שאלה לגבי DUAL CHANNEL ב965P-DS3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי DUAL CHANNEL ב965P-DS3

UberGitter

Recommended Posts

שלום,

לפני שנתיים קניתי את הלוח אם הזה יחד עם קיט זיכרון OCZ 2048MB (1024MBx2) 800Mhz CL4.

היום אני החלטתי לשדרג ולקנות עוד קיט זהה OCZ 2048MB (1024MBx2) 800Mhz CL 4-4-4-15 Platinum

מן הסתם הPART NUMBER יהיה שונה ואני מניח שמפני שהזכרונות הישנים כבר עבדו תקופה, הם אולי יהיו טיפה יותר איטיים מהחדשים, אבל חוץ מזה הזכרונות אותו דבר בפרמטרים שלהם.

המטרה כמובן זה שהכל יעבוד בDUAL CHANNEL, היות והלוח אם למיטב ידיעתי יתמוך ב4GB DC.

האם העובדה שהזכרונות טיפה שונים היא בעייתית מבחינת הDUAL CHANNEL?

(קראתי את הFAQ בסטיקי למעלה כמובן, אבל לא יזיק לקבל עוד חוות דעת...)

האם בכלל יהיה הבדל אם זה לא יעבוד בקונפיגורציה של DC, כלומר האם כדאי לי במקרה הזה להישאר עם 2GB (במידה ואני לא יכול להרשות לעצמי קיט של 2X2)?

שאלה נוספת על הדרך: החלטתי גם להזמין גריז טרמי MX-2. יש לי ניסיון "במריחה" של גריז טרמי, אבל אולי אתם מכירים מדריך ממש מעולה (לדעת רבים) לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמורה להיות לך בעית תאימות.

כן תקפיד שתצורת הזיכרון תהיה לך זהה(DS/SS) ומן הסתם בנפח כזה זה זהה, אבל שווה להיות בטוח.

קח בחשבון שארבעה סטיקים בחלק מהמעבדים(תלוי היכן יושב בקר הזיכרון) יוריד לך את ה-command rate ל-T2 במקום T1 ובמעבדי זה משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שצויין במפרט אני עובד עם מעבד של

CPU-Z מראה שעכשיו יש לי 2T. את האמת אף פעם אל בדקתי את הנתון הזה עד עכשיו... אני מניח שאם זה היה 2T כל הזמן אז כתוצאה מהשדרוג אני אראה רק שיפור. או שאולי יש דרך להעלות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא רואה כאן שום בעיה.

רק שתדע שאתה צריך מערכת הפעלה תומכת בשביל להנות מכל ה-4GB של זיכרון. מערכות ווינדוס ביתיות בגרסאות 32bit יזהו בין 3GB ל-3.7GB של זיכרון ובמקרה כזה אולי עדיף לקנות רק מודול אחד של 1GB ולוותר על Dual Channel אשר גם ככה לא תורם הרבה.

בנוגע למריחת משחה תרמית, בבקשה:

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=170&Itemid=1&limit=1&limitstart=4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...