המשך OC במעבד E8400 - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המשך OC במעבד E8400

shainov

Recommended Posts

העלרתי ב0.1V את המתחים בNB וכו' המצב השתפר עד כדי שהוא מאפשר לי 4 לופים קבועים ב3DMARK06 אך בFURMARK ובOCCT למשך שעתיים כל אחת אין שום קריסות או משהו שמעיד על חוסר יציבות וזה דבר מוזר יחסית..כמו כן הורדתי בקצת את הOC לכ.מסך האם כדאי לנסות להעלות יותר את המתחים המשניים כמו CPU VTT.PLL/NB וכו'?

בקשר לתוכנת EQ יש לי שם נתונים על PWM PHASE1=5 וכולם סביב ה40-43 מעלות במאמץ אז על איזה נתון צריך להתמקד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר והתוספת ל NB עזרה בנושא היציבות - אני מציע שתריץ בדיקת BLEND למספר שעות ותכוון את המתח לגשר הצפוני בהתאם לתוצאות.

כנראה הבעיה באמת במתח חסר לגשר הצפוני.

אתה יכול כמובן להריץ במקביל את 3DMARK06 - ע"מ לוודא יציבות.

אני בספק שהספק שלך מגביל אותך - לדעתי אתה רק צריך לאזן את המתח למעבד ולגשר הצפוני בלבד. לדעתי אתה לא צריך לגעת ב VTT.

יתכן ותצטרך לשחק מעט עם GTLREF בשלב מאוחר יותר.

עד 110 מעלות צלזיוס ל PWM הדיגיטלי שלך - עדיין תקין - כמובן רצוי הרבה פחות.

האמת ששימוש בכפול אינו ממש מחמם את ה PWM - אבל אם אי פעם תעבור למרובעי - יש לשים לב לנתון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתי לתשומת לבי את כל עניין מתחים.

אני מצרף תמונה שהתחלתי בשעה 9בערב בדיקת BLEND וסיימתי ב10 PM לערך.

http://www.uploadfileyou.com/viewer.php?file=elk1igstnc4hzi5e57wr.jpg

אשמח לחו"ד בנוגע לעניין זה ואני יחזיר את מתח הVTT לקדמותו כך שכנראה הוא גורע מכל עניין היציבות אז אני אחזיר אותו לDEFULT.אז מה כן מגביל אותי בסופו של דבר לפי הערכה שלכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין מציע להריץ במקביל ל בדיקת BLEND גם את 3DMARK06 - ע"מ לוודא יציבות.

סדר העלאת מתחים לפי דעתי אמור להיות אצלך ככה: מעבד -> גשר צפוני -> VTT --> משחקים עם GTLREF

אם המעבד עובר LINEPACK או SMALL FFTS ונכשל BLEND או בהרצה במקביל עם 3DMARK אז תעלה מתח לגשר הצפוני.

VTT תעלה רק בסוף - ממש רק אם צריך - יכול להוסיף לך אם אתה ניתקע ב FSB מסוים והלוח מסרב לעשות BOOT - מאפשר להוסיף עוד מספר MHZ ל FSB WALL אם אתה ניתקל באחד.

GTLREF של 67% בד"כ יתאים לכל מצב.

בכל מיקרה יש שירשור שלם לגבי הלוח שלך ב XS וגם אצל CLUNK

http://www.clunk.org.uk/forums/reviews/861-abit-ix38-quad-gt-living-review-ii.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז כך לא נגעתי בVTT אך העלאתי מתחים (למעבד עצמו ל1.3625-יציב בכל הבדיקות כולל BLEEND),בנוגע להרצה במקביל של FURMARK לאחר 40 דקות קורסת לי תוכנת הPRIME או OCCT (כרגע אני על באס של 466 ועל 4.190MHZ.האם עכשיו הגיע הזמן להתחיל לשחק עם הVTT (ואם כן לכמה לנסות להעלות אותו בשלב ההתחלתי?)

טמפ-נושקות לכיוון 65 עם בדיקת BLEEND+FURMARK על רזולוציה טבעית של המסך ו16XAA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי להעלות את המתחים בצורה די משמעותית וזה עוזר רק לא כמו שחשבתי..כרגע מתח המעבד על 1.35 יציב לגמרי והעלתי כמובן גם מתח VTT ל1.14 ומתחים לגשרים.מתח ירד ל1.9 (OCCT או PRIME יציבות 100% לאחר לילה שלם),ושוב התופעה חוזרת רק טיפה יותר באיחור למרות ש3DMARK לא קורסת לאחר 3 לופים (שזה די מוזר כי באפליקציות שונות כן המערכת חוזרת לWIN),באס מכוון על 460 ומחלקים ל1:1.

דבר נוסף הוא מצב הטמפ' שבMAX הגיע ל65(בדיקת FURMARK+PRIME95 לשעה וחצי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון:לפי דעתי הבעיה היא שאין מספיק מתח לגשרים(העלתי מתח לגשרים) כמו שאתם רואים בתמונה:כמובן שהתוכנה "מזייפת" ב0.1-0.2וולט העניין נפתר חלקית (למשל בGTA4\MIRRORS EDGE יש קריסות רק לאחר כשעה-שעה וחצי של משחק) אז להמשיך להעלות מתח ואם כמה?

מתח מעבד 1.35 וOCCT עובד שעתיים רצוף ללא קריסות,טמפ' סבירה ועומדת על כ62 מעלות לאחר כשעתיים

תמונה:

http://img122.imageshack.us/i/18063881.png/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אבל אני לא רואה מה המתחים בתמונה שלך..ואתה חייב לעלות את המתחים לרכיבים שציינו..מה לא היה ברור בזה..כבר כמה הודעות אנחנו מציינים את זה !..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון:חברים הצלחתי סוף סוף..העלתי מתחים (דווקא לגשרים ולא למעבד עצמו),יש לציין בצורה די ניכרת אשר תרמה ליציבות המעבד (בדיקה כשעתיים עם OCCT),

טמפ' בטווח הסביר עם מקסימום טמפ' לאחר שעתיים בעומס+FURMARK על כ65 מעלות (ללא מזגן,עם מזגן על 25 טמפ' יורדת לכ-58 מעלות)

כרגע המעבד יושב על באס של 463 עם 4.2GHZ.נראה שיפור בכל תחום (כולל משחקים כמו CRYSIS שתרם טיפה לFPS) ועלייה ניכרת של 700+- נק' ב(מהOC הקודם)3DMARK.המון תודה לכל חברי הפורום שהשתתפו בתר'ד זה ועזרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...