בעייה חמורה במחשב כנראה בלוח אם צריך את עזרתכם במיקוד הבעיה... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה חמורה במחשב כנראה בלוח אם צריך את עזרתכם במיקוד הבעיה...

Mortar

Recommended Posts

המחשב הוא P2.4C @ 3GHZ

2GB DDR RAM DUAL CHANNEL 400mhz

ASUS P4P800 MB

Radeon 9000Pro

ספק כוח ENERMAX 350W

WIN XP PRO SP3

ועוד שאר רכיבי חומרה לא רלוונטים.

המחשב הזה רץ כבר כמעט 6 שנים עם שדרוגים מפעם לפעם...

אז ככה, אני מדליק את המחשב ודקה אחרי שהוא עולה פתאום הוא מבצע RESET פתאומי, אפילו בלי BLUE SCREEN...

לאחר מכן הופיע מסך של אפשרויות בחירה של WINDOWS בין SAFE MODE לNORMAL וכו'... וכשבאתי לבחור המקלדת לא תפקדה, הNUMLOCK לא מגיב... הכל קפוא.

לאחר עוד RESET... אין POST, אין כלום...

המאווררים במארז עובדים טוב על המעבד יושב ZALMAN נחושת חזק... נורת לוח האם דולקת, ואז הבחנתי שהמאוורר על כרטיס המסך לא מסתובב, חשבתי שנשרף הכרטיס (למרות שהוא לא בOC ואני כמעט לא מנצל במשחקים וכו'), הבאתי עכשיו כרטיס FX5200 חדש חדש בעל קירור פאסיבי, חיברתי, הדלקתי... ועדיין, אין תמונה בכלל על המסך, אין POST וגם נורת הNUM LOCK על המקלדת לא מגיבה כשהמחשב "עולה".

הוצאתי את ארבעת כרטיסי הRAM והכנסתי אחד אחר תקין, גם עכשיו - הנורה שעל הלוח דלקה והכל נראה בסדר אבל המחשב לא עולה, אין POST ואין כלום.

נסיתי להוציא את הסוללה של הלוח אם ולהחזיר, נסיתי לרוקן גם את הCMOS... לא עוזר.

ההשערה שלי היא שחריץ הAGP פשוט מת וזה תוקע את כל הלוח אם אבל אני לא בטוח במאה אחוז - אף נורית תקלה בלוח אם לא נדלקת... בקיצור אני כבר לא יודע אם יש דרך לפתור את הבעיה הזאת, אין לי איך להחליף לוח אם/מעבד ואני גם לא יודע כמה אני מעוניין בלעבוד על זה עכשיו) האם כדאי כבר להרים ידיים ולהעיף את כל הגרוטאה הזאת קיבינימט או שיש עוד אפשרויות לנסות לתקן ???

בגדול אני בתקופה די לחוצה, אין לי זמן ויותר מדי כסף לבזבז על מחשב חדש שאני רוצה (וזה BAREBONE של SHUTTLE), והמחשב שיש לי עכשיו (או שהיה לי) עובד יופי יופי, אם אין ברירה כמובן אז אין ברירה...

לכל מי שיש הצעות לתיקון הבעיה או עוד כיוונים שלא בדקתי אני מבקש את עזרתכם.

תודה רבה מראש!

אוהד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני היתי מהמר על , הייתי מציע לך לפרק אותו מהמחשב ולפתוח אותו.

אם אתה רואה בפנים קבלים נפוחים שיש אליהם חומר שדומה לסיליקון זה אומר שהלך לך הספק כוח.

ספק כוח פשוט עולה היום בין 50 ל 100 שקל.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת בעיתי להסיק מסקנות יכול להיות ספק כוח

יכול להיות זיכרון

יכול להיות אפילו ווינדוס חדש.

יכול להיות קבל נפוח על הלוח אם

ראשית כל בדוק את כל הקבלים בלוח אם ותראה שהם לא נפוחים לאחר מכן תריץ CHKDSK לווינדוס במידה ולא עוזר גבה חומר והתקן מחדש את המערכת הפעלה

במידה ועדיין לא עזר לך לכיוון ספק כוח וזכרונות באם עדיין לא פתרת את הבעיה UPDATE ובדיקה ללוח אם שזה כבר נושא בפני עצמו

שוב לעלות השארות אנחנו יכולים מפה ועד הודעה חדשה על מנת לבדוק את הדברים צריך לבדוק לפי סדר הנרגי שאמרתי ורק אז תוכל לדעת את מקור הבעיה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני היתי מהמר על , הייתי מציע לך לפרק אותו מהמחשב ולפתוח אותו.

אם אתה רואה בפנים קבלים נפוחים שיש אליהם חומר שדומה לסיליקון זה אומר שהלך לך הספק כוח.

ספק כוח פשוט עולה היום בין 50 ל 100 שקל.

בהצלחה

קודם כל תודה לכולם על העזרה...

זוהר - יכול להיות שהלך הספק אבל עדיין המחשב נדלק והמאוררים רצים וכל הלדים דולקים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בהחלט אפשרי והאופציה הכי סבירה בהתחשב בכך

שקודם המקלדת לא קיבלה חשמל ולא עבדה ולאחר מכן שום דבר על המסך

רק בגלל שספק כוח עובד זה לא אומר בהכרח שהוא עובד באופן תקין ומלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני מספר ימים הלך לי המחשב לא הגיע לביוס והמקלדת לא עבדה אבל המאוררים עבדו כרגיל.

בגלל שהם עבדו כרגיל לא העלתי על דעתי שמדובר בספק הכוח. נתתי למעבדה לתקן ויצאתי בנזק של 350 שקל.

כניראה שמספיק אפילו מאט מתח בכדי שהמאוררים יעבדו.

כשפתחתי את הספק הישן ראיתי שכמעט כל הקבלים נמסו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית סבור שמדובר בספק כוח חלש אני ממליץ לך לבדוק זאת קודם תשאיל ממשהו לפניי שתקנה.

ובמידה וזה המצב תשקיע בספק כוח נורמלי ולא כזה שעולה 50 ש"ח זה שווה את זה...

ואם זה לא זה אז סביר להניח שזה הלוח וגם לוח של דגם כזה יעלה לך אותו הדבר אחריי הכול מדובר בדגם ישן אני יודע כי גם לי יש אחד כזה(אחד מהם).

אז העלות הממוצעת תעמוד על 250 -300 ש'ח.

דבר נוסף שהייתי ממליץ לך אם אתה בקיא בעיניין הוא לפרק את המחשב לגורמים לנקות עם לחץ אויר או שואב אבק ולהרכיב מחדש ... זה יכול לפעמים לעשות פלאים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על העזרה!

אני אחפש יד שנייה משהו זול וטוב בסביבה, לא מעוניין סתם להשקיע עוד ועוד... נראה לאן זה יביא אותי, אני אעדכן לאחר שיהיה ספק חדש ונראה מה מקור הבעיה... בכל אופן אם זה הלוח אני כבר מוותר על ההתעסקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07::bash:

:nono: :-\

לא עובד!

חפשתי, נסעתי... קניתי כרטיס מסך... החלפתי בדקתי התעסקתי... לא עזר...

חפשתי, נסעתי... קניתי ספק... ניקיתי וניקיתי והחלפתי ובדקתי והתעסקתי... גם לא עזר :-\

אותה בעיה, המחשב "נדלק" מאווררים זזים, כל הלדים קופצים במקלדת, יש רעש של הנה אנחנו מתחילים... אבל אין POST ואין מסך, ניסיתי גם על מסך אחר ושני כרטיסי מסך שונים, ניסיתי שונים, שונה... NADA.

כבר הלכו ה200 שקל ונסיעות וזמן ואכזבות... מה עכשיו לקנות ישן בשביל לגלות שהמעבד נשרף אחרי 5 שנים באוברקלוק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את החיבור 4 פינים המספק כוח למעבד חיברתה? אם לא

אז לא פלא,אם כן אז זה חייב להיות הלוח,יש בKSP

Asrock P4i65GV ב340 שקל במלאי כמעט כל הסניפים

חוץ מ אשדוד/פתח תקווה,זה מאוד לא סביר שהמעבד הלך,הוא לעיתים

נדירות מתקלקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך לתת לחבר נוסף להעיף מבט בעיניין ...אחריי הכול דיעה נוספת תמיד יכולה לעזור במיוחד אחריי שמפרקים כל כך הרבה ומרכיבים שוב...

לגביי הספק שהשאלת אני מקווה שהוא חזק מספיק לעמוד במיפרט של המחשב שלך אחרת אין לזה ממש משמעות...

אני אישית ממש לא סבור שזה המעבד אלא אם כן אתה ממש חסר מזל ואני מקווה שזה לא המצב ;D .

אם בכול זאת לא הצליח לך וגילית שחלק מהנגדים נפוחים ולכן המתח לא מגיע לכול הלוח אם .

הייתי ממליץ לך שוב להשאיל ממשהו שמבין ולבדוק איתו ביחד אם הכול עובד כשורה ורק אז ללכת על הפיתרון האחר ולהחליף .

סיפור שכבר אמרתי יעלה לך עד 300 שח תעיף מבט למטה אני ממליץ על לוח אם GIGABYTE GA-G31M-ES2C או P5KPL-CM כאשר הנטייה היא

יותר לכיוון GIGABYTE . בהצלחה!!! :xyxthumbs:

http://www.zap.co.il/models.aspx?Sog=C-MotherBoard&DB68907=68908&orderby=price

נ.ב העיצה שלי לעבוד בשניים אינה באה לערער בכמות הידע והיכולת שלך .פשוט מניסיון זה יותר יעיל במשימות חדשות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Wh1t3 המליץ לך לנסות להשיג מימישהו וזאת על מנת לבדוק שאכן פה טמונה הבעיה ורק אם זאת באמת הבעיה אז ללכת ולרכוש חדש.

אנשים פה מאוד רוצים לעזור לך ולא להיפך.

צר לי על אובדן הכסף שלך אך אולי הגיע הזמן להביא טכנאי מנוסה שיפתור לך את הבעיה אחת ולתמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...