התלבטות בין מסך 22 ל24 - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין מסך 22 ל24

jackhammer

Recommended Posts

בעיקרון אנחנו מתקרבים לתחום של טעם וריח. כדי להשלים את דעתי:

1. כשמגדילים את הdpi, להבדיל מהגדלת פונטים, כל האלמנטים הגראפיים גדלים, לא רק הפונטים (בויסטה תכתוב בcontrol panel בתיבה של החיפוש dpi. אני לא זוכר איפה זה נמצא בהיררכיה). אפשר בנוסף לבחור אייקונים גדולים היכנשהו. (מצטער על חוסר הפירוט.. מאוחר).

2. לא חייבים לפתוח כל תוכנה למסך מלא, אני בד"כ פותח את פיירפוקס לחצי מסך, ומשחק קצת עם control-גלגלת עכבר. כנ"ל לגבי וורד ודברים שהם לא כלי .

3. גם לא צריך להסתכל על כל המסך כל הזמן, אפשר להתמקד בחלק המעניין. זה מה שעושים כשעובדים עם יוצר ממסך אחד. (במאמר מוסגר - בעבודה עבדתי עם 3 מסכי 17", ולפעמים הייתי גונב עוד אחד, כשמישהו לא היה מגיע..)

מתוך סקרנות: איזה תוכנות משתבשות כשמשנים את גודל הפונט? תודה!

ד"א - הכי טוב זה לנסות. cod4 עם מסך 24" זה ממש כיף..

זו טעות תפיסתית ידועה ובסיסית, אבל בכל זאת תמיד נופלים בה:

מה ההבדל בין מסך 40" במרחק צפייה של 4 מטר למסך 80" במרחק צפייה של 8 מטר ?

מבחינה מתמטית פיזיקלית תפיסתית - כלום, ובכל זאת אנשים אוהבים מסכים גדולים יותר גם אם זה אומר לזוז אחורה עם הספה :).

זה בדיוק הפיתרון שהצעת - לקחת מסך עם שטח עבודה של 24 ולהפוך אותו למסך בעל אופי שטח עבודה של 22 (ברזולוצייה רגילה) - אז איפה פה הרווח של שטח עבודה ?

אני אגיד לך בדיוק איפה הוא - הוא לא קיים, הוא פיקצייה, הוא סוג של אשלייה תפיסתית.

ככה שהפיתרון נחמד, חוץ מהעובדה שהוא בא על חשבון היתרון של שטח עבודה שהזכרת, ולצערינו, כמו שחוק הטבע אומר: אי אפשר להנות משני העולמות. היתרונות האחרים של פיקסלים קטנים - כבר לא קשורים לשטח עבודה.

רק הערה קטנה - המנגנון של שינוי DPI עובד נורמאלי רק בWIN7 ואולי גם בויסטה (אך כנראה בצורה פחות טובה), ב WINXP הוא אסון. ובכל מקרה זה לא פיתרון מושלם, יש דברים שעדיין קטנים וזה יותר קומבינה נחמדה ושימושית מאשר פיתרון קסם.

כל המסכים האלו הם סתם טריק שיווקי, בדיוק כמו למכור מערכת אודיו של 400 ש"ח עם כבלי זהב מסוככים ומבודדים ע"י 4 שכבות אלומניום וטפלון שעמיד בחלל, זה נותן הרגשה טובה למי שלא מבין וזה בדיוק כל הערך של זה ללקוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע להתלבטות, אם יש לך כרטיס גראפי חזק אני הייתי הולך על 24" כי בסרטים ומשחקים יש לגודל יתרון מרחבי שמאפשר לשבת בצורה יותר חופשית ועדיף גם לצפיה של אנשים נוספים שיהיו אצלך.

אם יש לך LCD גדולה בחדר שבכול מקרה תשמש לסרטים וגם אולי משחקים מדי פעם אז 22" עם פנל איכותי יהיה עדיף לדעתי על 24" עם פנל זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב ש 260 יריץ לך משחקים על 1920X1080 חלק ? אם כן אתה טועה בגדול

אל תחשוב שזה כרטיס כל כך חזק שרזלוציה כזאת לא מזיזה לו

ברזלוציה הזאת אתה תפיד לפחות 25% בצועים-פרימיים בכל המשחקים

ואם מדברים על משחקים שבקושים עובדים חלק כמו קרייסיס 4 שמקבלים 25 ברזלוציה הזאת ירוו לך על 16-18

וזה לא שחיק בכלל

אתה יכול להוריד פראבס ולשנות לרזלוציה הזאת על המסך ( הישן או מה שיש לך עכשיו ) ותבדוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוץ ירוצו.. אבל לא חובה לעבוד על 1920 אפשר לעבוד גם על 1680 ואמורים לעבוד על רזולוציה הזאת כי היא הכי מתאימה גם ל24 וגם ל22.

בכל מקרה כשאתה נותן דוגמא של שני משחקים שגם ככה לא שווים כלום למה בכלל לתת את הדוגמא הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ממש תקציב מוגדר

אבל נראה לי 1000 שקל מספיק ל22 איכותי לא?

לא ממש בדקתי את המחירים לאחרונה אבל לא נראה לי שאפשר להשיג 22" איכותי ב1000 שקל.

אולי אני טועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jackhammer,

אם וכאשר תרצה להתייחס לחוקי הפורום ולציין את התקציב בכותרת, כפי שנתבקשת פעמיים, תשלח לי הודעה פרטית ואשמח לפתוח את הדיון מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...