LOUDNESS WAR - מי שלא מכיר, שווה כניסה - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LOUDNESS WAR - מי שלא מכיר, שווה כניסה

EAD

Recommended Posts

http://audacity.sourceforge.net/

לדוגמא זה

אתה בודק ורואה אם יש "יותר מידי צבע", זה אומר שהגבירו מידי

דבר שני, התוכנה שיש באתר ששמתי לינק שתחתום יכולה לקבל WAV (מה שיש בדיסק) ולהגיד לך, אם זה פחות מ 10 (הכי מומלץ זה 14), זה מכיל LOUDNESS WAR

ודבר שלישי - תקשיב!

אם הזמן אתה תלמד להבחין בצ'ק צ'ק.

בוא נגיד שרוב הדברים, אפילו הייתי אומר מעל 90% מניסיון אישי שלי של מוסיקה משנת 98 ומעלה, מכילים LOUDNESS WAR בצורה מחרידה פשוט!!!

ואמרתי לך - הכי חשוב שתפיץ את זה ותגרום לאנשים להיות מודעים לזה.

לדוגמא האלבום האחרון של מטאליקה הוא פשוט זוועה!

אם אנשים לא יקנו

ויתלוננו בחנויות ובעיתונים ובכל מדיה שהיא ויעבירו את זה אחד לשני, יתחיל להיות שינוי חיובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזה מין צרכן אתה ?!

תגיד לו שיכנס לרשת

יקיש בגוגל או כל מנוע חיפוש

LOUDNESS WAR

ויראה בעצמו אם הוא לא מאמין.

תקשיב, הם רובם מכירים את התופעה טוב מאוד, הרבה יותר ממני וממך

אבל כל עוד לקוחות לא יתלוננו, למה שיהיה להם איכפת ?!

אם אתה מתלונן

ואני מתלונן

ועוד אנשים שהכירו את זה דרכי או דרכך (וגם כן יפיצו את זה הלאה), אז נקבל מספיק תפוצה ויתחילו להשתנות דברים, מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמים לב לתופעה בכמעט כל אלבום שיצא בשנים האחרונות לצערי :s07:

אבל בעיקר שמים לב בלהקות שעוד הוציאו אלבומים בשנות ה 80 ו 90 וגם עכשו

לדוגמא מטאליקה או אבנים מתגלגלות או אירוסמית או בון ג'ובי או REM וכו' וכו'

כל מה שהוציאו פעם נשמע מאוד "דינאמי" וטוב, וכל מה שהוציא לאחרונה נשמע "מוגבר בצורה מוגזמת"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת נשמע רע על מערכת טובה, לא ידעתי שזו תופעה. עשה לי חייים קשים בהאזנות לרמקולים עם חלק מהשירים (ועוד מדובר בTRIANGLE שניבחרו בסוף).

רק מה, כשאני חושב על זה מדובר בשירים פופולארים, מלהקות איכותיות שיושבים טוב בראש. וקשה להיתעלם מהעובדה שיש קשר בין שני הדברים (למעשה גם במאמר מדגישים את הסיבות). ככה שיכול להיות שזה עושה משהו טוב על חשבון משהו אחר (למשל שיר יכול לגרום לך הנאה בגודל X, ואחרי שהוא יהיה בסרט שאהבת או ברגע משמעותי מבחינתך ההנאה ממנו תהפוך ל 2X). ככה שיכול להיות שבלי זה לא הינו (העולם - לא אינדיבידואלים) אוהבים את COLDPLAY באותה צורה.

וכאן ניכנסת בעייה קצת ברומו של עולם - ההנאה ממוזיקה של מי יותר חשובה ? של אוהבי האיכות והדינמיקה או של אלו שנהנים שמפוצצים להם את הראש ? (ועובדה שזה עובד - זה מתואר במאמרים). האם הבלטה ועודף אנרגייה גורמים למאזין ממוצע להיחשף יותר למוזיקה ? להנות יותר ? לרקוד יותר ? להיתרגש יותר ? , אין פה תשובה חד משמעית...

ככה שאם לא להיות צבועים: אז מודעות חזקה לנושא - כן!! "אינוס" אנשים לא לקנות ולגנות ? אני לא בטוח כל עוד זה פוגע בהנאה של אוכלוסיות אחרות ששומעות (גם אם זה מרמקולים של 10 שקל עם חוסר הבנה שמיעתית טוטאלי של מה ההבדל בין שיר ברדיו AM לשיר דרך CD).

כמובן שאני מאנשי האיכות והדינמיקה ואני עובד עם NAD+TRIANGLE והכי סובל מהתופעות הללו (אופי צליל של המערכת שלי). אבל מכאן ועד להתאים את המוזיקה רק לנישה שלי (שהיא לא הרוב) אני לא יכול כל כך להסכים. בדיוק כמו שאני לא יכול להסכים לעולם בלי פירסום בכלל (שעד כמה שאני שונא אותו - אני עדיין מפיק ממנו תועלת).

צריך מאוד להזהר בעולם הסאונד והמוזיקה מלקבוע לאנשים מה הם אמורים לאהוב ומה לא. ולמרות שלאודיופילים יהיה קשה לראות את זה - התופעה הזו נותנת ערך מסויים "לאנשים רגילים ופשוטים", אנשים כאלה שלהם האיכות לא מזיזה והם יעדיפו לוותר על אותה איכות בשביל עודף אנרגייה ומודעות. אצל אנשים עם מערכות יקרות ושמיעה טובה הערך הזה הוא זניח ושואף לאפס לעומת הפגיעה הדרסטית בדינמיקה ובאיכות ואנו כמובן נוותר על כל קמצוץ של לאודנס מתואר כזה בשביל ההבדל הקריטי באיכות.

אני לא בטוח שאפשר להגיד מי יותר חשוב, אני כן בטוח שאפשר להגיד מי הרוב :).

וד"א - כשיש תחרות בין אמנים, לייבלים, מפיקים, וכו' הם תמיד יעשו מה שישמע טוב לרוב הלקוחות. אם מישהו הדיוט ועממי הכי מוקסם מטלווזיה זולה שהיצרן החליט להדגיש בה קונטרסט וצבעים - אתה יכול לבוא ולקבוע לו שזה פחות טוב בשבילו, ושהוא לא מבין וצקיך תמונה טבעית וזה מזוייף וכו' וכ'ו ? קצת בעייה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן הגישה של האתר שאני מאוד רוצה שתתמכו בו היא שונה לחלוטין!!!

הוא רוצה להוציא תקן שמציין בדיוק כמה דינמיקה יש באלבום

כאשר 14 ומעלה זה הכי הכי טוב שיש.

והרעיון הוא שהלוגו יסמן במדוייק ואנשים ידעו מה קונים.

כעת להקה כמו מטאליקה תוכל להוציא אלבום אחד באיכות של נניח 2 דציבלים (רועש בצורה מטורפת ופשוט בלתי שמיע) ועוד אחד עם נניח 12 (שקט, נעים, דינמי ואיכותי)

שתבין - וכנראה אתה לא קראת כמו הרוב פה את האתר שנתתי לך.

אין שום קשר בין עוצמה ואיכות ברדיו לבין המקור!

כלומר

אפשרי ואף עושים את זה כבר בתחנות באירופה שעושים בהן את הניסוי, להביא שירים "שקטים" בלי התופעה, ואז בעזרת EQ ו DSP וכו', ליצור מספיק "רעש" כדי להשביע רצון הלקוחות שמאזינים לתחנה - ועדיין זה נשמע פי כמה טוב יותר מאשר אם במקור זה היה "רועש"!

אין שום הצדקה שהיא בעולם לאלבום שמכיל LOUDNESS WAR !!!

מי שרוצה

לוקח את השירים, שם איזה אקולייזר או משהו ונגמר הסיפור!

נתתי גם לאנשים עם רמקולי מחשב "זבל" שעולים 100 שקל והם שמו לב להבדל!

בהחלט יש מקום להטיל חרם על יצרנים שיוצרים אלבומים רועשים!

פשוט מאוד

אלבום רועש - אי אפשר בשום פנים ואופן להחזיר לו את האיכות שלו להפוך אותו לשקט

אין פה ויכוח בכלל!!!

אלבום שקט - אפשרי להגביר.

לכן תמיד אבל תמיד, לא משנה מי או מה אתה, יהיה עדיף לך אלבום "שקט".

אני רוצה שוב להדגיש את הנושא הזה כי הוא מאוד חשוב וכולם ללא יוצא מן הכלל חייבים להבין אותו! (ולכן גם להרתם למלחמה ברעש)

אי אפשר להחזיר איכות של !!!

אלבום שבוצע בו LOUDNESS WAR, ישמע לנצח נצחים - רע !

ברגע שהרסת את הסאונד, הוא ישאר הרוס לנצח נצחים !

זה מה שאנחנו רוצים!?

סאונד הרוס?!

לשמוע להקה שפשוט אי אפשר לשמוע את השירים והם הרוסים לחלוטין???

חייבים להלחם בתופעה על מנת שלא נגיע למצב שעוד כמה שנים לא יהיה לנו מוסיקה שניתן לשמוע וכל מה שנשמע זה "רעשים" (כמו האלבום האחרון של מטאליקה לדוגמא שמכיל כמעט 0 מקום לדינאמיקה בסאונד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון טוב הצגת (וכמובן לא קראתי עכשיו את כל הלינקים, יש לי העדפות אחרות מה לקרוא עכשיו, וכנראה גם אחר כך :) ), אבל אני פשוט לא מסכים עם הגישה שהמשכת איתה.

אז מה אם מישהו עם רמקולים של 100 שקל זיהה שזה רע, תן לו לחוות חווית כללית חצי שנה עם כזו וחצי שנה עם השני ואז תשאל אותו (גם מישהו מהצד השני יכול לעשות לך ההיפך). זה בדיוק כמו לגרום לבחורה ממוצעת להבין מה יותר טוב ונעים בהרגשה של המנוע בנסיעה במרצדס SLK, והיא תשים לב לזה וגם תבין למה היונדאי גטס "מרגישה" הרבה יותר רע, אבל עדיין תעדיף את היונדאי גטס הקטנה העירונית והחסכונית.

גם סמים זו עבודה בעיניים (לא, הצרות שלך לא באמת חלפו ולא, אין באמת דרקונים) ובכל זאת הרבה אנשים קונים את זה, אל תקבע לאנשים מה טוב להם וממה הם נהנים ! אתה יכול להעיר את תשומת ליבם ולהגדיל מודעות - אבל לא לקבוע. יכול בן אדם לבוא ולזרוק לך את כל מגברי האוזניות והDACים היקרים שלך בפרצוף אחרי שתשמיע לו אותם ולחזור לפיוניר עם הבאס המרוח והמפוצץ באוטו שלו מרוצה הרבה יותר, אתה יכול להגיד לו שהוא לא מבין אבל אתה לא יכול להגיד לו שהוא לא נהנה מהפיוניר דולפינים שלו.

אתה רוצה להגיד לו להפעיל אקולייזר ופילטרים בכל נגן אודיו ומערכת שלו (והיום יש הרבה)? תפאדל... אין לו כוח לעשות את זה והוא מעדיף שזה יהיה אוטומטית - בלי לחשוב אפילו... מצדו הוא יגיד שתפסיק להוציא כלכך הרבה כסף על השטויות האלו ותיתן לו להנות מהמוזיקה שלו בכייף ובלי סיבוכים ושטויות.

רק כדי שלא יובן לא נכון: אני כמובן נגד זה ומעדיף שזה יעלם וברור לי כל ההגיון שהצגת - האמרות הלוגיות נכונות לגמריי (באמת אי אפשר לשחזר מזיקה הרוסה אבל אפשר להרוס מקורית) אבל בכל הקטע של לקבוע לאחרים מה טוב להם - אני לרוב לא תומך בזה, אני חושב שכבר עברתי את הגיל שבו כל העולם סובב סביבי ואני לא מבין למה אנשים לא מסכימים איתי שהוא באמת סובב סביבי :)

בכל מקרה - הרעיון של מדד דינמיות על הדיסקים הוא מעולה, גם ידגיש שיש אנשים שאכפת להם מהדינמיות והאיכות.

מה שכן - אם תתמצת ותעביר עקרונות בצורה קליטה, זה יעזור לך הרבה יותר להעביר את המסר ולהעלות מודעות לבעייה, בדיוק כמו שפעילי זכויות בעליי חיים לא שולחים אנשים לקרוא מאמרים של 100 עמודים בשביל להעלות מודעות :) .

בהצלחה !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם הרבה ממה שאמרת!

אבל

בסופו של דבר, זה לא מרצדס שאני צריך לשלם עוד חצי מיליון לעומת נניח המכונית של 50 אלף יד שנייה שיש לי (סתם לצורך הדוגמא)

כן?

פה אני יכול לקבל בחינם איכות שהיא פי כמה יותר טובה!

אז למה לא?!

למה בעצם היצרן מוסיקה מכריח אותי ואותך לסבול איכות מוסיקה פחות טובה? במיוחד כשיש אפשרות אחרות ועם אפס עלות מבחינתו ומבחינתי?!

יש הרי פורמטים כמו SACD, או DVDA או כל מיני, שאכן עולים יותר וכל זה (שוב לא משנה אם אכן עולים או לא, אבל רק לצורך הדיון), אני לא אומר וממליץ על כזה דבר!

אני סה"כ רוצה ומבקש שיצרנים וכל המנדסי יתחשבו בנו כלקוחות ובמקום שבתוכנה שלהם ילחצו על COMPRESS וישימו ערך של 30 לדוגמא, שילחצו וישימו ערך של 10 בלבד.

ככה כולנו נוכל להנות מסאונד איכותי, נעים וטוב לאוזן האנושית שלנו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשיש תחרות בין אמנים, לייבלים, מפיקים, וכו' הם תמיד יעשו מה שישמע טוב לרוב הלקוחות.

כמו שאייס אמר הם עושים מה שהכי טוב\מוכר.

ד"א מזל שיש בצבא אחרת הייתי מת משיעמום.... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים איתכם לגמרי!!

הם עושים מה שהם צריכים לעשות כדי "לקבל יותר תשומת לב"

סאונד רועש יותר = סאונד שנשים לב עליו יותר

זהו

בזה מסתיים הסיפור!

אבל כפי שאמרתי, זה בא על חשבון איכות

לא יודע מה איתכם, אבל אפילו ב הכי פשוט וזבל שיש, אפשר להגביר כיום לעוצמות מספיק גבוהות כדי לעשות חור בראש, ככה שאני מעדיף מוסיקה איכותית ועם פחות ווליום

אם ארצה להגביר, אני אגביר בכוחות עצמי, תודה !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אחי מה אני יגיד לך ת'צודק אבל מה תעשה תתבע אותם? :nixweiss:

מלא צעירים אוהבים רעש חזק ולא דינמיקה ככה זה אין מה לעשות כל אחד וטעמו.

בכל הקטע של לקבוע לאחרים מה טוב להם - אני לרוב לא תומך בזה, אני חושב שכבר עברתי את הגיל שבו כל העולם סובב סביבי ואני לא מבין למה אנשים לא מסכימים איתי שהוא באמת סובב סביבי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אפשרות לתבוע או משהו כזה.

זה לא שנלך עם זה לבג"צ.

אבל כן בתור אנשים ששומעים אודיו ומעוניינים שכן תהיה לנו איכות אודיו טובה - זכותנו המלאה להתלונן ולקום ולעשות מעשה.

לדוגמא להחרים יצרנים שמייצרים מוסיקה רועשת.

לדוגמא לחתום באתרים כמו הנ"ל.

לדוגמא להחתים חברות (כמו שהתחילו לעשות באתר) על הסכמים שלא יפיצו ולא יעשו מוסיקה "רועשת"

בקיצור

לא חסר דברים שניתן לעשות

להגיד לך שב 100% או אפילו 90% זה יעזור?

אני לא אגיד את זה!

אבל

זה בהחלט עדיף מכלום , לא?!

והכי הכי חשוב, להביא את זה למודעות של אנשים.

ברגע שיותר אנשים מודעים לבעיה, יותר אנשים יקומו ויתנגדו ויחתמו ויעשו מעשים כנגד ויביעו את דעתם.

לדוגמא, אני מדבר עם חברים, וחלקם במקרה מכירים חברים אחרים שעובדים בתעשיית המוסיקה, הם מעבירים את זה להם, ואותם אנשים שעובדים בתעשייה מעבירים את זה למעלה.

בהתחלה שזה אחד או שניים לא מקשיבים להם או מקשיבים קצת מאוד

אבל שעשרות מהנדסי בכירים אומרים את המילה שלהם, אז כבר דברים כן מתחילים לזוז!!

ככה שאם אני ואתה וכל אחד אחר פה בפורום מודעים לבעיה, מעבירים את זה הלאה וגורמים למודעות של אנשים לבעיה, זה כבר התחלה של פתרון.

ברגע שתהיה יותר מודעות, יצרנים יבינו שאם הם מייצרים רע, יקומו אנשים וישר בביקורת על האלבום ירשמו שזה אלבום רע מבחינת , מה שיגרום בסופו של דבר גם לפחות קניה של החומר על ידי לקוחות.

הדבר הזה מוביל בסופו של דבר לככה שיצרני אודיו כן יתחשבו בנו וכן ירצו לשפר את האיכות סאונד!

אז לטעמי הכי חשוב זה להכנס לאתר ולחתום (וגם ליצור קשר ולתרום כמה שאפשרי), ולדאוג להפיץ את זה לכל החברים ומכרים שלכם על מנת שיהיו מודעים לבעיה גם כן וגם כן יחתמו וכו'.

זה כמו "כדור שלג", לאט לאט הוא יתפוס תאוצה וגודל ומהירות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...