בחירת מארז \ כמה אופציות. - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מארז \ כמה אופציות.

CocainHore

Recommended Posts

חחחח... אם אתה אומר....

בכל מקרה, ה-LIAN LI נראה ממש טוב והאיכות בניה מצויינת! אבל הANTEC יותר טוב מבחינת קירור ואם אפשר לומר, אישית הוא גם קורץ לי יותר...

תעשה את הבחירה שלך, לדעתי זה או 1200 או A71 LIAN-LI....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי לאחרונה את ה-Lian Li A71 אבל עדיין לא הרכבתי אותו.

ממבט ראשוני הוא בהחלט נראה מרשים, גדול ומרווח. הוא גם מאוד קל יחסית לגודלו.

לפני שקניתי אותו גם אני חיפשתי והתלבטתי בין כל מיני מארזי Full Tower וקניתי אותו לאחר שהגעתי למסקנה שהוא הכי מתאים לי.

אולם, לצד כל יתרונותיו (מרווח, קל, קורת תמיכה בכרטיסי מסך כבדים ואפשרות מסוימת לקונפיגורציה פנימית מותאמת אישית) יש לו גם חסרון אחד בולט.

האוורור. המארז מגיע עם 6 מאווררים (2 מקדימה מכניסים אוויר, עוד 2 בגב כלוב הדיסקים הקשיחים שדוחפים את האוויר על כרטיס המסך והמעבד),1 מאחור מוציא אוויר, ועוד 1 שמחובר לכלוב הדיסקים הקשיחים האחורי אותו ניתן למקם במיקום הקונבנציונאלי של ספק הכוח (כי ספק הכוח במארז מיועד להיות מורכב למטה) או למטה אם תבחר להתקין את ספק הכוח במיקומו השגרתי. כך שלמעשה אם תתקין את כלוב ההארדיסקים האחורי אתה מקבל שני מאווררים מאוחרהה שמוציאים אוויר, ובסך הכל 6 מאווררים במארז. אבל אני לא לגמרי בטוח בקשר לסירקולציה שלו (כמו שאמרתי עדיין לא הרכבתי בו את הרכיבים). כאשר הדלת שלו סגורה שני המאווררים הקדמיים חסומים ויכולים לינוק אוויר רק מפתחי האוורור שבצד הדלת, בנוסף כלוב הדיסקים הקשיחים צפוף וחסר פתחיםולכן לדעתי רק כמות אוויר מאוד קטנה עוברת למעשה מצידו האחד לצידו השני ומפה מתעורר הצורך בעוד שני מאווררים שמורכבים על חלקו האחורי של כלוב הדיסקים הקשיחים.

אפשר בצורה לא מאוד מסובכת אך גם לא הכי פשוטה לשפר את המצב. ניתן לחתוך את הדלת ולהסיר את הקטע שחוסם את המאווררים (או פשוט לעבוד איתה כשהיא פתוחה) ואני מניח שאפשר לאלתר משהו גם עם כלוב הדיסקים הקשיחים כדי להגביר את זרימת האוויר שעובר דרכו. חסרון נוסף שהוא נגזרת של כמות המאווררים הוא רעש, המארז לא מרעיש בכלל, אבל גם לא חרישי (וזה כמובן משהו שניתן לשפר עוד יותר בקלות ע"י ניתוק חלק מהמאווררים או החלפתם בשקטים יותר).

אני לא מנסה להגיד שהמארז מאוורר בצורה גרועה, פשוט לדעתי ניתן היה לשפר אותה ודי בקלות. בנוסף מגש לוח האם לא מכיל חריצים לניהול כבלים (בגרסאותיו החדשות כבר מכיל, אבל בארץ מוכרים רק דגמים שיוצרו לפני שהוכנס השיפור הזה), ואין לו חיבור eSATA קדמי אם זה חשוב לך (כנראה שלא וגם אפשר למצוא לזה פתרון).

הנארז עצמו בנוי מחומרים ובצורה איכותית, אין פינות חדות, והוא מרגיש "איכותי" בכל חלק וחלק. לדעתי יתרונותיו עולים על חסרונותיו (אותם ניתן לשפר עם קצת מאמץ ותושייה). אני בהחלט הייתי ממליץ עליו, רק תוך לקיחה בחשבון של ה-"חסרונות" הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה למגיב על ה A71 , אחרי שתרכיב אותו אשמח לשמוע טמפרטורות אם תמדוד.... ובקשר ל הוא פשוט

נראה כמו משהו לא מוגדר - מכוער בטירוף לא בשבילי תודה על ההצעה אבל ! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ייקח עוד זמן עד שארכיב את ה-A71 (לפחות חודש). חלק ממה שאמרתי ביססתי על ניסיון בעבודה (קצרה יחסית) איתו במקומות אחרים.

הטמפרטורות בו בסדר, לא התכוונתי שיווצר הרושם שהוא חנוק, פשוט רציתי להגיד שלדעתי זרימת האוויר בחלקו הקדמי קצת מסורבלת. אני לא משחק בכלל על המחשב אז יהיה לי קשה להביע דעה על איכותו כמארז למכונת משחק.

בכל מקרה, קח בחשבון שהוא מאוד מרווח והסירקולציה בו טובה בסך הכל כך. כמו שאמרתי, אני ממליץ עליו, אבל אם חשוב לך מארז שהוא מנהרת רוח קטנה (כמו ה-900 וה-1200 ואולי גם אחרים שהוזכרו פה שאני פשוט לא מכיר) הוא לא יכול להתחרות איתם בזה.

הנה ביקורת מצולמת עליו (כנראה שכבר ראית, אבל ליתר ביטחון)

- ביקורת די מקיפה שמראה פחות או יותר את כל מה שיש לו להציע (כולל דרגת הרעש שלו שלא ניתן לכנותה רועשת אך גם לא חרישית).

אני החלטתי לקנות אותו בגלל העיצוב שלו (אני לא אוהב מצועצעים), איכות הבנייה שלו והיכולת המסוימת לשחק עם התצורה הפנימית שלו כדי להתאים למערכות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...