מחר בגרות במתמטיקה-בהצלחה לכולם:) - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחר בגרות במתמטיקה-בהצלחה לכולם:)

eran256

Recommended Posts

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

משפטים מהסגנון הזה שמעתי בשבוע האחרון מיותר מדי אנשים :lol:

מיותר מדי אנשים שעשו את שאלון 007

חחח תאמינו לי, אני לא רוצה שיגיע המועד ב' (אני מתגייס יום אחריו :( )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמנם לא עשיתי בגרות, אבל פתרתי היום את 005, (מחר יש מבחן במתמטיקה :P) ועד עכשיו אני לא מצליח להחליט איזו שאלה בגיאומטריה מבזה יותר, הראשונה או השניה ... ואני בכלל משובץ ל 4 יח'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו אמורים לנחש? בהנחה שכל השאר היה נכון יש בודקים שיורידו 8 ויש בודקים שיורידו 2.

יש לבוחנים טבלה מדויקת מאוד של כמה נקודות להוריד על כל טעות (למיטב הבנתי שני בוחנים בודקים כל מחברת בחינה, ובמקרה שיש פער של יותר מכמות מסוימת של נקודות - מזמנים אותם לשימוע ובודק בכיר מכריע מי צודק. ככה ש"יש בוחנים שמורידים ככה ויש כאלה שמורידים ככה" לא ממש תופס).

אה, ועל טעויות חישוב מורידים לא יותר מ-10% מכלל הניקוד של הסעיף/השאלה (לא זוכר כבר). אם זאת רק טעות חישוב, והבוחן ישזאת באמת טעות חישוב (או, אם ה"נבחן" אמין והגרפולוג יקבע שהוא אמין :)), לא יורידו לך יותר מ-3 נקודות.

עריכה: F/A-18, השאלות בגיאומטריה בהחלט היו מבזות - אבל שאלה 4 הייתה ללא ספק הרבה יותר קצרה משאלה 3, והן היו בערך באותה הרמה (הטכנית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לבוחנים טבלה מדויקת מאוד של כמה נקודות להוריד על כל טעות (למיטב הבנתי שני בוחנים בודקים כל מחברת בחינה, ובמקרה שיש פער של יותר מכמות מסוימת של נקודות - מזמנים אותם לשימוע ובודק בכיר מכריע מי צודק. ככה ש"יש בוחנים שמורידים ככה ויש כאלה שמורידים ככה" לא ממש תופס).

אה, ועל טעויות חישוב מורידים לא יותר מ-10% מכלל הניקוד של הסעיף/השאלה (לא זוכר כבר). אם זאת רק טעות חישוב, והבוחן ישזאת באמת טעות חישוב (או, אם ה"נבחן" אמין והגרפולוג יקבע שהוא אמין :)), לא יורידו לך יותר מ-3 נקודות.

עריכה: F/A-18, השאלות בגיאומטריה בהחלט היו מבזות - אבל שאלה 4 הייתה ללא ספק הרבה יותר קצרה משאלה 3, והן היו בערך באותה הרמה (הטכנית).

אני מסכים שהמבחן היה מאוד קל אבל סעיף ב' בשאלה מספר 3(השאלה הראשונה של הגאומטריה) בהחלט לא הייתה קלה והצריכה יכולת חשיבה מחוץ לקופסה!

בסה"כ רמת הקושי של הבחינה מ 1-10 הייתה 6 ככה שזה דיי סבבה,אני לא מבין למה אתם מתלוננים שיש בגרויות קלות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סעיף ב' ממש לא דרש "חשיבה מחוץ לקופסא".

אם ענית על סעיף א', והוכחת שהקטעים בצדדים שוים, הרי שניתן לסמן את צלע הבסיס הגדולה כ-2X, את קטע האמצעים כ-X, ואת כל אחת מהצלעות הקטנות כחצי X, משם אתה פשוט מציב בנוסחה של שטחים וזהו.

אם ענית על הסעיף הראשון, לא אמורה להיות לך בעיה לסמן X-ים, ולהציב בנוסחאות של השטחים ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנוסחה לחישוב שטח של טרפז היא מכפלת הגובה בסכום ארכי הבסיסים חלקי 2. שטח של משולש היא מכפלת הגובה בבסיס (אליו הוא מורד) חלקי 2. עבור שני המשולשים המרכיבים את הטרפז, תקבל גובה*בסיסA חלקי 2 + גובה*בסיסB חלקי 2. תוציא את הגובה מחוץ לסוגריים וקיבלת בדיוק את הנוסחה לשטח טרפז.

אם יורידו לך נקודות על זה - הייתי יורה בבודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו איזו טעות מפגרת הייתה לי בסעיף ג הסתברות 005 יכולתי להוציא 100 בכיף :'(

כשהk=3 n=2 יצא לי נכון 0.42 אבל אח"כ בטעות העלתי את 0.6 רק בחזקת 2 במקום ב3 לכן יצא לי 0.36+0.42 במקום 0.42+0.216 :s07:

טוב נו, סביר להניח שבקושי יורידו לי על דבר כזה נקודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...