מחפש פתרון יצרתי לרשת אלחוטית במעונות הטכניון. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש פתרון יצרתי לרשת אלחוטית במעונות הטכניון.

signed.incognito

Recommended Posts

שלום,

אני סטודנט בטכניון, אני אשתדל להסביר את עצמי מהחינה טכנית עד כמה שאפשר( אני לא לומד מדעי המחשב :) ) בכול מגורי המעונות בטכניון מתחברים לרשת האינטרנט דרך LAN יש בכול חדר\מיטה(חדרים עם שותפים) כניסה לכבל . וככה בעצם גולשים באינטרנט הרגיל וניגשים לכול שירותי הקמפוס כמו הרשת הפנימית.

העניין הוא כזה אני הולך לעבור ממש בקרוב למעונות לזוגות עם בת הזוג שלי, ולשנינו יש מחשבים בנוסף הולך לעמוד מחשב\אקסבוקס שיהיה מחובר לטלויזיה והייתי רוצה לחבר את כול המחשבים בבית לאינטרנט.

הבעיה היא שאסור להשתמש בROUTR לא בחוטי ולא באלחוטי, אסור לחבר אותם ישירות ליציאת LAN, לצערי מחשב אחד שמחובר לאינטרנט פשוט לא מספיק לנו ואני מחפש פיתרון יצירתי איך בכול זאת ליצור אלחוטית בעזרת אותו שקע LAN בודד אחד.

שמעתי כבר על סוג של פתרון כאשר משתמשים במחשב בעל שתי כרטיסי , אבל הבנתי שהפיתרון ממש זמני ובסוף עולים על זה.

אני ממש זקוק לעזרה ואני מאוד אשמח לעצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, כל פתרון שכזה הוא מקור לבעיות. אם במרכז המחשבים לא יכולים להציע פתרון (למיטב ידיעתי הכלל "בלי ראוטרים" מיועד במקור לדירות שותפים בלבד, כדי למנוע מצב שכולם גולשים על חשבון אחד, ואין לי מושג למה מכילים כלל זה גם על מעונות הנשואים), אני מאמין שאין כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע מניסיון שבמעונות זוגות יש איסור על ראוטרים, אני מבין מצויין שכול אילתור הוא מקור לבעיות אבל כרגע אין לי כול כך ברירה, אני מכיר מישהו שהצליח לגרום לפתיחת עוד נקודה אצלו בחד אבל הוא משלם עכשיו מחיר כפול ועדיין מוגבל יחסית כי אין לו .

[br]פורסם בתאריך: 25.07.2009 בשעה 21:56:58

למה לא SWITCH? סה"כ זה מפצל את הנק' לאיזה 5 או 8 נק' נוספות ללא שום שינוי הגדרות קיימות ברשת

האמת לא ניסיתי SWITCH אבל למיטב הבנתי אין הרבה הבדל בין SWITCH לבין אלחוטי(או שאני טועה אני לא עד כדי כך מתמצא בתחום הרשתות)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שברגע שמים נתב אחרי כמה זמן פשוט מקבלים הודעה למחשב שאומרת שאתה עובר על חוקי מרכז המחשבים...........

ולמה לחבר לLAN של הקמפוס, מאוד פשוט כי גם האינטרנט החיצוני זורם דרך אותו הLAN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה עדיין לא סיבה לחבר בקצה שלך. מה יש לך לנתב אם מדובר בנקודת תקשורת של הLAN שלך?

רוצה תקשורת אלחוטית? תחבר AP/wireless bridge לסוויטצ'.

מה שבטח האחראים על התשתי יכולים לראות זה בקשה לכמה כתובות דרך DHCP מנקודה פיסית אחת (דיי פשוט בסוויטצ'ים מנוהלים) והפתרון לזה יכול להיות שימוש בNAT למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה עדיין לא סיבה לחבר נתב בקצה שלך. מה יש לך לנתב אם מדובר בנקודת תקשורת של הLAN שלך?

רוצה תקשורת אלחוטית? תחבר AP/wireless bridge לסוויטצ'.

מה שבטח האחראים על התשתי יכולים לראות זה בקשה לכמה כתובות דרך DHCP מנקודה פיסית אחת (דיי פשוט בסוויטצ'ים מנוהלים) והפתרון לזה יכול להיות שימוש בNAT למשל.

לצערי אני קצת עילג כשזה נוגעה לרשתות

יש לי כרגע נתב וSWITCH מה ההבדלים בינהם חוץ מהעניין האלחוטי, כי גם בנתב האלחוטי שלי יש 4 כניסות LAN?

אני אשמח להסבר מפורט של מה שעליי לעשות, ואני מתנצל מראש רמת ההבנה שלי ברשתות אפיסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני נתקלתי בדיוק באותה בעיה במעונות במכללה (שאני לא רוצה להזכיר את שמה מסיבות אישיות).

וגם אצלנו היה אסור לחבר ראוטרים. אך בכל זאת הפתרון היה לחבר ראוטר.

אני אסביר קצת על התהליך שעברתי.

אצלנו במעונות כל דייר מקבל שקע LAN למחשב. בשביל שיפעילו את השקע שלך (יחברו אותו לסוויצ' של כל הבניין) צריך להגיש בקשה לאחראי מחשוב.

כל אחד מקבל טופס למילוי שבו צריך לרשום בין היתר את כתובת הMAC של כרטיס הרשת.

לפי כתובת הMAC שרשמת אתה מקבל IP קבוע ממחלקת מחשוב. וזהו הנתון היחיד שיש להם כדי לעקוב אחרי מי מחובר (לפחות אצלנו).

אז כשכבר רציתי לחבר עוד מחשב לרשת, הבאתי ראוטר, הגשתי בקשה לעדכון (בטענה שכרטיס הרשת שלי שבק חיים והחלפתי אותו) ונתתי את הMAC של הראוטר.

הם מצידם לא ידעו מה קרה ואני קיבלתי חיבור לשני מחשבים ואלחוטי לשותף שיציאת הרשת שלו היתה תקולה.

אם גם אצלכם עובדים לפי כתובות אני לא רואה שום סיבה לא לחבר ראוטר.

או שלפחות תיידע אותנו מה הנתונים שמבקשים ממך בזמן החיבור לרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם אצלינו מחברים על פי כתובת , לא ידעתי שגם לנתבין יש כתובת MAC(כמו שכתבתי קודם אני ורשתות לא הולכים ביחד). באמת יכול להיות רעיון מעניין לתת את הכתובת ולראות מה יקרה, איך אני מברר את הכתובת הMAC של הנתב שלי?

עוד הצעות?[br]פורסם בתאריך: 25.07.2009 בשעה 23:06:54

במקרה הזה (שימוש ב-NAT), צריך לחבר את שקע הרשת של הטכניון לשקע ה-WAN בנתב.

מה זה NAT? ומה זה הWAN?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מנסה לעודד פה עקיפה של חוקי המוסד שבו אתה שוהה אבל לא ניסית פשוט לבדוק מה הנהלים אצלכם בטכניון לגבי החיבור קודם כל?

דרך אגב את כתובת הMAC של מבואת הWAN ניתן לראות ברוב הנתבים בממשק הCLI שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...