כתיבה מרובה לדיסק הקשיח = נזק ? - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתיבה מרובה לדיסק הקשיח = נזק ?

Noaring

Recommended Posts

אני מקווה שזה עונה על שאלתך...

http://en.wikipedia.org/wiki/Hard_disk_failure

ציטוטים המסכמים את מה שכתוב שם:

Since hard drives are mechanical devices, they will all eventually fail.

מאחר שכוננים קשיחים הם רכיבים בעלי רכיבים נעים, בסופו של דבר כולם יתקלקלו.

Hard drive failures tend to follow the concept of the bathtub curve.

העקומה:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/43/Bathtub_curve.png

שיעור ה"כשלון" של נוטה לפעול לפי "עקומת האמבטיה".

עקומה זו מתארת כשלון בשלוש צורות:

כשלון מיידי כשלון שקורה מוקדם מאוד ואינו קשור בהכרח לשימוש בכונן (לדוגמא: כונן שיצא מקולקל מהמפעל).

כשלון רנדומלי כשלון שיכול לקרות בכל מצב בצורה רנדומלית לחלוטין

כשלון עקב בלאי כשלון שקורה עקב בלאי של הכונן

כל סוגי הכשלונות מתקיימים בו זמנית.

מה זה אומר בנוגע לכוננים הקשיחים?

שלב ראשון שיעור כשלון במגמת ירידה

ע"פ העקומה בשלב הראשון של השימוש בכונן יש לו סיכוי גבוה להכשל עקב הסיכוי שהוא בא עם תקלה מהמפעל אך זהו סיכוי נמוך יחסית מכיוון שבחישוב כלולים גם כוננים שנפסלים עוד במפעל ולא מגיעים בכלל לצרכן ככה שרוב הכוננים שמגיעים אלינו הם תקינים.

ככל שהזמן עובר הסיכוי לכשלון מיידי קטן (מעצם העובדה שאם הוא לא התקלקל סביר להניח שהוא הגיע תקין).

שלב שני- שיעור כשלון קבוע

בזמן השימוש הכללי (מתייחס מהרגע שעברו חודשים ספורים והסיכוי לכשלון מיידי כבר קטן מאוד עד בערך 7-10 שנים של שימוש) סיכוי לכשל הוא נמוך מאוד עקב כך שכשלון מוקדם כבר "נפסל" וכשלון של בלאי עוד לא זמנו להגיע.

שלב שלישי שיעור כשלון במגמת עליה

כאשר הכונן עובד במשך תקופה ארוכה גדל הסיכוי לכשלון עקב בלאי. שים לב שמדובר בתקופה לא קצרה אלא מספיק ארוכה כדי לגרום לכונן בלאי משמעותי שיוביל לכשלון. מדובר ביותר מ10 שנים. ועד כמה שידוע לי מחליפים מחשב הרבה לפני.

וכמובן קיים הסיכוי הקבוע של כשלון רנדומלי שעליו אין שליטה והוא קבוע בכל זמן השימוש.

Hard drives typically fail within a short time if there is a defect present from manufacturing. If a hard drive proves reliable for a period of a few months after installation, the hard drive has a significantly greater chance of remaining reliable.

במילים פשוטות: אם במשך החודשים הראשונים הכונן לא התקלקל יש לכונן סיכוי מאוד גבוה להשאר אמין לתמיד (עד גבול הטעם הטוב :xyxthumbs: )

Therefore, even if a hard drive is subjected to several years of heavy daily use, it may not show any notable signs of wear unless closely inspected.

On the other hand, a hard drive can fail at any time in many different situations.

זה מתאר חלקית את הכשלון הרנדומלי:

מצד אחד כוננים אשר נחשפו לשימוש כבד במשך שנים עלולים להיראות חדשים לגמרי. בעוד כוננים אחרים יכולים להכשל בכל מצב מתנאים שונים (רנדומלים).

זה מתייחס לממוצע

אם משהו לא מובן תגיד לי

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מקווה שזה עונה על שאלתך...

http://en.wikipedia.org/wiki/Hard_disk_failure

ציטוטים המסכמים את מה שכתוב שם:

מאחר שכוננים קשיחים הם רכיבים בעלי רכיבים נעים, בסופו של דבר כולם יתקלקלו.

העקומה:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/43/Bathtub_curve.png

שיעור ה"כשלון" של נוטה לפעול לפי "עקומת האמבטיה".

עקומה זו מתארת כשלון בשלוש צורות:

כשלון מיידי כשלון שקורה מוקדם מאוד ואינו קשור בהכרח לשימוש בכונן (לדוגמא: כונן שיצא מקולקל מהמפעל).

כשלון רנדומלי כשלון שיכול לקרות בכל מצב בצורה רנדומלית לחלוטין

כשלון עקב בלאי כשלון שקורה עקב בלאי של הכונן

כל סוגי הכשלונות מתקיימים בו זמנית.

מה זה אומר בנוגע לכוננים הקשיחים?

שלב ראשון שיעור כשלון במגמת ירידה

ע"פ העקומה בשלב הראשון של השימוש בכונן יש לו סיכוי גבוה להכשל עקב הסיכוי שהוא בא עם תקלה מהמפעל אך זהו סיכוי נמוך יחסית מכיוון שבחישוב כלולים גם כוננים שנפסלים עוד במפעל ולא מגיעים בכלל לצרכן ככה שרוב הכוננים שמגיעים אלינו הם תקינים.

ככל שהזמן עובר הסיכוי לכשלון מיידי קטן (מעצם העובדה שאם הוא לא התקלקל סביר להניח שהוא הגיע תקין).

שלב שני- שיעור כשלון קבוע

בזמן השימוש הכללי (מתייחס מהרגע שעברו חודשים ספורים והסיכוי לכשלון מיידי כבר קטן מאוד עד בערך 7-10 שנים של שימוש) סיכוי לכשל הוא נמוך מאוד עקב כך שכשלון מוקדם כבר "נפסל" וכשלון של בלאי עוד לא זמנו להגיע.

שלב שלישי שיעור כשלון במגמת עליה

כאשר הכונן עובד במשך תקופה ארוכה גדל הסיכוי לכשלון עקב בלאי. שים לב שמדובר בתקופה לא קצרה אלא מספיק ארוכה כדי לגרום לכונן בלאי משמעותי שיוביל לכשלון. מדובר ביותר מ10 שנים. ועד כמה שידוע לי מחליפים מחשב הרבה לפני.

וכמובן קיים הסיכוי הקבוע של כשלון רנדומלי שעליו אין שליטה והוא קבוע בכל זמן השימוש.

במילים פשוטות: אם במשך החודשים הראשונים הכונן לא התקלקל יש לכונן סיכוי מאוד גבוה להשאר אמין לתמיד (עד גבול הטעם הטוב :xyxthumbs: )

זה מתאר חלקית את הכשלון הרנדומלי:

מצד אחד כוננים אשר נחשפו לשימוש כבד במשך שנים עלולים להיראות חדשים לגמרי. בעוד כוננים אחרים יכולים להכשל בכל מצב מתנאים שונים (רנדומלים).

זה מתייחס לממוצע

אם משהו לא מובן תגיד לי

תודה, אבל כבר קראתי את הערך הזה בעצמי, זה לא עונה על מה ששאלתי, לגבי מיקסום יכולת הכתיבה של הכונן לאורך זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המקרה הספציפי שתיארת לדעתי אין כל הבדל בין הורדה של הכל בפעם אחת לבין הורדה בחלקים קטנים....

כונן קשיח פועל במהירות של יותר מג'יגה לשניה...אתה מוריד על פחות ממגה לשניה...אז אני לא חושב שהורדות יוצרות עומס משמעותי על הכונן....

אני בטוח שהווינדוס עצמו מעמיס יותר מההורדות שלך....

אין לך מה לדאוג...תוריד איך שבא לך...

לכונן שלך יהיו 1001 סיבות להתקלקל לפני שהוא יחשוב בכלל על נזק מההורדות...

אבל זו רק דעתי...ואסמכתא כמו שאתה רוצה אין לי ממש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.ענו לך על השאלה - בכך שהוכיחו לך שאין ישיר בין השימוש לבין הבלאי של הכונן - מה שגורם לכך שאף מחקר לא ריאלי ולא בר ביצוע - מה שאומר שלא תמצא גם מחקר כזה.

למשל במצלמות שמים מעין משקולת שלא מפסיקה להפעיל את התריס - כשהוא מת בודקים בLOG כמה פעמים היא צילמה - והופה תוצאה מדהימה.

בהארד דיסק זה קצת יותר מרכב מכיוון שא.כמו שראית יש הארד דיסקים שבלי סיבה ברורה לעין מתים ! (כמו הרבה מערכות !!!!)

איך ימדדו את זה ? יש עוד הרבה פקטורים שמשפיעים - טמפ' , רעידות , אופן המשלוח , מיקום הייצור , קפיצות מתח , מערכת ההפעלה.

בקיצור לא יישומי כלל !

בכל אופן - אם כבר את דביל שאוהב כמו ילד קטן להתעקש על דבר מפגר שלא תמצא - אז הנה הנושא הבא בשבילך - שחיקה של כבלי בהתאם לכמות המידע שמועברת בהם.

איך הנושא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן - אם כבר את דביל שאוהב כמו ילד קטן להתעקש על דבר מפגר שלא תמצא - אז הנה הנושא הבא בשבילך - שחיקה של כבלי בהתאם לכמות המידע שמועברת בהם.

איך הנושא ?

זה מקורי.אהבתי :yelclap: :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זו אקסיומה.

אני מחפש מאמר שמדבר על כתיבת דיסק מקסימלית לאורך זמן.[br]פורסם בתאריך: 19.07.2009 בשעה 22:48:28

כתבתי, מאמר שמדבר על כתיבה מקסימלית של דיסק קשיח לאורך זמן.

1+1=2 זו לא אקסיומה זו פונקציה, להשתמש במילים גדולות לא עושה אותך חכם.

אני מציע למנהלים לנעול את הדיון, חבל על הזמן של מי שקורא ושל מי שמגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...