אחרי שבדיה ליברמן מכה שנית, הפעם בנורווגיה - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי שבדיה ליברמן מכה שנית, הפעם בנורווגיה

alex.turovsky

Recommended Posts

^^

הוא חי בשבדיה והוא יודע מה הולך שם. לא משנה מה הוא, הוא יודע יותר טוב ממך מה הולך שם..

pain_killer12:

ליברמן לא יכול לומר כל מה שהוא רוצה כי הוא שר החוץ בממשלת . זה אחד התקפידים הפוליטיים הכי מסובכים שיש שבין היתר דורשים לא פחות מלהיות 100% פוליטיקלי קורקט. כל משפט שהוא פולט יכול להיות נזק בלתי הפיך ביחסי החוץ של , ועל אחת כמה וכמה אדם כמו ליברמן שנתפס בעולם בקיצוני ביותר.

אגב, כן, תכיר בזה שלערבים יש כוח פוליטי הרבה יותר חזק מלישראלים ובמיוחד באירופה - ושום דבר שתעשה לא יוכל לשנות את זה, בכל מקרה לא כל עוד יש פחות ממיליארד יהודים וכמויות נפט (או כל משאב טבעי יקר ערך אחר) כמו שיש לערבים.

יש נושאים שצריך לצעוק עליהם, אני ממש לא אומר שלא. אבל לאור המצב - צריך לבחור טוב טוב על מה עושים רעש וכמה רעש, מאחר מלכתחילה הסיכויים שתיצור נזק יותר גבוהים מהסיכויים שתצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יואב , אני מת על התגובות שלך .

ובאמת אין ברירה אלא להכיר בעבודה..

אבל לפעמים אני נזכר בסיפור של דוד וגולית , ואומר לעצמי , ייאלה אולי אם פעם אחת ניכנס בהם כמו שצריך

זה סוףסוף יגמר .

וכן , ליברמן צריך לקץץ ולצנזר קצת את המילים שלו..

אבל מצב שני , בכל עדר יש כבשה שחורה..(אחת שתמיד עושה בעיות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא יואב, שממדינה חזקה ששידרה עוצמה לאוייבים וגררה הערכה גלובלית, הפכנו בשלטון השמאל, איך לומר את זה? לרכיכה. התרפסות ו-YES MAN הפכו לתיאורים שהולמים אותנו לצערי, ויעידו על כך האירועים בגבול הצפון ובגזרה הדרומית בשנים האחרונות. הממשלה הנוכחית מתקנת את התמונה העגומה ומעבר להרגשה שהכבוד הראוי מוחזר לנו, יש לבניית הדימוי החזק של מדינת בקרב עמי העולם משמעות גדולה מאוד.

בהתייחסות קונקרטית, אני מסכים עם כל התבטאות מדינית שליברמן הציג עד כה, פרט לזו האחרונה שהיא שנוייה במחלוקת(אני גם לא מתנגד לה). אני חושב שהוא מאוד נאמן לבוחריו, ומעניין שמי שטוען אחרת, כמעט תמיד שייך לאלה שהתנגדו לדעותיו מלכתחילה. במילים אחרות - מניפולציות זולות (אגב עם ברית הזוגיות אני באופן אישי לא מסכים, וזו הסיבה שכמעט ולא בחרתי בליברמן).

אני לא חושב שהיה צריך להתעלם מהנושא (כלומר כן היה מקום לממשלה להעיר ולהתערב), אך אני לא בטוח שההתבטאות הייתה במקום בצורתה היא, שכן היא החטיאה את מטרתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיא, הממשלה הנוכחית לא מתקנת כלום. אם לא נתייחס לליברמן, הממשלה היא עדיין אותה ממשלה "רכרוכית" ש"נכנעת" לדרישות כל העולם (ואתה מוזמן להביא לי דוגמאות נגדיות). אם נתייחס לליברמן - נקבל אותה תמונת מצב, רק עם התבטאויות שמקרה הטוב לא מועילות. אני שמח לפחות שזה עושה לך הרגשה טובה, להחזיר את ה"כבוד העצמי האבוד" של המדינה. אני רק מקווה שאתה מבין, כמו שנאמר כבר כמה פעמים - כבוד לא מחזירים, כבוד מקבלים. התבטאויות כאלה לא נותנות לך דימוי חזק, אם כבר פחדני וטיפשי (אוי אוי אוי, פרסמו כתבה בעמוד האחרון במגזין של עיתון עם חשיפה מינימלית, אנחנו חייבים לצעוק עליהם כל כך חזק שלא יהיה שבדי אחד שלא יקרא את הכתבה, יעלה את המכירות של העיתון שידוע כאנטישמי ויחזק עוד יותר את האנטי והאנטישמיות שקיימת בשבדיה מלכתחילה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתייחסות קונקרטית, אני מסכים עם כל התבטאות מדינית שליברמן הציג עד כה, פרט לזו האחרונה שהיא שנוייה במחלוקת(אני גם לא מתנגד לה). אני חושב שהוא מאוד נאמן לבוחריו, ומעניין שמי שטוען אחרת, כמעט תמיד שייך לאלה שהתנגדו לדעותיו מלכתחילה. במילים אחרות - מניפולציות זולות (אגב עם ברית הזוגיות אני באופן אישי לא מסכים, וזו הסיבה שכמעט ולא בחרתי בליברמן).

כנראה שיש לך מאוד קצר

הבעיה היא יואב, שממדינה חזקה ששידרה עוצמה לאוייבים וגררה הערכה גלובלית, הפכנו בשלטון השמאל, איך לומר את זה? לרכיכה. התרפסות ו-YES MAN הפכו לתיאורים שהולמים אותנו לצערי, ויעידו על כך האירועים בגבול הצפון ובגזרה הדרומית בשנים האחרונות. הממשלה הנוכחית מתקנת את התמונה העגומה ומעבר להרגשה שהכבוד הראוי מוחזר לנו, יש לבניית הדימוי החזק של מדינת בקרב עמי העולם משמעות גדולה מאוד.

נקודת המבט שלך שגויה

דימוי/כבוד לא נעשת על ידי דיבורים מטופשים, ומה לפני זה לא היו אירועים?

דימוי וכבוד לא מקבלים כי דורשים אלה זה דברים שמרוויחים בראש ובראשונה על ידי כוח כלכלי ושימוש נכון בכוח צבאי לשם השגת מטרות כלכליות ומדיניות

גם לגבי מי שעומד כשר החוץ: איזה דימוי הוא מקרין בדיוק? חשוד בפלילים, מושחת, אין רמות סינון בין המוח לפה זה לא מסוג הסברים שאליהם נותנים כבוד - אלה זלזול ולעג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהיה צריך להתעלם מהנושא (כלומר כן היה מקום לממשלה להעיר ולהתערב), אך אני לא בטוח שההתבטאות הייתה במקום בצורתה היא, שכן היא החטיאה את מטרתה.

אתה חושב שמישהו בעולם מכבד אנשים שמתלהמים כמו ליברמן?

כבר כתבו לך בדיון הזה וכבר היו מספיק פרשיות שהראו שהעולם לא רק שלא מכבד אותו אלא ההפך.

לפי ההיגיון הזה כנראה שאחמדינג'אד הולך להיות מלך העולם עם אוסאמה ונסראללה בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה לטרוריסטים - אינה קשורה ואין מקום להשוואה, אם כי נסראללה נחשב לדמגוג כשרוני וזוכה להערכה רבה מסיבה זו, גם אם זה לא מוצא חן בעיננו.

למי שהעיר בנוגע לזכרוני, הוא דווקא מצויין, נחמד שאתה לא מביא דוגמאות נגדיות כדי להוכיח אחרת.

ליואב - יש הרבה דוגמאות. לא להתפשר בנוגע לבנייה בירושלים. להכריז כי ירושלים היא בירת ולא תפולג, להדגיש כי מדינת היא מדינת העם היהודי. לצד זה תכניס התבטאויות מכובדות של בני בגין, של יעלון השבוע, וגם של ליברמן. זה בדיוק ההיפך מאותם ביטויים וותרניים שהציגו אולמרט וברק, ושלא נדבר על שרון שהביא עלינו את אסון ההתנתקות.

והתוצאות? יש קצת חיכוכים, אבל בעולם מתחילים להבין שאנחנו לא פרייארים ושמדינת עומדת בפני עצמה. זה לא מרדף אחר כבוד, ואם זו המסקנה שאליה אתם מגיעים, כנראה שהגיע הזמן שתתבגרו מעט.

בכל מקרה ההשוואה שנעשתה(ונעשית לעיתים קרובות מדי ע"י השמאל) למשטרים חשוכים היא הנלעגת, שכן מדינת היא דמוקרטיה נהדרת, ואיני אומר זאת בציניות. אנחנו יכולים להפסיק לנסות להוכיח לאחרים עובדה זו, וחבל שהשמאל(לרבות מגיבים בעלי נטיות כאלה שמושפעים מהתקשורת) מנסה לערער עובדה זו כדי למגר כל זכר לפלורליזם ברגע ששרביט השלטון לא בידו.

ואגב, לדבר בקלישאות כולם יודעים. אפילו אני, חרף זכרוני הבעייתי כפי שנטען, יודע להחזיר בקלישאה - 'צדק צריך לא רק להעשות אלא גם להראות כי נעשה'. ולכן, מקום הממשלה לא לשתוק ולוותר בכל פעם, שכן (והנה הפתעה - עוד קלישאה) 'הפשרות של היום הן הנורמות של המחר'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבדיה היא אולי המדינה הכי פחות ליברלית באירופה בנושא חופש הביטוי.

היא לא רק גינתה את פרסום קריקטורות מוחמד, היא אף שלחה את המשטרה לסגור אתרים ועיתונים של המפלגה הימנית Sweden Democrats שפרסמה את קריקטורות מוחמד.

בהתחשב בעובדה זו, בהחלט ראוי לתמוה על חוסר רצונה של ממשלת שבדיה לפרסם גינוי לעלילת דם נאצית שהתפרסמה בעיתון מוביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוודיה היא מדינה שונאת בצורה מדינית

אין לנו כמעט מיסחר עם שוודיה

אנחנו רק קונים מוצרים שלהם והם בתור מדיניות לא קונים מאיתנו כלום

שוודיה היא מעוז חיזבלוני לא קטן ( חיזבלוני קרי מהגרים מארצות ערב , מאלמו היא למעשה עיר ערבית - חחח )

( ותרגישו חופשי לקרא לי אידיוט , טיפש ומטומטם - חח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...