גוגל משיקה מערכת הפעלה בעלת קוד פתוח בשם Chrome OS - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גוגל משיקה מערכת הפעלה בעלת קוד פתוח בשם Chrome OS

Recommended Posts

מעניין... לפי איך שמייקוסופט מתקדמת יש סיכוי שהיא יכולה להוות תחליף לווינדוס...

אני אוהב את צמד המילים האלו:קוד פתוח

הצרה היא שהם רוצים לעשות אותה פשוטה במיוחד, ואני מעדיף משהו יעיל,טוב ומגניב והרבה פעמים זה בא על חשבון פשטות (ע"ע FF)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד זה מעניין לראות מערכת הפעלה מבית היוצר של אבל מצד שני חברה כמו לא יכולה לכתוב מערכת הפעלה מאפס?

עוד מערכת הפעלה מבוססת לינוקס? איך הם רוצים לכתוב מערכת הפעלה מבוססת לינוקס כאשר הם עוד לא הוציאו את ללינוקס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, כמו כל דבר מתחיל- בהתחלה יהיו בעיות פה ושם ולבסוף זה ירוץ טוב.

אני מאמין שגוגל לא יפשלו כמו שאנחנו מכירים אותם. בהתחלה אולי הם יסתמכו על קרנל של או בסיס בנוי ואחר"כ יתחילו לשנות בהתאם ככה שיהיה להם נכס יפה בידיים.. :P

בסופו של דבר יהיה מעניין לראות את המערכת רצה על נטבוקים ובסופו של דבר- גולת הכותרת: מחשבים נייחים!

המלחמה מול MS תהיה מעניינת לאור העובדה ש-7 עומדת מעבר לפינה.

אבל, הכי חשוב לטעמי בהנחה והם יסתמכו על בסיס של מערכת לינוקס ובאמת המערכת תהיה קוד פתוח- האם היא תהיה בחינם כמו כל מערכת לינוקס? האם משחקים ותוכנות חיצוניות וקבצי EXE ובכלל כל מה ש-MS ירוץ גם בכרום? כל זאת ועוד נדע בפרקים הבאים של OS... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין... לפי איך שמייקוסופט מתקדמת יש סיכוי שהיא יכולה להוות תחליף לווינדוס...

אני אוהב את צמד המילים האלו:קוד פתוח

הצרה היא שהם רוצים לעשות אותה פשוטה במיוחד, ואני מעדיף משהו יעיל,טוב ומגניב והרבה פעמים זה בא על חשבון פשטות (ע"ע FF)

מעניין...? רק מייקרוסופט צריכה לדאוג לתמיכה לאחור יחסית לאפל וגוגל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שמיקרוסופט תמיד ישארו בשטח

אחרי הכל מה יעשו עם המשחקים שמשתמשים בdirectX? יש מלא אנשים שלא יעשו דואל בוט ו\או יעברו למערכת הפעלה אחרת בגלל שמשחקים זה העיניין העיקרי שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין...? רק מייקרוסופט צריכה לדאוג לתמיכה לאחור יחסית לאפל וגוגל?

לא מבין אותך.

אחרי הכל מה יעשו עם המשחקים שמשתמשים בdirectX? יש מלא אנשים שלא יעשו דואל בוט ו\או יעברו למערכת הפעלה אחרת בגלל שמשחקים זה העיניין העיקרי שלהם

ברור שהם תמיד ישארו בשטח.טוב לא תמיד, זו מילה חזקה אבל הרבה זמן. השאלה היא האם הם ישארו מונופול לנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר DOOM3? UNREAL TOURNAMENT? בהשוואה למשחקים דומים מאותה התקופה שתי אלו לא מוותרים בגרפיקה, אא וכן הם נכתבו ב OpenGL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר ועוד איך

אז זה הפתרון? להיות תקוע עם כמה משחקים וזהו בגלל שאתה חייב להיות שונה מכולם ולהשתמש במערכת הפעלה אחרת כי זה מונופול ואתה בעד קוד פתוח וכל מיני שטויות כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר ועוד איך

אז זה הפתרון? להיות תקוע עם כמה משחקים וזהו בגלל שאתה חייב להיות שונה מכולם ולהשתמש במערכת הפעלה אחרת כי מיקרוסופט זה מונופול ואתה בעד קוד פתוח וכל מיני שטויות כאלה?

זה לא מה שניסיתי לומר.... מה שניסיתי לומר שאני דיי מפקפק בעובדה שמיקרוסופט שולטת בתחום המשחקים בגלל DX. לדעתי DX זה נורא.. נתחיל מזה שזה פשוט מגעיל מבחינת תיכנות, בערך כמו כל דבר אחרת לוינדוס.. יש שם אלף ואחד defineים ל-5 סוגי משתנים ש C++ תומך בהם, הקוד לא אחיד ובכלל. בפרטי לגבי DX גם התאימות שלו לאחור היא מעפנה, לפי מה ששמעתי אנשים שעברו מ DX9 ל DX10 היו צריכים לשנות הרבה דברים בקוד. למה כן משתמשים בו? כי אף חברה רצינית לא תתחיל לפתח עכשיו את המשחקים שלמה מ 0 בשביל לעבור ל OGL. חברות באמת גדולות תומכות בשתי ה APIים. קארמק בזמנו ירד על DX5 והלך נגד הזרם, וההוכחה לכך שהוא לא טעה זה סדרת משחקי כמו שכבר ציינתי. חוץ מזה בהתחשב בעובדה שקונסלות הולכות ומתפתחות ה"שליטה" של מיקרוסופט הולכת וקטנה.

לגבי מונופול ו"תקוע עם כמה משחקים" אני מסכים אין מה לעשות, רוב המשחקים יוצאים ל אך יש מלא שיוצאים גם לקונסולות. בקיצור נחיה ונראה מה מציעים לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה אתה צודק בקשר לזה אבל לצערנו כל עוד אנחנו לא יכולים לחזור בזמן ולעצור את מיקרופט מלהוציא את הAPI היעודי שלה ולגרום שיהיה איזה סטנדרט חופשי כמו OGL אז אין כל כך מה לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה אתה צודק בקשר לזה אבל לצערנו כל עוד אנחנו לא יכולים לחזור בזמן ולעצור את מיקרופט מלהוציא את הAPI היעודי שלה ולגרום שיהיה איזה סטנדרט חופשי כמו OGL אז אין כל כך מה לעשות

לא צריך לשנות את העולם, מספיק להתחיל מעצמך :)

בכל מקרה מיקרוסופט לא כזאת גדולה כבר, מסקר שנערך לא מזמן עולה כי 60% מהנשאלים (נראה לי שזה היה סקר שמיועד לחברות בעיקר) לא ישדרגו ל 7 וישארו עם . הסיבות אומנם דיי ברורות בסופו של דבר זה חברות ושידרוג יעלה כסף וזמן + המערבת רק יצא מהתנור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שניסיתי לומר.... מה שניסיתי לומר שאני דיי מפקפק בעובדה שמיקרוסופט שולטת בתחום המשחקים בגלל DX. לדעתי DX זה נורא.. נתחיל מזה שזה פשוט מגעיל מבחינת תיכנות, בערך כמו כל דבר אחרת לוינדוס.. יש שם אלף ואחד defineים ל-5 סוגי משתנים ש C++ תומך בהם, הקוד לא אחיד ובכלל. בפרטי לגבי DX גם התאימות שלו לאחור היא מעפנה, לפי מה ששמעתי אנשים שעברו מ DX9 ל DX10 היו צריכים לשנות הרבה דברים בקוד. למה כן משתמשים בו? כי אף חברה רצינית לא תתחיל לפתח עכשיו את המשחקים שלמה מ 0 בשביל לעבור ל OGL. חברות באמת גדולות תומכות בשתי ה APIים. קארמק בזמנו ירד על DX5 והלך נגד הזרם, וההוכחה לכך שהוא לא טעה זה סדרת משחקי DOOM כמו שכבר ציינתי. חוץ מזה בהתחשב בעובדה שקונסלות הולכות ומתפתחות ה"שליטה" של מיקרוסופט הולכת וקטנה.

לגבי מונופול ו"תקוע עם כמה משחקים" אני מסכים אין מה לעשות, רוב המשחקים יוצאים ל PC אך יש מלא שיוצאים גם לקונסולות. בקיצור נחיה ונראה מה גוגל מציעים לנו.

על מה אתה מדבר...? DX זה נורא?

נו, באמת כל התוכנות 3D המקצועיות נותנות למפתח SDK עם כלים קלים ונוחים, אפילו חובבנים היום יכולים לשנות מודים במשחקים.

בבקשה, תראה בעצמך כמה זה נוח וקל! לך תעשה את זה עם OGL בקלות כזאת...?

יש לך קהילה שלמה של מייקרוסופט שתומכת בפיתוח... XNA אין יותר טוב מזה.

אגב, ה-Mod Tool של XSI הוא בחינם לחלוטין!

http://www.softimage.com/products/modtool/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...