התנתקויות של הראוטר, איך לסדר את זה? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התנתקויות של הראוטר, איך לסדר את זה?

BloodFist

Recommended Posts

אז ככה, מידי כמה ימים הראוטר מתנתק, לא לגמרי, ז"א כאילו הקשר של האינטרנט בין הראוטר למודם מפסיק לפעול,

ובשביל לסדר את זה לא יעזור לכבות ולהדליק את המודם\ראוטר אלה להוציא את הכבלים של המחשבים מהראוטר, לחכות כמה שניות

עד שהמנורה האמצעית במודם תתחיל להבהב שוב ואז אפשר לחבר והכל כרגיל, אבא שלי שאל בעבודה שלו איזה מישהו שמתעסק שם עם המחשבים

והוא אמר שיכול להיות שיש צורך לשנות את הכתובת IP הקבוע שהראוטר נותן למחשבים או משהו כזה.

הראוטר הוא 3COM 3CRWE554G72T

מה לעשות בשביל לסדר את הבעיה? והאם האיש מחשבים מהעבודה של אבא שלי צודק?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לאפס את הגדרות הראוטר ולבדוק האם לאחר האיפוס התקלה חוזרת על עצמה.

בכל ראוטר נמצאת האופציה לבדוק מיהם המחוברים אליו,

בדוק אם הם מקבלים כתובות מהראוטר כאשר הבעיה מופיעה.

בנוסף,

בדוק האם כשהתקלה מופיעה ניתן להכנס לראוטר

התחל -> הפעלה -> CMD -> לאחר מכן ipconfig -> בדוק האם ב-default gateway מופיעה כתובתו של הראוטר.

חזור עם תשובות ונמשיך משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלא בדקתי אם זה קורה גם לאחר איפוס, אך אני מניח שכן בהנחה ומה שאמר איש המחשבים מהחברה של אבא שלי נכון, מכיוון שהכתובות של המחשבים נשארות אותו הדבר גם לאחר איפוס עד כמה שידוע לי.

כאשר מופיע הבעיה אפשר להיכנס אל הראוטר וכל המחשבים נשארים מחוברים, רק כאילו הגישה לאינטרנט "נחסמת" ומשתחררת רק לאחר ניתוק המחשבים ידנית (ז"א הוצאת הכבלים) וחיבורם מחדש לאחר כחצי דקה נניח כאשר "חוזר הקו"

הכתובת שמופיע בdefault gateway היא אכן אותה הכתובת שאני מקיש בדפדפן בשביל להיכנס לדף הניהול של הראוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם הזה מאוד וותיק ובעבר היו איתו לא מעט צרות. אני חושב שאחרי כ-3 שנים שיש לכם אותו, הגיע הזמן להחליף אותו במשהו שמתאים יותר לכל השינויים שבזק עורכים בשתיות שלהם. בהחלט גם יכול להיות שיש משהו פגום בנתב, אבל החלפת מודם לא עולה כסף ולכן הייתי מתחיל בערוץ הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שיש לך ראוטר ביתי ומודם.

כשהאינטרנט מתנתק אני מבין שהמודם עדיין מסונכרן.

תעשה את הבדיקות הבאות , כשהאינטרנט מתנתק , כנס לנתב

א.האם הוא מראה שהחייגן למעלה ?

ב.במידה והחייגן לא למעלה , מה קורה אם אתה לוחץ על CONNECT ?

ג.תנתק את הראוטר מהמודם וחבר את המחשב , תפעיל חייגן....מה התוצאה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מז"א מראה שהחייגן למעלה?

במידה ויש את ה"ניתוק" אני יכול להיכנס לאתר של הראוטר וללחוץ על קונקט כמה שאני רוצה זה לא יעזור.

אם אני יחבר ישירות את המודם למחשב זה יכול לקחת זמן לבדוק אם יש קריסות ככה או לא.. משהו שאני לא יכול לעשות מכיוון שזה לוקח זמן

ויש עוד אנשים בבית, אבל בכלליות אין בעיה הוא פשוט יתחבר ולא אמור לעשות בעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת את הפואנטה.

א.אם אתה יכול ללחוץ על CONNECT - סימן שזה מתנתק באמת.

ב.תשים חייגן במחשב.

ברגשע שיש נפילה , חבר את הכבל מהמחשב אל המודם ותפעיל את החייגן , יש שגיאה או שזה מתחבר תקין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...