ליגליזציה בקליפורניה עד 2010 - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ליגליזציה בקליפורניה עד 2010

Rockaved

Recommended Posts

לא טענתי שמסומם בהכרח יההי פושע, אבל אדם מסטול, ולא משנה מאיזה סיבה (אלכוהול, סמים או כל דבר אחר) מסכן את הסביבה שלו הרבה יותר, חד וחלק, ואני לא חושב שיש טעם להתווכח על זה. אני לא אומר שאני מתנגד ב-100% ללגליזציה של סמים, אבל ללגליזציה יש חסרונות, מעבר לכסף שמושקע באופן ישיר במלחמה בארגוני הפשיעה שמספקים סמים (אתם חושבים שאם סמים יהפכו לחוקיים ארגוני הפשע יעלמו? מה זה התמימות הזאת.... מעבר לכך, גם הטיפול בתוצאות של שימוש בסמים, ויש לזה הרבה מאוד תוצאות שליליות, עולה לא מעט כסף).

לגבי ההתמכרות - זה שמריחואנה ספציפית היא לא הxם הכי ממכר לא אומר שסמים הם לא ממכרים. מעבר לכך, אתה חושב שהתמכות זו ההשפעה היחידה של סמים? תפתח (אנגלית) בערך מריחואנה, וחפש שם את ההשפעות של הסם.אתה ממש רוצה מאמרים רפואיים שאומרים שקפאין ואלכוהול (באנשים בריאים כמובן) בכמויות קטנות כנראה שבכלל לא מזיקים? אין בעיה, חכה קצת.

או שאתה רוצה מאמרים על ההשפעות הבריאותיות של סמים? אתה באמת לא מאמין לעשרות מחקרים רפואיים אובייקטיביים שניתן למצוא את התוצאות שלהם בכל פינה באינטרנט? אם זה ככה, אתה כנראה באמת מכור.

לא התווכחתי איתך שאדם מסטול מהווה "סכנה" לסביבה שלו.

אבל אתה לא יכול לעשות אפליה כ"כ בוטה ומרגיזה בין סטלה אחת לשנייה - אלכוהול וסיגריות ממכרים הרבה יותר מקנאביס, מכילים הרבה יותר חומרים מסוכנים, נצרכים בצורה מוגזמת, מובילים למחלות נוראיות ואף למוות.

אז מפה יש צומת T עם שני כיוונים: או שאתה עושה גם קנאביס חוקי, כי לא מותר האלכוהול מהקנאביס או שאתה מוציא מחוץ לחוק גם אלכוהול וניקוטין.

עכשיו, את הדרך השנייה ניסו בארה"ב בשנות ה-20 והשלושים(http://en.wikipedia.org/wiki/Prohibition_in_the_United_States) והיא כשלה לחלוטין.

הדרך הראשונה עובדת כרגע בהולנד ובינתיים היא עובדת אחלה.

ישראל וארה"ב צועדות כרגע בדרך שלישית, דרך לא דרך - דרך הצביעות. התרת האלכוהול והניקוטין וסילוק הקנאביס.

טימטום, צביעות וצרות עין.

אף אחד לא אומר שעם ליגלזציה של סמים ארגוני הפשיעה ייעלמו, אבל באופן עובדתי לחלוטין, ברגע שאתה לוקח לעסק כלשהו(וכן, אירגון פשיעה הוא עסק) נתח ענק מתוך המחזור שלו, והופך את המונפול שלו על פיהו - יהיה לו קשה יותר לשרוד והוא יצטמצם משמעותית. ושוב, הדוגמא הטובה ביותר לכך היא איך המאפיה בארה"ב התחזקה באופן מדהים בשנות חוק היובש ואיך הצטמצמה חזרה עם ביטולו.

לגבי התמכרות: זה לא שמריחאונה "זה לא הסם הכי ממכר שיש" אלא שהוא סם לא ממכר בעליל.

לא פיזית.

כמו שכבר אמרתי, אפשר להתמכר נפשית לקנאביס - אבל כך אפשר עם כל דבר, החל מהצבא, משחקי מחשב וסקס - לפי ההיגיון שבו קנאביס הוא בלתי חוקי, יש להוציא מחוץ לחוק גם את הדברים האלה.

בקשר להשפעות רפואיות של קנאביס: אף אחד לא טוען שאין לו השפעות שליליות, אבל שוב - כך גם לאלכוהול ולסיגריות, והן הרבה יותר חמורות - ושוב אנו חוזרים לעניין הצומת ובאיזו דרך אתה בוחר.

ויש סיכוי להפרעות נפשיות קשות אצל מי שמעשן סמים, כל סם. יש מלא סיפורים, נכונים, שאני ועוד מלא אנשים יודעים עליהם של אנשים שלקחו אפילו שאכטה אחת מגראס ונדפקו לכל החיים.. הייתה לנו הרצאה בבית הספר מאיזה פרופסור אחד, אחד האנשים התותחים...

הבנתי שהסכנה בחשיש\גראס זה הפרעות נפשיות אצל אחוז קטן מהאנשים?

אחוז האנשים שקנאביס(אנחנו לא מדברים כאן על הרואין, קראק ודומיהם, אז תוציאו אותם. לא מדברים על הסמים הכימיים כאן) "ידפוק להם את החיים" אחרי שאכטה אחת(או אחרי עישון מסיבי של 30 ג'וינטים בחודש) הוא כ"כ קטן ומינורי שהוא גורם לליכטנשטיין להיראות כמדינה גדולה על מפת הגלובוס.

אני מניח שאם תראה מה הסיכוי שלך באחוזים לחלות במחלות מין במפגש מיני(גם כזה "מוגן") ומה הסיכוי שלך לחטוף התקף אפילפטי ממשחק מחשב או הסיכוי שלך להיות מעורב בתאונת דרכים קטלנית - אתה תתנזר ממין, תפסיק לשחק במחשב ולעולם לא תיכנס למכונית, נכון? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל, מדובר על לגליזציה של כל הסמים. גם אם ספציפית המריחואנה פחות גרועה, לא חסרים סמים הרבה יותר גרועים. שנית, כל התמכרות, נפשית או פיזית, היא גרועה (וזה לא משנה למה, ובמקרים מסוימים התמכרות פיזית פחות קשה מהתמכרות נפשית). שלישית, ברמת העיקרון אני בעד איסור על סיגריות. (וכן, אני יוצא מנקודת הנחה שלא חסרים אנשים שבתחומים מסוימים לא יודעים מה טוב להם - אחרת תעשיית הסיגריות לא הייתה מגיעה למה שהיא היום, ולא חסרות דוגמאות, אלא, כמובן, אם יש לך הוכחה חד משמעית על תוצאה חויבית של סיגריות עבור כל אלה שמעשנים).

בנוסף לכל זה - בהולנד נדמה לך שהחוק עובד יפה - אולי יש שם פחות פשיעה בנושא הסמים (ולהזכירך, בהולנד מותרים רק 2-3 סוגי סמים במקומות מאוד ספציפיים שקיבלו אישור לכך ורק בעיר אמסטרדם - האישור רחוק מלהיות גורף), אבל יצא לך פעם להסתובב באמסטרדם (בכל שעה שהיא)? לי יצא, והזכרונות שלי לא נעימים וזה שבכלל לא הסתובבתי באזורים שבהם יש "קופי שופ".

אוצה לדבר על ארגוני הפשיעה?

אין בעיה. אם אתה מתיר רק מריחואנה - יש עוד כל כך הרבה סמים אחרים, שאולי תהיה פגיעה באותם ארגונים, אבל לא כל כך משמעותית. אם אתה מתיר את כל הסמים - אולי תחסל את ארגוני הפשיעה, אבל אתה באמת רוצה להשוות בין מריחואנה להרואין/קוקאין או שאר הסמים?

מצד שני, כן, בהולנד - בניגוד לארה"ב, יש הרבה פחות שימוש בסמים (אבל הנתונים בהולנד די דומים ביחס לשאר אירופה, וזה די מחזק את השורה התחתונה שלי). מצד שני, יש טענות שאחת הסיבות להרבה מהגניבות בהולנד היא מימון הסמים, בנוסף לכך שהולנד במידה רבה מאוד הפכה למעין נקודת לסוחרי סמים.

בנוסף לזה - בהולנד יש תרבות מסוימת, והלגליזציה של הסמים באמסטרדם מתאימה לאותה תרבות. מצד שני, בישראל יש תרבות שונה לחלוטין, מישהו אמר שזה שהלגליזציה שם עבדה, זה יעבוד פה? (זה כמו שבונים מחלף או צומת חדש - בלתי אפשרי לחזות את ההתנהגות של הנהגים, ולכן לפעמים מחלפים שנבנים במקומות מאוד עמוסים ואמורים להוריד את העומס נכשלים כשלון חרוץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה החלטת שליגלזציה מדברת על כל הסמים, התפיסה הרווחת של תומכי הליגלזציה היא ליגלזציה של סמים קלים.

והדיון הנוכחי, על קליפורניה, מדבר על קנאביס.

בוא נעשה את זה קל יותר, בנקודות, אתה יכול לומר לי מדוע אין להפוך השימוש בקנאביס לחוקי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מה ההגדרה שלך לסמים קלים? במילים אחרות, אתה מתכוון לתוצרי הקנביס?

ב. אני אצטט: "בנוסף לזה - בהולנד יש תרבות מסוימת, והלגליזציה של הסמים באמסטרדם מתאימה לאותה תרבות. מצד שני, בישראל יש תרבות שונה לחלוטין, מישהו אמר שזה שהלגליזציה שם עבדה, זה יעבוד פה? (זה כמו שבונים מחלף או צומת חדש - בלתי אפשרי לחזות את ההתנהגות של הנהגים, ולכן לפעמים מחלפים שנבנים במקומות מאוד עמוסים ואמורים להוריד את העומס נכשלים כשלון חרוץ).".

התרבות בהולנד שונה לחלוטין מהתרבות בארץ, ועם התרבות בהולנד זה במידה רבה עבד (הצד השני הוא שהולנד נחשבת ליצרנית ומפיצת סמים בכל העולם. בנוסף, קראתי איפשהו משפט מאוד נכון - אם היום תשאל ילד בן 18 מה הדבר הראשון שהוא חושב עליו לגבי הולנד (או אמסטרדם) זה כנראה יהיה סמים). זה יכול לעבוד נהדר - וזה יכול להכשל כישלון חרוץ, ובאופן אישי, עם התרבות שיש בארץ, אני רואה את זה נכשל כהוגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאם תראה מה הסיכוי שלך באחוזים לחלות במחלות מין במפגש מיני(גם כזה "מוגן") ומה הסיכוי שלך לחטוף התקף אפילפטי ממשחק מחשב או הסיכוי שלך להיות מעורב בתאונת דרכים קטלנית - אתה תתנזר ממין, תפסיק לשחק במחשב ולעולם לא תיכנס למכונית, נכון? :)

אתה מדבר על דברים יומיומיים, דברים "דיי" הכרחיים בשביל אדם ממוצע (אני מעל הממוצע, כמובן :hat:). סמים זה לא בשביל באדם הממוצע, רק בשביל אנשים שדופקים לעצמם את החיים... לא משנה אם הם קלים או כבדים, זה עדיין סם וזה דופק לך את המוח (שריפת תאים וכו') והחוק עושה לך טובה שהוא אוסר את זה.

אתה רוצה לעשן סמים בארץ? סבבה שיהיה לך, תעשה את זה בסתר. כרגע יש דברים הרבה יותר חשובים על הפרק מאשר ליגליזציה של סמים קלים בארץ, אתה מסכים איתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא מעשן ועדיין חושב שמריחואנה צריכה להיות מעוגנת בחוק.

חומר לא חוקי מיוצר בתנאים מחתרתיים. מי יודע מה מרססים עליו ואיזה ארגון טרור מרוויח ממנו. עד כמה שזה יישמע לכם אבסורדי, דווקא ליגליזציה תפחית את הנזקים הבריאותיים הנובעים מעישון מריחואנה.

אתם מריצים פה איזשהו תסריט בלהות, כאילו כל המדינה תנהר לקנות סמים, כאשר כבר בימינו, כל פאב, מכולת, בית מרקחת וחנות כלי כתיבה (...) ישמחו למכור לכם שלל מוצרים שידפקו לכם את הראש, אם רק תרצו.

בסופו של דבר, הכל תלוי באחריות האישית מצד האזרח.

ואם עדיין לא השתכנעתם, אז לפחות תצחקו קצת :)

http://www.youtube.com/watch?v=NFHU1X1PED4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה למחשבה .

גראס הוא נמצא בשימוש עוד משחר ההיסטוריה , בהתחלה באזורים מצומצמים ובמאות שנים האחרונות נמצא בכל מקום .

הפופולאריות של עצומה , ויש לו קהל משתמשים גדול מאוד בכל מדינה .

ועדיין אף בן אדם אחד לא מת , ואל תגידו לי ריאות שחורות , אז למה סיגריות היתרתם לעשן ?

למה לנזקי הכבד של האלכוהול אתם לא מתייחסים ? אולי נאסור לאכול פיצות ? זה לא בריא למען השם ! ככה ייטב לכולנו ! :kopfpatsch:

לא הוכח עדיין כל קשר "ליניארי " בין גראס למחלות נפש ! חסר חולי נפש שלא מעשנים ? הגראס מעודד את זה ? שטויות במיץ .

אתם מסתמכים על מחקרים , על כל מחקר שתביאו יש לו מחקר נגדי שמפריך את זה

בכלל מה עשיתם ממחקרים עם תקציב קניות לשבת ? כל שני וחמישי יש מחקרים חדשים , וכל פעם סותרים מחקרים קודמים אז מה עשינו בזה ?

אתם לא צריכים להראות לי מחקרים ....אני רואה מעשנים לייב לא איזה עכבר מסומם ומטומטם שנכנס לסרט מקצת THC .

אני רואה סטודנטים מעשנים שמוצאים ציונים שכל אמא היתה רוצה לבן שלה .

יבוא יום והאמת תצא לאור ....שעשו מזבוב פיל ואין בזה ממש .

אני לא צריך מחקרים אני בא במגע עם ציבור רחב של מעשנים ככה שהמסקנות שלי יותר חזקים ממחקר על 5 אנשים בלחץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה למחשבה .

גראס הוא נמצא בשימוש עוד משחר ההיסטוריה , בהתחלה באזורים מצומצמים ובמאות שנים האחרונות נמצא בכל מקום .

הפופולאריות של עצומה , ויש לו קהל משתמשים גדול מאוד בכל מדינה .

ועדיין אף בן אדם אחד לא מת , ואל תגידו לי ריאות שחורות , אז למה סיגריות היתרתם לעשן ?

למה לנזקי הכבד של האלכוהול אתם לא מתייחסים ? אולי נאסור לאכול פיצות ? זה לא בריא למען השם ! ככה ייטב לכולנו ! :kopfpatsch:

שוב פעם אתה עם היציאה שאף אחד לא מת ממריחואנה :kopfpatsch:

אין קשר בין החלק הראשון לחלק השני של הטענה שלך.

עכשיו בנוגע לחלק השני, מותר לעשן סיגריות ולצרוך אלכהול מכיוו שהם עובדות בשטח שאי אפשר עדין להפתר מהם

למרות זאת פועלים כנגדם במרץ כל שנה שנה ושנה מחמירים ומחמירים.

אם כבר אתה מחפש אז סמים חוקים בזיל הזול אתה מוזמן לקנות דבק מגע בחנות הקרובה עליך במחיר של חבילת מסטיקים ולהתמסטל עד אוק הבוקר.

לא הוכח עדיין כל קשר "ליניארי " בין גראס למחלות נפש ! חסר חולי נפש שלא מעשנים ? הגראס מעודד את זה ? שטויות במיץ .

אתם מסתמכים על מחקרים , על כל מחקר שתביאו יש לו מחקר נגדי שמפריך את זה

בכלל מה עשיתם ממחקרים עם תקציב קניות לשבת ? כל שני וחמישי יש מחקרים חדשים , וכל פעם סותרים מחקרים קודמים אז מה עשינו בזה ?

זה בדיוק מה שנאמר פעם על סיגריות היו אפילו המון מחקרים כמה זה מועיל לבריאות.

אתם לא צריכים להראות לי מחקרים ....אני רואה מעשנים לייב לא איזה עכבר מסומם ומטומטם שנכנס לסרט מקצת THC .

אני רואה סטודנטים מעשנים שמוצאים ציונים שכל אמא היתה רוצה לבן שלה .

יבוא יום והאמת תצא לאור ....שעשו מזבוב פיל ואין בזה ממש .

אני לא צריך מחקרים אני בא במגע עם ציבור רחב של מעשנים ככה שהמסקנות שלי יותר חזקים ממחקר על 5 אנשים בלחץ .

מה קשורים הסטודנטים? אם מריחואנה תיהיה חוקית היא תיהיה חוקית גם לכל הארסים והסכינאים

והאנשים שדוהרים הביתה בכביש וכווווולם...

לגבי הכרזה שלך לגבי מחקרים אל תקשקש סתם. (באיחוד שאתה אמור לדעת שקבוצה שלך אינה מיצגת את כל האכלוסיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב פעם אתה עם היציאה שאף אחד לא מת ממריחואנה :kopfpatsch:

אין קשר בין החלק הראשון לחלק השני של הטענה שלך.

אני אגיד את זה גם 1000 פעמים זאת עובדה שמדברת בעד עצמה !

עכשיו בנוגע לחלק השני, מותר לעשן סיגריות ולצרוך אלכהול מכיוו שהם עובדות בשטח שאי אפשר עדין להפתר מהם

למרות זאת פועלים כנגדם במרץ כל שנה שנה ושנה מחמירים ומחמירים.

אם כבר אתה מחפש אז סמים חוקים בזיל הזול אתה מוזמן לקנות דבק מגע בחנות הקרובה עליך במחיר של חבילת מסטיקים ולהתמסטל עד אוק הבוקר.

לא בזול , בחינם ! אני אגדל לי את הזנים המובחרים ולא אצטרך לעשן זבל

זה בדיוק מה שנאמר פעם על סיגריות היו אפילו המון מחקרים כמה זה מועיל לבריאות.

מה קשורים הסטודנטים? אם מריחואנה תיהיה חוקית היא תיהיה חוקית גם לכל הארסים והסכינאים

והאנשים שדוהרים הביתה בכביש וכווווולם...

ערסים מתים על גראס אז כבר עכשיו הם מעשנים חופשי ונוהגים והכל

לגבי הכרזה שלך לגבי מחקרים אל תקשקש סתם. (באיחוד שאתה אמור לדעת שקבוצה שלך אינה מיצגת את כל האכלוסיה)

דווקא החתך שלי מעולה ....אשכנזים מרוקאים,רוסים סטודנטים ......והרשימה ארוכה שאני התחלתי לעשן רבין עוד היה חי ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המתנגדים, כל מה שאתם אומרים נכון,

אבל אל תשכחו שרוב שירי הרוק הטובים נכתבו בהשפעת מריחואנה :hat:

אומרים שזה מביא השראה

:s05:

תאמין לי אני יכול למלא אותך בכל כך הרבה סמים כך שהדרך עד העולם הבא תיהיה מלאה בהשראה עבורך

זה לא אומר שזה מצב תקין ושכל האכולסיה צריכה לברוח מהמציאות ולרכב על סמי הזיה כאלו ואחרים.

מעבר לזה אם כבר הרוב המוחלט של כוכבי הרוק עישן ולקח סמים לא בכרח קלים והחיים של רובם הם

הם ממש לא מודל השראה.[br]פורסם בתאריך: 18.06.2009 בשעה 22:50:16

אני אגיד את זה גם 1000 פעמים זאת עובדה שמדברת בעד עצמה !

אתה יכול להגיד את זה עוד אלף פעם אבל אצם הטענה שלך שאף אחד לא מת ממריחואנה היא לא חכמה במיוחד.

מכיוון שיקח בדיוק 2 דקות למצוא מישהו שכן מת ממריחואנה והמון שנהרגו כתוצאה מעישון מריחואנה.

לכן לפחות טטען שכיום הרבה פחות אנשים נהרגים ממריחואנה מאשר...

למרות שרוב המחקרים מוכיחים שעישון סיגריה ועישון מריחואנה הוא קטלני באותה מידה

רק שמכיוון שציבור המעשני המריחואנה נוהג לעשן פחות אז כאילו יש להם פחות סכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...