- אזהרה חמורה - לא להתקרב למצלמות HP - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

- אזהרה חמורה - לא להתקרב למצלמות HP

TheWizard

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בנוגע לדמי הבדיקה אתה בהחלט צודק, הרי אתה בטח לא צריך אותם כדי שיאמרו לך שהמצלמה מקולקלת (את זה גם אתה יכול לעשות). וזה משהו בהחלט מגעיל שאני לא מבין כיצד חברה עם שם כמו מסוגלת לעשות.

בנוגע לעניין הטעות (אם קימת) בעניין המחיר של מוצר refurbished , אם אכן מדובר בעות אז זו טעות חמורה שאסור שתקרה שוב בגלל שמדובר בעניין השם של . אם מדובר במעשה שבזדון בהחלט מדובר במעשה שאני לא מבין, ובעיני מסתכם בשלוש מילים - שוד לאור היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הבדיקה , את זה אני מבין , סה"כ הגיוני לדרוש כסף על בדיקה לאחר אחריות , מה שאני לא מסכים איתו זו העלות - 75 ש"ח - גבוה מדי , בכמה מדינות מערביות זה מה שעולה לבדוק רכב.

ואת הדבר הבא אני רואה שכבר הציעו ,אבל אם אתה משקיע כלכך הרבה זעם בכתיבה כאן בפורום אני חושב שכדאי שתפנה עם הבעייה והזעם לחטיבת המצלמות של העולמית , ככה לפחות אולי גם יצא לך מזה משהו או אולי גם לרמת השירות בארץ יקרה משהו.

בכל מקרה אני חושב שהמחיר שהציעו זאת טעות, ואם הסיפור מסופר נכון עם כל השתשלות הארועים - אז גם לדעתי השירות גרוע או לפחות לוקה בחסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסה"כ דיברתי עם פקידה בטלפון, את המחיר היא אמרה לי פעמיים (למשמע שמיטת הלסת הרועשת שלי וצווחת הלא מאמין כנראה), יכול להיות שזו טעות אבל קשה לי להאמין. כשאמרתי לה פחות או יותר מה שכתבתי כאן היא השיבה: "לפעמים זה לא משתלם להחליף אצלנו...". בכל אופן המצלמה עוד שם, כשאבוא לשם אבקש לדבר עם מישהו בכיר יותר וכמובן אדע סופית באשר לתיאורית ה"טעות" ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח את המצלמה.. לתקן הם לא יתקנו.

אני בספק אם תמצא מישהו שיוכל לתקן לך את זה בארץ, אבל מכיוון שבמילא האחריות שלהם למצלמות refurb לא שווה יותר מידי, קנה אחת בebay ושלח לקרוב שגר בארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המצלמה עצמה (715): זו מצלמת point&shoot פשוטה ביותר, התמונות שהיא מוציאה איכותיות ביותר, בכלל ובוודאי ביחס למחירה.

חסרונות:

*רק* point&shoot ללא שום הגדרות ידניות לחלוטין, הווה אומר פוקוס, איזון לובן, מהירות תריס, רגישות ASA, פתיחת צמצם וכו' הוא עושה עבורך ללא כל אפשרות שליטה / תיקון ידניים, למרות זאת הערכים האוטומטיים שלה טובים למדי, כמעט ולא נתקלתי במצב שלא יכולתי לצלם בו באופן רגיל או ע"י טריק קטן של לחיצת חצי-צמצם (וע"י כך נעילת הערכים) בכיוון אחר ואח"כ צילום האובייקט.

מצב המקרו שלא רחוק מדי, במצב מאקרו ניתן לצלם החל מ 20 ס"מ והלאה (רגיל זה 60 או 80 ס"מ) למרות זאת עם גודל תמונה של 3.34 מ"פ גם מ 20 ס"מ ניתן לקבל פרטים מאוד מרשימים.

אין לה תאורת עזר ל AF (ו AF זה *כל* מה שיש לך) וה AF לא מספיק רגיש בתנאי תאורה קשים / ניגוד בעייתי, הווה אומר שבתנאי תאורה קשים ה AF לא ינעל (דבר המתבטא בהבהוב אור ירוק ליד העינית) והתמונה עלולה לצאת פחות מאידיאלית, למרות זאת בתנאים אלו הוא "משער" (או מקרב נכון יותר לומר) ולרוב עדיין התמונה תצא טובה.

שירות לאחר גמר האחריות שערורייתי.

אני מניח שה 720 מציגה נתונים דומים, על פניה ובהתחשב במחירה היא כדאית ביותר.

אישית לא אקנה יותר מצלמות point&shoot, בתור חובב צילום, זה לא זה...

יש לי שתי מצלמות SLR, אחת של של פנטקס חדשה, אשר נקנתה בחו"ל וגם שם הייתה יקרה ביותר ועוד אחת שאינני משתמש בה כמעט וישנה יותר, כל הכיוונים / משחקים האלו חסרו לי ביותר :/

בכל אופן ובלי קשר לא אקנה יותר מצלמות בוודאות (לגבי שאר מוצרי אינני יודע, עוד לא נתקלתי בבעיה לאחר תום האחריות למעט במדפסת ישנה מאוד שפשוט זרקתי מפאת כדאיות). וד"א דיברתי עם אבי והוא אמר כי ניתן לשלוח תלומה למשרד התעשיה והמסחר על הונאה בדבר ה 3,800 ש"ח למוצר משוחזר במחיר המהווה כביכול 75% מערכה כחדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניצן אני בררתי לך כמה דברים עם חבריי ה ונאמר לי משהו פשוט

אתה רוצה חדשה לגמרי ?

מייל קצר מאד לקרלי פיורינה

היא כן קוראת כאלה מיילים ומטפלת בהם אישית !

שלח לה תקציר והכי חשוב תגיד לה שמצלמה חדשה עולה שליש מהמשופצת שהציעו לך

וכמובן צרף לינק למכירה כזאת אפילו באתר ישראלי .

אני בתוך שלאחר 3 שבועות יסתדרו הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, שלחתי לה את זה, נקווה לטוב (אם כי זה מאוד יפתיע אותי):

Hello and thank you for your time and interest.

I've purchased, approximately a year and a half ago, a HP 715 digital camera (my third HP digital camera after 315 and 612). the focusing system went dead a few weeks ago, meaning focus works but focuses wrong.

HP-Israel is, to my understanding, not an importer but rather HP itself in Israel, I've went to HP-Israel's central service center in Tel-Aviv to fix my camera. I was explained that in Israel HP does not fixes cameras after warranty period but, rather, gives refurbished units for, according to them, 75% of their market value or price tag and that I'm obliged to pay for testing regardless. knowing that, that HP does not fix cameras in Israel, I've asked for a refurbished product price proposal and refused one, one must pay for the "test" for the proposal.

with no other alternative I've paid (75 NIS) for the testing thinking that I'll be presented with an offer surrounding 500 NIS (meaning close to 600 after "testing"), I've estimated as much due to HP's new 720 (mine was 715, an older lesser model) digital camera costing 949 NIS NEW.

Nothing could be further, after 4 work days I was contacted with the following offer: a whopping 3,800 NIS for a refurbished HP 715 digital camera, exactly four times as much as a NEW (and better) HP 720 digital camera costs!

of course I did not accept the offer and cut my loses at the 75 NIS already paid for the "test".

I feel I was deceived and will no longer buy HP products (after two printers, a scanner and three digital cameras) for the following reasons:

1. HP-Israel is, to my best knowledge, HP branch in Israel, as such I would expect a brand as HP's to either fix cameras or give better post warranty service.

2. though it might be claimed that, being a free market I am able to choose whether to receive the offer or decline it, I feel HP-Israel is using it's name and position to literally fraud people, stating that 3,800 NIS is 75% of this camera's cost is simply not true, other, more laymen, customers might not know that and, therefor, be persuade or otherwise inclined to believe HP-Israel's statement - meaning, at the very least, misuse, or rather abuse of HP's name in it's untruthful offer.

3. I feel cheated directly in a couple of ways: first is the "testing" part that got me paying 75 NIS over absolutely nothing, I can undoubtedly understand payment for testing, but stated "we do not fix" and refusing to give an offer for replacement unit until paying for such a test is a blunt steal in my book, moreover - I find their proposal, of 3,800 NIS (stated as HP's prices) insulting, not to mention a crude deception or, otherwise, fraudulent.

I've thought about a couple of possible actions: publishing it in Israel's newspaper consumer sections, filling a complaint in Israel's ministry of industry, trade and labor for the so called "75% of it's value" offending and even fraudulent offer and others BUT, first of all, I thought of contacting you, before hand, as a long time HP customer, stating that I'm surprised and appalled of the service here.

Thank you for you time again, I am looking forward for a reply, Nitzan Zaifman, Israel.

Attachment:

Some details of said service center:

"HP invent, hewlett packard Israel ltd.

job number: 740148448

date: 14/08/03

model: C8913A

s/n: MY19A0407R"

Here is a sample link to an online Israeli store offering HP's 720 digital camera an 949 NIS (about 150$ excluding VAT):

http://www.netaction.co.il/multi.phtml?item=1129950

Here are two others that offer it in 950 NIS:

http://www.iwin.co.il/auction/productslist.asp?ProductID=3702

http://www.thebid.co.il/auction/groupprice.asp?idnum=3702&SaleID=616202

Again thank you and your reply would be most appreciated.

עריכה: איי שיט שתי טעויות!:

fixes=fix ו an=in (בעצם זה סביל) חבל זה כבר נשלח... better make it three - שכחתי פסיק!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת אחריי שאני קורא את המכתב ושהזכרת בו דברים רשמיים ופנייה לגורמים ממשלתיים וכו'.. אני חושב שאולי יש הסבר (הסבר ולא הצדק) להליך שהוצע.

כידוע יש מה שנקרא מחיר יצרן (מחיר מחירון) ויש מה שנקרא מחיר שוק (STREET PRICE) שהוא יותר נמוך ממחיר היצרן לרוב משמעותית.

מחיר היצרן נקבע לרוב כשהמוצר יוצא, - האם יש סיכוי שביום יציאת המצלמה לשוק מחיר היצרן שלה היה באיזור ה 5000 ש"ח בארץ ? (ז"א מחיר רחוב של איזור הפלוס מינוס 4000) ושוב אני מדבר על יום יציאה של המוצר.

סה"כ מבחינה משפטית (משפטית ולא מוסרית או הגיונית) אי אפשר לטעון שאם דגם חדש יותר עולה פחות אז בכלל ניתן להשליך את זה על הדגם הישן , הרבה דגמים חדשים יותר הם לא רק טובים יותר אלא זולים יותר לייצור ורכישה על ידי הייצרן אולי בדגם החדש משתמשים בעדשה שעולה הרבה פחות מחברה אחרת - חיישן מתשלם יותר מסך זול יותר (ושוב - אני לא אומר פחות טוב אלא יותר זול) ולראייה קחו את הסיפור עם הRADEON 9500 PRO שעולה הרבה יותר לייצר אותו מה 9600 פרו והסיבה ליציאת ה9600 היא לאפשר למכור את רמת הכרטיס במחיר זול יותר (או יותר נכון להפסיד פחות) (וזה לא חדש גם לנו לראות במחירונים ובעיקר בעולם המחשבים והאלקטרוניקה איזה רכיב מדור ישן שעולה יותר מרחיב מתקדם יותר מדור חדש).

בקיצור זאת נקודה חשובה מאוד למחשבה ויכול להיות שהדגש במכתב הושם על הנקודה הלא נכונה.

ולכל אלו שיבינו לא טוב ולכן יגיבו בצורה לא טובה - אני לא מצדיק או מבין או כל דבר אחר לטובת , מבחינת השירות מה שמעניין זה תכלס התוצאה ובמקרה זה התוצאה היתה גרועה , הלקוח לא קיבל מענה לבעייה שלו ובעצם לא קיבל שום "נקודות זכות" עקב העובדה שרכש את המוצר ובעצם נחשב בעיני החברה כאדם שווה שבכלל לא קנה שום שלהם בעבר (עקב המדיניות הלא מתחשבת ולא הגיונית של החברה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון נזכרתי שזו המצלמה הרביעית שלי שלהם (215, 315, 612 ו 715, כמובן בנוסף לשתי המדפסות שהיו הכי טובות שלהם בעת הרכישה - שתיהן עלו למעלה מאלפיה אז - והסורק, לא שזה קשור). על כל פנים, מאוד לא נשמע לי הגיוני, אני קניתי את המצלמה הזו כשרק יצאה ואז היא עלתה באיזור ה 2,500 ש"ח (אם לדייק נדמה לי שעלת לי 2,600), עדיין רחוק מאוד מהמחיר שהציעו, בוודאי בהתחשב בוויתקה וכן במוצר עצמו שהוצע refurbished עם אחריות לשלושה חודשים!

זה מזכיר לי את המחירים שרואים בצבא במת"ש - ואלו בד"כ אכן המחירים שהצבא קונה דברים(!) כמו מדפסת 680 ב 4,990 ש"ח וכד'...

(הסיבה לכך, אגב, זה שהצבא קונה עם חוזה שירות על כל תקלה - טכנאי חברה במקום - לחמש שנים בד"כ, כמובן שזה לא שווה כלום כי בד"כ כשזה יתקלקל טכנאי החברה יאמר שכבר לא מתקנים מוצרים כאלו ישנים ו"תעשו מה שאתה רוצים", אבל לא נכנס לזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממממ .... אם המייל ששלחת לא יסדר שום דבר , תיגש לשם , קח את המצלמה ורסק אותה מול הפקידה על הדלפק שם .

תגיד לה " תתחדשי " ותלך משם .

עלויות התיקון של הדברים האלה לא ישתלמו לך , התיקון עצמו יעלה לך לא פחות מהעלות של המצלמה הזאת , אם לא הדגם הטוב יותר שלה , 720 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב

אני מכיר את הסיפור הזה ,והייתי בסרט הזה עם צורב .מסתבר שhp הגדולה שמה קצוץ על מנויים קטנים וחבל.

אישית אני לא מתכוון בחיים יותר לקנות מחברת שום מוצר .

כל טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...