דעה- נשק אזרחי, חם/קר ועמדת החוק. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה- נשק אזרחי, חם/קר ועמדת החוק.

nineball

Recommended Posts

הנושא הזה עלה אין ספור פעמים, אבל בכל זאת, דיון עדכני יהיה רלוונטי לנוכח האירועים האחרונים בארץ, לדעתי.

כידוע, במדינת לעבריינים יש , לאזרח הקטן יש.... את הרגליים, לנסות ולברוח במקרה חירום.

כבר הרבה זמן קיימת הקריאה לאפשר לאזרחים להחזיק בנשק חם. הטיעון הוא שלפורעי החוק בישראל קל מאוד להצטייד בנשק כזה או אחר, בעוד שהאזרחים נשארים חסרי אונים מול עבריינים חמושים. למתנחלים מאפשרים להצטייד בנשק בגלל הסכנה בהם הם שרויים בה כביכול, אבל המציאות, כפי שהראו לנו השבועיים האחרונים, היא שאף אחד לא מוגן, בשום מקום.

איזה טיעון לדעתכם צודק יותר? הטיעון שאזרחים צריכים את האפשרות להגן על עצמם, או הטיעון שאם יאפשרו לאזרחים להצטייד בנשק אז הפשיעה תעלה ונראה יותר רציחות בגלל הזמינות לנשק חם?

ובנוסף, לגבי קר ואמצעים שמוגדרים כנשק קר-

לפני כמה ימים בכניסה לקניון קטן עצר אותי המאבטח, ומצא בתיק שלי סכין.

מדובר בסכין עבודה שתמיד נמצאת עלי (בתיק, לא בכיס או משהו....)לשימושים כאלו ואחרים, בעיקר גילוף.

אותו שומר קרא למשטרה (!!), רצו לפתוח תיק למרות שלא ידעו בכלל על איזה חוק או סעיף הם אמורים לפתוח, אם בכלל, ורק אחרי שהראיתי להם שיש חנות לכלי מטבח 10 מטר מהכניסה, שמוכרים שם סכיני מטבח גדולות ואימתניות הרבה יותר מהסכין שלי, הם השתכנעו לעזוב אותי בשקט.

אז זו בדיוק השאלה שלי- האם יש טעם להחמיר כ"כ בנוגע לנשיאת קר/כלים בעלי להב, שהיום אפשר בכל חור ופינה לקנות סכין/אולר/עט/קיסם עבה במיוחד/להרים זכוכית/אבן מהרצפה?

מי שרוצה לפגוע במישהו- יעשה את זה בשלל דרכים "חוקיות", בכל רגע נתון זמין לאדם כלי בעל להב או יכולת דקירה בשביל לפגוע במישהו אחר.

לדעתי האישית, החוק הזה הוא מס שפתיים בשביל להגיד "תראו, אנחנו עושים משהו", ולא משרת שום מטרה חוץ מלעצבן את האזרחים (שכן השוטרים בעצמם לא מכירים את החוק. לפי החוק, כל עוד אותו כלי בעל להב קצר מ 18 ס"מ והלהב הקבוע אינו גלוי, הוא חוקי.).

תנו את דעתכם בעניין, אני כבר התייאשתי מריבוי ההגבלות (שרובן דביליות) במדינה, ונטישת האזרח הקטן בכל פן אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שהחוק עכשיו הוא בסדר.

לא כל אחד צריך להסובב עם אקדח.. יש מספיק חמומי מוח במדינה, שעדיף לא לתת להם , ואתה לא תמיד יכול להבדיל אותם מאחרים.

להלחם בפשיעה זה לא התפקיד של האזרחים, ולתת לאזרחים זה לא הפתרון. הפתרון הוא להלחם בשחיטות במשטרה, וליעל את העבודה שלה

כדי שהם ילחמו בפשיעה כמו שצריך.

בקשר לסכנין.. באמת מוזר ומוגזם מה שעשו לך.. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי האישית היא ששאלת זמינות הנשק (חם או קר) לאזרחים מן השורה צריכה לבוא אחרי דיון יסודי במושג "הגנה עצמית" או אם תרצו "פעולות של אזרחים ישרים כדי למנוע פשיעה כנגדם".

במצב כיום, גם אם יש לך רשיון ונשק - רוב הסיכויים שתסתבך מעל הראש אם תעז לעשות בו שימוש או אפילו לשלוף אותו במצב של סכנה פוטנציאלית. אפילו אם אין לך והשתמשת פשוט בשתי ידיך על מנת להצמיד גנב בן 15 שניסה לגנוב את הקטנוע שלך לאספלט עד שהמשטרה תגיע ותוך כדי כך גרמת לו לכמה חבורות - תואשם בתקיפת קטין (קרה למכר שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שההגבלות חמורות מידי. אבל במדינה כמו שלנו, בעלת אולוסייה מעורבת וקוטבית, רצוי למנוע הצטיידות של אזרחים בנשק פן תתחולל פה מלחמת אזרחים.

מה לעשות שישראל זה לא שוייץ (שם אפשר להכנס לחנות ולצאת עם רובה 7.62 בלי שאלות) ויש פה הרבה חמומי מח שינצלו את הנשק לרעה.

בשורה התחתונה, רוצים לשמור על מראית עין של מדינה דמוקרטית ובמקום להגיד: "ליהודים מותר ולערבים אסור",

פשוט החליטו לאסור על כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עם כל העניין הזה בעיה, אין אפשרות לכלל האזרחים לקבל רשיון לנשק, ואולי בגלל זה לא שמענו (טפו טפו) על מקרה של מישהו שטבח באיזה מקום ציבורי והתאבד.

באירופה ובארה"ב זה קרה לא מעט, ואת הנשקים האנשים או קנו או גנבו מחבר/קרוב משפחה.

אז אני חושב שלא צריך לאפשר לכל אזרח להחזיק , אבל שבמקום זה המשטרה תתחיל להתייעל, אם המשטרה תשאר בעוד כמה שנים כמו שהיא עכשיו, אני אהיה בעד לכל אזרח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(שכן השוטרים בעצמם לא מכירים את החוק. לפי החוק, כל עוד אותו כלי בעל להב קצר מ 18 ס"מ והלהב הקבוע אינו גלוי, הוא חוקי.).

החוק אומר שמותר להחזיק אולר עד 10 ס"מ, עם להב מתקפל שלא ניתן להופכו לקבוע, ולמעט במקומות הבאים או בסמוך להם:

1# . מוסדות חינוך: גן ילדים, בית ספר יסודי, תלמוד תורה, חטיבת ביניים, בית ספר על-יסודי, מוסד חינוך משלים, מפעל קיט לילדים, מרכז תרבות נוער וספורט, פנימיה, מוסד להשכלה גבוהה וכל מוסד אחר שבו ניתן חינוך.

# 2. בית אוכל: מסעדה, בית קפה, פאב וכל מקום כיוצא באלה.

# 3. מועדון או דיסקוטק.

# 4. מקום שבו נערכים משחקים באמצעות מכונות, משחקי ביליארד, קלפים, קוביות וכיוצא באלה.

# 5. מגרשי , אצטדיונים וכל מקום אחר שבו נערכות תחרויות .

# 6. מקום שבו נערכים מופעי תאטרון, , מוסיקה, מחול וכיוצא באלה.

אני מאמין שבקניון זה עונה על ההגדרה של "בסמוך", וזה שיש חנות שמוכרת סכיני מטבח זה לא רלוונטי.

ההגנה הרלוונטית היחידה שיכולה להיות לך זה אם אתה עובד בגילוף בקניון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שההגבלות חמורות מידי. אבל במדינה כמו שלנו, בעלת אולוסייה מעורבת וקוטבית, רצוי למנוע הצטיידות של אזרחים בנשק פן תתחולל פה מלחמת אזרחים.

מה לעשות שישראל זה לא שוייץ (שם אפשר להכנס לחנות ולצאת עם רובה 7.62 בלי שאלות) ויש פה הרבה חמומי מח שינצלו את הנשק לרעה.

בשורה התחתונה, רוצים לשמור על מראית עין של מדינה דמוקרטית ובמקום להגיד: "ליהודים מותר ולערבים אסור",

פשוט החליטו לאסור על כולם.

באתי לכתוב נאום חוצב להבות על זכות האזרחים להגן על עצמם, ושעבריינים משיגים גם ככה - בין אם חוקי ובין אם לאו.

אבל ואללה, על זה(מה שהדגשתי) - לא חשבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...