש אותך הכי הרבה, בעוד ועדשות אתה מחליף כל הזמן.

אם אתה יכול קח את הD300/s ותתחיל איתה, זה שהיא משוכללת יותר לא יעשה את זה יותר קשה להתחיל בתחביב, אבל אחרי שתעבור את השלב של המתחיל היא עדיין תוכל לשרת אותך.

מצלמות זה ממש לא מחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים.

לקחתי את הK200 בתור מתחיל וכבר עכשיו יש פיצ'רים שחסרים לי, וזה לא שני ביליארד פיקסלים וחיבור למיקרוגל, אבל זה דברים כמו וידיאו או AF מהיר.

:screwy: :screwy: :screwy: :screwy:

בזמן שקנית אותה, גם אם היית הולך על הדגם הכי מתקדם בעולם (מכל החברות!!!) שעולה 50 אלף דולר!! עדיין לא היתה לך מצלמה עם . :screwy::s07: :s07: :kopfpatsch:

זאת בדיוק הנקודה שלי! תודה שהוכחת אותה :)

כנ"ל לגבי האיטיות ב-AF - זה לא קשור לרמת הדגם שלקחת. קנון 20D (מצלמה מלפני איזה 10 שנים) מפקסת במהירות מדהימה. זה שהמצלמות של פנטקס לא ניחנו במערכת AF מדהימה זה.. לא קשור לכלום.

אני הייתי נזהר מאוד מההודעה המטעה והטיפשית של דורי פה מעליי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה?!

בזמן שקניתי אותה היו מצלמות עם וידיאו.

המצלמות שצפויות לצאת לא הולכות לחדש שום דבר, אלא רק לשפר, אז עוד מעט תצא עם יותר FPSים ווידיאו באיכות יותר טובה, עם סאונד בסראונד, זה לא משנה.

חבל שיקח היום מוגבלת, שיקח שיש בה הכל ולא יתחרט אח"כ, אז הוידיאו שלו יהיה קצת ישן אבל עדיין יהיה לו וידיאו.

הD90 היא לא OVERKILL, היא מצוינת בשבילו (אם יש לו את הכסף, זאת הכל פונקציה של תקציב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי להבין רגע משהו.

ניקון D300. ה"רגילה", בלי הוידאו (אגב ה-d300s עדיין לא קיימת בכלל).

נניח שהוא רוצה אותה, ונניח שיש לו את ה-8,000 שקל לשלם עליה (body only).

אתה תגיד לו שאתה לא ממליץ לו עליה כי היא "תגביל אותו" ?

ה-d300s צפויה לעלות כ-10,000 שקל. אתה ברצינות מציע אותה למישהו שבחיים שלו לא נגע בכלל ב-DSLR, לא יודע מה זה חשיפה, לא מבין בכלל בטווחים של עדשות, צמצם, השפעות של זה, וכו' ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אם יש לו כסף אז למה לא.

לא אמרתי שילך על הD300s, שילך על הD90, או אפילו D50 (יש לה וידיאו לא?)

אם היו עוד גופים בשוק הייתי גם מציע לו כמובן ללכת על גוף עם מייצב מובנה, אבל אין הרבה כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

D0ri

תעשה טובה... אל תמליץ לבן אדם ללכת ולזרוק כסף שסביר שהוא עבד קשה בשבילו

כמו שכבר נאמר, ללכת על מצלמה יקרה בהתחלה זאת טעות

מספיק מצלמה טובה ברמת כניסה כמו ניקון D5000 או 450D של קנון

אם רוצים אז אפשר ניקון D90 או קנון 500D

אם כבר יש לבן אדם כסף אז עדיף להשקיע בעדשות טובות שיתנו לו תוצאה איכותית ולא בגוף שהוא ידע לתפעל רק עוד כמה חודשים טובים

ראיתי אנשים שעושים צילומים מרהיבים עם מצלמות ברמת כניסה כמו ניקון D40 וקנון 350D. ואני יכול לתת פה הרבה מאוד דוגמאות

שימוש נכון בציוד יביא לתוצאות, לא הדגם החדיש יותר

אני יכול להרשות לעצמי לקנות את ספינת הדגל של קנון/ניקון

האם זה יוציא טובות יותר? סביר להניח, אם מדובר בטווח דינמי מוגדל של מצלמות חיישן מלא, רמת רעש נמוכה יותר וכמות MP בשמיים

האם אני באמת צריך את זה? ממש לא. אני מרוצה מהציוד שלי נכון לעכשיו, שכן אני צלם חובב. ובשביל להעלות לאתרים באינטרנט ולקבל פידבק אני לא צריך לצלם אותן ב 1DSMKIII

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות דגם פשוט זאת טעות, כי זה אומר שהוא בטוח ישדרג אחרי לא הרבה זמן (ושוב, אני לא מדבר בכלל על איכות התמונה אלא על הפיצ'רים, תקרא קודם את מה שהולך פה)

זה לא קשור לשנה של המצלמה או למחיר שלה, אבל לדעתי שלא יוותר על הפיצ'רים שהוא ידע שהוא ירצה בעתיד.

אז נכון עמרי שקנית את המצלמה לא הייתה DSLR עם וידיאו, אבל אם היית קונה היום, עדיין היית קונה את הK200D?

אם אין לו כסף אז אין פה בכלל על מה לדבר, שיקנה את מה שהוא יכול להרשות, אבל אם יש לו כסף אז אני ממליץ לו להשקיע בגוף לפני שהוא מתחיל להשקיע בעדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר שמצלם עם ניקון D2H שהוא קנה ביד 2

הבחור יודע לצלם, בעברו צלם אירועים ואופנה עם וותק של 20 שנה

מעבר לכמה מצלמות פילם שיש לו יש לו גם את המצלמה העיקרית, D300 ו D2H בתור צעצוע, כשמתחשק לו להרגיש כלי עבודה מקצועי ביד. נראה לך ש D2H שיצאה ב 2003 עם ה 4MP המסכנים שלה וכל המגבלות הטכניות שלה מגבילה אותו?

ממש לא!

ואגב כזו אפשר להשיג בגרושים ביד 2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי קונה היום (קטע, באמת קניתי לא מזמן) הייתי קונה את ה D300 בניקון, או K-7 בפנטקס, או... 7D בקנון שתוכרז עוד יומיים :)

אבל אני צלם עם שנה וחצי ניסיון וכמעט 100 אלף קליקים, ויש לי דרישות מאוד ספציפיות לצורכי עבודה.

אתה משווה את זה למישהו שלא יודע מה זה צמצם/תריס/רגישות והיחס ביניהם?!

D0ri

תעשה טובה... אל תמליץ לבן אדם ללכת ולזרוק כסף שסביר שהוא עבד קשה בשבילו

כמו שכבר נאמר, ללכת על יקרה בהתחלה זאת טעות

מספיק טובה ברמת כניסה כמו ניקון D5000 או 450D של קנון

אם רוצים אז אפשר ניקון D90 או קנון 500D

אם כבר יש לבן אדם כסף אז עדיף להשקיע בעדשות טובות שיתנו לו תוצאה איכותית ולא בגוף שהוא ידע לתפעל רק עוד כמה חודשים טובים

ראיתי אנשים שעושים צילומים מרהיבים עם מצלמות ברמת כניסה כמו ניקון D40 וקנון 350D. ואני יכול לתת פה הרבה מאוד דוגמאות

שימוש נכון בציוד יביא לתוצאות, לא הדגם החדיש יותר

אני יכול להרשות לעצמי לקנות את ספינת הדגל של קנון/ניקון

האם זה יוציא טובות יותר? סביר להניח, אם מדובר בטווח דינמי מוגדל של מצלמות חיישן מלא, רמת רעש נמוכה יותר וכמות MP בשמיים

האם אני באמת צריך את זה? ממש לא. אני מרוצה מהציוד שלי נכון לעכשיו, שכן אני צלם חובב. ובשביל להעלות לאתרים באינטרנט ולקבל פידבק אני לא צריך לצלם אותן ב 1DSMKIII

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר שמצלם עם ניקון D2H שהוא קנה ביד 2

הבחור יודע לצלם, בעברו צלם אירועים ואופנה עם וותק של 20 שנה

מעבר לכמה מצלמות פילם שיש לו יש לו גם את המצלמה העיקרית, D300 ו D2H בתור צעצוע, כשמתחשק לו להרגיש כלי עבודה מקצועי ביד. נראה לך ש D2H שיצאה ב 2003 עם ה 4MP המסכנים שלה וכל המגבלות הטכניות שלה מגבילה אותו?

ממש לא!

ואגב כזו אפשר להשיג בגרושים ביד 2

לא היא לא מגבילה אותו?

אולי אם הוא מצלם עץ בשקיעה היא לא מגבילה אותו, אבל אם הוא ירצה לעשות עוד 1001 דברים אחרים כמו לצלם ספורט או וידיאו או השד יודע מה (לא מכיר את המצלמה הזאת) הוא לא יוכל לעשות באותה קלות שהוא יוכל עם מתקדמת יותר, או שלא יוכל בכלל.

אני לא רואה טעם להמשיך את הויכוח הזה.

כל מה שאני אומר הוא שאם יש כסף חשוב להשקיע בגוף, כי גוף נשאר הרבה זמן ומוסיפים לו עדשות, אתה לא קונה עוד גוף כ"כ מהר.

בגלל זה אסור לקנות גוף פתיחה זבל ולהשקיע את הכסף בעדשת מותרות, קודם תשקיע בגוף ואת העדשות תקנה בהמשך.

אם הייתי קונה היום (קטע, באמת קניתי לא מזמן) הייתי קונה את ה D300 בניקון, או K-7 בפנטקס, או... 7D בקנון שתוכרז עוד יומיים :)

אבל אני צלם עם שנה וחצי ניסיון וכמעט 100 אלף קליקים, ויש לי דרישות מאוד ספציפיות לצורכי עבודה.

אתה משווה את זה למישהו שלא יודע מה זה צמצם/תריס/רגישות והיחס ביניהם?!

נו ואתה עוד לא רואה כמה מה שאתה אומר אידיוטי?

רק לפני שנה וחצי גם אתה לא ידעת כ"כ טוב מה זה צמצם/תריס ועכשיו יש לך "דרישות מקצועיות"

אתם בונים על זה שמתחיל ישאר מתחיל לכל הזמן ולכן הוא לא צריך גוף שיודע לעשות משהו חוץ מלהשמיע קליק, או שאם הוא חס וחלילה כן יתמקצע הוא יצטרך לקנות גוף אחר ובמקרה הרע אפילו לעבור חברה ולזרוק את כל הזכוכיות שיש לו לפח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...