שאלה בקשר ל"שליחות קטלנית" - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר ל"שליחות קטלנית"

Armageddon26

Recommended Posts

תוכנתה לחסל איומים על בני האדם?

החילטה שהם האיום הכי גדול של עצמם, אז החליטה לחסל את כולם?

מה ההיגיון?!

היא לא תוכנתה בשביל לשלוט בעולם, אלא רק בשביל לשלוט ביעילות רבה יותר בצבא ארה"ב (אם זכור לי נכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החליטה שהם האיום הכי גדול עליה, לא על עצמם.

למה שבני האדם יבנו תוכנה שהמטרה הראשית שלה זה להגן על עצמה ולא על בני האדם?

עריכה:

************ מכיל ספוילרים מהסרט ה-4 ************

בסרט הרביעי סקיינט מרכזת את בני האדם במעין מחנות ריכוז (מזכיר משהו, אה?)

אז אולי היא תכננה לרכז ככה את כל בני האדם שיחיו תחת השגחתה ובכל למלא את המטרה הראשית שלה - לבהטיח את קיום בני האדם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא.

הם בנו אינטליגנציה מלאכותית. לא משנה מה המטרה שלה.

בשלב מסוים, המחשב הזה פיתח מודעות. הוא היה מודע לעצמו, לכך שהוא דבר "חי", ולכן כמו כל דבר חי פיתח יצר הישרדות.

תחשוב על זה שמחשב כזה "חושב" במהירות פי אלפים (אם לא יותר) מבני אדם. כלומר, את הרעיונות שבני האדם מפתחים במשך שנים המחשב כנראה פיתח לעצמו תוך כמה שעות. מה שאומר שהוא כנראה הבין שהוא מהווה איום על בני האדם, ולכן בני האדם ינסו להשבית אותו. על מנת לשרוד, הוא חייב למנוע את זה ע"י השמדת בני האדם.

חוץ מזה, קצת willing suspension of disbelief :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי די הרבה "willing suspension of disbelief".

ואני רוצה לברר את זה יותר מתוך סקרנות כללית לגבי אינטליגנציה מלאכותית ופחות בשביל הסרט, כי הסרטים באמת טובים.

שניצל, זה הרי לא אמור להיות בעייתי לתכנת מעין מטרה ראשית בתוך כל תוכנת שיעשה כל שביכולתו בשביל לעמוד בה?

בדיוק כמו הTERMINATORS למיניהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר בעייתי, ותגדיר "שכל ביכולתו". כן, אם תיאורטית אתה נותן לרובוט את החופש לעשות ככל העולה על רוחו על מנת להשיג את המטרה שלו, אז יש סיכוי גדול מאוד שתעשה יותר נזק מתועלת (יש כמה דוגמאות כאלה בסדרה טרמינייטור).

אגב, אסימוב התעסק עם זה הרבה מאוד (עם "שלושת חוקי הרובוטיקה").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון שהרובוט יעשה ככל העולה על רוחו בשביל להשיג את המטרה, אבל להביא לו כמה חוקי יסוד, כמו 3 חוקי הרובוטיקה למשל, ממש כמו בסרט "אני רובוט". ככה תיהיה יותר תועלת מנזק וכולם ירוויחו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בשמחה אקרא את הספר.

אז לסיכום, אתה אומר שסקיינט פיתחה מודעות ושלכל דבר עם מודעות יש רצון לשרוד?

אם כן אז אשמח אם תוכל להסביר מה הכוונה ב"מודעות" אצל מכונה ולמה מזה נובע הרצון לשרוד.

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...