התחלתי לעבוד לפני שבוע ואני רוצה לעזוב - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחלתי לעבוד לפני שבוע ואני רוצה לעזוב

enzo

Recommended Posts

יש קנס יציאה מהחוזה של 1500 ש"ח אך מנסיון ממקום העבודה הקודם שגם שם היה קנס יציאה התברר לי שפשוט הם לא שילמו לי על הימים הבודדים שעבדתי באותו חודש ולא דרשו כלל את הסכום שהיה נקוב בחוזה (3500 ש"ח).

השאלה היא כזאת: אם אני בוחר לעזוב ועדיין לא קיבלתי מהם משכורת יש מצב שהם יבקשו ממני לשלוח להם איזשהו צ'ק או להעביר לחשבון שלהם את הסכום או שפשוט הם לא ישלמו לי על הימים שעבדתי ובזאת נגמר הסיפור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קנס יציאה זה לא חוקי, נקודה.

זה חוקי רק במקרה שהם העבירו אותך הכשרה מסויימת (ומוכרת, שבסוף מקבלים עליה תעודה רשמית) ויכולים להוכיח שעלות ההכשרה היא באמת בגודל הקנס.

גם אם הם יבקשו ממך כסף, אין לך שום חובה חוקית לשלם להם.

http://www.kavlaoved.org.il/UserFiles/rights21_file_he.DOC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי הכשרה של שבוע ע"י עובדי החברה שהם בתפקיד כמו שלי רק ותיקים יותר, ובסניף החברה עצמו ולא קיבלתי שום תעודה.

אז אם זה לא חוקי כנראה שאעזוב ושיקפצו לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנס יציאה זה לא חוקי, נקודה.

זה חוקי רק במקרה שהם העבירו אותך הכשרה מסויימת (ומוכרת, שבסוף מקבלים עליה תעודה רשמית) ויכולים להוכיח שעלות ההכשרה היא באמת בגודל הקנס.

גם אם הם יבקשו ממך כסף, אין לך שום חובה חוקית לשלם להם.

http://www.kavlaoved.org.il/UserFiles/rights21_file_he.DOC

יכול להיות שאתה צודק, אבל המסמך הזה לא נשמע לי רלוונטי למקרה שלו.

"דרישה של מעסיק מן המעביד לשלם קנס, בלי בירור ובלי הסכמה מצד העובד, הינה דרישה בלתי חוקית."

ברוב המקומות האלה מחתימים את העובד עוד לפני ה"הכשרה" על טופס שמודיע לו על הקנס הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חתמת על חוזה ממש לא אכלת אותה

רוב החוזים במקומות האלה נחתמים לפי גישת מצליח

ככה שאם החוזה לא חוקי, הוא לא תקף, לא משנה אם חתמת או לא

מה הכוונה?

ואם אני אגרום להם לפטר אותי....נגיד אני לא אגיע למשמרות שלי אז הם לא יכולים לקחת כלום כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי הכשרה של שבוע ע"י עובדי החברה שהם בתפקיד כמו שלי רק ותיקים יותר, ובסניף החברה עצמו ולא קיבלתי שום תעודה.

אז אם זה לא חוקי כנראה שאעזוב ושיקפצו לי.

מה כללה ההכשרה? האם קיבלת שכר על הימים האלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שורה תחתונה..

אם חתמת על חוזה והסכמת לתנאים שלהם זה חוזה לכל דבר.

אם הקורס שעברת, עלה כסף לחברה שאתה עובד בא ואתה מפר חוזה אתה תשלם.

לפחות אם אתה עוזב תעשה את זה ביום אחריי שאתה מקבל משכורת, כי אם תעזוב באמצע\סוף החודש אתה לא תראה שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימי ההכשרה העבירו לנו שיעורים,עשינו מבחנים וקיבלנו תלושי לחדר אוכל.

הגעתי וחזרתי עצמאית כל יום. נאמר לנו שההכשרה בתשלום ויש החזרי נסיעות אבל אני אקבל את זה רק בתלוש הקרוב כלומר בחודש הבא.

אז חשבתי שאם אני אעזוב בימים הקרובים הם ייקחו את מה שמגיע לי (גם אם הסכום נמוך מ-1500 ש"ח) ובזאת תיפטר הבעיה בדיוק כמו במקום העבודה הקודם שלי,אך אני לא יודע האם זה עובד ככה בכל מקום.

חשבתי לעשות את זה ביום שאחרי המשכורת אבל עוד חודש לחכות זה קשה, וגם, אם הם יבקשו ממני להחזיר להם את הסכום בצ'ק או בהעברה לחשבון שלהם כי לא יהיה להם ממה לקחת לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך בדיוק הם יעשו את זה? ::)

אני רק רוצה לציין משהו..

אני לא יודע בן כמה אתה וכמה ניסיון יש לך בחיים, אבל כך בחשבון שזה כמו גלגל, שתרצה למצוא מקום עבודה אחר,

במיוחד אם זו עבודה נורמלית ויחסית מכובדת, כמעט תמיד יבקשו ממך המלצות ממעסיקים קודמים. ושלא יהיו לך לתת

אתה תיהיה בבעיה, אז להבא שאתה נכנס למשהו תעמוד בהתחייביות שלך.

החיים זה לא פיקניק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה?

ואם אני אגרום להם לפטר אותי....נגיד אני לא אגיע למשמרות שלי אז הם לא יכולים לקחת כלום כן?

הכוונה היא שהחברה רושמת חוזה שהיא יודעת שיש בו סעיפים לא חוקיים ושאף בית משפט לא יפסוק לטובתו בעניין הסעיפים הנ"ל

אבל היא גם יודעת שרוב האנשים שהיא מעסיקה הם צעירים שלא יודעים כלום על חוזים ואין להם כוח להתעסק עם זה , ואם נגיד להם שיש לכנס יציאה אולי נצליח גם לכסות קצת מעלויות הכשרה ואולי למנוע מאנשים להתפטר, ומקסימום אם מישהו יתלונן, נוותר לו

ועל זה השם, מנסים, אולי זה יצליח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...