מקווה שזה הפורום הנכון - מישהו יודע איך בנוי מנגנון הירי של טילי כתף למיניהם? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקווה שזה הפורום הנכון - מישהו יודע איך בנוי מנגנון הירי של טילי כתף למיניהם?

vic07

Recommended Posts

בנשק "קונבנציונלי" יותר, המשתמש בכדורים בעלי תרמיל, ישנם פטיש ונוקר, בעוד שבמרכז החלק האחורי של התרמיל יש פיקה המציתה את החומר ההודף. הכל ברור ומובן. לנשקים כמו RPG אין למיטב ידיעתי לא פשיש ולא נוקר (לפחות לא בנשק - אולי יש משהו דומה לנוקר בטיל עצמו), או כל דבר אחר לצורך העניין הבא במגע עם קצהו האחורי של הטיל - המקום נשאר פנוי למעבר הגזים מהשיגור. אז איך בדיוק עובד העסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בר.פ.ג' יש "מנגנון ספגטי"(אם אני זוכר נכון מהסדיר) בזנב של הפגז,שהיו נדלקים ואז היו מעיפים את הפגז.אני לא זוכר שיש נוקר למרות שינו הדק אז הגיוני שיש(הפגז שלו לא יתפוצץ אם תפיל אותו מהיידים למשל).הגזים של הר,פ,ג' יוצאים אחורה כך שהם לא מנוצלים,אתה חייב לקחת 60 מטר מרחק בטחון ממנו(אם אתה עומד מאחוריו) כי הם יוצאים מאחוריו.

במלחמת 82 היו אז "ילדי הר.פ.ג'" שהיו יורים אותו מהחלון של החדר שלהם,אמא שלהם הייתה עומדת מאחורה והייתה מעודדת את הבן שלה(או עוזרת לו עם המשקל-12 ק"ג הוא שוקל) ואז גם היא וגם הילד וחצי מהבית היו עפים באוויר בגלל הגזים.(דרך אגב,כל הר,פ,ג' שיש לנו בצה"ל הם שלל מלחמה).

וסתם לידע כללי אני אוסיף הר,פ,ג' הוא פגז ששיך למשפחת כלי שנקראים "מטען חלול", זה דור ישן של כלי שהומצא על ידי ברה"מ.הפגז חייב לנחות בזווית של 45 מעלות בדיוק אחרת הוא לא יפעל. ברגע שהוא פוגע ברכב משוריין הוא יוצר חור ברכב ואז החומר נפץ נדחף פנימה בחום של 5000 מעלות. ואז דרך החור הוא חודר לנגמ"ש ומפוצץ את כל מה שבתוכו.

הר,פ,ג' לא חודר את המרכבה וטנקים מודרניים יותר(כמו "אברהם" של ארה"ב).

לגבי הנשקים היותר מתקדמים ממנו כמו ה"גיל" וה"עורב" (שאנחנו המצאנו,אלה דור 3,"שגר ושכח") אולי ה"צעירים יותר" ביננו יסבירו לך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבותי, אני לא מדבר על מנגנון ההתפוצצות של הטיל כאשר הוא פוגע במטרה (או באובייקט אקראי אחר). אופן פעולת המנגנון הזה דווקא מוכר לי היטב ומוסבר יפה באתרים שונים באינטרנט. אני מדבר על המנגנון שמופעל ברגע הירי - כלומר זה המקשר בין הלחיצה על ההדק להצתת החומר ההודף ב"צינור" בחלקו האחורי של הטיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שרשמו לפני יש מנגנון נוקר ופיקה פשוטים ויותר שבירים ממה שקיים בנשק

אם אני זוכר טוב עבר קצת זמן מאז שיריתי באחד

השאלה היא מה גרם לך פתאום להתעניין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבותי, אני לא מדבר על מנגנון ההתפוצצות של הטיל כאשר הוא פוגע במטרה (או באובייקט אקראי אחר). אופן פעולת המנגנון הזה דווקא מוכר לי היטב ומוסבר יפה באתרים שונים באינטרנט. אני מדבר על המנגנון שמופעל ברגע הירי - כלומר זה המקשר בין הלחיצה על ההדק להצתת החומר ההודף ב"צינור" בחלקו האחורי של הטיל.

הבנתי אותך נכון. בRPG יש נוקר המופעל ע"י הדק שמכה בפיקה בנמצאת בצד הרקטה. בLAW לחיצה על ההדק משחררת מוט שפוגע בפיקה שנמצאת באחורי הזביל ומחוברת בצינור מלא אבק שריפה אל המנוע הרקטי של הטיל. בטילים המודרניים יש כרטיס אלקטרוני שמצית את החומר ההודף של הטיל בצורה חשמלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לא מדויק. נתקלתי במשגרי RPG לא מודרניים בעליל, בהם מנגנון הירי הוא חשמלי - דורכים אמנם קפיץ, אך כשלוחצים על ההדק, כתוצאה מתנועה של מגנט סביב סליל, מושרה זרם חשמלי שמפעיל נפץ ברקטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי יודע,

אולי אתה חיזבאלון.

כמו שאמרו, לרוב זה היה מנגנון של נוקר פשוט.

כיום יש מנגנונים אמינים יותר.

הLAW לדוגמא (M 72) יורה בהצלחה רק אחד מכל שלושה רקטות. (זה מה שמלמדים לפחות), ואאל"ט הבעיה העיקרית היתה נקירה.

בגלל זה הומצא בצה"ל מנשא מיוחד לנשיאה של 3 טילים ע"י לוחם אחד. (קצת יותר מ7 קילו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפגז חייב לנחות בזווית של 45 מעלות בדיוק אחרת הוא לא יפעל.

I'd like to test that theory...

עשית סלט עם הפגיעה המומלצת ביותר (45 מעלות בין טובה לצריח) שבכלל לא אפשרית עם RPG (כי הוא עף בכינון ישיר) אלא רק עם טילים בעלי מעוף קשתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן סלט, אבל לא רק מר ג'וני אחראי לו.

1. טילי כתף ישנים יותר לא היו מתפוצצים כלל אם זוית הפגיעה היתה פחות מזוית מסויימת (אולי באמת 45 מעלות) יחסית למשטח - הטיל היה פשוט "ניתז" הצידה וממשיך במעופו. אף אחד לא מדבר על זוית מדויקת.

2. "טובה" היא סוג של כלי נשיפה. לחלק התחתון של טנק קוראים "תובה".

3. אין שום "45 מעלות" ב"פגיעה המומלצת ביותר". לטנקים מודרניים בד"כ שלוש נקודות תורפה עיקריות, שפגיעה בהם תגרום לנזק רב: (1)הגחון (מלמטה), (2)החלק העליון של הצריח וכן (3)החיבור בין הצריח לתובה. המקרה הראשון מושג ע"י מטעני גחון ולא טיליםץ המקרה השני יכול להיות מושג אכן ע"י כינון עקיף בלבד אבל אין בו שום קשר ל"פגיעה בין טובה לצריח. המקרה השלישי מושג דווקא ע"י כינון ישיר (אם כי מדוייק באופן לא ממש סביר) ואין בו שום רכיב של "45 מעלות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

:xyxthumbs: ולחשוב שאנחנו כולה בפורום של גיקיי מחשבים.. עוד מעט החמאס והחיזבאללה יבואו גם כן להיות בקהילה וישראו מידע מכאן על איך להתקיף נכון טנק עם RPG מאולתר.. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכדי להוריד טנק כול מה שהיורה צריך זה ביצים גדולות מאוד (וכלי גדול מאוד)

לטנק אין הרבה מה לעשות אם חסלת לו את התותח,ישארו לו את המקלעים שכמובן רק אחד יורה ממחסה (מקלע צד בצריח)

והשני חשוף (מקלע מפקד),צריך להיות ממש בר מזל בכדי להוריד את התותח שנמצא בתנועה מתמדת,ללא מערכת הנחיה

מדויקת הסיכויים לכך בוא נאמר...אפסיים.

ניתן להוריד את הזחל,אבל,שוב צריך ביצים גדולות מאוד בכדי לעשות דבר כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...