האם אפשר לשלב מדעי המחשב עם עוד משהו? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר לשלב מדעי המחשב עם עוד משהו?

BedB0y

Recommended Posts

הבנתי שאפשר לעשות שתי התמחויות באותו תואר (ראשית ומשנית), למשל מדעי המחשב ומנהל עסקים.

מישהו מכיר את העניין? האם בגלל שאני לוקח עוד התמחות יהיו לי יותר קורסים? או נהפוך הוא, יהיה לי אותו מספר קורסים אבל אז אחת ההתמחויות תקבל פחות קורסים על חשבון השניה. (?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שילוב קלאסי למדמ"ח לרוב הוא מתמטיקה, גם כלכלה די נפוץ. אני מציע לך תהעניין באונ' הספציפית אם ואיזה שילובים ניתן לעשות, הרוב מאפשרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אני לא טועה, גם יהיו לך יותר קורסים וגם התמחות אחת תבוא על חשבון השנייה

תואר ראשון דורש 120 נ"ז

תואר כפול דורש 180 נ"ז

יכול להיות שתצליח לסדר איזה משהו ככה שייצא לך 120 נקודות מדעי המחשב ועוד 60 נקודות משהו אחר

(או 120 נקודות משהו אחר ו60 מדעי המחשב...)

בכל מקרה, אם שתיהם דורשים קורסי מתמטיקה, למשל (אני חושב שכל תואר כמעט דורש מתמטיקה ברמה זו או אחרת) אז אתה תיקח את הקשה מבינהם וככה עשית קורס אחד ל2 תארים

ועדיין, אני דיי בטוח שתלמד פחות מ2 הדברים מאשר אם תעשה תואר רק במדעי המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תואר כפול, ויש תואר דו חוגי. דו חוגי דורש פחות או יותר אותן שעות כמו תואר רגיל.

אפשר גם לעשות כל מיני קומבינציות, יש לי ידידה שמשלבת מדעי המחשב ובלשנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תואר כפול, ויש תואר דו חוגי. דו חוגי דורש פחות או יותר אותן שעות כמו תואר רגיל.

אפשר גם לעשות כל מיני קומבינציות, יש לי ידידה שמשלבת מדעי המחשב ובלשנות.

וואלה, אז כנראה שבן דוד שלי עושה דו חוגי

הוא במקור היה במתמטיקה, אבל הוא לוקח קורסים במדעי המחשב בין היתר, לפי מה שהבנתי כנראה שהוא יקבל בסוף תואר שקשור לשתיהם

אגב בלשנות, למדתי קורס בלשנות חישובית, דיי נחמד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטכניון יש משהו שנקרא מתמטיקה עם מדעי המחשב שזה תואר במתמטיקה עם 30 נקודות בערך ממדמ"ח. התואר הוא במתמטיקה, אני חושב שבתעודה יש איזה התייחסות לעניין אבל לא בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבעברית יש מדעי המחשב ומדעי המוח (לא קוראים לזה מדעי המוח, שכחתי איך קוראים לזה, אבל זה עוסק בעיקר במדעי המוח) - או שילוב בסגנון הזה. אם אתה צריך לפרטים אני אוכל לנסות לברר בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שאפשר לעשות שתי התמחויות באותו תואר (ראשית ומשנית), למשל מדעי המחשב ומנהל עסקים.

מישהו מכיר את העניין? האם בגלל שאני לוקח עוד התמחות יהיו לי יותר קורסים? או נהפוך הוא, יהיה לי אותו מספר קורסים אבל אז אחת ההתמחויות תקבל פחות קורסים על חשבון השניה. (?)

אפשר לשלב מה שרוצים. אני מכיר כאלה שעושים מדמ"ח ופילוסופיה ומדמ"ח ולימודים כלליים.

לכל תחום יש נגיעה בתחום אחר כך שאין דבר כזה 2 תחומים שאין ביניהם קשר.

תואר דו חוגי משמעותו קצת יותר שעות מאשר חד חוגי. בכל תואר חד חוגי יש חובה לימוד קורסי בחירה מחוץ לחוג, כך שתוכל ללמוד מה שמעניין אותך. השאלה אם חשוב לך שזה יהיה כתוב בדיפלומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדעי מחשב הוא תואר כללי אבל די חשוב אם אתה רוצה לתכנת .לי יש תואר מדעי מחשב אבל להרבה מהאנשים שאני עובד איתם יש תואר בהנדסת מחשבים וזה אומר שלפעמים חסר להם כמה קורסים קטנים והם לא מכירים לפעמים נושאים שאנשים שלמדו למדעי מחשב נראים מובנים מעילהם.

במתמטיקה ומדעי מחשב יש הרבה אופציות כי אילו תחומים קרובים . מעיבוד אותות עד IT . אם אתה רוצה להוביל צוותים קורסי ניהול יעזרו. אם אתה רוצה להכנס לRT/ embedded ידע בסיסי באלקטרוניקה יעזור . בIT קורסים של עיצוב יכולים לעזור (לעשות gui אולי נשמע קל אבל יש דרכים נכונות ולא נכונות) . אם אתה רוצה להכנס לתעשית המשחקים אז צריך לבחור לאיזה תחום. בצד של התיכנות קורסים במתמטיקה ובצד של העיצוב קורסים בכתיבה ואפילו וכו.

אני חושב שהתואר שהזכירו של מדעי מחשב ומדעי המוח הוא תואר בביואינפורמטיקה .

בגלל שמחשבים עכשיו הם בכל מקום אין הרבה קומבינציות לא הגיוניות. עדיין כדי לכוון לתחומים שיש להם שוק כי אחרת תלמד סתם עוד תואר ולא יצא לך להשתמש בו.

לפי דעתי הדבר הכי חשוב בלמידה באוניברסיטה היא לא לקחת קיצורי דרך כי זה סתם לרמות את עצמיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעברית, כל מי שלומד מדעי המחשב (רגיל) מקבל אוטומטית חטיבה במתמטיקה, ודרושות נק' זכות לא רבות (כ4 קורסים שהם לרוב מאוד מעניינים כגון אנליזה הרמונית וקומפלקסית, מבנים אלגבריים וכו') ועוד איזה סמנריון כדי להשלים גם תואר במתמטיקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלללללללללללללללללללללללל תעשה כאלה שטויות.

1. אפשר, כמו שכבר אמרו, לשלב עם כמעט הכל. אבל! אף אחד לא יתייחס אליך במבחנים חופפים, עבודות חופפות או כל דבר אחר. זה נשמע לא נורא, אבל תאמין לי שיש לך במקום 2,3 מבחנים בשבוע 5, זה לא ממש כיף.

2. לא ניתן לבטל את אחד החוגים אחרי שהתחלת, בשביל לבטל את צריך בעצם להתקבל מחדש לנושא שבחרת, נשמע פשוט נכון? זה לא. הפסיכו' והבגרויות כבר לא משנות מהשניה שיש לך ציון באוני' ( גם אם הוא נכשל :] ).

3. תואר במדעי המחשב הוא תואר שגוזל הרבה זמן, בעיקר על תכנות, לשלב אם זה משהו, אלא אם זה תואר מדעי ה-BS לא ממש יהיה קל.

התואר היחיד! שאולי מתאים זה מתמטיקה מכיוון שיש המון קורסים חופפים, אבל אני לא הייתי ממליץ והייתי בודק טווווווווב טוב מתי כל מבחן ואיזה קורסים מוותרים לך, לפעמים יש 2 קורסים באותו שם שלא מבוטלים זה נגד זה בגלל שטות בסיליבוס.

אני ממליץ נגד בגלל שחבר שלי עם פסיכ' של 750 בערך החליט ללמוד בת"א פיסיקה+מדעי המחשב.

הבין שפיסיקה זה לא בשבילו, ולא הלך לו גם במבחנים, הממוצע שלו בסמ' הראשון היה משהו כמו 75-80, לא מדהים, אבל לא נורא נכון?

רצה לבטל פיסיקה -> דרשו רישום חדש -> הממוצע לא מספיק גבוה -> או לשפר (יחד עם הפיסיקה) את הממוצע ל-85, או להמשיך בתואר או לעוף מ-ת"א.

הוא החליט שאין לו כוח ועזב את ת"א, ועכשיו אפילו לבאר שבע, שיחסית הדרישות שם היו נמוכות היה לו קשה להתקבל.

שלא לדבר על זה שלא מחשיבים לו שום קורס שהוא עשה.

בקיצור, שקול היטב.

ואם מעניין אותך תכנות "+", תשקול הנדסה, בעיקר הנדסת מחשבים ( שזה מה שאני לומד ), זה מדעי המחשב "לייט" ועוד הרבה תחומים מהנדסה, עיבוד אותות, אלקטרוניקה, חשמל וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מעניין אותך תכנות "+", תשקול הנדסה, בעיקר הנדסת מחשבים ( שזה מה שאני לומד ), זה מדעי המחשב "לייט" ועוד הרבה תחומים מהנדסה, עיבוד אותות, אלקטרוניקה, חשמל וכו'.

איפה אתה לומד? בעברית (איפה שאני לומד הנדסת מחשבים) ההנדסת מחשבים היא ממש ממש לא לייט, אנו לומדים בדיוק את כל הקורסים שלקוחים המדמחניקים (אם זה אלגורתמים,שפות פורמלייות,מערכות הפעלה, מבנה מחשבים, כל קורסי התכנות וכו') בנוסף לכך לומדים גם המון פיסיקה.. כמון כן, תואר שני במדעי המחשב לא רק שניתן להתחיל ישירות מתואר ראשון בהנדסת מחשבים אלא שהוא אמור לקחת רק כשנה (שגם בה כמעט ולא יהיו קורסים אלא רק מחקר)...

לפותח התארד אם מעניינת אותך המתמטיקה הייתי ממליץ לך בחום להשלים תואר גם במתמטיקה (ולאחר כל המתמטיקה שתלמד במדעי המחשב מה שישאר לך זה רבע תואר..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאמרת זה מדעי המחשב לייט, זה גם מה שאני לומד.

מדעי המחשב לומדים עוד הרבה קורסי תיכנות, מסדי נתונים ותוספות של חישוביות/סיבוכיות/אלגוריתימים בקורסים יותר מתקדמים.

אני מתאר שמה שאנחנו לומדים זה מקסימום 75% מהחומר שלהם.

והמון פיסיקה, תגדיר? חוצמה פיסיקה 1,2 (מכניקה+חשמל של פיסיקאיים) דברים שקשורים ישירות בפיסיקה אני לא חושב שלמדתי, אלא אם אתה מדבר על כל מה שקשור לאותות או אלקטרוניקה, אבל זה לא פיסיקה.

ואגב, באמת, למה לעזאזל ללמוד את כל זה?

בשביל מה אתה רוצה לשלב לדוגמא פיסיקה עם מדעי המחשב עם מתמטיקה, מה אתה חושב שתרוויח מזה?

זה למטרות ידע, או רווח אחר.

אם זה רווח אחר, תנסה להסביר אותו, כי אני לא ממש רואה בזה יתרון.

יש יתרון גדול היום הנדסת אלקטרוניקה + פיסיקה/ביולוגיה/כימיה מכיוון שזה מכוון אותך לנישות יותר טובות, אבל שאר הדברים לא ממש יניבו בשבילך כלום חוץ מידע ( שלא ממש יעזור בעולם האמיתי מבחינת עבודה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...