התלבטות בנוגע לקניית עדשה - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בנוגע לקניית עדשה

PyroGhost

Recommended Posts

אורן, אמא של ידידה ממש טובה שלי ( שמתעסקת בצילום - גם האמא וגם הידידה ) חזרה לא מזמן מניו יורק, היא לא שמעה על שום מס של 9%... והיא ביקרה בB&H... תוכל לחדד בבקשה את הנושא הזה בשבילי?

אתה לא אמור "לשמוע" על זה, זה לא שיש סוכן מס הכנסה ביציאה מהחנות שמתנפל עליך ומבקש מס.

זה בדיוק כמו מע"מ, זה מגולם במחיר.

כשאתה יוצא מהמדינה, בד"כ (תמיד?) בשדה התעופה, יש משרד של Tax Refund עבור תיירים. שבו אתה יכול להזדכות על המס ולקבל אותו בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא מגולם במחיר. אתה מגיע לקופה, והופ המחיר קופץ ב-9% (או משהו באיזור). עדשה שעולה $1220 תעלה לך כ-$100 יותר. תוכל להמנע מהתשלום הזה אם תזמין משלוח לכתובת מחוץ למדינת ניו-יורק, אבל אז תצטרך לשלם עבור המשלוח.

החזר מס לתיירים קיים בהרבה מדינות, אבל למיטב ידיעתי לא בארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסתי לעניין הזה בהודעה קודמת בנושא אחר וחבל שלא מריצים חיפוש בפורום.

מס קניה מתווסף לכל עסקת קניה (ויכול באופן עקרוני גם להצטבר מעסקה לעסקה) ולא ניתן לקיזוז, זאת לעומת מס ערך מוסף שניתן לקיזוז עד לעסקה הקמעונית הסופית והוא למעשה תמיד יהיה אחוז קבוע מערך המוצר, בנוסף ניתן לקזז אותו בין מדינות (החזר מס לתיירים).

המס הקיים בניו-יורק הוא מס קניה, בנוסף ולהבדיל מהמצב בארץ או במרבית אירופה, המחיר "על המדף" לא כולל את המס והוא, כמו שאורן ציין, מתווסף בקופה. שלא תגידו שרק בארץ יש דברים מרגיזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fungiman, לא חשבתי אפילו שיש פה הודעות ישנות בנושא, פשוט שאלתי את זה כד"א...

תודה רבה על ההבהרות, עזרתם לי מאוד והשכלתי מהנושא...

עקרונית, מי שיקנה שם ציוד ויהיה 'ילד טוב', ישלם עוד 9% במעמד הקנייה, יקבל אותם חזרה בנמל התעופה, ובארץ ישלם 15.5% בכניסה... ממש מטומטם.. נראה לי שאני אחכה לחבר עם דנוור וזהו.. הכי פרקטי \=

תוכל להמנע מהתשלום הזה אם תזמין משלוח לכתובת מחוץ למדינת ניו-יורק, אבל אז תצטרך לשלם עבור המשלוח.

אורן, למיטב ידיעתי ל B&H ישנם מוצרים שעבורם לא צריך לשלם משלוח, ובינהם נמצאת ה17-55 אשר מיוצרת בארה"ב, להבדיל מזאת שמיובאת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי ש"יהיה ילד טוב" ישלם 9% בניו-יורק, לא ייקבל שום החזר (כי אין כזה), וישלם 15.5% מע"מ בכניסה לארץ. ללא התשלום הזה, אגב, תהיה לו בעיה לשלוח את העדשה לתיקון או החלפה בחו"ל, במידה ויהיה בכך צורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא ה15.5%?

בשביל לא לשלוח אותה חזרה לחו"ל תיכננתי על הMACK.. מסתבר שיש לי עוד הרבה מה ללמוד על העסק הזה, הא?

אני אשמח לשמוע ולהחכים... אם יש עוד פניני חוכמה שאני צריך לדעת לפי דעתכם אני אשמח לשמוע עכשיו ולא לאחר מעשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בשביל לשלוח אותה לחו"ל תצטרך לצרף אישור תשלום מע"מ ישראלי.

MACK אמור לפתור לך את הבעיה כי תוכל לתקן אותה בארץ. מה שיכול להיות יותר בעייתי זה החלפה במקרה של עותק לא מוצלח. אני לא יודע מה המדיניות של MACK במקרה כזה. אם תאלץ לשלוח את העדשה להחלפה בחו"ל תצטרך למצוא פתרון לכך שלא שילמת מע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לנושא, משהו שיכול לשרת את כל חברי הפורום (FAQ) - ובכללי אפשר להעלות את זה בתור ערך לקליקי ( שלא מצאתי שם שום מידע בנושא ), הוא לפתוח ת'רד שמסביר בדיוק כיצד לבדוק עדשה חדשה/משומשת :

1.מה ההגדרה ללימון?

2.למה צריך לשים לב בתמונה שיוצאת ממנה? ( לתת דוגמאות של - הרי יש דברים שאי אפשר לראות במסך של המצלמה )

3.איך אפשר לשלול באופן זריז את העובדה שמדובר בלימון ואיך לבצע בדיקה מקיפה יותר אח"כ

סתם הצעה שיכולה לשרת ולעזור להרבה מאוד צלמים שאין להם מושג ממשי בתחום ולכאלה שלא יודעים מה זה לימון ( נתקלתי בזה הרבה מאוד לאחרונה כשהתחלתי לדבר עם צלמים שסביבי על הדילמה הזאת )

בכל מקרה, כרגע אני מנסח מייל לMACK העולמית בשיתוף עם החבר שנוסע, בשביל לוודא מה המדיניות שלהם לגבי לימונים/עותקים פגומים של עדשות... במידה והמדיניות היא החלפה בארץ - נפתרו רוב בעיותיי והסיכון הופך להיות אפסי, לא ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לנושא, משהו שיכול לשרת את כל חברי הפורום (FAQ) - ובכללי אפשר להעלות את זה בתור ערך לקליקי ( שלא מצאתי שם שום מידע בנושא ), הוא לפתוח ת'רד שמסביר בדיוק כיצד לבדוק עדשה חדשה/משומשת :

יש פוסט בפורום הזה שמסביר איך לבצע את הבדיקה. הוא מקושר מקליקי מערך שכולל (מהיום) מילות מפתח רלוונטיות ("לימון", "עותק" וכו')

1.מה ההגדרה ללימון?

מוצר שירד פגום מפס הייצור ושלא אובחן ככזה במהלך בדיקות האיכות של היצרן.

2.למה צריך לשים לב בתמונה שיוצאת ממנה? ( לתת דוגמאות של - הרי יש דברים שאי אפשר לראות במסך של המצלמה )

ראה את אותו פוסט.

3.איך אפשר לשלול באופן זריז את העובדה שמדובר בלימון ואיך לבצע בדיקה מקיפה יותר אח"כ

אני לא מכיר דרך זריזה לבצע את הבדיקה.

בכל מקרה, כרגע אני מנסח מייל לMACK העולמית בשיתוף עם החבר שנוסע, בשביל לוודא מה המדיניות שלהם לגבי לימונים/עותקים פגומים של עדשות... במידה והמדיניות היא החלפה בארץ - נפתרו רוב בעיותיי והסיכון הופך להיות אפסי, לא ככה?

נראה שכן. חישבת מה המחיר של העדשה לאחר כל העלויות הנילוות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר את הפוסט ההוא אורן אבל הכוונה שלי הייתה ליצור מדריך מפורט, עם דוגמאות של ( אני מניח שיש לך בארכיון תמונה או שתיים שאפשר לסמן עליהן את המקומות שאליהם צריך לשים לב... הרי לא כל המשתמשים פה באותה הרמה, ולא כולם מצליחים לפענח את העיקרון של " לשים לב לנפילת חדות בכל הפינות " )

את העיקרון של לבדוק את העדשה בכל אורכי המוקד, על חצובה, עם טיימר 2 שניות, ובכל הצמצמים מהפתוח ביותר ועד 11 בערך - אני הבנתי ואני מניח שרבים אחרים הבינו...

העניין פה הוא לדעת על מה להסתכל אח"כ כשאתה מעביר את התמונות למחשב... זה הרי מבלבל מאוד ותלוי מאוד במה שבחרת לצלם/להתפקס עליו...

נפילת חדות, תמונה רכה ( מהדוגמא של שגיא ), בעיית מרכוז... כל אלה מושגים שלא ברורים לצלמים שאין להם ניסיון של שנים בתחום ויודעים בדיוק למה לשים לב מיידית...

תודה רבה על הקישור לקליקי, זה בהחלט שיפור משמעותי מהמצב הקודם...

ובנוגע לעלויות, במידה וMACK יכסו את ההחלפה בארץ בלי שליחה לחו"ל - הרי שהעלות תהיה 1230$ ביחס לשער הדולר ביום הקנייה ( אלא אם כן הוא יצנח בטירוף שוב ואז אני אקנה סכום מסוים שיספיק ), במידה ולא, אני אשלם את המע"מ בכניסה לארץ.. ואז זה יוסיף עוד 800 שקל בערך.

עדיין, כך או כך, זה ייצא יותר זול מלקנות אותה בארץ ( קמרה מיה מוכרים אותה היום בסכום שסובב את ה6700 ש"ח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון קצר

האופציות הצטמצמו לכדי :

1. לקנות בארץ ( קמרה מיה )

2. לתקן את העדשה ( ארליך, הצעה סופית - החלפת מכלול + תושבת פילטר = 3K )

אני מנסה להשיג את ארליך טלפונית בשביל לברר על ההתחייבות לאחר התיקון.

סתם תהייה שעלתה לי כשחפרתי בזה באמת לעומק, אם העדשה הייתה לימון לפני שהיא קיבלה מכה (נתון שאני לא יכול לדעת כרגע), והיא תתוקן, האם עניין הלימון אמור להסתדר בכיול שהם יעשו לה? מה המדיניות לגבי זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...