סוללה במחשב נייד-אשמח אם תפריכו/תאששו לי כמה מיתוסים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוללה במחשב נייד-אשמח אם תפריכו/תאששו לי כמה מיתוסים

assafy1000

Recommended Posts

היי חבר'ה

היום רשמית הזמנתי את המחשב 1005ha מארה"ב. חבר של אבא שלי, שגר שם, הזמין לי, והוא יגיע בקרוב לארץ (או יביא דרך מישהו שיבוא אליי).

דרך קניתי את המחשב (בצבע שחור), תיק, וזכרון 2 ג'יגה ב-1,700 ש"ח.

את המחשב קניתי בעצתכם אנ יחייב לציין, אוני רוצה להודות כלם על כך :)

מכיוון שזהו הנייד הראשון שיהיה לי, ועד עכשיו בקושי יצא לי לגעת בניידים (קצת עם הלפטופ של אחותי), הייתי רוצה לדעת כמה דברים על . חלקם דברים ששמעתי, חלקם דברים שאני משער, חלקם אולי סתם שמועות זדוניות.

1. האם זה נכון שצריך בפעם הראשונה לפרוק את הסוללה עד הסוף, ולאחר מכן להטעין מספר שעות מסוים? (12 למשל)

2. אם אני עובד עם המחשב בבית, רצוי לעבוד כשהוא מחובר לחשמל אני מתאר לעצמי...האם במקרה כזה ניתן לשלוף את הסוללה ופשוט לחבר את המחשב לחשמל, או שתמיד עדיף שהסוללה תהיה מחוברת למחשב? (אגב, הסוללה נשלפת בדגם הזה)

3. האמת יש אחוז מסוים שבו כדאי להפסיק להשתמש במחשב כדי להטעין? האם למשל כדי לחכות שהסוללה תהיה על 10 אחוז, או לחילופין לא להטעין כשהסוללה ב-80 אחוז שימוש?

4. אם אני רוצה להשתמש במחשב לזמן ארוך, למשל להוריד למשך לילה שלם. כדאי שיהיה עם הסוללה מחוברת? (סוג של המשך לשאלה 2)

5. האם זה נכון שאסור להגיע למצב "קיצוני מדי", למשל שהסוללה תהיה על 5 אחוזים?

6. הבנתי שניתן להגדיר מצב שבו מעל/מתחת לאחזו מסוים המחשב לא יעבוד, או לחילופין-הסוללה לא תיטען יותר. זה כדאי? האם להגיע למצב של למשל 100 אחזו עלול לא תמיד להיות טוב?

7. כמה זמן הסוללה תחיה פחות או יותר, ומה כדאי לעשות כדי שתחיה קצת יותר? (כמה מחזורי טעינה יש פלוס מינוס)

8. ובכלל-מה עוד כדאי לדעת ולעשות/לא לעשות בכל מה שקשור לסוללה?

אשמח לתשובות, פשוט אני רוצה לדעת לשמור על הסוללה כמה שיותר טוב. על מחשבים בכללי אני יודע לשמור, אבל בכל מה שקשור לסוללות של אין לי מושג כל כך...

תודה רבה רבה מראש! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, מצטער שלא שמתי לב :)

אמממ...נותרה לי שאלה אחת-איפה כדאי לשמור את הסוללה כשאני עובד עם המחשב בבית? אפשר לשים בתיק של המחשב, זה מספיק טוב? או שיש מקום ספציפי שמומלץ?

ואם אני נוסע להרבה זמן (למשל לחו"ל) ואני לא מעוניין לקחת איתי את המחשב-כדאי להפריד את הסוללה מהמחשב, או שאין צורך?

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכמות הזמן שמשתמש ממוצע לא יגע במחשב שלו עקב נסיעה תיהיה במקרה הקיצוני ביותר

חודש, זה לא זמן מספיק כדי שזה ישנה אם היא חצי מלאה ריקה או מלאה. זה גם

לא אמור לשנות אם תוציא את הסוללה, אולם מקרים של שפיכת חומצה כבר קרו, לכן משנה

זהירות רצוי פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. אם אני עובד עם המחשב בבית, רצוי לעבוד כשהוא מחובר לחשמל אני מתאר לעצמי...האם במקרה כזה ניתן לשלוף את הסוללה ופשוט לחבר את המחשב לחשמל, או שתמיד עדיף שהסוללה תהיה מחוברת למחשב? (אגב, הסוללה נשלפת בדגם הזה)

עדיף להשאיר את הסוללה במחשב. היא משמשת כ- Buffer גדול שסופג פיקים במתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף להשאיר את הסוללה במחשב. היא משמשת כ- Buffer גדול שסופג פיקים במתח.

הי חנוך :)

קודם כל-תודה על ההתייחסות :)

שנית-כתבו ב-FAQ (ובעוד מקומות שקראתי) שלא כדאי, כי זה מבזבז מחזורי טעינה

אז...מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...