דעה- נשק אזרחי, חם/קר ועמדת החוק. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה- נשק אזרחי, חם/קר ועמדת החוק.

nineball

Recommended Posts

הנושא הזה עלה אין ספור פעמים, אבל בכל זאת, דיון עדכני יהיה רלוונטי לנוכח האירועים האחרונים בארץ, לדעתי.

כידוע, במדינת לעבריינים יש , לאזרח הקטן יש.... את הרגליים, לנסות ולברוח במקרה חירום.

כבר הרבה זמן קיימת הקריאה לאפשר לאזרחים להחזיק בנשק חם. הטיעון הוא שלפורעי החוק בישראל קל מאוד להצטייד בנשק כזה או אחר, בעוד שהאזרחים נשארים חסרי אונים מול עבריינים חמושים. למתנחלים מאפשרים להצטייד בנשק בגלל הסכנה בהם הם שרויים בה כביכול, אבל המציאות, כפי שהראו לנו השבועיים האחרונים, היא שאף אחד לא מוגן, בשום מקום.

איזה טיעון לדעתכם צודק יותר? הטיעון שאזרחים צריכים את האפשרות להגן על עצמם, או הטיעון שאם יאפשרו לאזרחים להצטייד בנשק אז הפשיעה תעלה ונראה יותר רציחות בגלל הזמינות לנשק חם?

ובנוסף, לגבי קר ואמצעים שמוגדרים כנשק קר-

לפני כמה ימים בכניסה לקניון קטן עצר אותי המאבטח, ומצא בתיק שלי סכין.

מדובר בסכין עבודה שתמיד נמצאת עלי (בתיק, לא בכיס או משהו....)לשימושים כאלו ואחרים, בעיקר גילוף.

אותו שומר קרא למשטרה (!!), רצו לפתוח תיק למרות שלא ידעו בכלל על איזה חוק או סעיף הם אמורים לפתוח, אם בכלל, ורק אחרי שהראיתי להם שיש חנות לכלי מטבח 10 מטר מהכניסה, שמוכרים שם סכיני מטבח גדולות ואימתניות הרבה יותר מהסכין שלי, הם השתכנעו לעזוב אותי בשקט.

אז זו בדיוק השאלה שלי- האם יש טעם להחמיר כ"כ בנוגע לנשיאת קר/כלים בעלי להב, שהיום אפשר בכל חור ופינה לקנות סכין/אולר/עט/קיסם עבה במיוחד/להרים זכוכית/אבן מהרצפה?

מי שרוצה לפגוע במישהו- יעשה את זה בשלל דרכים "חוקיות", בכל רגע נתון זמין לאדם כלי בעל להב או יכולת דקירה בשביל לפגוע במישהו אחר.

לדעתי האישית, החוק הזה הוא מס שפתיים בשביל להגיד "תראו, אנחנו עושים משהו", ולא משרת שום מטרה חוץ מלעצבן את האזרחים (שכן השוטרים בעצמם לא מכירים את החוק. לפי החוק, כל עוד אותו כלי בעל להב קצר מ 18 ס"מ והלהב הקבוע אינו גלוי, הוא חוקי.).

תנו את דעתכם בעניין, אני כבר התייאשתי מריבוי ההגבלות (שרובן דביליות) במדינה, ונטישת האזרח הקטן בכל פן אפשרי.

מה כביכול סעמק מה? האנשים האלה נמצאים בתוך סביבה עוינת. אתה לא היית נלחם בשיניים על הזכות לשאת נשק? אה וכן, האנשים שנושאים שם הם עם רשיון. אז שתוק.

וזה טוב שלא כל אחד מחזיק נשק. ניראה לך הגיוני שכל אחד שרוצה יילך וישיג לעצמו נשק חם? מה נסגר איתך? מספיק מקרים יש ששניים רבו על חניה והרגו אחד את השני, אז עם נשק לכולם זה יהיה גרוע עוד יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

צריך לתת לכל אזרח שאין לו בעיה לעבור הוצאת רשיון סבירה.

כי כל מי שרוצה כדי לעבור על החוק, ימצא איך להשיג אותו.

באותה הזדמנות ניתן להם סוס וכובע בוקרים :lol:. לשוטרים ולפושעים יהיו שני אקדחים כדי שנוכל להבדיל בינהם לאזרחים תמימים.

נשק זמין נותן הזדמנות קלה לאנשים לעשות שטויות . היום אין להם אז הם משתמשים באמצאים פחות קטלניים כמו קללות. עדיף לא לחמש את האזרחים זה סתם עושה בלגאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל עצוםםםםםםםםםםם

בין ירצה

לבין נתון

לדוגמא.

אני יושב לי בביתי שומע חזקה

ואתה בא אליי דופק לי בדלת ומקלל אותי שאני ילמיך ..

אני מוצא אקדח ויורה בך(יש לי אחד שאני מסתובב איתו) (יותר סיוכיים שיקרה)

או

אני יושב לי בביתי שומע חזקה

ואתה בא אליי דולק לי בדלת מקלל אותי שאני ילמיך

אני הולך לעבריינים

מביא אקדח

ובלילה רוצח אותך ..(פחות סיכויים שיקרה)

יש הבדל עצום בין השניים .

המצב השני הוא כמובן המצב הנתון כרגע במדינת ישראל

וזה טוב מאוד .

מי שרוצה פה טקסס

שיסע לטקסס.

אני בבוא היום יסתובב עם ילדי בפאק שבשכונה

ואני ממש לא רוצה שיהיו יריות ואקדחים.

ואני בטוח שגם אתם תעשו זאת מתישהו ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כביכול סעמק מה? האנשים האלה נמצאים בתוך סביבה עוינת. אתה לא היית נלחם בשיניים על הזכות לשאת נשק? אה וכן, האנשים שנושאים שם נשק הם עם רשיון. אז שתוק.

וזה טוב שלא כל אחד מחזיק נשק. ניראה לך הגיוני שכל אחד שרוצה יילך וישיג לעצמו נשק חם? מה נסגר איתך? מספיק מקרים יש ששניים רבו על חניה והרגו אחד את השני, אז עם נשק לכולם זה יהיה גרוע עוד יותר...

שתוק תגיד לחברים שלך, שאני לא נמנה עליהם. אפשר לדעת למה השורה על המתנחלים גורמת לך להתלהמות כזו?

והאמת, אני שמח שהעלית את הנושא הזה, הוא מוביל אותי לשאלה הבאה-

למה במדינת כמעט בלתי אפשרי להוציא רשיון נשק, אלא אם אתה מתנדב ותיק במשמר אזרחי/עובד מדינה בתחומים מסוימים/קצין/שוטר/מתנחל?

ברור שאני לא בעד לחלק נשק חם לכל אחד- אבל מה עם להקל "קצת" על הוצאת רשיון? סתם לדוגמה, בדיקת עבר פלילי+חובה בחוות דעת פסיכולוגית+חובה בקיום 3 מפגשים מודרכים במטווח או משהו כזה. מי שחושב שבאמת יש לו שימוש או צורך אמיתי בנשק חם, ולא סתם בא לו בשביל הכיף, יוציא רשיון למרות הטרחה, ודרך כזו תמנע מכל עארס ברחוב להניח את הידיים שלו על נשק.

-מי שרוצה להרוג מישהו יעשה את זה גם בלי נשק חם, או שילך לקנות נשק אצל משפחת פשע כזו או אחרת, או אצל שוטר/איש צבא מושחת. במדינת שנת 2009, לא קשה להשיג לא חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה פעמים מצאת את עצמך בסכנת חיים שהיית צריך חם כדי להגן על עצמך? (בחייך הפרטיים כמובן, לא בצבא)

אין ספק בכלל שמס' האנשים שיפגעו בגלל שלא היה להם להגן על עצמם

קטן בהרבה ממס' האנשים שיפגעו מנשק אזרחי בגלל תאונות מטופשות,

אם זה ירי בשוגג, ילדים שמשחקים עם הנשק של ההורים, או סתם אצבע קלה על ההדק.

סתם בולשיט..כל אחד חושב שהוא ווקר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח בקיצר

ניראה שהוא צריך בכדי להרגיש יותר גבר על ה''בא להורגו''

ה''בא להורגך'' לא בא סתם ברוב המקרים (ולא מדבר על פיגועים וערבים)

ומי שגבר נשאר גבר. (ואם אתה לא גבר אז גם אקדח לא יעזור לך)

חוץ מזה.

אם אתם חושבים שזה קל ליראות מישהו מת במקום

זה ממש לא

ואם אתם חושבים שזה קל להרוג גם אם אין עונש

אז זה מזה לא ..

(וגם אם יהיה פה , אני בטוח שחלק מהאנשים יהססו להישתמש בו , וחלק בכלל יפגעו ממנו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תומך ברשיון לכל אזרח מבוגר ללא תיק פלילי.

למי שאמר טקסס: דווקא יש בטחון לא רע בטקסס. איפה שהפשע יכול להשתולל זה דווקא במדינות ליברליות עם הרבה הגבלות על - ניו יורק, קליפורניה...

ולאדיוט התורן שיעלה את הדוגמאות של מקרי הטבח בארה"ב: המקרים קרו בבתי ספר שאסור היה להכניס בהם (כלומר הציבור פורק מנשקו לנוחות הפושעים) אם היו ממשים את הזכות לשאת לא היה אפשרי ליחיד לבצע רצח של עשרות, וגם פיגועי ה 11/9 היו נמנעים (המטוסים נחטפו עם סכינים!)

GunControlWorks.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לשאול שאלה

שאמא שלך הולכת לסופר

איך אתה חושב שהיא תרגיש עם כל אחד ואחד בסופר ישא עליו נשק?

ומה יקרה אם לאחד מהם הייה יום קשה והוא פצצה מתקתקת שעלולה להיתפוצץ כל רגע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...