פרויקט ספיידי - עדכון מס'8 (ע"מ 30) : עיניים לספיידי 3 + אוברקלוק לדרמל. - עמוד 20 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט ספיידי - עדכון מס'8 (ע"מ 30) : עיניים לספיידי 3 + אוברקלוק לדרמל.

alianyn

Recommended Posts

תום שלום וברכה

יש לי שספר שאלות בנוגע לתוכנת EAGEL

ישנה בעיה עם התוכנה כאשר אני מתכנן PCB כאשר אני שמירה של המעגל וכשאני רוצה ליפתוח אותו למשל כמה שעות אח"כ אז התוכנה נותנת לי הודעה שהקובץ שאני רוצה ליפתוח מושחת ויכול ליהיות שהגירסה שאני משתמש בא היא לא חוקית ולכן אני צריך כל פעם לתכנן את המעגל מחדש וזה נורא מעצבן אז אוליי אתה יודע משהו שאפשר לעשות עם זה

דבר נוסף הוא שאני עושה AUTORUTE ושאני מגדיר כמו שאמרת בלשונית של הג'נרל את הראשון אני מסמן ב- N/A ואת השני ב-*

בשביל שיעשה לי את המעגל בשכבה אחת אז התוכנה נותנת לי הודעת שגיאה שזה בלתי אפשרי

אשמח מאוד אם תוכל לעזור לי עם בעיות אלו

בתודה מראש יוסי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 370
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תודה על המחמאות חבר'ה ועל ההערכה. בשמחה ובששון ;)

<saliman> מצטער אבל אתה טועה, לא ניתן לראות את גבול העיגול של הגריל מפני שהוא עוד ממשיך למטה, זה אולי נדמה לך בגלל משחקי האור/צל/פלאש, בכל מקרה חשוף שם בדיוק כמה שאמור להיות, פחות מזה וכבר אין צורה של פרצוף (כפי שהסברתי בדקתי כ20 צורות שונות), יותר מזה והוא נראה כמו מכשפה...

אבל בכל מקרה הכל מדוד ומדוייק לרמת החשיפה שרציתי. אין שום חלק או גבו שניתן לראות שלא אמורים (ולא אמורים לראות את גבול הגריל - שעוביו אגב 75מ"מ ובתמונה רואים כ50מ"מ). אבל תודה על העזרה בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוד פשוט, אתה נכנס בתפריט הראשי לView, משם לDisplay/hide Layers וע"מ להדפיס רק את הראוטים אתה משאיר מסומן רק את bottom,pads,vias.

לעומת זאת ע"מ להדפיס את מיקומי הרכיבים וכד' אתה מוריד אותם ומשאיר את כל השאר, אם שכחתי משהו שחק עם זה עד שתקבל מה שרצית.

מה שחשוב לזכור זה שכשאתה מדפיס את החלק העליון (מיקומי רכיבים וכד') אתה צריך לסמן את Mirror בתפריט ההדפסה ע"מ שיתאם את מה שיש בתחתית הלוח (הראוטים עצמם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם תשנה את גודל הריבוע הלבן, גודל הpcb ישתנה. אך הוא מגיע על הגודל המקסימלי אותו מאפשרת התוכנה בגרסאת הדמו שלה אם אינני טועה.

2. לא. יש תוכנות אחרות שמסוגלות לעשות את הרוב בשבילך. כמו orcad בגרסתה האחרונה למשל, אך הן מסובכות יותר לשימוש ומיועדות יותר עבור מפעלים.

דווקא נאי מוצא כי היתרון הגדול של איגל הוא באפשרות שלי לשלוט על מיקום הרכיבים והמראה הסופי של הpcb.

אם הסתבכת עם איזשהו עיצוב תוכל לשלוח בהודעה פרטית דוגמא שלו, לכשאוכל אסדר אותו כדוגמא למענך ותוכל לראות כמה זה פשוט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלי, אני תופס ממך (וממני זה באמת מחמאה ;D).

יש לי רעיון בשבילך: תנסה לטפטף צבע אדום\ ירוק\ צהוב (אני חושב שהכי מתאים אדום...) על הפנאל (זה שבתמונות האחרונות...), שינזל בין השקעים שעשית, זה גם יכול להיראות כמו קורים...

ושוב, אחלה עבודה!

בהצלחה בהמשך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי אליאנין קודם כל כל הכבוד על מה שאתה עושה

יש לך כישרון אדיר נצל אותו קראתי את כל התרד הזה

ממש עכשיו ועכשיו אני צריך לצאת לעבודה אז אתה לא היחיד שחי באוברדרפט

של זמן אלו השעתיים היחידות כימעט שיש לי כדי להקדיש להובים (אני מקווה שככה אומרים את זה )

שלי במיוחד מוזיקה אבל מחשבים יש להם מקום של כבוד אצלי אז

שיהיה לך בהצלחה מחכה כמו כולם לעידכונים

ביי מאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב תודה לכולם על ההצעות והמחמאות. זה ללא ספק דוחף קדימה, ומשמח את הלב. תודה.

טוב - את ההודעה הזו אאלץ לפצל ל-2, מתנצל מראש (עניין הsession timeouts כבר מחרפן לגמרי...)

בחלק הראשון - לדרמל   :o

איפשהו במהלך יום שישי באמצע עבודות על עיני ספיידי, הפסיק הדרמל לתפקד. הנחתי שמדובר במברשות הפחם של המנוע מפני שהן היו כבר ממש שחוקות וגמורות. כך שביום ראשון מוקדם בבוקר (בין משמרות...) מיהרתי לקנות מברשות פחם חדשות. למחרת כשהחלפתי אותן הוא עדיין לא עבד. בלית ברירה פירקתי אותו והתחלתי לחפש את הבעיה במערכת השליטה שלו. הבעיה הייתה פשוטה - המון חלודה  :-\ - מה, איך?

ניקיתי אותה והתפללתי חזר - חיברתי את הכל בחזרה והפעלתי את הדרמל - היה שיפור קל - הוא השמיע רעש כאילו הוא מתכוון לעבוד.

בשלב הזה כבר הבנתי שזה הולך לקחת זמן אז מצאתי מקום נוח, גררתי אליו את תחנת ההלחמה החדשה, רב מודד ועוד כמה מוצרים שימושיים...

למרבה הצער, לאחר כמה מדידות התנגדות זריזות, גיליתי כי החלודה איכלה את שיכבת האלומיניום שישבה כמוליך עליו החליק מנגנון השליטה ואין דרך לתקן אותו. טלפון זריז ללדיקו הבהיר לי שאם לא אתקן בעצמי אאלץ להיפרד מ-76ש"ח.

מכיוון שהייתי זקוק למוליך אלומיניום (חשוב שההתנגדות תהיה די קרובה למה שהיא הייתה לפני זה - אחרת לא אוכל להגיע לאותן מהירויות), התחלתי להסתובב בדירה ולחפש חומר מתאים, מהר מאוד הגעתי למטבח (שם נמצאים כל הדברים  הטובים באמת...) ובחרתי בנייר האלומיניום לאפייה החביב עלינו מתוצרת ריינולדס, עבה ומצויין.

חתכתי ממנו את הצורה המתאימה בעזרת סקלפל ניתוח והושבתי אותה במקום המתאים. בדקתי שוב מוליכות והפעם הכל בסדר. שמח וטוב לבב, הדבקתי את צידי נייר האלומיניום לפלסטיק של הדרמל. ואז גם נזכרתי שלאף אחד לא יהיה מושג על מה אני מדבר ללא כמה - אז צילמתי את התמונה היחידה שהצלחתי לזכור לצלם

dremel control1.jpg

מה שרואים בתמונה זה את יחידת השליטה של הדרמל ואת חתיכת האלומינים המודבקת כבר. לקנה מידה מדובר בבלטת 20ס"מ (וכפי שניתן לראות מהקו בצד שמאל אפילו לא כולה נכנסה לתמונה), ופס האלומיניום הוא באורך 1ס"מ וברוחב 1.5מ"מ. זה קטן!

בטוח הפעם בהצלחתי בדקתי שוב ומוליכות ולמרבה האימה גיליתי כי משהו השתבש ואין יותר מגע טוב בין האלומיניום שהיה לבין זה שהוספתי (מדובר בקוביה קטנה של 0.5 על 0.5 מ"מ אלומיניום - קצת קשה...).

מכיוון שלא ניתן להלחים לנייר אלומיניום נאלצתי להלחים על ידו ולהדביק אותו להלחמה - מדובר בחוויה מילימטרית זעירה ביותר שאני לפחות יכול להשוות אותה רק לצריבת והלחמת ארטריולות... אבל לבסוף סיימנו כשידי על העליונה ויש מוליכות.

למען הסדר הטוב הוספתי קצת WD40 למייסב המרכזי (למרות שבחברת דרמל טוענים בתקיפות כי אין צורך), חיברתי את הכל בחזרה, התפללתי פעמיים (פעם שעברה התפללתי רק אחת וזה לא עזר...) והדלקתי - התוצאות מפתיעות ומרנינות כאחד... שקט מאוד ומהיר בטירוף - עוד יותר מפעם...

כנראה שלנייר האלומיניום שחיברתי יש מוליכות גבוהה יותר מזו של פס האלומייום שהיה שם קודם - קצת מפתיע.

אבל עובד וזה הכי חשוב...

המסקנה - "צריך להתפלל פעמיים"! (ותנו לשושנה דמארי לשיר את זה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעת משהיה הדרמל שוב בידי סיימתי את החיתוך והשיוף למסגרת הפאנל וניגשתי לעיניים עצמן.

קודם כל לקחתי פיסת פרספקס ישנה ושרוטה שהתאימה פחות או יותר לגודל שרציתי ומדדתי האם היא מתאימה להיכנס ברווח בין חלקי הפאנל.

front face plexi1.jpg

שוב, הבאתי מהמטבח קצת אלומיניום, מדדתי מיקום מדוייק וסימנתי את צורת העיניים וישבתי לחתוך בעזרת סכין פרוייקטים.

aluminum mark.jpgaluminum cut.jpg

- החוכמה כאן היא חיתוך איטי ביותר, שכן ניסיון לחתוך מהר מידי יגרום לקריעת הנייר (כמו רכבת בגרביונים...) והשמדת כל הטירחה (ולי להליכה נוספת למטבח...).

בעזרת הדרמל חתכתי את הפרספקס לגודל מתאים ויישרתי אותו, הצבתי ומדדתי היכן ישבו הוא והאלומיניום והתחלתי במלאכת השיוף המייגעת של הפרספקס ע"מ להביא אותו לטקסטורה בה הייתי מעוניין...

הרכבתי את הכל בחזרה עד שקיבלתי את זה :

front face5.jpg

front face4.jpg

אני לא כ"כ מצליח לתפוס את הצבעים המדוייקים והטקסטורות באופן חד ותואם למציאות (כנראה שצריך יותר נסיון בצילום דיגיטלי...) וניסיתי בהמון זוויות ותאורות שונות - אלו השתיים שיצאו הכי טוב... לא כולם הסכימו איתי שזה נראה נהדר אבל זה לא משנה משתי סיבות :

1. אני אוהב את זה וזה מה שחשוב...

2. כשהראיתי להם איך זה נראה עם תאורה הם חזרו בהם ;)

- כך זה נראה כשהמחשב דולק - ומגיע חשמל תקין מהספק :

front face blue.jpg

- כך זה נראה כשיש פעילות IDE - ההבהובים האדומים מאוד חזקים ופועמים - ונורא קשה למצלמה לקלוט את האפקט במלואו - אבל ניסיתי

front face red.jpg

ממש קשה לי להפסיק לבהות בהן בפעולה - הן ממש מהפנטות...

התמונות עדיין לא משהו - בהזדמנות ובחשיכה אני אעשה בוק קצת יותר ראוי, אבל עד אז תהנו מזה.

כמה הצעות שכבר קיבלתי :

1. להחליף את הרקע מאלומיניום לשחור/כחול מטאלי/אדום - די ניסיתי את זה ונראה הרבה פחות טוב, אנסה לצרף בהמשך - אין לי כוח לפרק את הכל שוב וכו'...

2. להוסיף מתג שמשנה בין תאורות (מתח-כחול, ide-אדום או מתח-אדום, ide-כחול) - רעיון לא רע וקל ליישום.

תכנונים נוספים שכנראה יבוצעו :

1. הוספת הקורים/עכביש מקדימה - ע"י צבעי אקריל.

2. תאורה לפנים שהגריל מהווה - כך שהעיניים יהיו ברקע - ליצירת אפקט כמו של המאוורר בדלת (הכל אדום והמאוורר בכחול).

3. פאנל היציאות הקטן שלמטה מקדימה יצופה בהתאם למוד הכללי ויואר כשיהיה פתוח.

זהו להפעם. תודה למי שעזר בביקורתו ובהמלצותיו. וכמובן שלכם המשתמשים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...