ראיון עבודה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראיון עבודה

DarkRise

Recommended Posts

+ ובסוף לא האמנתי אבל לאחר כל הנ"ל התקבלתי לדובדבן שבקצפת, מקום ש3- שנים שלחתי אליו קורות חיים לא החזיר תשובה ופתאום זימן לראיון עברתי את כל ה-5 שלבי מיון (2 מבחנים טכניים, מרכז הערכה שכלל משחקי הובלת קבוצת אנשים במשימה כולשהי ו-2 ראיונות קודקודים).

איפה עברת את ה"מיון" הזה? :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

השאלה שלך כללית מדי.

ראויונות עבודה לאיזה מקומות ואיזה תפקידים? מה באמת מעניין אותך?

מעניין אותי לדעת בכללי איך הולך אצל אנשים בגלל שאצלי לא הולך משהו.. וחשבתי שאני היחידי

יש לי ביטחון עצמי גבוה אבל דווקא כשאני נכנס לחדר הראיון אני מתחיל להילחץ ברמות וכול הביטחון נופל :kopfpatsch:

אבל הראיון האחרון שהיה לי [כשעה לפני פתיחת הנושא הזה] הצלחתי להתקבל בגלל שנהייתי כזה רציני שהעלתי את הביטחון העצמי

מעל מה שיש לי למרות שאני לא בטוח ב100% שהתקבלתי הייתי רוצה לדעת על מה מראיינים מסתכלים בדרך כלל במשך הראיון

כדי לבדוק שלא עשיתי איזה טעות בראיון מה שאני יודע שעל חוסר ביטחון הם מסתכלים ברצינות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מראיין חשוב לו יותר איך אתה אומר את הדברים מאשר אתה אומר אותם

צריך לדבר בטון נעים ולא גבוה/נמוך מדי.

במשחקים קבוצתיים לא טוב להיות "הכי בולט" צריך להיות באמצע ולהיות נינוח עם האחרים לתת להם את זכות הדיבור שצריך.

לא תמיד ה"בולט" הוא זה שעובר [מנסיון אני :silly:].

תוכלו לשקר למראיין שעבדם בX עבודות זה לא יתן לו הרבה רושם מה שיתו לו רושם יותר בשאלות סתמיות "אופי אחד שלילי אצלכם/חיובי אצלכם"

שאתם בחדרי ההמתנה בדרך כלל מסתכלים עליכם אז.. תהיו חברותים כמה שאפשר [אנשים לא שמים לב שזה מתחיל לפני שאומרים שזה מתחיל].

ששאולים אותכם "למה אתם מתאימים לעבודה" לא להגיד כי אני חושב שאני מתאים אלה כי אני מתאים לעבודה כי יש לי יכולות . וכו'.

יש לא מעט הדגשים נוספים אבל אני עייף ואשמח שמישהו ימשיך את הדיון הנחמד הזה.

^כל מה שנאמר כאן מנסיון 100 אחוז שלי ולא נלקח מאתר שיכין אותך למרכזי הערכה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא העניין עם המשחקי קבוצות טריקי למדיי.

אם בשיחה המוקדמת למשחק הקבוצה סיפרתם על עצמכם משהו שהסב את תשומת ליבם והם שמו אליכם לב, אז הם ירצו לבחון אתכם בכל מקרה.

דוגמה אישית:

בראיון של העבודה הנוכחית, כל אחד סיפר על עצמו דבר מה ואני התחלתי לספר מה עשיתי ואיפה הייתי ושמתי לב להתלחששויות כאלה מוזרות כשאחד (היו 4 בוחנים, שתי נשים ושני גברים) אמר משהו לשנייה באוזן. עכשיו אני יודע שזה היה קריטי כי אז לא ייחסתי לזה חשיבות.

לאחר מכן במשימה הקבוצתית חולקנו לשתי קבוצות והיה עלינו לפתור משימה לוגית. עכשיו החבר'ה ישר התחילו לפטפט ולבבל"ת ואני מאלה ששקטים ולא מדברים ישר אלא אוהב לשמוע מה יש לאחרים לומר ואז לומר את דעתי.

אבל היו להם תוכניות אחרות כשפתאום אני שם לב ששמים אליי לב שאני כולי שקט מצוטט לאחרים חח ופתאום:

"תעצרו רגע. אלכס, אתה מרגע זה מנהיג של קבוצה א', נהל את חברי הקבוצה ובצלחה בפתרון".

אז התחלתי לתפעל את האנשים וביחד הגענו לרעיון שחשבנו שהוא הכי נכון.

בכל מקרה עברתי כאמור את כל השלבים אז ככה שאני לא יודע לגבי להיות הכי בולט או לא, אבל יחד עם עוד בחור אחד, היינו היחידים שעברו באותו יום בין 15 איש וגם הסתבר בסוף (כשהגענו לקורס ההכשרה) שאני והוא היינו בין 10 מתוך אלף איש שהיו בכל מרכזי ההערכה והמשך המיונים שהתקבלו לאותו תפקיד.

ככה שמרכזי הערכה זה משהו בלתי צפוי לחלוטין. אני מניח שהכל תלוי בחברה המפעילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבוא עם חיוך על הפנים, עם ראש פתוח ורעיונות לשיפור ויעול העבודה. תנסה לגרום לבוס להראות שאתה משהו שונה קצת מהשאר ואתה חרוץ ויש לך עבודה טוב במקצוע אליו תיגש.

אם אתה ניגש לעבודה מסוימת שיתכן וידברו איתך במונחים מסויימים תכין שיעוריי בית ותדע מה זה סכין X ו-Y ו-Z בהנחה ואתה הולך להיות טבח או מה זה ראוטר בהנחה ואתה הולך להיות תומך ובלה בלה..

העיקר ברובו ברור והכי חשוב- להיות ברורים, נחמדים ולגשת בניחותא לבוס, תראו רצון לעבוד באמת בעסק. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק עבודה אם אשפר להגיד ככה :smile1:

אולי זה עבודה כשאתה חייל וצריך הכנסה נוספת.

ז'ניה צודק. לא שאני מזלזל, אבל אני לדוגמה דיברתי על עבודות בסדר גודל שונה לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...