המאגר הביומטרי, בעד ונגד? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאגר הביומטרי, בעד ונגד?

amir85

Recommended Posts

תודה רפי, סוף סוף מישהו פה מנמק את דעתו ואני מסכים שיש סיכוי מאוד גבוה שהמאגר ידלוף (בדיוק כמו שכבר עכשיו מספר מאגרים מופצים לכל המרבה במחיר או אפילו חינם ב EMULE ) למרות שיש דרכים לאבטח מאגרים כאלה ולעקבו אחריהם, לדעתי במקרה הזה הגרם האנושי פשוט גדול מידי.

מה שכן אני לא מאמין שלמאגר יהיה שימוש עיסקי כמו שהצעת לדעתי אנחנו עוד רחוקים משם, אבל הוא בהחלט ימוקם בראשית סדר העדיפויות של כל גורם מודיעין בעולם ובדיוק מאותה הסיבה שמז"פ מתלהבים מימנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 351
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מה שכן אני לא מאמין שלמאגר יהיה שימוש עיסקי כמו שהצעת לדעתי אנחנו עוד רחוקים משם,

מה זה משנה?

המאגר הוא לתמיד גם ל - 10 שנים 20 שנים וגם בעוד 100 שנה (שיהיו לנו ילדים את הפרטים שלהם אפשר להפיק מההורים...)

ברגע שיוקם מאגר כזה לא יהיה אפשר למחוק או להשמיד אותו - הוא יהיה לתמיד את הגלגל אחורה לא יהיה אפשר להחזיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך את פרטים של הילדים יהיה אפשר להפיק מההורים ??

המאגר יכלול רק טביעות אצבע ומידע לזיהוי פנים, לא DNA.

לגבי נושא ההשמדה, בסדר גם יש גם מאגר מרשם אכלוסין שמסתובב חופשי ושלא ניתן למחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת איך? כמו שהם מאבטחים את רישום האוכלוסין!

"הרשומון" המפורסם מחולק למאות גורמים בישראל לפני כל בחירות

זה לא חור באבטחה, הוא פשוט מחולק לכל מפלגה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל העיניין של המאגר הביומטרי תחילתו וסופו הוא בשליטה או מה שניקרא " משילות " כלומר כל המטרה של המאגר הביומטרי הוא לתת לממשלה את היכולת למשול על האזרח בצורה הדוקה יותר ותו לא , כל שאר האפליקציות כגון מיסים וכו' זהו פועל יוצא משליטה יותר טובה , אני מתעב השיט רית הזה .

אז שוב , היחידים שמרוויחים מהמאגר הביומטרי על כל מיקרה זה השליטים , כל השאר זה בעד ונגד , אני אישית נגד מפני שניתן לקבוע אמצעים פרטיים יותר לצורך שרות טוב יותר לאזרח , נניח כמו בביטוח לאומי יש קוד סודי , חושב שיכולים לעשות את השרותים המכוונים כמו כרטיסי אשראי , או כמו חשבנות , הסיכוי של גניבת זהות בצורה אבסולוטית הוא גדול מאוד .

אני בטוח שחלק ניכבד מהמינגדים למאגר מתנגדים בעיקר לנוכח חידלון האישים שמפגינה הממשלה לנוכח שלילטון תקין ומחדלים אישים של יושרה וכו' שלא לדבר על דברים אוביקטיבים כגון אבטחת מידע לקויה וכו' .

אני נגד לגמרי .

המדינה יכולה לקחת מהאזרחים את הפרטים שלהם ללא ידיעת וללא רצונם , נניח כמו בתצלומים לרישיון נהיגה ( תמונה בהגדרה גבוהה לזיהוי פנים ) כל מי שעובר או בכלל כל מי שהולך לרופא ו / או נותן בדיקה ו / או תורם דם .

וכן הם יעשו מאגר ד.נ.א. זה רק טיבעי , הרי ברפתות עושים כך ( אני לא צוחק לפרות יש מאגר ויודעים איזו פרה הורבעה ע"י מי וכו' ) והשליטה של המדינה באזרחים צריכה להיות כך דומה בהחלט לפחות לפי דעת כמה מהפרלמנטרים "הדגולים " ( טפו ) .

מסריחות המחץ .

נגד בגלל שליטה ( כוח ) גדולה מידי על האזרחים בידהם של אנשים לא ראויים

נגד בגלל היכולת לאבטח את המאגר בפני אנשים חורשי רעה , עברינים למינהם כולל גופים כלכליים

נגד בגלל שיתכנו שיטות פחות פולשניות וברבריות המבוססות על בחירה חופשית ורצון של האזרחים ולא תוך כדי כפיה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש רק בעיה אחת בכל מה שאתה אומר, כל זה רלונטי בדיוק באותה מידע לכל המידע שיש כבר לממשלה עלינו ושכבר מסתובב חופשי כפי שהודגם וכל המידע הזה מסוכן פי כמה וכמה לפרטיות שלך מאשר מאגר של תביעות אצבעות וסריקת פנים ששימושי בעיקר לכוחות הביטחון.

מעבר לזה גניבת זוהות אפשרית ואף קלה יותר במצב של היום, אני גם לא רואה שום קשר למשילות ,מיסים ושליטה גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משילות היא היכולת של הממשל לשלוט באזרחים קרי לגרום להם לבצע את רצון השליטים , נניח שלמישהו יש מידע עליך , ככול שהמידע הוא איכותי יותר קרי מדוייק יותר ורב יותר האדם הזה יכול לשלוט בך בצורה הדוקה יותר ( כמובן שאם תוסיף את היכולת לכפות את רצונו עליך כלומר כוח במקרה של מדינה זה ומשטרה , כך השליטה תהיה יותר אבסוליטית ויתר יעילה - ) מידע זה כוח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר פירטו לפניי

תחשוב על עצמך מפעיל מכונית בשלט רחוק כאשר אתה השלטון והמכונית היא האזרח .

נכון להיום השלטון משליט את רוצונו על האזרחים בשני פרמטרים , המקל ( חוקים ומערכת הכפיה שלהם כמו משטרה וכוחות הביטחון ) והגזר ( עידוד השקעות מיסוי והקטנה שלו , נניח יש את הענף הבניה שאני בתור שליט רוצה לעודד אז אני אתן הקלות במס או למשל אני רוצה לפתוח מפעל בקריית מלאכי אז אני אכסה חלק מההוצאות של היזם )

על כל מקרה אנא הרחב את הידע שלך בנושאי מימשל ותבין לבד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד עוד לא פירט על הדברים שהזכרת המשילות והקשר למיסוי

כך שאני אשמח אם אתה תפרט (לא דיבורים באוויר ) אלא התיחסות למציאות בשטח ואיך שילוב המאגר הנ"ל ישנה אותו.

כי להגיד FIGHT THE POWER זה חמוד אבל זה פשוט לא רלוטי לחוק הנוכחי(לפי ההסבר שלך עד כה), אחרת אתה הייתה כבר אמור להפגין 24/7 כנגד החוקים הקימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מאגר הוא בר פריצה, וזה הוכח עם הופעת עניין ה"רישומון" למשל.

ברגע שהמאגר הזה כולל עלייך גם מידע שלא יכול להשתנות(בניגוד לכתובת/טלפון וכד') כמו תווי הפנים שלך וטביעת האצבע שלך - פריצה אליו הופכת אותך לפגיע הרבה יותר למעשי נוכלות למינהם מצד גורמים שהם לא הממשל מחד גיסא, ומאידך גיסא זה נותן לממשל עוד הרבה פרטים עלייך - ממשל בהגדרה תמיד יחפש לשלוט, ולכן יש צורך ברור ומוכר בדמוקרטיה להגביל את אותו ממשל(ראה עניין הפרדת רשויות ובג"ץ).

ואין דבר כזה מאגר "בטוח" - כי המאגר הזה יהיה הרי זמין לרשויות המקומיות, למשרדי הממשל השונים, לכוחות הביטחון, למשטרה - יש כאן הרבה יותר מדי "פירצות" שאתה לא יכול להרשות לעצמך, מספיק פקיד קטן אחד במשטרה עם חבר עבריין שרוצה ש"תבדוק לי משהו" וזהו - כל האבטחה וכל הencryption שלך הלך קפוט - לא משנה כמה האלגוריתם שלו מסובך.

אני אתן דוגמא - כמעט כל אחד שעבר צבא/בדרך לעבור בירר את הנתונים האישיים שלו(קב"א/דפ"ר) שהם כביכול "מסווגים" - אבל לכמעט כל מחשב צה"לי יש גישה לנתונים האלו ול99% מהמחשבים בבקו"ם - ראית כמה קל לראות נתונים מסווגים? אז זה מידע שאם גורם חיצוני רואה אותו הוא לא יכול לעשות בו שימוש לרעה, אבל הכתובת שלך? תווי הפנים שלך? You Betcha.

כמובן שהמאגר הזה גם גורר איתו מאגרים נוספים - מעכשיו בשביל לפתוח חשבון בנק תצטרך הרי להיות חלק מהמאגר הביומטרי, ואז גם לבנק יש גישה לכל הנתונים האישיים שלך + חשבונות הבנק שלך.

הצלבה פשוטה, וPRESTO, התרוקן לך חשבון הבנק.

לסיכום - יש כאן עניין של הפרט מול החברה, וצנעת הפרט מול ביטחון החברה.

ישנם וויתורים שאנו כפרטים יכולים להרשות לעצמנו לעשות לטובת ביטחון הכלל, גיוס לצה"ל למשל הוא אחד מהם. החקיקה המרשה לבתי המשפט לשפוט אותנו היא עוד דוגמא.

תומכי המאגר הביומטרי טוענים כי הוא אומנם מהווה חדירה לפרטיות, אך הוא ישפר את ביטחון הכלל.

כפי שהדגמתי כבר - ההפך הוא הנכון - מאגר ביומטרי כללי עושה אותך, האזרח, לפגיע יותר - גם מפני הממשל וגם מפני גורמים חיצוניים.

אין שום סיבה למאגר ביומטרי, אפילו לא הסיבה הפופוליסטית של "ביטחון הכלל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי מקודם למה זה לא נכון,

תהיה בטוח שיש כבר כיום מאגרים "קצת" יותר רגישים מרשומון שאתה לא יכול להוריד באימיול ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שהמאגר הזה כולל עלייך גם מידע שלא יכול להשתנות(בניגוד לכתובת/טלפון וכד') כמו תווי הפנים שלך וטביעת האצבע שלך - פריצה אליו הופכת אותך לפגיע הרבה יותר למעשי נוכלות למינהם מצד גורמים שהם לא הממשל מחד גיסא, ומאידך גיסא זה נותן לממשל עוד הרבה פרטים עלייך - ממשל בהגדרה תמיד יחפש לשלוט, ולכן יש צורך ברור ומוכר בדמוקרטיה להגביל את אותו ממשל(ראה עניין הפרדת רשויות ובג"ץ).

ואין דבר כזה מאגר "בטוח" - כי המאגר הזה יהיה הרי זמין לרשויות המקומיות, למשרדי הממשל השונים, לכוחות הביטחון, למשטרה - יש כאן הרבה יותר מדי "פירצות" שאתה לא יכול להרשות לעצמך, מספיק פקיד קטן אחד במשטרה עם חבר עבריין שרוצה ש"תבדוק לי משהו" וזהו - כל האבטחה וכל הencryption שלך הלך קפוט - לא משנה כמה האלגוריתם שלו מסובך.

אני אתן דוגמא - כמעט כל אחד שעבר צבא/בדרך לעבור בירר את הנתונים האישיים שלו(קב"א/דפ"ר) שהם כביכול "מסווגים" - אבל לכמעט כל מחשב צה"לי יש גישה לנתונים האלו ול99% מהמחשבים בבקו"ם - ראית כמה קל לראות נתונים מסווגים? אז זה מידע שאם גורם חיצוני רואה אותו הוא לא יכול לעשות בו שימוש לרעה, אבל הכתובת שלך? תווי הפנים שלך? You Betcha.

עד פה אני מסכים ללחלוטין ואף אמרתי את זה קודם:

...

כמובן שהמאגר הזה גם גורר איתו מאגרים נוספים - מעכשיו בשביל לפתוח חשבון בנק תצטרך הרי להיות חלק מהמאגר הביומטרי, ואז גם לבנק יש גישה לכל הנתונים האישיים שלך + חשבונות הבנק שלך.

הצלבה פשוטה, וPRESTO, התרוקן לך חשבון הבנק.

לסיכום - יש כאן עניין של הפרט מול החברה, וצנעת הפרט מול ביטחון החברה.

ישנם וויתורים שאנו כפרטים יכולים להרשות לעצמנו לעשות לטובת ביטחון הכלל, גיוס לצה"ל למשל הוא אחד מהם. החקיקה המרשה לבתי המשפט לשפוט אותנו היא עוד דוגמא.

תומכי המאגר הביומטרי טוענים כי הוא אומנם מהווה חדירה לפרטיות, אך הוא ישפר את ביטחון הכלל.

כפי שהדגמתי כבר - ההפך הוא הנכון - מאגר ביומטרי כללי עושה אותך, האזרח, לפגיע יותר - גם מפני הממשל וגם מפני גורמים חיצוניים.

אין שום סיבה למאגר ביומטרי, אפילו לא הסיבה הפופוליסטית של "ביטחון הכלל".

זה כבר משהו אחר, לא מדברים על הרחבה של המאגר ולא מדברים על שילובים שלו במאגרים אחרים.

בנוסף מה שצינת קודם שלא ניתן לשנות תווי פנים וטביעת אצבע, אני מנחש שיהיה לכל כרטיס מזהה וברגע שכרטיס נאבד אפר לבטל אותו בניגוד למצב הקיים שדווקא מאפשר גניבת זהות הרבה יותר בקלות.

בנוסף זה לא שחוסר יכולת לשנות פרטים זה משהו חדש בעיקר כשמרשם האכלוסין ומאגרים נוספים כבר נגישים לכולם, החל משם אחותיך ועד תאריך הלידה של הדודה שלו והכתובת שלהם, זה מספיק לגניבת זהות וזה גם לא משהו שאתה באמת יכול לשנות.

וכמו שצינתי קודם התוספת של הטביעות אצבעות וסריקת פנים לא מועילה לאף אחד מלבד כוחות הביטחון ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...