מבחן לחיל המודיעין מסלול גאמ"א - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבחן לחיל המודיעין מסלול גאמ"א

rap_tr

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחר שקיבלתי מועמדות למסלול גאמ"א היום קיבלתי זימון למבחן.

רציתי לדעת מה עושים שם? כיצד ניתן להתכונן?

מה שכן,האמת היא שחירטטתי אותם קצת,רשמתי שאני יודע C על רמה של 1/5 ובתאכלס אני לא יודע.. (יש לי חבר שקיבל גם כן זימון ואמר לי שמילא 3/5 על שפות שהוא לא יודע בכלל ושזה טוב ולא יכול להזיק ובלהבלה)

התכוונתי לשנות היום,להוסיף דברים(כמו מועמדויות נוספות שקיבלתי),שפות(רוסית,אנגלית) שכנראה לא הערכתי את עצמי מספיק וכו..

מה לעשות? כמה חמור זה יראה אם אני לא אתייצב?ישפיע על ההמשך?כמה חמור זה יראה כשיגלו שאני חרטטן מדרגה א'? חח

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל

search.gif

חוץ מזה, מה זאת אומרת איך זה ישפיע אם לא תתייצב למיונים? איך אתה מצפה שימיינו אותך אז?

חיפשתי,סליחה שאני שואל,פשוט חיפשתי כנראה יותר מדיי רחוק וקיבלתי תשובות מ-2005 שבלבלו לי הכל..

חלק אומרים שמקבלים כל אחד ובחלק אומרים שלא מקבלים אף אחד חוץ מאלה שנולדו עם לפטופ מחובר.

רציתי לקבל מידע -עדכני- כמה שאפשר.(אם המנהלים מוצאים נכון למחוק - אז בסדר מבחינתי)

דבר שני,התכוונתי לזה שמהמידע שקיבלתי,לגאמ"א אין לי סיכוי להתקבל,אם אני לא אתייצב אני לא אפסיד כלום מבחינת הקבלה לגאמ"א.

השאלה שלי היא אם אני לא אתייצב למיונים,האם הצבא יהסס לשלוח לי מועמדויות לתפקידים אחרים? למקומות אחרים?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה ללכת עד 2005?

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=395415.0

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=409183.0

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=417700.0

חלק אומרים שמקבלים כל אחד ובחלק אומרים שלא מקבלים אף אחד חוץ מאלה שנולדו עם לפטופ מחובר.

זה כי גאמ"א זה לא מסלול אחד, אלא זה איתור לכמה מסלולים. חלקם מיועדים לכאלה, וחלקם מיועדים לכאלה.

השאלה שלי היא אם אני לא אתייצב למיונים,האם הצבא יהסס לשלוח לי מועמדויות לתפקידים אחרים? למקומות אחרים?

לא. אבל אני לא רואה סיבה לא להתייצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במיונים הראשונים אתה יכול לבחור באיזה שפה לפתור את השאלות, ובנוסף יש הרבה שאלות אמריקאיות בכמה נושאים ושפות שונות.

אם יראו שידעת משהו במבחנים האלו כבר תתי מסלולים שונים בגאמא יזמנו אותך לראיונות ששם כבר יגלו באמת מה אתה יודע והאם אתה מתאים להם.

היו לי זימונים של מודיעין שהיה כתוב בהם שאי התייצבות עלולה להשפיע על סיכויי הקבלה לחיל המודיעין.

לדעתי אין לך מה להפסיד אם תלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי התייצבות לזימון אומר שתפספס את מועד הגיוזס למסלולי גאמ"א או לחלקם ואז מן הסתם תגוייס לקרבי או לג'וב בהתאם לפרופיל ולקב"א שלך.

זה שכלל קיבלת זימון אומר שהקב"א שלך הוא בערך 53+.

זה שתחרטט, אומר שתעוף משם אם אתה לא יודע הרבה על מחשבים או תכנות.

בקיצור, אין טעם לשקר להם כי תיפול בשלבי המיון.

איזה עוד הצעות יש לך מצה"ל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי את הגאמ"א ועוד "שאלון למועמד לשרות ביטחון לתפקיד ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין"

יש לי פרופיל 64 קב"א לא יודע

קרבי אין מצב בגלל הפרופיל - ולהיות ג'ובניק זה לא ילך,אני לא בנוי לזה פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וול,לא מעט..

פרטים אישיים(ארץ לידה,שנת עלייה,כתובת,רישיון אם יש ואיזה,מקצוע ההורים,מספר אחים,פרופיל-לציין ליקויים ועוד כמה שאלות ת"ש

דף הבא : מוסד לימודים,פירוט מקצועות בהם נבחנת(4-5 יחל),מדוע בחרת במקצועות,ציון פסיכומטרי,מקומות עבודה,פעילות בתנועות נוער,ניסיון בהדרכה כן או לא,האם השתתפת בתחרות ,במכינה צבאית,מה אופי התפקיד שהייתי רוצה למלא?

שאלון 1 : האם אתה מתעניין בדרך פעולתם של מכשירים טכניים שונים,אם נוהג לבצע עבודות או תיקונים פשוטים בבית,האם נוהג לעבוד בעבודות משק,האם עיסוק הכולל ייצור ובדיקה של מכשירים שונים במהלך שירותך הצבאי יכול להתאים לך?האם עיסוק הכולל שילוב של עבודות שטח עם הרכבה,הפעלה ובדיקה של מכשירים שונים מתאים לך?,האם לומד מקצוע טכני כלשהו(אלקטר'/מחשבים)? האם יצא לי לטייל בארץ בשנה האחרונה? האם אני עוסק באחד התחביבי הבאים : טיסנים,,הרכבת דגמים,נגרות,מסגרות וריתוך,מכונאות?

שאלון 2 : אילו שיעורים היו לי בבה"ס או בחוגים פרטיים ובאיזו רמה התעסקתי בהם - פיסול,ציור,נגרות,גרפיקה ממוחשבת וכו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר, מוצע לך מיון לאחד התפקידים היוקרתיים של החיל. אי אפשר להרחיב על המקום כי טוב, לא משנה, אבל אני רק אגיד כך:

אם אתה רוצה להשתתף בתפקיד נלווה כולשהו לייצור אמצעים שכל השאר רואים בסרטי ג'יימס בונד, זה המקום בשבילך.

מעבר לזה תצטרך לראות אם תגיע לשם.

מה שהם שואלים בראיון האם יש לך ידי זהב, אתה אוהב לעזור בתהליכים הקשורים בהנדסת מכונות.

תגיד שאתה מקגייור מצידי ותגיע למיונים כי זה מסדר יופי את החיים לאחר מכן בניסיון שאתה צובר שם ואף עבודה בגופים בישראל איתם תעבוד. ממליץ בחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לתפקיד שכתבתי בהודעה האחרונה שלי או לגאמ"א?

כי הבנתי שגאמ"א זה אחד היוקרתיים והשני נשמע לי כמו תפקיד מעפאן כזה שאני אבנה פסליים לקרייה או איזה אומן סוג ז'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס, לא מוצע לו בכלל תפקיד בשלב הזה. הוא בסך הכל מזומן למיונים ראשוניים של גאמא. יש שם מלא תפקידים, והמיונים הם מהארוכים בצה"ל ולעיתים יש מספר ראיונות ומבדקי אישיות רבים, הרבה מעבר לשאלון 300 מעפן.

לדעתי אין טעם ללכת למיונים הראשוניים של גאמא אם אין ידע רחב. גם תלמידים מצטיינים במגמות מחשבים שיש להם יכולת חשיבה טובה לא תמיד עוברים (אני מכיר כאלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דיברתי על גאמ"א. דרך אחד ממסלולי גאמ"א אפשר להגיע ליחידות שונות ובקומבינה גם לבסיס היחידה הזאת.

הדרך היחידה שבאמת מגיעים לבסיס היא דרך חברים משרתים , מפה לאוזן וע"י איתור פנימי של היחידה שלוקחת עדיפות בשאר מיוני החיל.

אני יודע את זה ממקור ראשון אז כן, זה מיוחד עד כדי כך.

אני אתן לך כמה רמזים למה כדאי ללכת לשם. כמה מהחברה שם קיבלו פרסי ביטחון על:

- "פיתוח מערכת המהווה הישג טכנולוגי יחיד מסוגו ואשר מהשימוש המבצעי, במערכת זו, נבעו במישרין הישגים מרחיקי לכת בערכיותם ובתרומתם לביטחון המדינה"

- "מבצע יוצא דופן ומערכת מתקדמת, המאפשרים הישגים שהם בבחינת קפיצת מדרגה בערכיותם ובתרומתם לביטחון המדינה"

- "פיתוח אמצעים ייחודים שיש בהם משום פריצת דרך מדעית וטכנולוגית מהמעלה הראשונה, המאפשרים הישגים המהווים קפיצת מדרגה בתרומתם לביטחון מדינת ישראל"

- "פיתוח מערכת המהווה הישג טכנולוגי יחיד מסוגו ואשר מהשימוש המבצעי, במערכת זו, נבעו במישרין הישגים מרחיקי לכת בערכיותם ובתרומתם לביטחון המדינה"

- מ 2007: על "פיתוח ויישום של מערכת המהווה הישג טכנולוגי יחיד מסוגו"

- זה מ 2008: על "פיתוח וישום של מערכת המהווה הישג טכנולוגי ומודיעיני יחידים מסוגם. השימוש המבצעי במערכת זו הביא במישרין להישגים ערכיים מרחיקי לכת בתרומתם לביטחון המדינה"

- שוב 2008: על "הישג טכנולוגי ומבצעי יחיד מסוגו, אשר תרומתו לביטחון המדינה לא תסולא בפז"

- מ2009: על "על ויישום מבצעי של פרויקט טכנו-מודיעיני הנותן מענה לסוגיה המצויה בראש סדר העדיפויות"

והחביב עליי מכל: על "פרויקט מסווג, בו הפגינו דמיון יצירתי, יוזמה ויכולת מימוש גבוהה"

*הפרסים ניתנו לעיתים בשיתוף עם צוותי של גופי מודיעין ישראליים אחרים.

קרא בין השורות ותחשוב האם אתה רוצה לפספס את הסיכוי להתקבל למקום בו עושים דברים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע,תן לי להבין..

אתה אומר בעצם שזה אחלה שקיבלתי את השאלון למועמד אבל אין לי סיכוי להתקבל בלי פרוטקציה או "מקורבים"?

אגב,יש לי סיבה כן להשקיע בשאלונים של גאמ"א גם בידיעה ש-99.9% שלא אתקבל או שעדיף להשקיע ולדרוש* למקומות אחרים שלא דורשים יותר מדי ידע?

הבנתי שבצבא יש חבר'ה שדורשים "או סיירת או ניירת" - זה משתלם? אפשר להכתיב שם חוקים (מבחינת זה שאתה מציב בתנאי שלא אקבל אז לא אתגייס וכאלה)? או שהם זורקים זין על אלה שבאים עם האף בשמיים?

עוד שאלה,חבר אמר לי שהוא רוצה לשלוח בקשה לממר"ם - לאילו תפקידים נוספים ניתן להציע את עצמי? מה צריך לעשות(קורות חיים/בקשה פשוטה)?

סליחה על האובר-חפירה פשוט זה נורא חשוב לי ואני רוצה להגיע למיטב ההבנה על מנת לתת את הטוב ביותר ולקבל את הטוב ביותר.

המון המון תודות לכולכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא קורא עד הסוף. במקרה שלך אותרת ע"י האיתור הפנימי של היחידה.

מעבר לכל הנושאים האחרים זה נחפר בכל כך הרבה פוסטים אחרים על , פשוט עשה חיפוש בפורום.

אני אומר לך, תשכח מהכל, תתמקד במיון ליחידה הטכנולוגית. וגם לגאמ"א, אבל קודם כל הטכנולוגית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...