התלבטות בנוגע לקניית עדשה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בנוגע לקניית עדשה

PyroGhost

Recommended Posts

לאחרונה עלה לי צורך לקנות עדשת זום רחבה בעלת צמצם פתוח.

החלום היה ונשאר ניקון 24-70/F2.8 אבל היא יקרה מאוד ואפילו המחיר שלה בדולרים כרגע יקר לי ברמות.

לפני כמה ימים עלתה בידי האפשרות לקחת ניקון 17-55/F2.8 של חבר, שנפלה לו באירוע ולתקן אותה ללא תוספת תשלום מעבר לתיקון, לקחתי אותה לארליך היום ונאמר לי שהיא קיבלה חתיכת מכה וכנראה שיצטרכו להחליף לה את המכלול הפנימי וזה יכול להגיע ל3-4 אלפיות ( אני עדיין ממתין להצעת מחיר מלאה ומסודרת מהם )

האופציה השניה היא לחכות שחבר טוב מאוד שלי יטוס לארה"ב ( שבוע וחצי ) ויביא לי אחת חדשה ( 17-55 ), השאלה היא מה לעשות לדעתכם?

להשקיע בתיקון של העדשה בארליך ( או לחלופין אצל הדר שיקבלו אותה לתיקון גם כן ) או לקחת סיכון עם לימון ( מישהו יודע מה אחוז הלימונים בסדרה הזאת? אורן ציין פה לאחרונה, למשל, שלא נמצא לימון עד היום בסדרת ה24-70 של ניקון - תקנו אותי אם טעיתי )

HELP? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לאחרונה עלה לי צורך לקנות עדשת זום רחבה בעלת צמצם פתוח.

חברה? תקציב? עם מייצב? טווח אורכי מוקד?

החלום היה ונשאר ניקון 24-70/F2.8 אבל היא יקרה מאוד ואפילו המחיר שלה בדולרים כרגע יקר לי ברמות.

לפני כמה ימים עלתה בידי האפשרות לקחת ניקון 17-55/F2.8 של חבר

איך שתי עדשות עם טווחים כל כך שונים נכנסות לך לאותה משוואה?

שנפלה לו באירוע ולתקן אותה ללא תוספת תשלום מעבר לתיקון, לקחתי אותה לארליך היום ונאמר לי שהיא קיבלה חתיכת מכה וכנראה שיצטרכו להחליף לה את המכלול הפנימי וזה יכול להגיע ל3-4 אלפיות ( אני עדיין ממתין להצעת מחיר מלאה ומסודרת מהם )

אם ארליך מוכנים להתחייב להחזיר לך את הכסף במקרה שתמצא בעדשה בעיות מרכוז (או בעיות אחרות), אז 3000 ש"ח זה סכום סביר לעדשה שעברה טראומה. כמובן בתנאי שההבדלים באיכות הבניה ומנוע הפוקוס השקט שווים לך תוספת מחיר כזו בהשוואה לטמרון 17-50/2.8 חדשה.

האופציה השניה היא לחכות שחבר טוב מאוד שלי יטוס לארה"ב ( שבוע וחצי ) ויביא לי אחת חדשה ( 17-55 ), השאלה היא מה לעשות לדעתכם?

אם תפרט יותר על הצרכים והדרישות יהיה קל יותר לייעץ.

להשקיע בתיקון של העדשה בארליך ( או לחלופין אצל הדר שיקבלו אותה לתיקון גם כן ) או לקחת סיכון עם לימון ( מישהו יודע מה אחוז הלימונים בסדרה הזאת? אורן ציין פה לאחרונה, למשל, שלא נמצא לימון עד היום בסדרת ה24-70 של ניקון - תקנו אותי אם טעיתי )

אני לא קראתי דיווחים על עותקים גרועים ב-24-70, אבל זה לא אומר שאין כאלה. למען האמת, הסבירות שאין כאלה אפסית, כי בכל עדשה יש אחוז מסויים של לימונים. חיפוש מתאים בגוגל ייתן לך תמונת מצב הרבה יותר טובה. רק תחליף את המילה lens בשם העדשה שמעניינת אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה? תקציב? עם מייצב? טווח אורכי מוקד?

חברה - עדיפות גדולה מאוד לניקון, ניסיתי את הטמרון והיא פשוט לא מגיעה לרמה

תקציב - באיזור ה4K

מייצב - לא קיימת עדשה של ניקון שעונה לתנאים האלה ובאורכי המוקד האלה אני בספק אם אני צריך מייצב

אורכי מוקד - מקביל ל17-55 בעיקרון

איך שתי עדשות עם טווחים כל כך שונים נכנסות לך לאותה משוואה?

איך? פשוט מאוד, החלום לעבור לFF בעתיד ששם שתיהן שוות ערך פחות או יותר... הבעיה היא שהריאליות לגבי התקופה שבה אני אעבור לFF הכתה בי פתאום והצורך המיידי בעדשה קצרה בעלת צמצם פתוח קיצרו את זמן החיסכון שלי

אם ארליך מוכנים להתחייב להחזיר לך את הכסף במקרה שתמצא בעדשה בעיות מרכוז (או בעיות אחרות), אז 3000 ש"ח זה סכום סביר לעדשה שעברה טראומה.

שאלה טובה, מעניין מאוד אם הם יסכימו לכזה דבר, אני יודע שיש להם אחריות על התיקון שלהם לX זמן, שאלתי אם הם בודקים גם את מנוע הפוקוס שלה ואת כל האלמנטים והטכנאי שבמקרה היה מחוץ למעבדה אמר שהם בודקים את הכל ומתחייבים שהעדשה שאני אקבל תהיה במצב מעולה, אני עדיין ממתין להצעת מחיר...

התקשרתי גם להדר, אין להם בעיה לקבל לתיקון עדשה שלא נקנתה אצלהם, אני אקבל הצעת מחיר גם מהם..

כמובן בתנאי שההבדלים באיכות הבניה ומנוע הפוקוס השקט שווים לך תוספת מחיר כזו בהשוואה לטמרון 17-50/2.8 חדשה.

שווה ועוד איך, בעיקר לאור כמות הלימונים בטמרון וההבדל הניכר באיכות הבנייה שלה.

אם תפרט יותר על הצרכים והדרישות יהיה קל יותר לייעץ.

אני חושב שפירטתי על זה מספיק עד לפה, אני צריך עדשה קצרה, בעיקר לצילומי אירועים וחיי לילה ( קיבלתי עכשיו גו'ב שמצריך לעמוד בסטנדטרטים מסוימים ) אבל היא תשמש אותי גם לצילומים באור יום ולכן חשובה לי מאוד איכות הבנייה שלה ואיכות התמונה שלה - הניקון נראית לי כמו הבחירה הנכונה.

העיקרון שבגינו באתי להתייעץ פה הוא פשוט - האם אפשרי לסמוך על כך שבמידה ויחליפו את המכלול של העדשה לצורך העניין אצל הדר, ולא בארליך ( למרות שאני מניח שאין ממש הבדל ), האם שווה לקחת את 'הסיכון' ולקחת כזאת עדשה? האם יש פגיעה שאי אפשר לצפות בה? שהם לא יעלו עליה? ומה עדיף, לחכות חודש וחצי ולקבל אחת חדשה מB&H ואז לעשות לה אחריות מאק בארץ ( חבר טוב מאוד שלי שמתעסק בצילום טס לארה"ב בקרוב והוא יודע לבדוק אם העדשה היא לימון או לא... ככה שזה לא מה שמפחיד אותי, ושוב אחוז הלימונים בסדרות האלה נמוך מאוד - הרצתי חיפוש בגוגל ולא מצאתי דיווח של ממש על זה - אבל זה היה חיפוש של דקה וחצי כי מיהרתי, אתה/אתם מוזמן/ים להוכיח לי אחרת )

בכל מקרה, הבהרתי את ההתלבטות שלי כרגע, הייתי שמח לחווד דעת אמיתית וכנה, מה הייתם עושים? עד כמה הייתם מוכנים להשקיע בעדשה 'הפצועה' - אם בכלל? האם כדאי לקחת את הסיכון או לחכות לאחת חדשה שתבוא? - שבמידה מסוימת גם פה טמון סיכון - אם כי נמוך בהרבה יותר...

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי הולך על תיקון העדשה רק אם המעבדה מתחייבת (רצוי בכתב) שהתוצאה תהיה עדשה שמתפקדת אופטית ומכאנית כמו עדשה חדשה (המצב החיצוני פחות מהותי לדעתי).

אם החבר שלך יודע לבדוק את העדשה בחנות אז נראה לי שעדיף לחכות חודש וחצי בשביל זה. הבעיה היא שלאחר מס קנייה של מדינת ניו-יורק מדובר על סכום של מעל 5000 ש"ח. אם אתה מתכוון להתפרנס מצילום אז אולי תוכל להצדיק סכום כזה, אבל באופן אישי הוא נראה לי די הזוי ביחס לתמורה. החשש מלימונים בטמרון לא צריך להוות שיקול כל כך כבד משקל לדעתי. פשוט מזמינים עדשה, ואם היא לא טובה דורשים החלפה לעותק אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הכוונה ב'מס קניה של מדינת ניו יורק'? יש מיסים שצריך לשלם על משלוח בתוך ארה"ב? ( סליחה על הבורות אבל אני אשמח לחידוד בנושא )

הבנאדם נוסע לטיול צילום משל עצמו של שלושה שבועות בערך עם אבא שלו, הוא יהיה עם תיק צילום, העיקרון הוא שהוא יקנה אותה, יבדוק אותה שם ויחזיר אותה ללא אריזה בתיק צילום ( אבא שלו גר בארה"ב אז האריזה תישאר אצלו לתקופה מסוימת... רק ליתר ביטחון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יודע מה אחוז הלימונים בסדרה הזאת? אורן ציין פה לאחרונה, למשל, שלא נמצא לימון עד היום בסדרת ה24-70 של ניקון - תקנו אותי אם טעיתי.

HELP? :nixweiss:

טעית.

אני נפלתי על שני לימונים (של 24-70) וזוכיתי על מלוא הסכום מול B&H לאחר שכל אחת מהטענות שלי אומתו טלפונית מולם. ידוע שגם ל 17-55 יש וורסיות של עותקים.

גם המשתמש LIORDRZ (אם עדיין גולש כאן) יכול לאשש זאת מנסיונו.

שקול 16-85 או 18-105, שתי עדשות מצויינות למחירן. הצורך העז ל 2.8 מאבד מהרלוונטיות שלו כשמדובר באורכי מוקד קצרים והמייצב בשתי העדשות האחרות מפצה על כך.

ביום שתעבור ל F.F, אתה תחליף את הסט האופטי שלך בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שגיא, אני שמח שהעמדת אותי על טעותי בנושא הזה, אבל אני מאמין שאם צלם שיודע לבדוק עדשה באופן בסיסי ( ואפילו יותר מזה ) קונה את העדשה בעצמו ובודק אותה, וכשהיא מגיעה לארץ היא מבוטחת באחריות MACK זה יכסה לי אופציה של לימון או כל אופציה של דפיקה מהיצרן, לא ככה?

אני לא חושב שהצורך בצמצם 2.8 יאבד את הערך שלו אל מול מייצב, במיוחד לאור העובדה שאני צריך להתמודד לרוב עם צילום במקום חשוך כמעט לגמרי ( בעיקר אירועים הקשורים בחיי לילה ), יצא לי לצלם עם עדשות בצמצם 3.5-4 והתוצאה פשוט לא שוות ערך למה שה50/F1.8 שלי מוציאה בצמצם 2.8 שלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הכוונה ב'מס קניה של מדינת ניו יורק'? יש מיסים שצריך לשלם על משלוח בתוך ארה"ב? ( סליחה על הבורות אבל אני אשמח לחידוד בנושא )

מס קנייה דומה למע"מ. משלמים אותו בקנייה בחנות או במשלוח באותה מדינה, אבל לא במשלוח למדינה אחרת בתוך ארה"ב.

מס הקנייה במדינת ניו-יורק עומד על כ-9% למיטב זכרוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה, אבא של הבחור גר בדנוור, ולשם כנראה יהיה המשלוח, העיקרון הוא שהעדשות יוזמנו יומיים לפני שהוא יגיע, כשהוא יגיע הן יהיו שם, הוא יבדוק אותן, במידה והכל תקין הוא ימשיך בטיול, במידה ולא הוא ישלח אותן חזרה, וכעבור שבועיים וחצי הוא יחזור לארץ והכל יבוטח ( MACK זה עד 30 יום מהקניה, לא? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה זורק 1700-1800 דולר על זכוכית אתה :

א. מצפה שהיא תתפקד בצורה מושלמת.

ב. לא רוצה בכלל לחשוב בכיוון של התעסקות עם כיולים. במידה וחטפת לימון, אתה דורש אחת חדשה וככל המוקדם הרי זה מתוקלט.

בגופי ה D3/300/700 יש אופציית כיול מובנית, אבל היא לא שווה יותר מדי מאחר והיא אפקטיבית לאורך מוקד ספציפי. בעותק הראשון, כל אורך מוקד של עד 40ממ+ הניב Front-Focus מעיק, מ 50 עד 70 - שלמות. ברגע שחשבתי שהצלחתי לכייל את העדשה עם פונקציית הכיול המובנה, נוכחתי לגלות שהיא מזייפת באורכי מוקד שקודם לכן תפקדו כהלכה. >:(

העותק השני סבל מרכות בלתי נסבלת ב 70ממ בצמצם פתוח לרווחה. פוקוס תקין, התוצר פשוט רך! :STEAM:

דבר נוסף ואחרון, אם הדרישות העיקריות שלך הן תפקוד בתנאי תאורה נמוכים ומהירות פיקוס הזויה אז אין לך ברירה מלבד לשקול את ה 17-55 (אפשר גם יד שניה, רק כמובן לבדוק לפני).

בעולם ה F.F הסיגמא 24-70 מתפקדת לא רע בכלל למחירה ומספקת ביצועים אופטיים מרשימים בצמצם 4 וצפונה. טבעת הפוקוס שלה לא חלקה בתזוזה וכיוון הסיבוב הינו הפוך (דורש מעט תרגול), קוטר ההברגה שלה לפילטרים הינו 82ממ, מיותר לציין את החסרון של זה, אבל בשביל פחות מ 2000 שקל, היא חמודה מאוד.

*תוספת* - הסיגמא לא מכילה HSM, אלא עושה שימוש במנוע הפיקוס המובנה של המצלמה, אז לא לצפות לביצועי פיקוס מטורפים. יצאה לה גירסת HSM לאחרונה אבל עדיין לא יצא לי לראות את טבלאות ה MTF שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שגיא, ההודעה האחרונה שלך מחזקת את הבחירה שלי ב17-55 נכון לרגע זה...

ושוב נשאלת השאלה - האם לקחת " סיכון " ולשפץ את העדשה הזאת אצל הדר ( ולהאמין בעיקרון שאומר שאם היא יצאה מהמעבדה של היבואן היא תקינה ועברה את כל בדיקות האיכות הנדרשות ) או לקנות אחת חדשה מחו"ל בתוספת תשלום של 500-1000~ שקל ולהסתכן בלימון ( שזה בסה"כ יגרום לי לטרטור כזה או אחר אבל אין ממש חשש ממשי פה, חוץ מכאב הראש במידה והוא לא יעלה על זה שם ויביא אותה לפה ככה )

עוד שאלה שעולה לי, במידה והוא קנה לימון והביא אותה לפה, בודקים את העדשה עד לכזאת רמה כשאני מגיע לעשות לה אחריות MACK, ז"א האם בחנות יכולים להגיד לי - לא מוכנים לבטח כי הבאת לימון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהדר הייתי מתרחק. היחס, השירות והמקצועיות שלהם מקלקלים את השם של ניקון לדאבוני אבל הם הנציגים הרשמיים שלהם בישראל נכון להיום ועם המציאות הזו צריך להתמודד. נסה לבקש הצעת מחיר מארליך.

אם תחליט לקנות חדשה, MACK אמורים לכסות עלות של כיול (שתוכל להתבצע אצל ארליך, כי הם היחידים שמכבדים אותה בארץ, נכון להיום). למרות ש B&H מאוד קואופרטיבים והם יחליפו לך את העדשה במידה ולא תיהיה מרוצה במהלך השבוע הראשון מהרגע שתקבל אותה בפועל. בדבר שילוח יכול להיות שתחוייב מאחר והעדשה לא נשלחה אליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, נכון להרגע אני מחכה להצעה מארליך, הם הראשונים שהלכתי אליהם ( עם הדר דיברתי בסה"כ בטלפון בשביל לברר אם הם בכלל יקבלו כזאת עדשה לתיקון ).

ברגע שתתקבל ההצעה אני אעדכן פה ( כמובן שאני אשאל אותם על האחריות לאחר התיקון ועל האופציה שהעדשה תישאר פגומה ברמה זו או אחרת לאחר התיקון )

במידה ואני אצטרך להחליף אותה והצלם שנוסע לא יעלה על הבעיה במקום ( למרות שזה בחור מנוסה ויש לו ניסיון עם העדשה הספיציפית הזאת - אני מאמין שדיי קשה לא לשים לב לבעיית פוקוס/חוסר חדות בעדשה ) עלות משלוח זה הדבר האחרון שעוד מדאיג אותי ( למרות שזה כאב ראש לא קטן )...

ושוב השאלה ששאלתי ועדיין לא קיבלתי עליה תשובה, מניסיון שלכם, האם יכול לקרות מצב שבו אני אביא עדשה חדשה לCAMERA MIA, ארליך או לחלופין כל חנות אחרת שמוכרת אחריות MACK בתקופה של 30 יום מהקניה של העדשה ( סביר להניח שביום שהיא תנחת פה אני אהיה בחנות כבר ) ולאחר בדיקה קצרה יגידו לי משהו בסגנון של "העדשה הזאת היא לימון/עותק פגום, אנחנו לא מסכימים לבטח אותה" או שהבדיקה שלהם קוסמטית בלבד והם מסתכלים על תאריך קניה/מספר סידורי/פלסטיקה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארליך/מיה לא ייגעו לך בעדשה עד שלא תגיע עם התכתבות (דוא"ל) מ MACK העולמית שמאשרת תיקון/בדיקה של א', ב', ג'. זה תהליך שלוקח קצת זמן, אבל כפי שציינתי קודם-לכן, בעיות כיול אמורות להיות מכוסות ב MACK. את ה MACK כמובן תצטרך קודם לרכוש ולבצע את ה REGISTRATION עבור המוצר דרך האתר שלהם.

שלח כבר עכשיו מייל ל MACK ותשאל אותם אם אכן כך הדבר או האם ישנה פרוצדורה שונה אותה תצטרך לאפשר כדי שתוכל לבצע זאת. מנסיון, גם אם ביצעת REGISTRATION עבור מס' סידורי מסויים והחלטת שאתה שולח את המוצר למקום בו נרכש ואתה מקבל מוצר זהה אך עם סידורי שונה, במייל אחד קצרצר מול MACK אתה יכול לעדכן את הסידורי ברישומים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס קנייה דומה למע"מ. משלמים אותו בקנייה בחנות או במשלוח באותה מדינה, אבל לא במשלוח למדינה אחרת בתוך ארה"ב.

מס הקנייה במדינת ניו-יורק עומד על כ-9% למיטב זכרוני.

אורן, אמא של ידידה ממש טובה שלי ( שמתעסקת בצילום - גם האמא וגם הידידה ) חזרה לא מזמן מניו יורק, היא לא שמעה על שום מס של 9%... והיא ביקרה בB&H... תוכל לחדד בבקשה את הנושא הזה בשבילי?

וד"א, הנסיעה של החבר נדחתה בחודש וחצי, אבל אבא של חבר אחר שלי ( שלא מבין ממש בצילום.. ) נוסע לניו יורק ויבקר בB&H בעצמו, מה אתם אומרים, לקחת סיכון שהעדשה תצטרך כיול בארץ ולבקש ממנו שיביא לי את ה17-55 בלי בדיקה? האם קיימת אפשרות שלאחר הקנייה מישהו מצוות החנות יבדוק אותה בעצמו לפי דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...