דעה- נשק אזרחי, חם/קר ועמדת החוק. - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה- נשק אזרחי, חם/קר ועמדת החוק.

nineball

Recommended Posts

אתה "קצת" מתבלבל, המיתוס שזכה לכיסוח הוא זה שאם תירה עם אקדח בתוך המטוס זה יגרום למטוס להיקרע לגזרים, לאנשים להתחיל להתעופף באוויר, לכיסאות להעיקר מהמקום וכו'.

אם אתה מתחיל לעשות חורי אקדח במטוס שטס בגובה שיוט, הוא ללא ספק יסבול מכה קשה ליכולות ההיגוי, וגם אם המטוס לא יצנח לקרקע כמו סלע- אפשר לשכוח מנחיתה קלה ונעימה.

נחיתת אונס במקרה הטוב, התרסקות במקרה הרע.

ואנשים פה לגמרי התחרפנו....

גם בארה"ב ברוב המדינות אסור לאנשים להסתובב עם אקדחים חופשי ברחוב, את הנשק מותר להחזיק בבית, או לשאת אותו על הגוף עם היתר בלבד (ולא כזה סיוט להוציא את ההיתר הזה אם לאותו אדם אין עבר פלילי).

לא מעלים למטוסים, לא מכניסים לבארים, ולא לוקחים לסופר.

גם בארץ, הכוונה שלי היא לחוקים דומים במידה ויאפשרו נשיאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא ואל תתווכח איתי ראיתי את זה 200 פעם

המיתוס הייה האם יכול להיות שכדור של אקדח יפוצץ כביכול את תא הנוסעים ואז על הנוסעים למעשה ישאבו בחוץ..

והם ירו (יוכל נכון ג'מי ירה , ובאסטר המסכן הייה שמה במטוס

ואל קרה לו כלום)

ברעיון בכללי..

קרב יריות בתוך מטוס זה לא בדיוק אטרקציה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שם לב שאתה אומר בדיוק את מה שאני אומר, כן? :screwy:

אתה "קצת" מתבלבל, המיתוס שזכה לכיסוח הוא זה שאם תירה עם אקדח בתוך המטוס זה יגרום למטוס להיקרע לגזרים, לאנשים להתחיל להתעופף באוויר, לכיסאות להעיקר מהמקום וכו'.

המיתוס הייה האם יכול להיות שכדור של אקדח יפוצץ כביכול את תא הנוסעים ואז על הנוסעים למעשה ישאבו בחוץ..

אז... על מה בדיוק "לא?" S:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והם ירו (יוכל נכון ג'מי ירה , ובאסטר המסכן הייה שמה במטוס

ואל קרה לו כלום)

ברעיון בכללי..

קרב יריות בתוך מטוס זה לא בדיוק אטרקציה ..

אין לך מושג למה נולד המיתוס של השאיבה, ואין לך מושג במבנה מטוס, אז תפסיק לבלבל את המוח.

לגבי הנשק- אני בעד לחזור לימים שלכול אחד הייתה חרב על המותן. או אקדח עם כדור בודד. או יותר טוב- לימים שבהם ערבים היו חיים בדיוק 4 דקות מחוץ למדינות שלהם.

רוב האלימות התחילה והתפתחה בגלל חבורות של ערבים משועממים שבבית היו מורידים להם את הבייצים על מאית מהדברים שהם עושים בחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתוק תגיד לחברים שלך, שאני לא נמנה עליהם. אפשר לדעת למה השורה על המתנחלים גורמת לך להתלהמות כזו?

והאמת, אני שמח שהעלית את הנושא הזה, הוא מוביל אותי לשאלה הבאה-

למה במדינת כמעט בלתי אפשרי להוציא רשיון נשק, אלא אם אתה מתנדב ותיק במשמר אזרחי/עובד מדינה בתחומים מסוימים/קצין/שוטר/מתנחל?

ברור שאני לא בעד לחלק נשק חם לכל אחד- אבל מה עם להקל "קצת" על הוצאת רשיון? סתם לדוגמה, בדיקת עבר פלילי+חובה בחוות דעת פסיכולוגית+חובה בקיום 3 מפגשים מודרכים במטווח או משהו כזה. מי שחושב שבאמת יש לו שימוש או צורך אמיתי בנשק חם, ולא סתם בא לו בשביל הכיף, יוציא רשיון למרות הטרחה, ודרך כזו תמנע מכל עארס ברחוב להניח את הידיים שלו על נשק.

-מי שרוצה להרוג מישהו יעשה את זה גם בלי נשק חם, או שילך לקנות נשק אצל משפחת פשע כזו או אחרת, או אצל שוטר/איש צבא מושחת. במדינת שנת 2009, לא קשה להשיג לא חוקי.

השורה על המתנחלים הרגיזה אותי כי הם באמת באמת בסכנה תמידית, שזה ערבים ומחבלים שרוצים לרצוח אותם, ואתה יוצא כנגדם. אם אתה צריך , לא בעיה להשיג אותו. מאמץ מצידך צריך, כן, אבל זה לא בעיה לאדם נורמאלי. מה תגיד על זה?

אם ברור שאתה לא בעד לחלק חם לכל אחד, אז טוב שמקשים על החזקת חם, לא? הרי טוב שעושים מבחנים כאלה ואחרים לבדוק אם אתה באמת שפוי, ואז רק לתת לך נשק. לא? מצידי, זה מעולה. מי שבאמת צריך נשק חם אז יעשה הכל בשביל להשיג אותו (ואני מתכוון להגנה עצמית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tomush, המתנחלים שמים את -עצמם- בסכנה תמידית, אבל זה כבר ויכוח ליום אחר.

ונראה לך ששאר אזרחי לא בסכנה תמידית?

אני אתן לך דוגמה- טבעון, 12 דקות נסיעה מחיפה. מקום שיש בו הרבה כסף.

כל יום פורצים למישהו אחר, המשטרה לא מצליחה לעשות כלום כי יש ואדי בסביבה שכל פעם הפורצים בורחים אליו להתחבא. וכן, מדובר בפורצים חמושים רוב הזמן, שקונים את הנשק שלהם בבסמת טבעון, לא חסר. רעיונות?

הדוגמה הזו תקפה לעוד הרבה מקומות בארץ.

ונשק חוקי קשה מאוד להשיג, זה לא רק עניין של טרחה, זה עניין של אישורים דרושים שלא תמיד מקבלים בכלל.

pegasus- "מלוכלך"? אז בואו נהיה כולנו משפחת פשע אחת גדולה, למה לא....

לגבי הנשק- אני בעד לחזור לימים שלכול אחד הייתה חרב על המותן. או אקדח עם כדור בודד. או יותר טוב- לימים שבהם ערבים היו חיים בדיוק 4 דקות מחוץ למדינות שלהם.

רוב האלימות התחילה והתפתחה בגלל חבורות של ערבים משועממים שבבית היו מורידים להם את הבייצים על מאית מהדברים שהם עושים בחוץ.

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה

קבלו את ממציא האף 14 טומקאט.........

IG !

וכן מה אתה מבין ?

זה נחקר שמה במכסחי המיתוסים בצורה רצינית ביותר .

וזה ממש נכון .

כל השאר זה רק הוליווד (עץ ה''סרטים'' )

אני מהנדס שמתעסק עם מבנה כבר מעל לשנה.

ואם היו מבקשים ממני להמציא משהו- אז הF-14 לא היה הזבל שהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחזור לנקודה שהעלתי עוד בעמוד הראשון של הדיון הזה, כי בינתיים אף אחד עוד לא הגיע אליה: לפני שמדברים על זכות האנשים לשאת נשק חם, אולי כדאי לדבר על הזכות שלהם להגן על עצמם ועל רכושם באופן כללי?

אתם יודעים מה ההגדרה של "הגנה עצמית" כרגע?

לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף תקיפה שלא כדין שנשקפה ממנה סכנה מוחשית של פגיעה בחייו, בחירותו, בגופו או ברכושו, שלו או של זולתו.

זה מה שאומר החוק במדינת . שימו לב טוב-טוב למילה "להדוף". מה היא אומרת? שברגע שהפושע החליט לוותר אסור לכם לנסות ולעצור אותו תוך שימוש בכוח! יתרה מזאת: תקף אתכם שודד חמוש בסכין והצלחתם לקחת את הסכין מידיו? החל מאותו רגע אסור לכם לפגוע בו ולו כדי למנוע ממנו לברוח - שיברח, העיקר שלא יפגע!

הסייג היחיד לחוק הזה, נכון להיום, הוא חוק דרומי - וגם שם המילה היא "להדוף". הרמת את הנשק (לא בהכרח רובה, יכול להיות גם לום...) והגנב ברח? אסור לכם לרדוף אחריו או לנסות ולעצור אותו תוך שימוש בנשק!

וכל זאת עוד בהנחה כי החוק הזה (סעיפים 34י ו-34י1 בחוק העונשין, אם מישהו מתעניין) מיושם כלשונו. בפועל זה לא המצב: לא מספיק שאדם ירגיש איום, הוא חייב לראות איום בפועל על מנת שתעמוד לו הזכות להגיב (חוץ מהסייגים בחוק דרומי). יש לך חבורת ערסים רועשים מתחת לבית באמצע הלילה ובא לך לישון? אתה מוזמן לרדת ולבקש מהם להתפנות. רעיון רע מאוד, אבל נניח שיש לך ברשיון. אז ירדת מצוייד בנשק הזה, ובגלל שהם שמונה ואתה אחד וה"דיון" הולך להיות מטווח קרוב החלטת שלא יהיה לך זמן לשלוף והחזקת מראש את הנשק ביד. הערסים בורחים כשהם רואים את האקדח מבלי שנורתה אפילו ירייה אחת לאויר. סוף טוב הכל טוב? מסתבר שלא, כי אותו אדם, רופא מבאר שבע, נעצר על "שליפת כלי ירייה שלא לצורך בציבור". לא לצורך? לא לצורך??? מסתבר שלא, לפי חוק ההגנה העצמית כאמור - שאוסר לחלוטין פעולה מונעת כנגד פושעים ותוקפים ומתיר רק תגובה, וגם היא חייבת להיות פרופורציונלית. אם שודדים אותך באיומי סכין ויש לך ברירה בין לתת לשודד את מבוקשו לבין לשלוף אקדח ולירות למרכז מסה כי אתה צלף גרוע ולא תצליח לפגוע ברגל או ביד - עדיף לך לתת את הארנק בשקט אחרת אתה ולא השודד תהיה בתא המעצר.

עד שהמצב האבסורדי הזה לא ישתנה אין שום טעם לדון בזכות לשאת . ממילא אסור עליכם להשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

על מה בדיוק אתה מדבר?

יש לך חבורת ערסים רועשים מתחת לבית באמצע הלילה ובא לך לישון? אתה מוזמן לרדת ולבקש מהם להתפנות. רעיון רע מאוד, אבל נניח שיש לך ברשיון. אז ירדת מצוייד בנשק הזה, ובגלל שהם שמונה ואתה אחד וה"דיון" הולך להיות מטווח קרוב החלטת שלא יהיה לך זמן לשלוף והחזקת מראש את הנשק ביד. הערסים בורחים כשהם רואים את האקדח מבלי שנורתה אפילו ירייה אחת לאויר. סוף טוב הכל טוב? מסתבר שלא, כי אותו אדם, רופא מבאר שבע, נעצר על "שליפת כלי ירייה שלא לצורך בציבור". לא לצורך? לא לצורך??? מסתבר שלא, לפי חוק ההגנה העצמית כאמור - שאוסר לחלוטין פעולה מונעת כנגד פושעים ותוקפים ומתיר רק תגובה

נגיד ואתה שולף אקדח והם בורחים ואתה לא יושב בכלא

מה הלאה:

אותם חבורת ערסים יעשו עוד פעם רעש, אז הגיבור שלנו ירד למטה אבל הפעם יחכו לו עם אקדח מוכן, או שסתם יתפסו אותו ויפוצצו לו את הצורה ברחוב.

אז, אתה אומר שצריך להיות חוקי להסתובב עם אקדח? בסדר , החוק תקף גם לגבי הערסים וגם הם יסתובבו עם אקדח

ולגבי המצב שתיארת :אני לא חושב שלאותו ערס או הרופא מגיעה למות "בטעות" בגלל איזה ויכוח שהתפתח על רעש, אז כן בהרבה מקרים הולכים

מכות ושוברים את האף או היד אבל זה עדיף מאשר לחטוף כדור, במיוחד שמכדורים הרבה יותר קל להפגע וקשה להתגונן מאיזה דפוק עם סכין שלא יודע להשתמש בו ומחזיק אותו בשביל הפוזה

לתת לשודד את מבוקשו לבין לשלוף אקדח ולירות למרכז מסה כי אתה צלף גרוע ולא תצליח לפגוע ברגל או ביד - עדיף לך לתת את הארנק בשקט אחרת אתה ולא השודד תהיה בתא המעצר.

כן עדיף לשודד לתת את הארנק ולא לירות בו

כי אם המצב יהיה שלכל אחד יהיה אקדח ולא יתן את הארנק וירה בשודד זה לא יפסיק את מעשי השוד אלה במקרה הגרועה השודד קודם יתקע כדור ואחר כך יקח את הארנק , או פשוט יסתובב עם אקדח ויכוון לנשדד ואז האקדח יהפוך לחסר תועלת...

ואם מדברים על מעשי שוד ברחובות הומי אדם אז בטח שלא הייתי רוצה שאיזה מטומטם ירדוף אחרי שודד ותוך כדי ירה כדורים לכל עבר, אז כן שפשוט יתן את הארנק.

אין לך מושג למה נולד המיתוס של השאיבה, ואין לך מושג במבנה מטוס, אז תפסיק לבלבל את המוח.

גם את המושג שיש לך - אין לך אתה כולה עתודאי

לגבי הנשק- אני בעד לחזור לימים שלכול אחד הייתה חרב על המותן. או אקדח עם כדור בודד. או יותר טוב- לימים שבהם ערבים היו חיים בדיוק 4 דקות מחוץ למדינות שלהם. רוב האלימות התחילה והתפתחה בגלל חבורות של ערבים משועממים שבבית היו מורידים להם את הבייצים על מאית מהדברים שהם עושים בחוץ.

תזכיר לי מתי זה היה בדיוק? באיזה ימים

ומה קשורים פה הערבים? אה שכחתי הם עדיין לא נותנים לך לישון ועושים רעש מכפכפים אותך - והנה דוגמה טובה למה אסור להבאי אקדח לכולם, כי מי יודע לאן זה היה מתפתח עם אקדח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vic07, תסתכל על זה מהכיוון השני - אתה והחברים שלך יושבים על ספסל ציבורי ומדברים / צוחקים. פתאום מאחד הבתים יורד בן אדם עם אקדח והולך לכיוון שלכם.

לא תקרא למשטרה? איזה מין בן אדם יוצא מהבית עם אקדח שלוף?? אין לך מושג מי הוא, אין לך מושג מה הוא רוצה - אבל עצם העובדה שהוא מחזיק אקדח ביד (כנראה גם טעון ודרוך), ולא כוס חלב ועוגיות, מעידה כנראה על הכוונות שלו.

ההבדל היחיד הוא שפה מדובר בך ובחברים שלך, אנשים נורמטיביים לחלוטין, ובמקרה השני מדובר בחבורה של ערסים שיכול להיות שידקרו את אותו בן אדם על המקום רק כי הוא ביקש מהם להנמיך את הווליום.

אני מקווה שברור לך שאי אפשר לעשות איפה ואיפה בחקיקה - המחוקק לא יכול לקבוע שאם מדובר ב"ערסים" אז מותר לך לפנות אליהם עם חם בהיכון, ואם מדובר באנשים נורמטיביים אז אסור לך בכלל לשלוף את הנשק. החוק הוא אחיד והוא חל על כולם - כמו שאותו רופא לא היה רוצה שמישהו יתקרב אליו עם אקדח שלוף, והיה מתקשר למשטרה אם זה היה קורה - כך אין סיבה שהוא ישלוף כשהוא פונה לאדם אחר. הוא גם היה צריך להיות מספיק חכם לדעת שהטיעון "פחדתי כי הם ערסים" לא יחזיק מים, לא במשטרה ולא בבית המשפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rafi921

מי לעזאזל אומר "לכולם"? כל ההודעה שלך היא דמגוגיה זולה, אתהצריך להפחית במינון הבולשיט היומי....

אני לא מדבר על מצב בו מוכרים אקדחים בסופר השכונתי וכל מי שרוצה עובר וקונה-

אני מדבר על הקלת התהליך הבלתי אפשרי להשגת רשיון היום. תתחשב בדרישות הבאות-

-רק אנשים ללא עבר פלילי יורשו לשאת .

-תידרש חוות דעת מפסיכולוג

-תידרש הדרכה במטווחים לפני קבלת הרשיון.

עדיין נראה לך שכל עארס ממוצע יוכל לקבל נשק? think again.

ושוב, אחזקת הנשק תיעשה בבית, אלא אם אותו אדם קיבל היתר לשאת עליו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...