מחשב נייד לסטודנט עד 4000 ש"ח. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לסטודנט עד 4000 ש"ח.

VanGuard

Recommended Posts

1) תקציב - עד 4000 ש"ח. מדינת רכישה- ישראל

* מטרות המחשב? אינטרנט , אופיס , משחקים (ממש בקטנה - שיוכל להריץ משחקים בהגדרות נמוכות אפילו).

* גודל המסך- 15.4. אין לי ממש כוונה לקחת אותו לשיעורים

* משקל רצוי- לא קריטי. השינוע הכי רציני שלו יהיה ברכבת הבייתה בסופשים

* האם נדרש זמן סוללה ארוך - כמה שיותר ארוך

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? HDMI יהיה נחמד אבל באמת לא קריטי

* בלוטות- ברובם יש אז נראה לי שזו לא תהיה בעיה

* גודל מינימלי של כונן קשיח - 160 (רצוי 250)

* צורב DVD- בהחלט

* האם נדרשת אחריות בינלאומית? לא

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? או טושיבה

חשבתי על 2 אפשרויות:

1. Inspiron 1545 T6500

2. Toshiba Satellite A300-20A

ה- משום מה נראה יותר חזק. אפשר גם להרחיב לו זיכרון ואז גם המחירים שלהם כמעט שווים וה- הופך חזק משמעותית. מה אני מפספס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור סטודנט לעתיד (עוד חודשיים מתחיל ללמוד בעצמי) שרכש לא מזמן (נטבוק במקרה שלי), אומר לך מה שאמרתי כאן למישהו רק אתמול...

אם אתה רוצה להתנייד הרבה, ובתור סטודנט זה קריטי בעיני, קח בחשבון שהמחשבים האלו, תיאורטית, מחזיקים לגג 3 שעות (וזה לפי היצרן, מה שאומר שבפועל זה יחזיק פחות זמן).

כל אחד ומה שמתאים לו בסופו של דבר (אני למשל לקחתי נטבוק של שמחזיק לפי היצרן ל-10 וחצי שעות), כי נטבוק הוא 10 אינץ' ועם ביצועים חלשים יחסית (משחקים חדשים ו-HD לא רצים עליו).

אבל היה חשוב לי משהו מאוד , בלי שאצטרך להטעין אותו כל שעתיים וקצת

בכל מקרה, זה בסה"כ חומר למחשבה מה שאמרתי כאן, כדי שתיקח את זה בחשבון ולא תשכח את זה...

בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא בהרכח חייב לקחת נטבוק.

בכל מקרה קיימת הסדרה של שנקראת Timeline, המחשבים שלה מחזיקים 7 שעות על אחת והם בגודל רגיל (13,14,15.6) אך המחיר טיפה בהתאם תוספת של עוד 500 שקל לתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשדמיינתי את עצמי בתור סטודנט לא תכננתי להתנייד איתו יותר מדי. כלומר כמו שאמרתי, לא נראה לי שאני אקח אותו איתי לשיעורים. יש סיבה להסתובב בקמפוס עם לפטופ? יותר תכננתי להשאיר אותו במעונות. הצורך שלי בנייד הוא בגלל שאני הולך להיות רחוק מהבית. אם אני טועה כאן ויש סטודנטים שיעידו שצריך להיות מאוד נייד עם המחשב אז הדרישות יכולות להשתנות טיפה בגודל המסך ,המשקל וזמן הסוללה.

הכיוון של וטושיבה- לפי הבנתי הם יצרנים מאוד איכותיים וחשובה לי בטירוף האמינות. אני עוסק הרבה במחשבים ואני מאוד מעריך אמינות. במחשב נייח תמיד הייתי מתעסק לבד עם החומרה ובנייד הבנתי שאין כל כך אפשרות להתעסק לבד. בקשר לטושיבה הבנתי שהניידים שלהם גם מאוד איכותיים ויש את ה- no matter what guarantee שנראה לי כמו אחלה דבר. אני מאוד פתוח בעניין הזה ומוכן לקחת בחשבון גם יצרנים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשדמיינתי את עצמי בתור סטודנט לא תכננתי להתנייד איתו יותר מדי. כלומר כמו שאמרתי, לא נראה לי שאני אקח אותו איתי לשיעורים. יש סיבה להסתובב בקמפוס עם לפטופ? יותר תכננתי להשאיר אותו במעונות. הצורך שלי בנייד הוא בגלל שאני הולך להיות רחוק מהבית. אם אני טועה כאן ויש סטודנטים שיעידו שצריך להיות מאוד עם המחשב אז הדרישות יכולות להשתנות טיפה בגודל המסך ,המשקל וזמן הסוללה.

הכל תלוי בהאם אתה מתכנן להקליד הרצאות בנייד או לא. אישית אני לוקחת את הנייד איתי לכל ההרצאות ומקלידה הכל ישירות למחשב. זה כמובן לא מתאים לכל אחד ולכל מקצוע (לסכם דברים בתחום המתמטיקה הרבה יותר נוח בכתב, לא חשוב כמה תוכנות ייעודיות תתעל). אם אין לך כוונה לעשות את זה, ממש אין לך צורך להסחב עם הנייד ללימודים ואין מניעה לבחור במשהו גדול. אם כן יש לך כוונה לעשות את זה, ממש לא מומלץ ללכת על 15.4".

על איזה סוג של משחקים מדובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בנאדם של דף ועט אז נראה לי שאני אשאיר את הנייד מחוץ להרצאות. השאלה אם צריך אותו כשנפגשים ללמוד בקבוצות? כי זה גם סוג של היסחבות.

הנושא של המשחקים - אם אפשר בתקציב הנ"ל להכניס כרטיס מסך חיצוני (כלומר לא BUILT IN על הלוח אם) ולא להתפשר על ביצועי מעבד וזיכרון אז זה האידיאל ואם לא אז אפשר לוותר על נושא כרטיס המסך. סה"כ לא נראה לי שיהיה יותר מדי זמן למשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים צריך ולפעמים לא. שוב, זה תלוי במה שאתה לומד ובמי שאתה. אם אתה מודאג מניוד מידי פעם אתה יכול אולי להסתכל לכיוון של מחשבי 14.1" שנותנים ניידות אמצע כלשהי. באופן כללי הנטייה שלי היא תמיד ללכת על 14.1" במקום 15.4" מכיוון שאני לא ממש רואה מסך גדול במיוחד כיתרון (בהנחה שאין הבדל ברזולוציה) ואני כן רואה את היתרון בשמירה על ניידות פוטנציאלית גדולה יותר. זו רק דעתי האישית והלא אובייקטיבית, אני רגילה לעבוד עם מחשבי 12.1" באופן קבוע.

אם אתה רוצה ללכת לכיוון של 15.4" אתה כן יכול להסתכל על מחשב כמו ה-SL500 של לנובו שמציע רזולוציה גבוהה מאד בתקציב ומסך מאט. זה כבר נותן לך הבדל מובהק לעומת מחשבי 14.1". החסרון של המחשב הזה יהיה שהוא מגיע רק עם שנת אחריות אחת בתקציב שלך ועם כרטיס מסך מובנה. אם אתה לא הולך לכיוון הזה אני לא רואה יתרון ממשי ב-15.4" על פני 14.1".

יש עוד אופציות רבות ב-15.4". אם אתה רוצה ללכת לכיוון של ביצועים יותר טובים במשחקים אתה יכול להסתכל על משהו כמו ה-Gigabyte W576V שמגיע עם כרטיס מסך חזק יחסית ושנתיים אחריות. ל- יש את ה-1555 שמגיע עם אחריות לשלוש שנים ויציאת אבל ללא כרטיס מסך נפרד בתקציב שלך (ישנם דגמים זולים יותר שלא כוללים יציאת HDMI).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שממליצים פה בפורום הרבה על הסטודיו 1555. ראיתי שהוא בא בגרסאות מעבד שונות. למה הוא כל כך מומלץ?

בקשר למסכי ה-14.1" - ראיתי שהמבחר הוא ממש קטן יחסית ל15.4 , אני מניח שזו נישה לא נפוצה.

הבנתי שהעדיפות היא למסך מאט כי הוא מחזיר פחות אור? האם זה נכון?

כמו כן חשוב לי שהמקלדת והטאצ'פד יהיו נוחים. ועוד דבר זה פיזור החום. חשוב לי שאזור העבודה לא יהיה חם. יש לי קצת נטייה להזיע בידיים וזה ממש גורם לסבל.

התנסיתי בעבודה על נייד של של ידידה והוא היה חם מאוד באזור המקלדת וזה היה ממש לא נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שממליצים פה בפורום הרבה על הסטודיו 1555. ראיתי שהוא בא בגרסאות מעבד שונות. למה הוא כל כך מומלץ?

אין בו שום דבר מומלץ במיוחד. הוא מחשב סטנדרטי שמגיע עם אחריות ארוכה ומתאים לצרכים שלך.

בקשר למסכי ה-14.1" - ראיתי שהמבחר הוא ממש קטן יחסית ל15.4 , אני מניח שזו נישה לא נפוצה.

זו נישה מאד נפוצה, מחיריהם בדר"כ קצת גבוהים יותר מאלו של מחשבי 15.4" ואולי זו הסיבה שראית פחות אופציות בתקציב שלך (אם כי יש לא מעט).

הבנתי שהעדיפות היא למסך מאט כי הוא מחזיר פחות אור? האם זה נכון?

זו העדפה אישית. לדעתי מסכי מאט עדיפים שכן הם לא סובלים מהשתקפויות. יש מעט מחשבים צרכניים שמציעים אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני מתחיל להבין את הראש.

מה אתם אומרים על ה-sl500 או ה-SL400 או אולי אפילו SL300? ולמה מחשבי 14.1 יקרים יותר?

האם הדגמים האלה זהים בביצועים פרט לגודל המסך?

האם הרזולוציה הגבוהה של הSL500 היא בכלל נוחה לעבודה?

הבנתי שהיתרונות העיקריים שלו הם איכות הרכבה וזה שהוא לא מתחמם ומסך המאט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה וזהו אף אל פי שהוא יותר חזק!

iluxa, אני מזהיר אותך.

זו לא הפעם הראשונה שאתה מגיב בשטויות שלא קשורות לדיון.

החל מהפעם הבאה תתחיל לקבל אזהרות מתועדות, וכשתגיע ל-3, ייתכן מאוד שתמצא את עצמך מחוץ לפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם אומרים על ה-sl500 או ה-SL400 או אולי אפילו SL300? ולמה מחשבי 14.1 יקרים יותר?

שלושתם בסדר גמור אבל אתה גולש כאן כבר למחשבי 13.3". תחליט לאיזה כיוון אתה רוצה ללכת אז יהיה אפשר לצמצם את האופציות במקום להרחיב אותן :P

האם הדגמים האלה זהים בביצועים פרט לגודל המסך?

לא, הם אינם זהים. יש הבדלים בקונפיגורציה האפשרית וקצת הבדלים מבניים וחומרתיים.

האם הרזולוציה הגבוהה של הSL500 היא בכלל נוחה לעבודה?

זו שאלה של טעם אישי. לטעמי זו הרזולוציה האידיאלית למחשב 15.4" אבל יש אנשים שיחשבו שהיא גבוהה מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...