דחוף - איך להעתיק חומר מדיסק קשיח של מחשב נייד שכנראה התקלקל - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דחוף - איך להעתיק חומר מדיסק קשיח של מחשב נייד שכנראה התקלקל

Markis

Recommended Posts

שלום

ברשותי מזה כחודשיים מחשב נייד של מסדרת pavilion dv6.

במשך הזמן היו בעיות של תקיעות של המחשב ונאלצתי לכבותו בלחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי ולהדליקו מחדש.

אתמול בלילה המחשב הפסיק להידלק, לא מזהה את ההארד דיסק, ובמנגנון הבדיקה הפנימי שלו מתוך הביוס זו התוצאה:

primary hard disk self test

quick test

00% complete

tersting replace hard disk 1

smart check

hard disk smart passed

מנגנון הריקברי של המחשב לא עבד בכלל כנראה בשל התקלה בהארד דיסק.

כרגע פחות מעניינת אותי שאלת תוקף האחריות בארץ ויותר קריטי עבורי להעתיק את החומר מההארד דיסק.

ניסיתי לאתחל המחשב מדיסק של Hiren's ללא הצלחה (אם כי אינני בטוח שהדיסק של Hiren's שברשותי תקין).

העניין חשוב ודחוף - קיים חומר שאני לא יכול לוותר עליו, וקיים חומר שאני צריך כבר ליום א' הקרוב.

אודה על כל עזרה. האם התקלה היא בחומרה של הדיסק, ואם כן האם אוכל לגשת לחומר בכל זאת ?

לדעתי זה לא עניין של פארטישן שאבד ? האםאיך ניתן לבדוק זאת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני הייתי מוצא את ההארד דיסק ומנסה לחבר אותו למחשב אחר (נייח), כך שיעשה BOOT מהדיסק התקין שלו, ומנסה לגשת לדיסק ה(כנראה)תקול שלך. אם המחשב לא מצליח לזהות את הדיסק או טוען שהוא ריק, או לא מפורמט - כל הזין. יש שירותי שחזור מידע שכנאה יכולים לשחזר את המידע שאבד או חלקו, אבל זה עסק לא זול ולא מהיום למחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת גם אופצייה. יש לא מעט הפצות של שיכולות לעבוד ישירות מהCD או הDVD, ללא התקנה על הדיסק הקשיח - אבל יש סיכוי שחלקן ידרשו שטח דיסק כלשהו בשביל המטמון, ואז אם הדיסק שלך מת לגמרי הן לא יצליחו לעלות. אין לא יותר מדי נסיון עם , מציע לך לשאול בפורום המתאים האם קיימות הפצות של לינקס שמסוגלות לעלות מבלי שיהיה בכלל הארד דיסק מחובר למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על עזרתכם - חן חן

אני הולך לנסות את האופציות השונות, במיוחד הלינוקס המדובר

הפחד שלי הוא שההארד דיסק עצמו לא תקין, כאילו מה אז, איך להעתיק החומר בלי להזדקק לחברות מתמחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדתי LIVECD של והפעלתי אותו אבל הוא לא ראה בכלל את ההארד דיסק, כאילו שלא קיים.

הפעלתי את ה-LIVECD של במחשב אחר תקין ושם ראה את כל ההארד דיסקים ונכנס אליהם ואפשר העתקת קבצים, הוא גם זיהה דיסק און קי ברגע שהוכנס.

אני חושש שוב שמדובר בתקלה פיזית בהארד דיסק ושואל אם יש דרך נוספת להעתיק החומר מהדיסק התקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיים סיכוי (לא גדול אמנם) שהתקלה היא לא בדיסק עצמו אלא בחיבורים או בבקר בלוח האם. תוציא את הדיסק ותחבר אותו למחשב אחר, תקין, ותראה האם הוא מזוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאתי את הדיסק מהמחשב הנייד וחיברתי אותו למחשב נייח במקום אחד מהדיסקים הקשיחים שהיו בנייח (לא במקום דיסק האתחול של הנייח).

המחשב הנייח התחיל לעלות אבל נתקע המון זמן (יותר מעשר דקות) במסך שבו מופיע הלוגו של ווינדוז. כיביתי וחזרתי על הפעולה - אותה תוצאה.

ניתקתי את הדיסק של המחשב הנייד מהנייח, החזרתי החיבורים של הדיסקים בנייח למה שהיה קודם והפעלתי והמחשב הנייח עבד רגיל ומהר.

זה מחזק המסקנה שההארד דיסק של הנייד התקלקל.

האם יש פעולה כלשהי שאני יכול לעשות כדי להציל את החומר ?

על איזה מעבדה אתם ממליצים (טובה וזולה) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנייח יש יותר מדיסק קשיח אחד, כולם בחיבור sata, ניתקתי החיבור לאחד מהם וחיברתי במקומו את הדיסק הקשיח של המחשב הנייד כולל חיבור החשמל.

האם מוכרת לך דרך להצלת הנתונים, בהנחה שמדובר בנזק פיזי לדיסק הקשיח (שכאמור הוא חדש בן חודשיים !), לפעולה עצמית, או אתר או מדריך לזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...