חיבור לשתי ספקיות מאותו מחשב בו זמנית, אפשרי? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור לשתי ספקיות מאותו מחשב בו זמנית, אפשרי?

RLM

Recommended Posts

שלום, יש לי בבית 2 קווי ADSL ושני יוזרים, אחד 014 של 5 מגה ואחד 012 של 4 מגה.

ה014 מחובר עם סימנס 141 וה012 עם 875.

יש אופציה לחבר את שני הראוטרים למחשב לשני כרטיסי שונים, ועם איזשהי תוכנה שתנהל את הפאקטים

או כל דרך אחרת בעצם ליצור חיבור של 9 מגה, או קצת פחות, אבל עדיין מעל 5?

למישהו יצא לנסות משהו כזה? או מכיר איזשהו דרך, או רעיון או כיוון של איך זה אפשרי?

אני מניח שעם ראוטר עסקי רציני זה אפשרי, אבל יש משהו שיודע לעשות את זה על המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משהו דומה? מה בדיוק?

ד"א, בנתיים חיברתי את הכרטיס השני, ואת שני הראוטרים למחשב, וראיתי כמה דברים מעניינים.

ברגע שנתתי ping -t לאתר מסויים, הוא העביר את כל המידע דרך אחד הראוטרים, ברגע שניתקתי את הראוטר

שדרכו הוא מעביר את המידע, קיבלתי כמה timed out, אבל אז אחרי כמה שניות הוא התחיל פשוט להעביר את המידע

אוטומטית מהראוטר השני, וחזר לקבל replay.

אני רוצה לעשות עוד כמה בדיקות של הורדות, ואיך זה מתנהג מבחינת המהירות ומבחינת העמידות בכמה סשנים ובסשן אחד..

בכל מקרה, יש למישהו עוד כל מיני פרטים מעניינים לספר לי בנושא? :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם נתבים שיש להם שתי כניסות WAN עם פרוטוקול שמאפשר חלוקה של המהירות ביניהם וגם יש פרוטוקול שמאפשר להשתמש בWAN2 כגיבוי.

יש אחד במחיר סביר אם איני טועה של לינקסיס.

וכמובן יש את של מי אם לא סיסקו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ראיתי שיש כמה נתבים ביתיים עם dual lan ו load balance של לינקסיס, וגם של אדימקס, אבל לא הצלחתי למצוא אותם בארץ בפחות מאיזור ה1000 שקל...

מוזר שאין אף תוכנה למחשב שיכולה להשתמש באותם פרוטוקולים כדי לבצע אותו דבר.. או שיש? מישהו מכיר?

למישהו יש מושג בכלל איך הווינדוס מחליט איזה תעבורה לשלוח לאיזה כרטיס רשת?

במבט חטוף בwireshark לא הצלחתי למצוא שום חוקיות לזה.. ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם איני טועה - המערכת הפעלה מחליטה רק על פי הרשת והמסכת שלה לאיזה כרטיס לצאת.

וכמובן לDEFAULT GATEWAY אם זה לא ברשת.

והכוונה למשל אם יש לך 2 כרטיסי , אחת ברשת 192.168.0.0 והשני ב192.168.1.0.

אז המערכת הפעלה יודעת מאיזה כרטיס לצאת עבור הרשת המתאימה מהראשון לרשת 192.168.0.0 (מדובר פה בCLASS C) , ומהשני בשנייה.

כמובן שאתה מגדיר גם ברירת מחדל שמשמש לכל שאר הכתובות שלא ברשתות הללו ובדרך כלל זה הנתב.

בטח עוד מעט צ'יף יביא לך איזו תוכנה מטורפת לעשות את האיזון בין הרשתות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מן הסתם שלרשת הפנימית היא יוצאת ככה.. השאלה איך היא קובעת מאיפה לצאת לאינטרנט.

הרי יש לה 2 DG... ושני נתבים שכל אחד יכול לצאת לאינטרנט - וכל פעם היא יוצאת עם אחד אחר.. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחלונות זה פשוט סיפור מאוד מסובך ולא ראיתי משיהו שהצליח לעשות את זה 100%.

אם אתה מפעיל פרוטוקול ניתוב עם Load balancing על המערכת שלך תוכל להתחבר לכמה ממשקים שאתה רוצה ולתת עדיפויות אפילו בדומה להגדרות metric שיש לנתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.. זאת בדיוק השאלה.. איך אני מפעיל פורוטול ניתוב עם load balancing על המחשב?

וסתם עוד שאלה, אם נגיד אני מחבר את זה לראוטר dual wan, או למשהו אחר שיודע להפעיל load balancing,

זה ידע לנתב את זה גם בסשן בודד? או במילים אחרות, האם אפשר להגיע למצב שהורדה אחת ממקור אחד תיהיה במהירות של שני החיבורים?

או שזה יעבוד רק בחיבור לכמה סשנים שונים, כל אחד מול החיבור שלו והIP שלו?

(בUDP זה עוד יכול להשמע לי הגיוני, אבל בTCP שהוא connection oriented זה נשמע לי על סף המופרך.. אבל הכל יכול ליהיות..:P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תשובות:

1. ב-WINDOWS אין מנגנון איזון עומסים ולכן לא ניתן ב-WINDOWS להשתמש בשני חיבורי WAN במקביל. לכן גם לא ניתן לבצע ב-WIDNOWS כמה SESSIONS מול מקור אחד. יש מנהלי הורדות שונים שיודעים להוריד במספר SESSIONS את אותו קובץ אבל אז הוא צריך להגיע ממקורות שונים ובכל מקרה מנהלי ההורדות הללו, למיטב ידיעתי, אינם יודעים לטפל ביותר מחיבור רשת אחד.

2. יש מערכות הפעלה (מישהו הזכיר LINUX) שיודעות לעשות זאת יפה מאוד. אם אתה לא רוצה להשקיע בנתב DUAL WAN ויש לך איזשהו מחשב ישן זרוק בבית, אז עם שני כרטיסי רשת תוכל הרים נתב כזה יחסית בקלות תוך שימוש ב-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה :)

בקשר ללינוקס, יש מצב טוב שאני אנסה את זה, אם לא כדי להנות מהמהירות, אז לפחות לצורכי התלמדות.. תירוץ טוב לנסות איזה הפצה של .. :)

עד כמה זה לא מסובך למישהו שלא כל כך מתמצא בלינוקס? יש לך איזה שהם טיפים לתת לי בנושא? כמו איזה הפצה מומלצת לזה, טיפים לאיזה מידע לחפש וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...