המלצה למצלמה לטיול (גדול) - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה לטיול (גדול)

hamutaln

Recommended Posts

מאחר ואף אחד לא הגיב כבר זמן רב אני מקפיצה את הנושא שוב....

אחרי קריאה רבה בפורומים אלו ואחרים החלטתי על אחת המאופציות הבאות:

1. רכישה של הLX3 בתוספת Raynox - ראיתי תמונות בפליקר, נראה שהשילוב משיג יכולות מאקרו לא רעות בכלל, וכך אוכל לשמר גם את הפלוס של צילום מעולה יחסית לקומפקטית באור חלש ללא , ואשאר עם המינוס היחיד שהוא טווח קצר בצד הטלה...

2. רכישת הCX1, מאחר ומעיון בסקירות של שאר דגמי הריקו, אין דגם שמשתווה אליו חוץ מאולי הgx200, שהבעיה בו היא טווח הזום בצד הטלה, ועל כך מחפה הCX1. הבעיה היחידה היא שאצטרך לבצע הזמנה בחו"ל - ולפי מה שקראתי כאן בפורום, האתר היחיד המומלץ להזמין ממנו הוא popflash בשל חברת המישלוחים בה הוא משתמש. אולם כשנכנסתי לאתר וניסיתי לחשב את עלות המשלוח לישראל, המדינה כלל לא הופיעה ברשימת המדינות! היתכן??

מחכה לשמוע המלצותיכם בנושא....

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שחזר לא מכבר מאותו טיול אני אגיב ברמת הדברים שהיו נחוצים לי בטיול...

אז ככה, שמתי לב שאת לא מוותרת על העדשה הרחבה וזה טוב מאוד ואפילו הכי חשוב.

מה שאת פחות מתייחסת אליו זה נוחות תפעול ואני אסביר למה-

הסיבה הראשונה היא בגלל שמצלמה "מסורבלת" שלא נוחה לתפעול עלולה לגרום לך לפספס את הצילום,

לדוג'- נניח את נוסעת באוטובוס (ואת תסעי) ותראי משהו מאוד מעניין מהחלון שכל פעולה נוספת מלבד להוציא את המצלמה ולצלם תגרום לפספוס שלו, או איזושהיא ציפור שבדיוק החליטה להתיישב שני ענפים ממך ויש 3 שניות בדיוק עד שהיא מסתלקת משם. לכן אני חושב שמצלמת P&S מהירה חשובה.

סיבה שנייה ויותר חשובה לדעתי היא שאם תתני לאחרים לצלם אותך (ואת תתני), ואיך לומר במילים עדינות, אין להם מושג ירוק איך לצלם, חשוב שהמצלמה תיהיה פשוטה ושבאותה הזדמנות תוציא תמונות טובות.

אני החלטתי ללכת על מצלמה פשוטה בשביל לא להרוס תמונות כשאני מנסה ללמוד איך לצלם במצב ידני עם מצלמת רפלקס/דמוי או כל מצלמה אחרת שמנסה להתיימר להיות מצלמת רפלקס... (אם זה המצב אצלך אני לא יודע)

ועוד דבר אחרון... להזמין בחו"ל אומר לוותר על אחריות (אולי), ונטייתן של מצלמות בטיול הוא ליפול (בן אם תרצי או לא). אני ששמרתי על המצלמה באופן כ"כ קנאי "הצלחתי" להפיל אותה "רק" פעמיים, למזלי היא שרדה את שתיהן אבל מצלמות לא אוהבות ליפול אז לכי תדעי...

טוב, נזכרתי בעוד כמה דברים קצרים שתוסיפי לדעתי לשיקולים שלך-

לוותר על המקרו. אני לא יודע אילו נושאים את אוהבת לצלם אבל את כמות הפעמים שמצאתי את עצמי מצלם מקרו אפשר לספור על ארבע כפות ידיים (בחצי שנה!)

אז במקום המקרו (שלדעתי פחות חשוב) אני ממליץ ללכת לכיוון הטלה הארוך, כי אותה ציפור (מלפני כמה שורות) שהתיישבה שני ענפים ממך בדיוק עפה לפני שצילמת אותה והתיישבה במרחק 5 ענפים ממך... לא תרצי לצלם?? תרצי! לשם כך הטלה...

במידה ותבלי שם (איפה שזה לא יהיה) במסיבה/פאב/בר/יומולדת או כל מקום כזה שלא הכי כדאי להביא אליו מצלמה (מטעמי הרבה-אנשים-שיכורים-באותו-מקום) אבל בכל זאת תרצי להנציח את האירוע, כדאי מצלמה מספיק קטנה שתוכל להכנס בקלות לכיס...

כל ההקדמה הארוכה הזו מובילה אותי להמליץ על הפנסוניק TZ5/7 ששירתה אותי נאמנה לאורך כל הטיול, הביאה להרבה "פתיחות עיניים" מצד כל אלה שקינאו בעדשה הרחבה, במסך המעולה או בנוחות התפעול.

אז אחרי קרוב ל40 ג'יגה של תמונות בחצי שנה אני יכול בהחלט להגיד לך ללכת עליה בלי להתחרט!

כמובן שבכל מקרה אני ממליץ לך ללכת לשחק איתה איפשהו ולראות אם היא מתאימה לך, אבל ההמלצה שלי תישאר בעינה.

שלוש המלצות שלא קשורות למצלמה-

1. DOK הכי גדול שתמצאי! רק תזהרי שם מוירוסים...

2. קייס קשיח לדיסקים (DVD כמובן) עם דסקים ריקים בתוכו לגיבוי.

3. עם מיקרופון כי לא תמיד יש שם...

והמלצה אחרונה- אל תתביישי "להפעיל" את אותם אנשים שיצלמו אותך ולכוון אותם בדיוק לאיך שאת רוצה שהתמונה תצא, אחרת היא פשוט לא תצא!

מקווה שלא חפרתי יותר מידי... אם יש לך עוד שאלות, את מוזמנת, טיול נעים!

עריכה- קראתי עוד קצת לעומק את הדרישות שלך מהמצלמה ולהלן-

צילום המקרו לא רע בכלל, אומנם מ5 ס"מ ומעלה אבל עדיין, תראי לי זבוב שנשאר במקום כאשר את סנטימטר ממנו...

צילום רציף מעולה! 3 בשנייה באיכות מקסימלית. או 5-7 בשנייה באיכות של 2מ"פ (פיצ'ר שהשתמשתי בו לא מעט, אפילו הרבה).

עומק שדה וקומפקטיות... זה לא הולך, בתור חובב צילום ניסיתי עם לא מעט מצלמות בעלות מצב ידני ואין מה להשוות למצלמות רפלקס, אפילו קשה לי לקרוא לזה השוואה...

וצילום בתנאי תאורה גרועים, אין מה לעשות, היא עדיין קומפקטית ונדמה לי שבתור אחת כזו היא הוציאה תוצאות בסדר גמור. לעומת זאת החשיפה הארוכה שהיא מציעה (עד 60 שניות) מביאה לתוצאות מדהימות! כולל צילומי כוכבים בשמיים הכי מדהימים שתראי! (כן, חזרתי מדרום אמריקה...)

והצבעים שלה, תראי זה מאוד סובייקטיבי, אם תרצי אני אשלח לך כמה שתחליטי לבד, אני למשל מרוצה מאוד מאוד מהצבעים.

אבל כמו שתראי גם בדרום אמריקה, קחי את מה שאנשים אומרים בערבון מוגבל, כי דבר שאחד נהנה ממנו בטירוף יכול להיות סיוט של מישהו אחר. כנ"ל לגבי אטרקציות, נופים וגם צבעים שמצלמה מוציאה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, דבר ראשון - תודה רבה לך על התגובה המפורטת והמושקעת! :xyxthumbs:

ובהתייחס לדבריך -

הסיבה הראשונה היא בגלל שמצלמה "מסורבלת" שלא נוחה לתפעול עלולה לגרום לך לפספס את הצילום

מסכימה עם כל מילה, ועל כן החלטתי לקנות P&S ולא SLR. שתי המצלמות שציינתי למעלה הן P&S. הן לא נחשבות חזקות בתחום המהירות?

אותה תשובה לגבי נוחות תפעול - אני לא חושבת שאף אחת מהן מתוסבכת מידי.. אחרי הכל הן שוב, P&S.

לוותר על המקרו.

אין סיכוי. קשה לי מידי להתפשר על זה... יש לי פשוט חיבה מיוחדת למקרו. can't help it. ואחרי הכל אמנם המצלמה מיועדת לטיול, אבל אני גם רוצה שהיא תשמש אותי בהמשך, כשאחזור לארץ ארצה להתפתח בתחום הצילום.

אתה צודק לגבי הטלה הארוך... אבל זה משהו שאני יותר מוכנה להתפשר עליו.

אשמח אם תשלח לי כמה שצילמת כדי שאוכל לשפוט בעצמי.

כאן:

http://picasaweb.google.com/hamutaln יש שאני צילמתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מהירות התפעול אין לי מושג...

לגבי נוחות התפעול אני יכול לדבר רק על פנסוניק וקנון כי רק איתן השתמשתי ברצינות מעבר למשחק קל.

אבל ההבדלים גדולים בינהם! פשטות ומהירות תפעול של הפנסוניק הם פשוט נהדרים!

ולגבי שימוש בהמשך עם קומפקטית... אז מלבד שימוש "פשוט" אני לא רואה לאן זה יכול להתפתח...

אישית לא ראיתי שום הצדקה למצב ידני במצלמות קופקטיות/דמויות רפלקס. גימיק ותו לא, אין השפעה על התמונה ולא ראיתי סיבה שלא לצלם באוטומט. ככה שאין עתיד להתפתחות אמיתית עם קופקטיות... זו דעתי בלבד ואשמח שמביני דבר יגידו פה אחרת!

מה שאני עשיתי זה קניתי את הTZ5, אותה אני אעביר למשפחה שתחליף כבר את הקנון A510 וכשיהיה לי הפנאי והכסף אני אתחדש בDSLR נורמלית...

ולגבי הפטיש למקרו... עלעלתי בתמונות שלך ולא חגגת שם עם המקרו יותר מידי, הלא כן?

תמונות אני אעלה מחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על שימוש במצב ידני... גם לפי דעתי המצ הידני במצלמות קומפקטיות הוא עפ"י רוב חסר תועלת. כשאני אומרת להתפתח אני מתכוונת שתהיה לי רצינית איכותית - אם זה צילום איכותי באור חלש או צילום איכותי במקרו וכד'. שתהיה כתוספת לDSLR, שאתכוון לרכוש בעתיד.

הסיבה שלא ראית בתמונות שלי יותר מידי מקרו היא בראש ובראשונה בגלל העובדה שהמקרו בקנון a540 הוא פשוט לא להיט! ובדיוק בגלל זה אני רוצה שבה הוא כן.....

בכל אופן גם אני אשמח שיודעי דבר יגיבו קצת על ההודעות האחרונות ויחוו דעתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

אני זורק את השני שקל שלי להמלצות: TZ10/TZ18/TZ20 של פנסוניק.

כל אחד ישרת אותך בנאמנות, מוציא תמונות מעולות עם טלה טוב, וגם בוידאו ממש אין מה להתבייש. בנוסף, זו סדרה של מצלמות המיועדות למטיילים, כך שגם כוללת (לפחות ב-TZ10/TZ20)

GPS מובנה שיכול להקל עלייך כשאת חוזרת - למקם את התמונות מבחינת רצף זמן ואיפה צילמת.

לגבי צילומי מקרו ועומק שדה רדוד, בסופו של דבר, זה תלוי יותר בצלם מאשר במצלמה. כמעט בכל (גם P&S) טובה אפשר להשיג תוצאות טובות גם לעומק שדה רדוד. אם תשתמשי בטלה ובסטופ גבוה (נמוך מF/3) אז לא תהיה לך בעיה. ומוד מקרו יש גם במצלמות האלה.

לגבי צילום בתאורה נמוכה - כמו שאמרו רבים וטובים ממני, עם חיישן קטן זו בעיה. את יכולה להגביר את ה-ISO - זה ייתן לך הרבה יותר רעש בתמונה, אבל לפחות תהיה תמונה. אחרת זה באמת DSLR.. ואני לא חושב שזה רעיון טוב כל כך לטיול ארוך.

אני את הטיול שלי בדרום אמריקה (לפני עשר שנים בערך) עשיתי עם מצלמת פוקט פילם.. ויצאו מקסימות.

הכי חשוב שתהני ותצלמי הרבה , ותשמרי על עצמך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצת דיון ישן והעצה כבר לא רלוונטית לפותחת הדיון.

באופן כללי --

סדרת TZ/ZS של פנסוניק כבר פחות מומלצת - יש היום אלטרנטיבות מוצלחות יותר.

אישית, לאחר צבירת ניסיון עם ה-ZS7 ובתור בעלים של K20D (מצלמת DSLR חצי-מקצועית), אני לא בטוח שהייתי בוחר ב-ZS7 או במצלמה דומה לה כמצלמה לטיול גדול.

אם התקציב מאפשר זאת ולא מדובר בטיול באפריקה שעיקרו סאפארי (בע"ח) - למי שיודע מעט לצלם - כמו ה-S95 עדיפה בהרבה. אובדן הטלה ("זום") בעדשה פחות קריטי מהשיפור הרב באיכות התמונה וביכולת השליטה.

אופציה אחרת - במיוחד לטיול שיכלול אלמנטים אתגריים, רפטינג ובכלל תנאים סביבתיים קשים - היא הפנסוניק TS3 (מצלמה קשוחה) שמקריבה טווח זום ואיכות תמונה אולם מאפשרת להשיג תמונות שאף "רגילה" לא תוכל להשיג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...