"קווי לילה? יופי, אבל למה לא בימי שישי?" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"קווי לילה? יופי, אבל למה לא בימי שישי?"

rhin0

Recommended Posts

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^

בחיפה והמטרופולין שלה (קריות במקרה הזה) פועל המודל של קו 200 ו-210, או "קוי הלילה". אלו קוים שנוסעים בערך בכל חיפה והקריות בימי חמישי עד שבת (ואני מניח שעכשיו בחופש הם יפעלו כל השבוע) בין 23:00 ל-4:00 לפנות בוקר כל חצי שעה. המודל הזה עובד יפה מאוד, לא פוגע בדתיים ואין ויתר מידי התנגדות. מה רע? אני לחלוטין מבין שהאוטובוסים לא יעברו באזורים דתיים, ואין לי שום בעיה עם זה (יש אזורים בחיפה שבהם יש רוב דתי שהכבישים בהם פשוט חסומים בשבת). אתה לא יודע איזה כיף זה לקחת את האוטובוס של 23:30, להיות במסיבה בחצות או קצת אחרי, לשתות בלי דאגות ולדעת שיהיה אוטובוס שיחזיר אותך הבייתה בשלום (האוטובוסים עושים סיבוב כמעט בכל חיפה - לא יודע לגבי הקריות, לא נסעתי שם אף פעם).

מיותר לציין שאת הקוים מפעילה חברת אגד, והכל נעשה בהסכמת (וביוזמת) עריית חיפה ושאר הגורמים, ככה שעברה על החוק אין פה כנראה.

אני מאמין שצריך לעדכן את חוק הסטטוס קוו.

אבל בינתיים זה מה יש והאשמות\הכללות\והסתה נגד ציבור שלם לא באה בחשבון רק בגלל רצון לנסיעה נוחה באוטובוס\רכבת.

גם אתה מכליל את כל הערבים ומדבר אליהם בזלזול (ואני לא רוצה להכנס לזה בכלל), איך אתה בכלל מעז לבקש מאנשים אחרים לא להכליל (ואל תחפש תירוץ - כי לא תמצא). עובדתית - קיים קומץ (ובהפגנות זה נראה כמו "קצת" יותר מקומץ) של חרדים שמתנהגים בצורה פושעת, והדבר הזה עושה שם רע לכולם.

תלא מבין שאסור לדתי לפרנס מישהו שעובד בשבת, בגלל זה לכל סוג של מסעדה אין תעודת הכשר אם הוא עובד בשבת אפילו שהוא שומר על מטבח כשר למהדרין.

מה הפואנטה שלך? דתי בכל מקרה לא יסע באוטובוס בשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לא נראה לי שאח שלך שרוצה תטוב בשבילך למרות שלך זה נראה אחרת צריך להתנהג ככה, לעומת "עם" שמנסה להשתלט לך על המדינה ולהרוג אותך בדרך שנמאס לי כל הדיבורים וההבנות איתם וזה יוצא לי בכתיבה...

אני דיברתי על כל השבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא צריך לעשות שם רע על כלום -אם היו תמיד מדגישים את המגזר לדוגמא שיוצא להפגין- אז היה מובן לעם שזה סוג של מגזר.ולא כל החרדים בכלליות.

עוד דבר -אלה שמפגינים האלימות היא מועטה מכול המגזר שמפגין-פשוט תמיד מראים אותם אז..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלא מבין שאסור לדתי לפרנס מישהו שעובד בשבת, בגלל זה לכל סוג של מסעדה אין תעודת הכשר אם הוא עובד בשבת אפילו שהוא שומר על מטבח כשר למהדרין.

אם כך, למה שכל הדתיים לא יתניידו על אופניים או ברכב פרטי (וכך לא יפרנסו את חברות האוטובוסים שעובדות בשבת)? זה הרי בדיוק הפתרון שהצעת לחילונים... פתאום זה נשמע מגוחך, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לא נראה לי שאח שלך שרוצה תטוב בשבילך למרות שלך זה נראה אחרת צריך להתנהג ככה, לעומת "עם" שמנסה להשתלט לך על המדינה ולהרוג אותך בדרך שנמאס לי כל הדיבורים וההבנות איתם וזה יוצא לי בכתיבה...

אני דיברתי על כל השבוע.

לא השוותי בין חרדים לבין ערבים, ציינתי עובדה (וכמו שאמרתי, אני לא רוצה להכנס לזה, אבל אל תשכח שיש בין 200 ל-300 מיליון ערבים בעולם, אני די בטוח שלרובם לא ממש אכפת מאיתנו). בנוסף לכך, אותם "אחים שלי" רוצים את מה שהם חושבים שטוב בשבילי, לא מה שאני חושב שטוב בשבילי. יש מקומות שהשלטון הוא כזה ולצורת השלטון הזאת קוראים דיקטטורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, למה שכל הדתיים לא יתניידו על אופניים או ברכב פרטי (וכך לא יפרנסו את חברות האוטובוסים שעובדות בשבת)? זה הרי בדיוק הפתרון שהצעת לחילונים... פתאום זה נשמע מגוחך, נכון?

VersuS, יש לך תשובה לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם תרצה להתאבד (כי זה מה שאתה חושב שטוב בשבילך נגיד), אתה חושב שאנשים לא ינסו לעצור אותך?

או לקחת סמים נגיד.

אתה משווה בין להתאבד או לקחת סמים לבין לנסוע באוטובוס ביום שבת? :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאתה רואה אנשים שמתנגדים לקווי אוטובוס בשישי הם אנשים הגיוניים ביותר :screwy:

אין שום טיעון הגיוני נגד פתיחת קווים משבת מבחינת הציבור החרדי מלבד זה שזה "מפריע להם"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כי לא הבנתי אותך בגרוש.

פתאום אתה קשה הבנה? ממש נוח.

אתה הצעת שמי שמעוניין לסוע בשבת יעשה זאת על אופניים או ברכב פרטי, ואז לא צריך (כמה נוח לשכוח מעניין השתייה שממנו כל הדיון התחיל, אבל נניח). אני הצעתי שאם התחבורה הציבורית תעבוד בשבת והדתיים לא ירצו לפרנס אותה בשל כך, שיתניידו הם על אופניים או ברכב פרטי בלבד - ואז הם לא צריכים .

האין ההצעות הללו שקולות לחלוטין זו לזו? אם אתה מתנגד להצעה שלי, הרי שתהיה חייב להסכים להתנגדות שלי להצעה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משווה, אני מתכוון שמתכוונים לטובתך.

[br]פורסם בתאריך: 25.06.2009 בשעה 01:57:16

פתאום אתה קשה הבנה? ממש נוח.

אתה הצעת שמי שמעוניין לסוע בשבת יעשה זאת על אופניים או ברכב פרטי, ואז לא צריך (כמה נוח לשכוח מעניין השתייה שממנו כל הדיון התחיל, אבל נניח). אני הצעתי שאם התחבורה הציבורית תעבוד בשבת והדתיים לא ירצו לפרנס אותה בשל כך, שיתניידו הם על אופניים או ברכב פרטי בלבד - ואז הם לא צריכים .

האין ההצעות הללו שקולות לחלוטין זו לזו? אם אתה מתנגד להצעה שלי, הרי שתהיה חייב להסכים להתנגדות שלי להצעה שלך.

תראה בוא נגיד שלא ישתלם לחברות הציבוריות לעשות ככה, כי ציבור שלם שלא יסע בתחבורה הציבורית פשוט החברות לא יהיה להם הכנסות.

ויפשטו רגל לדעתי. אלא אם הם יקצצו מלא קוים.

אבל מה שיש עכשיו זה שכולם נוסעים בכל השבוע לעומת יום אחד, אז נראה לי שהדבר שהצעת לא ממש הגיוני שיקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאתה רואה אנשים שמתנגדים לקווי אוטובוס בשישי הם אנשים הגיוניים ביותר :screwy:

אין שום טיעון הגיוני נגד פתיחת קווים משבת מבחינת הציבור החרדי מלבד זה שזה "מפריע להם"

לא שאני בא להצדיק תאלה שנגד זה,אבל דברי שניצל נכונים שזה סוג של מגזר שיוצא נגד זה [בהפגנות וכדומה].

אני מציע לאדם שקודם יראה מה הסיבה שלהם לכך,[כמובן לא מאתרי "חדשות" למינהם]אני אישית לא אביא את זה לפה -כי ממלא זה חסר טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...